Czy Prawo i Sprawiedliwość podwoi świadczenie 500+? Według ,,Super Expressu'' jest możliwe, że wprowadzone zostanie świadczeni 1000+. O takim pomyśle mówili w rozmowie z dziennikiem politycy PiS. 

,,Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny!'' - powiedział Janusz Szewczak, ekonomista i polityk rządzącej partii, wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

,,Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne'' - powiedział z kolei jeden ,,z ważnych polityków partii''. 

Jak wskazuje, PiS rozbudziło w Polakach ogromne nadzieje, ale obywatele chcą więcej. ,,Musimy zaproponować coś ekstra'' - zaznaczył ów polityk.

,,Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus [...] Jestem za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin'' - powiedział z kolei Janusz Szewczak.

mod/,,Super Express'' - se.pl