Artur Górski dla Frondy: Przywrócimy Polsce polskość - zdjęcie
24.12.15, 08:00

Artur Górski dla Frondy: Przywrócimy Polsce polskość

10

Portal Fronda.pl: Czym są dla Pana święta Bożego Narodzenia?

Dr Artur Górski, PiS: Święta Narodzenia Pańskiego to dla mnie wielkie święta rodzinne, z Najświętszą Rodziną, z Bożym Dzieciątkiem Jezus, ale też święta w gronie najbliższych. Moi Rodzice mieszkają blisko nas, w Warszawie, widujemy ich często, zawsze składamy sobie życzenia świąteczne i łamiemy opłatkiem. Ale wigilię przeważnie spędzamy na Śląsku, skąd pochodzi moja żona. Ich widzimy rzadziej i każde nasze świąteczne spotkanie jest wielkim świętem rodzinnym. Takie spotkanie z Bogiem, w modlitwie, i w rodzinie, w ognisku domowym, bardzo integruje i umacnia duchowo, budujące wspólnotę ducha i rodzinną. Człowiek nabiera sił do zmagań ze złem widzialnym i niewidzialnym.
 
Radość z Wcielenia Chrystusa towarzyszy Polsce już niemal 1050 lat. Czym byłaby Polska bez chrześcijaństwa?
 
Bez chrześcijaństwa, bez Kościoła uniwersalnego, bez Rzymu Piotrowego nie byłoby takiej Polski, jaką zbudowały kolejne pokolenia Polaków, świadome tradycji, wartości narodowych i celów państwowych. Polska może byłaby nowoczesna, ale mentalnie pozostałaby w okresie plemiennym, albo nigdy z okresu plemiennego by nie wyszła, roztopiła się w potoku dziejów i najpewniej zalana została przez plemię germańskie. Chrześcijaństwo dało nam cywilizację, organizację i siłę, siłę do obrony i zwycięstw, siłę do przetrwania trudnych czasu, zaborów i okupacji, tej brunatnej i tej czerwonej. 
 
Jakie reformy powinno podjąć państwo polskie z okazji nadchodzącej pięknej rocznicy przyjęcia przez Mieszka chrztu?
 
Na rocznicę chrztu, do końca kadencji Sejmu, Polska powinna otrzymać w prezencie nową Konstytucję, z ducha i litery odpowiadającą naszej wielowiekowej, chrześcijańskiej Tradycji. Nowa ustawa zasadnicza powinna bronić wspólnotę narodową, rodzinę i życie poczęte. Mam nadzieję, że będzie odwoływała się do dewizy państwowej: "BÓG! HONOR! OJCZYZNA!", która określa naszą narodową tożsamość. Konstytucja ta powinna ostatecznie przekreślić dziedzictwo komunizmu i "okrągłego stołu", stać na straży niepodległości, suwerenności i wolności.
 
Czego życzy Pan na te święta Polsce i Polakom, tak wierzącym jak i niewierzącym?
 
Życzę Polsce, aby rosła w siłę, gospodarczo i politycznie, aby promieniowała na inne kraje europejskie kulturowo i duchowo, aby była szanowana na świecie, a w Europie Środkowo-Wschodniej miała głos decydujący. Z Polską muszą liczyć się inne kraje, z głosem Polaków inne narody, także Niemcy i Rosjanie. Polakom życzę, wiary, nadziei i miłości - wiary w Boże miłosierdzie, zaufania do rządu Prawa i Sprawiedliwości, odporności na ataki lewactwa różnych odcieni i sprzedajnych mediów. Nie bójmy się tej kliki. Wspierajcie nas, a my przywrócimy w Polsce POLSKOŚĆ. Flagi biało-czerwone zawsze będą powiewać na naszych masztach, a Bóg gościć w naszych sercach.
 
Dziękujemy za rozmowę.

Komentarze (10):

anonim2015.12.24 8:29
Polska ma rosnąć w siłę? Jeszcze nie tak dawno cała prawica się cieszyła słuchając, jak to w Rosji jest kiepsko przez międzynarodowe sankcje... sankcje, które za chwilę nałoży świat na Polskę dzięki pisowi. Polska nie będzie szanowana, z Polski się śmieją coraz głośniej.
anonim2015.12.24 8:32
Co to by były za katolickie życzenia wiary, nadziei i miłości, jeśli nie wspomni się o lewactwie, sprzedajnych mediach i klice przeciwnej PIS-owi. No a życzyć Polsce "aby rosła w siłę, gospodarczo i politycznie, aby promieniowała na inne kraje europejskie kulturowo i duchowo, aby była szanowana na świecie, a w Europie Środkowo-Wschodniej miała głos decydujący. Z Polską muszą liczyć się inne kraje, z głosem Polaków inne narody, także Niemcy i Rosjanie", nie wystarczy. Dwa miesiące rządów PIS i giełda spada, Rosjanie śmieją się z Waszczykowskiego, a po ostatnim łamaniu prawa i konstytucji w związku z TK cała Europa plus Obama pisze listy wyrażające zaniepokojenie tym co się w Polsce dzieje. Ale przecież to 'Dobra zmiana" i na razie "Dajemy radę".
anonim2015.12.24 8:41
@krzys: nie rozumiesz, że samo poklepywanie po plecach nic nie znaczy? W gronie syfilityków nieliczni zdrowi będą wyśmiewani w wyzywani od "cnotek". W gronie złodziei ktoś, kto się brzydzi kradzieżą będzie uważany za frajera. Rozumiem, że chciałbyś się stoczyć do poziomu nędzy duchowej i moralnej lewackiej Europy Zachodniej, byle tylko mieć w TV spokój emocjonalny? Weźże się ogarnij i zacznij wreszcie myśleć. Prawda jest tylko jedna i rację ma ten, kto przy niej stoi, kłamcy i hipokryci będą się z takich ludzi śmiać. I nie martw się nic, nie nałożą na nas żadnych sankcji. Obawiam się, że sankcje nałożone na nas ICH uderzą o wiele bardziej. My nie mamy banków, które zarabiałyby pieniądze na pożyczaniu kasy ich obywatelom. Nasza gospodarka żyje de facto z usługówki wobec zagranicznych koncernów. pracujemy w ich centrach finansowych, kancelariach prawnych, ośrodkach programistycznych, etc, etc. tylko dlatego, że nasza praca jest tańsza kilka razy od pracy ich obywateli w ich krajach. Sankcje na Polskę albo będą symboliczne, albo ich wcale nie będzie. Jaka korporacja wytrzyma kilkukrotny wzrost kosztów działalności z miesiąca na miesiąc? Obawiam się, że żadna. Ty się sankcji nie bój, poradzimy sobie, z głodu nie umrzemy. Węgrzy dali radę, my też damy. Unijni biurokraci potrafią tylko krzyczeć, wystarczy walnąć pięścią w stół, to kładą uszka po sobie. Wściekają się, bo trzeba będzie zyski z niewolniczej pracy Polaków obciąć o kilka procent. To wszystko.
anonim2015.12.24 8:50
@Pokręć To Ty pomyśl, myślisz, że zachodnie firmy strzelą focha i tyle? Nie, podniosą opłaty bankowe, podniosą ceny w sklepach i to będzie miało realny wpływ na mnie i moją rodzinę. Tak samo, jak wszystkie towary importowane z zagranicy drożeją, bo złotówka słabnie. A jakoś nie widać, żeby pis miał tyle determinacji, żeby w kilka dni wprowadzić 500+, tak, jak w kilka dni zrobił z kaczki naczelnika wszystkiego. Zresztą podejrzewam, że tych wszystkich podwyżek, które są konsekwencją działania pisu, to nawet to 500zł nie zrekomprensuje.
anonim2015.12.24 9:45
@Krzys: rozumiem, masz w d... Polskę, honor, o Bogu nie wspominając, liczy się tylko kasa, wygodne życie i poklepywanie po plecach. Ja nie mam co liczyć na te 500 zł, bo nawet żonaty nie jestem. Ale jestem w stanie zapłacić w sklepie 10% drożej, byle ta czerwona pajęczyna już na nas nie pasożytowała a państwo polskie żeby istniało realnie a nie teoretycznie. III RP należy pogrzebać obok PRL-u. Dobrze im razem będzie. Do piachu historii, bez litości. Węgrzy się zbuntowali, choć byli w znacznie gorszej sytuacji niż my jesteśmy. Długi mieli o wiele większe (w przeliczeniu na osobę i w stosunku do PKB. I co? I nico, nic im nie zrobili. Tyle, że Orbana po plecach te geje z Brukseli nie poklepują. Ja mam za nic uznanie ciot i frajerów, choć są one poubierane w drogie garnitury i wożą się lepszymi samochodami od mojego. NIC nam nie zrobią. Straszą tylko. Bo walczą o kasę, przywileje i układy. A tacy jak Ty - jak tylko usłyszą połajankę i zobaczą grożenie palcem - natychmiast ze strachu moczą bieliznę. Najpierw zobaczmy, co się stanie a potem decydujmy co dalej. Jak się będziemy na okrągło bać straszenia i wyolbrzymiać sobie "co to nam nie zrobią" - to polskie państwo będzie wciąż tylko teoretyczne. No, ale rozumiem, są ludzie, którymi bardzo łatwo sterować - przy pomocy strachu. Sybaryci przyzwyczajeni do wygodnego życia na kredyt trzęsą tylko nogawkami, żeby frank nie podskoczył (jeszcze bardziej). Wasz guru, Petru, ta zemsta Ceausescu, sam swój kredyt we franku przewalutował zanim frank poszybował. Dlaczego wtedy nie mówił wszystkim, żeby swoje kredyty przewalutowywali? Zresztą, czego wymagać od niewolnika - zawsze będzie się bał pańskiego (czyt. bankowego) bata. Ludzie mający kredyty w obcych bankach powinni nie mieć prawa wyborczego. Bo będą głosować nie za interesem Polski, tylko ich pana - bankiera. Do kiedy można żyć na kredyt i na zapomodze z Brukseli? No, do kiedy? Kiedyś to się i tak skończy. Mężczyzna potrafi o siebie i rodzinę zadbać, ciota liczy na to, że "państwo zadba", że "Unia da". Nie da, bo sama nie ma. Poza tym NIE MA DARMOWYCH OBIADKÓW. Nawet jak obecnie są "darmowe", to ktoś za nie w końcu zapłaci. Ciężko żyć wśród tchórzy, którzy się kierują strachem przy głosowaniu i wyborach.
anonim2015.12.24 9:57
Pokręć - faktycznie jesteś pokręcony. Dla Ciebie ważne: Bóg, honor i ojczyzna, a sam przyznajesz że jesteś kawalerem. Gdyby wszyscy tak myśleli i robili to Twoja ojczyzna skończy się na następnym pokoleniu bo nie będzie rodzin i dzieci. No i jak nic od nikogo nie potrzebujesz to z czego się utrzymujesz? Bez kapitału i współdziałania zagranicznego to dziś w Polsce można jedynie koszyki wiklinowe wyplatać. A o zapomogach z Brukseli to porozmawiaj z polskimi rolnikami to Ci wytłumaczą jak długo bez nich pociągną.
anonim2015.12.24 10:03
niestety teraz widac jak wielu mamy przyjaciol w polityce i za granica, praktycznie cala Zachodnia Europa to jeden czerwony glos, ktory atakuje kazda decyzje nowego rzadu w Polsce. W Niemczech juz w kazdych wiadomosciach melduja negatywnie o zmianach w Polsce oczywiscie zapominajac o swym burdelu na wlasnym podworku. Najwazniejsze przetrzymac ,dobrze odparowac ataki i odrzucac wszelkie sankcje .
anonim2015.12.24 10:19
@Pokręć Mylisz się, jestem patriotą, zależy mi na Polsce, bardzo nie podoba mi się, że tyle majątku narodowego zostało wyprzedane, itp. Ale to już się stało, z winy różnych poprzednich rządów. To nie powinna być jednak wymówka dla rządu obecnego, który powinien robić wszystko, aby obywatelom było lepiej a nie gorzej. Finansowo też. Więc trudno mi popierać rząd, który spowoduje, że obywatele będą biedniejsi. A że unia to tylko poklepywanie po plecach? Wyobraź sobie, że dzięki tej unii mogę chociażby pojechać na wakacje z rodziną bezpieczniejszymi drogami. Dla mnie ma to znaczenie. I chciałbym, aby nadal te drogi budowano, takie to dziwne? Natomiast co do manipulowania ludźmi przy pomocy strachu - to może nie jest najlepszy przykład. Bo kto bardziej stosuję tą metodę niż kościół? Straszenie piekłem, sądem bożym, itd.
anonim2015.12.24 12:18
"Polska ma rosnąć w siłę? Jeszcze nie tak dawno cała prawica się cieszyła słuchając, jak to w Rosji jest kiepsko przez międzynarodowe sankcje... sankcje, które za chwilę nałoży świat na Polskę dzięki pisowi. " Najlepiej nich nałożą sankcję na wszystkich którzy robią coś nie po ich myśli. Wtedy utracą wszelkie wpływy bo wszyscy wpadną w orbitę Chin które budują swoją potęgę na kontaktach handlowych i nie zajmują się tak jak eurolewactwo szerzeniem pseudodemokracji i różnych chorych ideologii. "Polska nie będzie szanowana, z Polski się śmieją coraz głośniej." Bezmyślnie klepany slogan przez tych którzy mają w zwyczaju donosić na własną ojczyznę. Tyle że to nic z prawdą nie ma wspólnego. Nieco słabną wpływy kosmopolitycznej lewicy na Polskę i wcale im z tego powodu nie jest do śmiechu. Raczej nerwowo przebierają i tupią nogami ze złości. "Jak Unia Europejska zakręci kurek z pieniędzmi który płynie do Polski to Kaczyński dopiero wtedy może zacznie myśleć - w myśl zasady "do rozumu przez kieszeń..."" Jaki z tego wniosek będzie? Że Polska nie jest suwerennym krajem tylko kolonią niemiecką czy brukselską administrowaną przez przekupionych tubylczych kacyków. Jak się kacykowie nie będą słuchali to się przestanie ich finansować i upadną. Ot taka okupacja tylko że nie pod lufą karabinu a metodą finansową. Nowocześniejsza i sprytniejsza bo za karabiny okupant sam musi zapłacić a pieniądze jak to w każdym socjalizmie pochodzą od tego któremu się je daje.
anonim2015.12.24 22:27
Mam nieodparte wrażenie że ten facet na fotce ma uśmiech zadowolonego kretyna...