Biskup Strickland: Sprawa McCarricka przedstawia siedem grzechów głównych - zdjęcie
10.12.20, 16:51fot. yt/catholicnewsservice

Biskup Strickland: Sprawa McCarricka przedstawia siedem grzechów głównych

8

Biskup Joseph Strickland z Tyler w Teksasie nazwał sprawę byłego kardynała Theodore’a McCarricka „przypowieścią moralizującą”, która jednocześnie jest przedstawieniem „wszystkich siedem grzechów głównych”. Według biskupa te grzechy uosabia zarówno sam McCarrick, jak i „ci, którzy byli zamieszani w cały skandal wraz z nim”.

W programie „The Bishop Strickland Show” amerykański hierarcha poruszył kilka aktualnych tematów, odnosząc się także do opublikowanego w zeszłym miesiącu raportu na temat McCarricka. Bp Strickland stwierdził, że chociaż raport udzielił odpowiedzi na niektóre pytania, to jednak nie przedstawił pełnej odpowiedzialności za to zgorszenie, jakim była sprawa niesławnego kardynała. Zwrócił także uwagę na tuszowanie całej sprawy, jak i milczenie wielu prałatów. Jego zdaniem to „wszystko zostaje wplecione w sieć korupcji, która jest skandaliczna”.

Prowadzący program Terry Barber zwrócił uwagę na brak w raporcie pewnych istotnych szczegółów dotyczących skandalu molestowania seksualnego, którego głównym sprawcą był McCarrick. Jak powiedział: „Jako świecki jestem zażenowany tym raportem, który przedstawił Watykan, ponieważ wydaje się, że po prostu wskazują palcem na prałatów, którzy nie żyją. A jedno z pytań, które przychodzi mi na myśl to: Chwileczkę, ten człowiek dawał gotówkę wielu biskupom za przysługi. Chcę wiedzieć, kim oni są, byśmy mogli zbadać, czy wiedzieli, co się działo, ponieważ muszą ponieść odpowiedzialność, a tego nie widzę w tym raporcie”.

Biskup Strickland zgadzając się z dziennikarzem, wyraził przekonanie, iż nawet świeckie firmy nie pozwoliłyby na to, aby osoby odpowiedzialne za zło, mogły ujść bezkarnie. A tymczasem „Kościół ma moralny obowiązek, bardziej niż jakakolwiek korporacja na świecie, życia wzorem Jezusa Chrystusa i życia w prawdzie”. Zatem choć możemy być wdzięczni za odpowiedzi na część pytań w raporcie, to jednak nie ma w nim wskazania „rzeczywistej odpowiedzialności”.

Wśród innych tematów biskup poruszył kwestię moralną związaną ze szczepionką przeciwko koronawirusowi i wykorzystaniem części ciałek abortowanych dzieci. Jak stwierdził, wszyscy ci, którzy wierzą w świętość życia, wszyscy wierzący powinni się ocknąć i dostrzec problem, jakim jest wykorzystywanie przez medycynę ciałek dzieci zabitych w wyniku aborcji. Szczytny cel nie usprawiedliwia bowiem nikczemnych środków, dotyczy to także szczepionki. Musimy się temu przeciwstawić.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (8):

Natalja Siwiec2020.12.11 8:44
Czemu ten biskup ma taki fioletowy nos, zupełnie jak abp. Lenga?
student medycyny2020.12.10 20:51
niepodważalnym faktem jest, że od połączenia się jąder komórek jajowej i plemnika powstaje nowy człowiek. ale aborcja mimo to powinna byc legalna
podobnie jak ks w kk ?2020.12.11 1:39
...
Anonim2020.12.10 20:06
Zacznijmy od przypomnienia, że w okresie aktywności McCarricka, Lewica jawnie walczyła o Prawa Pedofilów. Media, celebryci i aktywiści przekonywali wszystkich naokoło, że Pedofilia jest Okej. Wpływowi pederaści-celebryci byli pod medialnym lewicowym parasolem, nikt nie mógł ani pomyśleć o oskarżaniu, bo go Lewicowe Autorytety linczowały i zadawały śmierć cywilną. Gejowska prasa wychwalała związki z chłopcami, organizacja NAMBLA była aktywna i wpływowa. McCarric był nie do ruszenia, wszyscy sabotowali starania ultra-konserwatywnego Papieża, aby rozpoznać sytuację. Powtórzę: McCarricka ochraniała ówczesna Lewica, lewicowi politycy, lewicowi celebryci i lewicowe massmedia. "Wajchę" przestawiono dopiero w połowie lat 90-tych, gdy uznano, że uda się przylepić łatę Kościołowi Katolickiemu.
rebeliant2020.12.10 19:02
Dzięki ci Jezu, że nie poniosłeś krzywdy gwałtu. Poprzez to jasno pokazałeś, że pokrzywdzeni będą mogli osobiście zwrócić ją swojemu oprawcy np. za pomocą nasmarowanego ostrym sosem starpona big-ben.
Anonim2020.12.10 18:22
Następny co z kanalii robi męczennika ! Jacy oni są podobni
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 17:26
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
man.of.Stagira2020.12.10 17:13
cyt. "Zatem choć możemy być wdzięczni za odpowiedzi na część pytań w raporcie, to jednak nie ma w nim wskazania „rzeczywistej odpowiedzialności”. DAJĘ 10.000 zł osobie która p o d a (wskaże-zdefiniuje) efektywne (nie tylko teoretyczne) OGÓLNE kryterium RZECZYWISTOŚCI /sive NIE-RZECZYWISTOŚCI przedmiotu poznania. // Jeżeli NIE?...to WON...ze swoją BIGOTERIĄ ...W y d a l a ć te płody z forum fronda.pl!...