Anna Fotyga o Władysławie Bartoszewskim i Januszu Korwinie-Mikke - zdjęcie
22.05.14, 08:30Anna Fotyga

Anna Fotyga o Władysławie Bartoszewskim i Januszu Korwinie-Mikke

15

Anna Fotyga z Prawa i Sprawiedliwości komentuje dziennikowi „Rzeczpospolitej” sprawę zaskarżenia Krystyny Pawłowicz przez PO do komisji etyki za słowa o Władysławie Bartoszewskim: „W przeszłości pan Władysław Bartoszewski obrażał mnie na każdym kroku.  Robił to dlatego, że odważałam się wskazywać działania Niemiec, które szkodziły naszym interesom. Nie jest moim zadaniem dociekanie powodów takiej  jego postawy. Jestem zwolenniczką równych praw osób występujących w publicznej debacie. I jestem przeciwniczką języka powszechnie w niej używanego”.

Również mocne słowa kandydatki PiS do Parlamentu Europejskiego padają w kierunku Janusza Korwina-Mikkego: „ W czasie, gdy byłam szefową polskiej dyplomacji Janusz Korwin-Mikke złożył mi wizytę, by namawiać do współpracy z Łukaszenką. Teraz jako adwokat wolnego rynku  dostrzega wypaczenia w  Unii  Europejskiej, całkowicie pomija w swoich wystąpieniach szkodliwą dla idei liberalnej gospodarki aktywność „systemu Putina" . A jest to system, w którym KGB sprawuje kontrolę nad gospodarką i robi to z pozycji całkowicie monopolistycznej. To zabawna sprzeczność”.

Cały wywiad TUTAJ

Philo

Komentarze (15):

anonim2014.05.22 8:50
No pięknie, zaczyna się kasowanie komentarzy... Ale powtórzę: Frondo, co się z Wami ostatnio dzieje?! Od kilku dni na okrągło plujecie na Korwina, a na krytyczne komentarze czytelników nie odpowiadacie ani słowem.
anonim2014.05.22 8:50
PO co ma sięKOrwin wypowiadaćo dgospodarce Putina, jak w Związku Radzieckim nie jesteśmy .Jesteśmy w UE, sąwybory do UE> Na wszystko przyjdzie czas. Sugerowanie że KOrwin jest bezkrytyczny wobec PUtina jest kłamliwe Polecam wszystkim film, który zamieściła LidiaM: https://www.youtube.com/watch?v=KylQmQF-wxU Tam są wypowiedzi Korwina na temat Kobiet. Posłuchajcie i zastanówcie się, czy rzeczywiście ma na myśli to, co mu przypisuje Fronda za innymi mediami. Posłuchajcie spokojnie i z życzliwością. Tak trzeba słuchaćnawet przeciwników, bo inaczej zacinamy się w naszej rzeczywistości i wszystkiemu, manipulacyjnie nadajemy negatywną treść. chcący Maj 22, 2014, 10:41 rano A tu o niepełnosprawnych. Wyjaśnienie: https://www.youtube.com/watch?v=1yTy-9LwT20
anonim2014.05.22 8:53
"pan Władysław Bartoszewski obrażał mnie na każdym kroku" Ale jakieś cytaty, nagrania, doniesienia medialne? Czy mamy uwierzyć na słowo?
anonim2014.05.22 9:02
Pluj Frondo! pluj i obrzucaj blotem! Kasuj komentarze. Już niewiele zostało do ciszy wyborczej. Dwom panom służyć wszak nie można. Bawicie się teraz w ORMOWców politpoprawności za PiSowskie srebrniki. A PiS wdizę sporą część z pieniędzy zrabowanych podatnikom na działalność partyjną wydaje na walkę w internecie. --- Hugo – użytkownik, który był z tym portalem od początku jego istnienia napisał: „Po osmrodzeniu Korwina, czas na zepsucie atmosfery wokół Ruchu Narodowego?? Frondo. Zakończyłaś się. Zakończyliśmy wspólną drogę ze sobą. Politykuj sobie dalej mała prostytutko. Takie metody stosujesz, taką rolę przyjęłaś.I tak zakończysz właśnie, jak one. Żegnam ozięble. Jest mi bardzo smutno.” Mi też jest smutno. Ale może to i dobrze, że ta kampania pokazała prawdziwe oblicze Portalu Poświęconego. I pomyśleć, że modliłem się za Terlikowskiego gdy procesował się z Alicją Tysiąc...
anonim2014.05.22 9:03
sekta pisowska
anonim2014.05.22 9:04
Psy (ze wszystkich stron od lewa do prawa) szczekają a karawana wolności jedzie dalej. Szczekajcie sobie dalej. Młodzi zdesperowani Polacy mają dość PO-PiSu, salonu i waszych pięknych kłamstewek. My nie mamy nic do stracenia, musimy was odsunąć od władzy, poobniżać podatki i wywalić 630tysięcy biurokratów. Bo my pracujemy za grosze a wasi wyborcy- emeryci i urzędnicy co miesiąc dostają przelew albo odwiedza ich listonosz z przekazem.
anonim2014.05.22 9:04
"Niesamowity strach padł na wszystkich. " Wyniki wewnętrznych sondaży, robionych na zamówienie poszczególnych partii muszą być przerażające. Zdaniem analityków trend odpływowy elektoratu od PO-PiSu jest nie do zatrzymania. Tu już działa demografia. Młode, rozczarowane obecnym układem pokolenie zorientowało się, że ktoś ich robi w konia. Wchodzą w wiek wyborczy i wybierają KNP lub RN. Wyborcy PO-PiSu się starzeją i wymierają. Młodzi nie oglądają już TV i nie działa na nich propaganda. Zobaczycie co się będzie działo przed wyborami do sejmu. Codziennie 10 hejterskich artykułów szkalujących KNP na Frondzie.
anonim2014.05.22 9:06
Fronda staje po tej stronie barykady co salon i lewica: "- Wyobraźmy sobie teraz taką sytuację w wyborach do Sejmu: PSL nie wchodzi, SLD nie wchodzi, i jest PiS, PO i Korwin. Jaki rząd z tego powstanie? - zapytał roztrzęsiony p. Żakowski. - Są kolejne wybory - ze smutkiem odpowiedział p. Wołek. - Ja sobie tego nie wyobrażam. Nie będzie tak - powiedział p. Lis. - Czy nie będzie? - dopytywał p. Żakowski z trwogą w głosie. - To już prędzej mogę sobie wyobrazić koalicję Kaczyńskiego z Korwinem. Ale to nie będzie trwałe - powiedział p. Wołek. - Ja widzę koalicję PiS z PO, ze strachu - rzucił p. Władyka." http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/salonowi_lewicowcy_zieja_nienawiscia_do_jkm/94381
anonim2014.05.22 9:08
Róbcie nagonkę w stylu Michnika stojąc jako ORMOWcy po stronie salonowego ZOMO a my i tak wiemy swoje z programu KNP: 8. Każdy ma prawo się urodzić i umrzeć naturalną śmiercią – z wyjątkiem morderców, którzy to prawo utracą. Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze. 1. Uznajemy rodzinę za podstawę życia społecznego: a) Będziemy chronić rodzinę, nie pozwolimy na ingerencję urzędników w jej życie. b) Przywrócimy rodzicom pełnię możliwości wychowywania dzieci i decydowania o ich edukacji – dzieci należą do rodziców, a nie do państwa! To głowa rodziny powinna mieć skuteczne środki na walkę z narkomanią swoich dzieci; państwo w tej roli się nie sprawdza. c) Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci. 4. Uznajemy wolność religijną, wartości chrześcijańskie i tradycje katolickie: a) Kościoły muszą być autonomiczne względem państwa. http://nowaprawicajkm.pl/info/program-wyborczy/program-kongresu-nowej-prawicy mi jako katolikowi program KNP jest najbliższy
anonim2014.05.22 9:19
NIECH ZWYCIĘŻY POLSKA!! Amen.
anonim2014.05.22 9:33
Może pan Bartoszewski ma jakiś dług wdzięczności wobec Niemiec, że ich tak broni.
anonim2014.05.22 9:39
trolle ruskie huzia na Fotygę ale jest na rzeczy coś, że Korwin to ruska wtyka ( putinowska znaczy)
anonim2014.05.28 20:54
@Existenz Jakiś Ty mądry. Normalnie czacha paruje jak się czyta Twoje wpisy.
anonim2014.05.28 20:56
Babka podała konkretne przykłady, że była krytykowana przez Bartoszewskiego za wykazywanie antypolskiego działania Niemiec i prokomunistyczne propozycję Mikke. Czy to nie wystarczy?
anonim2014.05.28 20:59
I kto tu zionie nienawiścią, kto obraża? Pro-PO-wskie działaczki jak np.Joanna. Cóż jest głupiego w tym artykule?