Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Poznaniacy nie będą się godzić na taką prowokację! - zdjęcie
19.08.14, 11:00Tęcza na placu Zbawiciela w Warszawie (fot. Marcin Miśkiewicz/Flickr)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Poznaniacy nie będą się godzić na taką prowokację!

19

Portal Fronda.pl: Dziś, dokładnie o godz. 15 ma stanąć tęcza na pl. Zbawiciela w Poznaniu. Organizatorzy happeningu chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec konfliktu, jaki wywołała instalacja Julity Wójciak w Warszawie. Podoba się Panu taki pomysł?

Andrzej Jaworski: Środowiska lewackie robią wszystko, aby zakłócić ład społeczny i w możliwie najbardziej bezczelny sposób doprowadzać do konfliktów w przestrzeni publicznej. Jako mniejszość próbują narzucić w formie dyktatu swoją chorą ideologię innym. Dziwię się, że władze samorządowe pozwalają na takie rzeczy. Jeśli tego typu happening w Poznaniu ma zgodę obecnego prezydenta i władz samorządowych, to chyba dobrze, że tęcza stanie teraz, nawet na krótko, bo wyborcy będą mieli kolejny powód, by odsunąć tych ludzi od władzy w najbliższych wyborach, czyli już jesienią.

Właśnie, mówi Pan, że tęcza może stanąć „na krótko”. Wszyscy dobrze znamy historię tęczy w Warszawie, która była już kilkakrotnie podpalana. Za każdym razem ratusz wydawał niemałe pieniądze na odbudowę instalacji, na rzekomo niepalące się materiały, a wreszcie na pl. Zbawiciela postawiono patrole straży miejskiej, by pilnowały tęczy. Nie obawia się Pan, że do podobnego absurdu dojdzie w Poznaniu?

Poznań jest bardziej konserwatywnym miastem niż Warszawa. Dlatego uważam, że Poznaniacy nie będą się godzić na taką prowokację. Jak cała ta sprawa się zakończy? Będziemy to obserwować w najbliższych dniach...

A może należałoby „ograć” temat w drugą stronę? Na Facebooku ktoś zaproponował, by zorganizować pod poznańską tęczą modlitwy, odmawiać tam różaniec i koronkę. A wszystko po to, by przywrócić tęczy jej pierwotne, biblijne znaczenie. To dobre rozwiązanie?

Oczywiście, można próbować odwracać znaczenie pewnych symboli, ale to jest bardzo trudna sytuacja. W momencie, kiedy w popkulturze pewne symbole przyjęły się jako oznaczające coś innego, niż oznaczały pierwotnie, to bardzo trudno jest to znaczenie odwrócić. Niektórzy twierdzą, że jest to wręcz niemożliwe. Mamy do czynienia z bardzo ostrą propagandą ze strony środowisk homoseksualnych, które wydały olbrzymie środki finansowe na to, aby ten symbol (i wiele innych) stały się ich własnością. Dziś byłaby to walka z wiatrakami, co nie znaczy, że nie należy próbować.

Rozm. MaR

Komentarze (19):

anonim2014.08.19 11:34
Ciekawe, czy arbiter i merss to ten sam chory umysł?
anonim2014.08.19 11:49
jak w dyskusji bierze udział Jaworski to w ogóle takich artykułów nie czytam. On robi więcej złego dla katolików niż dobrego , zraża ludzi tym swoim postępowaniem.
anonim2014.08.19 11:52
Precz z promowaniem pedalstwa. Po co chwalić się chorobą?
anonim2014.08.19 11:53
Poznaniacy będą mogli wybrać w wyborach za lub przeciw homopropagandzie.
anonim2014.08.19 12:26
Zdecydowana większość wie na czym polega prokreacja, nie wie tylko jakiś mały odsetek zboczeńców.
anonim2014.08.19 12:27
@eXistenZ Ciebie by wogóle nie bolała, gdybyś używał jej zgodnie z przeznaczeniem.
anonim2014.08.19 12:50
Nie będą się godzić???????? Nieeeeeeeeee...... Up with the revolution!!!!! :DD
anonim2014.08.19 13:24
Ale jak bezprawnie postawiono krzyż smoleński na krakowskim przedmieściu, to pilnowali dniami i nocami, by ktoś go nie usunął. A teraz płacz. Hipokryzja.
anonim2014.08.19 13:48
merss, daj spokój dziewczynko z tym dmuchaniem w doopalka, bo to nie tylko w tym rzecz. W przypadku pedziów chodzi o pociąg seksualny do tej samej płci, a to dewiacja.
anonim2014.08.19 14:32
merss, coś ci się pokiełbasiło, albo nie zrozumiałeś mojego komentarza powyżej. Napisałem właśnie, że nie tylko o bzykanie tu chodzi, ale również o pociąg seksualny do tej samej płci, a to objaw zboczenia. Między mężczyznami istnieć może jedynie przyjaźń, braterstwo, ale bez pociągu seksualnego, bo to nienormalne. I nie mów mi o miłości 2 pedałów bo ich "kościół", to dark roomy i częste zmiany partnerów, a bóg to seks. Powtarzam ci po raz kolejny i zrozum to w końcu! Homoseksualizm to dewiacja, podobnie jak zoofilia, pedofilia, gerentofilia nekrofilia itp. Różnicą jest obiekt pożądania.
anonim2014.08.19 14:46
Fafik, porąbało ci się w główce od nadmiaru bodźców. Nie wpatruj już się w tęczę
anonim2014.08.19 15:02
merss, tutaj o pedałach nikt by się nie wypowiadał gdyby nie pakowali się ze swoją chorobą w brudnych buciorach w przestrzeń publiczną. I to jest główny zarzut wobec tych środowisk. "Małżeństwa", adopcja dzieci?! To absurd i chichot diabła. Z tą przypadłością nie należy się obnosić wszem i wobec, bo to raczej powód do wstydu. I nie pleć ciągle: homofob, homofob..... bo pedałów nikt się nie boi, to słowo to jakiś bzdurny zlepek.
anonim2014.08.19 15:37
@merss Biedny zboczeńcu, normalna więszość społeczeństwa wymiotuje na widok seksu analnego, szczególnie w wykonaniu dwóch facetów, błeeeee. Generalnie, widok otwartej obytnicy tak samo jak smród temu towarzyszący, musi budzić obrzydzenie u ludzi normalnych. Podniecać się tym mogą tylko ludzie zboczeni jak np. pedały. generalnie to już jedzie gównem jak tylko zaczynasz tu pisać, obrzydliwcze. a) nie interesuje mnie do ilu technik seksualnych sprowadzają „orientację psychoseksualną” takie zboki jak ty. b) Ataków na znienawidzoną grupę społeczną dokonują dewianci psychoseksualni ze środowisk LGBT, czego dowodem są twoje wpisy na forum katolickim.
anonim2014.08.19 15:42
@Ateizm_to_zlo Każdy normalny człowiek wie, że seks to RÓWNIEŻ przyjemność. Zboki wiedzą, że to TYLKO przyjemność i nie różnią się niczym od narkomanów, więc takie pierdy możesz opowiadać swojej matce.
anonim2014.08.19 16:21
@follador Wsuń sobie odbyt na miejsce, bo smród się za tobą ciągnie.
anonim2014.08.19 17:41
Stanie w plomieniach,jak ta w Warszawie;)
anonim2014.08.19 18:53
Tęcza koniec końców nie została postawiona.
anonim2014.08.20 9:46
@follador Najpierw przytoczę pojedyńcze słowa z twojego poprzedniego (tylko jednego!) postu: bolu dupy, krwawienia z hemoroidow, homoseksualistow, homoseksualizm, homoseksualni, zboczenie, pedofilia, poluzowac poslady, wasze tylki, umilowanie do gwalcenia, homoseksualizmem, pierdoli. I ty żałosny dupku mówisz o chorych umysłach? Jak na mój gust, to twój post jest produktem chorego umysłu i dopóki nie zdasz sobie z tego sprawy, dopóty będzie tylko coraz gorzej.
anonim2014.08.20 21:43
Wszystkie zboki należa do partii lewatyw-istów!!!! Lewatywizm -to mój neologizm.wart badań naukowych jak i wpisu w wiki-pedalii, Hehehehehehheheheheeee!!