Białorusini wyszli znów na ulice Mińska. Ponad 100 tys. protestujących! - zdjęcie
06.09.20, 18:15Screenshot Twitter - Настоящее Время @CurrentTimeTv

Białorusini wyszli znów na ulice Mińska. Ponad 100 tys. protestujących!

5

Wbrew nadziejom Aleksandra Łukaszenki, że próby dyskredytacji pomogą w zwalczeniu protestów na Białorusi, jej mieszkańcy nie zamierzają odpuszczać. Dziś na ulice Mińska znów wyszło ponad 100 tys. demonstrantów przeciwnych fałszowaniu wyników wyborów prezydenckich i represjom reżimu Łukaszenki.

W dzisiejszym Marszu Jedności w Mińsku wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna” informuje o zatrzymaniu aż 90 osób. Jedna z nich to Wolha Paulawa z Rady Koordynacyjnej utworzonej przez opozycję.

Mińsk. Mobilizacja ludzi ciągle bardzo wysoka. Minął miesiąc od wyborów, a Łukaszenka ciągle nie może sobie poradzić z Białorusią”

- informuje na Twitterze Andrzej Poczobut.

Łukaszenka z pewnością nie jest zadowolony z faktu, że marsz przebiega bardzo pokojowo, a atmosfera jest wręcz świąteczna. W tłumie znów widać wiele biało-czerwono-białych flag.

Protestujących próbowano oczywiście zatrzymywać. Blokowano drogi i dokonywano zatrzymań. Znów też pojawiły się problemy z dostępem do internetu. Jeden z operatorów potwierdził nawet, że stało się to na polecenie władz.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

Grzegorz2020.09.6 20:01
Ja tylko tego słucham. Ta Pani mówi jak jest. https://www.youtube.com/watch?v=fNCWa-5xOVc
Łagodny2020.09.6 19:25
KŁAMSTWO nie ma Ich więcej jak 10000 .Przypominam Białoruś to 9,5 miliona ludzi.Policzyć ILE procent tego tałatajstwa pluje na ,,Swoją " ( czy na pewno Ich) Ojczyznę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 19:13
Nie dziwcie mi się. Urodziłem się jako biały heteroseksualny mężczyzna, no i goj. Potem naczytałem się Marxa i coś mi odbiło. Chciałem być poprawnym politycznie obywatelem świata i - dla ułatwienia kariery - euroentuzjastą. Zrobiłem operację i teraz jestem czarną kobietą, wojującą feministką, do tego lesbijką i żydówką. A co? Nie wolno? Teraz zrobią ze mną ciepły wywiad w "Wysokich obcasach" Gazety Wyborczej. Chyba warto? A niewykluczone, że za jakiś czas zechce mi się przepoczwarzyć w małpę albo karalucha.
Wojtek Polak2020.09.6 18:37
Powinniśmy wziąć przykład z Białorusinów i masowymi protestami odsunąć pisowskich przestępców od władzy; potrafimy to zrobić?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 18:33
gdyby ministranci zachodzili w ciążę z księżmi, aborcja byłaby sakramentem!