Błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie - zdjęcie
16.12.20, 08:25

Błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie

4

PIERWSZE CZYTANIE

Niebiosa, spuśćcie Sprawiedliwego

Iz 45, 6b-8. 18. 21b-25

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

«Ja jestem Pan i nikt poza Mną. Ja czynię światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko.

Niebiosa, wysączcie z góry sprawiedliwość i niech obłoki z deszczem ją wyleją! Niechaj ziemia się otworzy, niech zbawienie wyda owoc i razem wzejdzie sprawiedliwość! Ja, Pan, jestem tego Stwórcą».

Albowiem tak mówi Pan, Stworzyciel nieba, On Bogiem, który ukształtował i wykonał ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: «Ja jestem Pan, i nie ma innego.

Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego boga oprócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny!

Przysięgam na siebie samego, z moich ust wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie, mówiąc: „Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc!” Do Niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, którzy się na Niego zżymali. W Panu uzyska swe prawo i chwały dostąpi całe plemię Izraela».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Na Chrystusie spełniają się proroctwa

Łk 7, 18b-23

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: «Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?»

W tym właśnie czasie Jezus wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; także wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc:

«Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (4):

Anonim2020.12.16 11:28
Ale generalnie dobrze jest wątpić w autorytety i myśleć samodzielnie, bo można się obudzić z ręką w nocniku jak się brało na poważnie słowa np. ks Jankowskiego albo innego szubrawca
Lepiej siebie infiltrujcie więcej.2020.12.16 10:59
Wasze wątpliwe kobiety i tak będą należeć do niego i wspólnoty. Będą się całowały ze wszystkimi dziadami i ich dziwkami. To że nie mogą obcować bo wszyscy są dżinami , ale ja widzę ich jako gorgony, a sam Eden n ma naturę płaczka wolącego zbierać kwiaty dla mamuni zamiast bawić się wojnę i inne dziecięce zabawy, to są właśnie bramy piekielne które być może Adam i D Eva już dla siebie przemogli. Kosztowało to dużo Energii.
JA jestem logiczny jak autor2020.12.16 10:50
To wasze czarujące śmieci do obcowania mają mało wiedzy a puszczalstwem udają że dużo. Kiedyś czas płynął inaczej, jeden dzień trwał miarą sekundową dzisiejsze lata, noc tyle samo. Stąd w podaniach wzięło się, że świat ma tylko 6 tys. A mierzenie odcisków węglowych pokazuje miliony i miliardy.
Nie ma sprawiedliwości2020.12.16 10:43
Jest tylko większa sprawiedliwość. A dla on czego tyle mógł? bo to jego umysł a on znajduje się w jeszcze innym umyśle. On z nią nie wahali się nigdy łączyć haniebnie DNA tworząc anomalie, grać gwałtami. Autorowi nie mogliby nigdy zrobić bezpośrednio krzywdy, ale nie musieli sami cierpieć tworząc nieskończenie dużo cierpiących, robiąc nazwijmy to złą propagandę, która zadaje doskonałości spore cierpienie.