Anna Sobecka chce odwołania dyrektora CSW. Za „chęć poniżania katolickiego Narodu” - zdjęcie
09.12.13, 11:40Zamek Ujazdowski (fot. Flickr)

Anna Sobecka chce odwołania dyrektora CSW. Za „chęć poniżania katolickiego Narodu”

8

We wtorek odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków przekazu, podczas którego parlamentarzyści zajmą się sprawą Centrum Sztuki Współczesnej, w którym można było oglądać wystawę „British British Polish Polish: sztuka krańców Europy w latach 90. I dziś". Szczególne kontrowersje wywołał film Jacka Markiewicza pt. „Adoracja”.

Ale nie tylko ta wystawa budzi niepokój posłanki Sobeckiej. "Na 12 grudnia kierownictwo Centrum Sztuki Współczesnej zapowiedziało organizację spotkania, w którym między innymi ma wziąć udział zadeklarowany satanista Adam D. „Nergal”. Wyżej wymieniony jest oskarżony o publiczne palenie Krzyży i darcie Biblii. Takie działania uznaję za chęć poniżenia katolickiego Narodu" – ocenia parlamentarzystka PiS i domaga się odwołania dyrektora CSW (zgodnie ze statutem placówki może to zrobić minister kultury).

Sobecka ostrzega również, że jeśli Zdrojewski nie odwoła Cavallucciego, to będzie to oznaczało przyzwolenie dla tego typu działań, a także będzie sygnałem dla opinii publicznej, że „w Polsce oficjalne czynniki państwowe popierają walkę z Bogiem i Kościołem Katolickim”.

W sprawie ekspozycji filmu „Adoracja” w CSW i obrazy uczuć religijnych toczy się śledztwo wszczęte przez prokuraturę rejonową Warszawa-Śródmieście. Doniesienie złożyła posłanka Anna Sobecka.

MBW/TVN Warszawa

Komentarze (8):

anonim2013.12.9 12:31
Najpierw trzeba odwołać Zdrojewskiego. To jest szkodnik.
anonim2013.12.9 12:59
Pani Aniu bez uprawiania propagandy. Proszę wynająć porządne biuro prawne ,fakture niech Pani wystawią na usługi prawne biura poselskiego i złozyc pozew o naruszenie dóbr osobistych art.23 i 24 KC. O tym kiedy Pani potrząśnie groszem dla dobra wspólnego chętnie się dowiemy. Allelij i do przodu.
anonim2013.12.9 13:52
Fabio Cavallucci - dyrektor Centrum Szczuki Współczesnej
anonim2013.12.9 14:13
Jeśli w ten sposób sprawy się mają to proponuje aby tylko ateiści opłacali ten bardak nad wyraz kojarzony tylko z nazwy miejscem kulturalnym. To co się tam wyrabia, nie tylko nie jest żadna sztuka ale zwyczajnym perfidnym ubliżaniem Katolikom i tłumaczeniem jak wyrafinowana forma prezentowana przez nowoczesnych artystów.
anonim2013.12.9 17:08
@majestic, a katolicy niech ponoszą koszty konkordatu? Obawiam się, że taka demagogia nie opłacałaby się żadnej ze stron. Podatek kościelny jest w Niemczech i nie funkcjonuje zbyt dobrze (dla Kościoła).
anonim2013.12.9 19:56
KAZDY STARSZY BRAT W WIERZE TO SZKODNIK TAK JAK WIDZIMY TO OCZYWISCIE ZDROJEWSKI ALE NIE ZAPOMINAJMY O INNYCH DELIKWENTACH TEGO RZADU JAK PALIKOT,BARTOSZEWSKI, PRZECHODZE NA DRUGA STRONE KLECHA LEMANSKI,NYCZ,KOWLCZYK PO ZA TYM JEST ON PRYMASEM JEGO POPRZEDNIK ARC.POZNANSKI PIERONEK BONIECKI . ZRESZTA NIE MA CO PISAC I TAK ONI MAJA TO GDZIES A MY ICH . AMEN
anonim2013.12.10 9:14
Szanowna redakcjo, czemu akceptujecie na forum istnienie antysemity, chama i faszysty (nick nawiązujący do formacji SS) mieniacego się GALIZIEN. Teraz on, pod nazwą zbrodniarzy i morderców Polskich partyzantów, obraża Kościół, Żydów i każdego czytelnika tego forum. Dlaczego go nie usuniecie? Za mniejsze przewinienia ludzie wylatywali.
anonim2013.12.10 9:26
Lewacy, ateiści i reszta niszowa niech w swoim gronie roztrząsa swoje idiokratyczne wizje , a nie wciska zdrowej jeszcze większości społeczeństwa swoje chore demagogie