Paweł Piskorski, założyciel PO: Tusk w partii stosował „absolutnie stalinowskie metody”  - zdjęcie
08.07.21, 09:51Fot. Cezary Piwowarski via wikimedia CC BY-SA 3.0 / European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Paweł Piskorski, założyciel PO: Tusk w partii stosował „absolutnie stalinowskie metody”

131

Obaj byli przyjaciółmi. Z Piskorskim współtworzyli Platformę Obywatelską. Później Tusk zaczął usuwać najważniejszych współpracowników, którzy mogliby stanowić jakąś konkurencję. Pozbył się Olechowskiego, Płażyńskiego, Gilewskiej, Rokity i wielu innych. Wśród nich był też Paweł Piskorski, który w intersującej książce pt. „Między nami liberałami” (W-wa 2014 r.) przedstawia dogłębny portret psychologiczny Donalda Tuska.

Na początku Tusk sprawiał bardzo pozytywne wrażenie. „Był świetny w komunikacji – wspomina Piskorski - jeździł, przekonywał ludzi. (…) …przyjeżdżał, był jak brat łata, doskonale się komunikował, świetnie mówił, żartował, potrafił mieć dystans do siebie. Po spotkaniu nie wyjeżdżał, tylko rozmawiał z ludźmi, pił piwo, przekonywał. Myślę, że jego potencjał w tej kampanii był tak duży także dlatego, że on przez parę lat tkwił w nieróbstwie.”

Jednak nie wszyscy tak bezkrytycznie przyjmowali młodego polityka z Gdańska. „Olechowski wyrabiał sobie opinię na podstawie tego, co ludzie opowiadali mu o Tusku. A opowiadali mu, że jest człowiekiem kompletnie niesłownym, leniwym, skłonnym do spisków.” Piskorski przyznaje samokrytycznie: „Gdybym wtedy mógł przewidzieć, że to bardziej rozmówcy Olechowskiego mają rację, a nie ja, gwarantujący za jego słowność i honorowość, to pewnie inaczej bym odpowiedział na sondowanie mnie, czy nie możemy zrobić samego, ale bez „pana Donalda”. Takiej zdolności przewidywania nie miałem. Gwarantowałem za Donalda na naszą zgubę…”.

W innym miejscu dziwi się sam sobie: „Ja wtedy w durny i naiwny sposób po prostu ufałem Donaldowi. Uważałem, że nas wiążą tak niepolityczne relacje, że nie ma sensu się zabezpieczać przed człowiekiem, którego znam tyle lat i z którym wspólnie tyle przeżyliśmy…”

Atak Tuska na Piskorskiego rozpoczął się jesienią 2003 roku, a wtedy Piskorski stwierdził, że „…prysły moje ostatnie złudzenia wobec Tuska.” W współpracy z Michnikiem potrafił szef PO zniszczyć potencjalną konkurencję poprzez medialną kampanię pomówień: „To co robił Tusk, to nie były kroki zmierzające do wyjaśnienia sprawy, ale idące w kierunku jej rozdmuchania”.

Piskorski mówi dobitnie: „My sami mordowaliśmy naszych własnymi rękoma.” A ważną rolę w tej brudnej walce sprawował: „Całkowicie dyspozycyjny i nadzorowany przez Schetynę sąd partyjny”. Sposoby Tuska w usuwaniu z PO niewygodnych członków Piskorski nazywa odważnie: „Absolutnie stalinowskie metody. Na szczęście nie kary”.

O psychice Tuska pisze Piskorski w następujący sposób: „Donald jest już człowiekiem niesłychanie zimnym i wyrachowanym…. (…) Tusk potrafi być urzekający i przyjacielski, ale bywa też niesłychanie zimny i bezwzględny. (…) „On jest człowiekiem bezwzględnym, ale też inteligentnym. Lubi bawić się konwencją, wprowadzać ludzi w konfuzję.”

Jednym z wielu przykładów charakteryzujących Tuska jest opis posiedzenia zarządu partii, gdzie Piskorski dodaje: „I potem zaczęło się to, co Donald najbardziej lubi, czyli łamanie ludzi”. Tusk lubi ludzi bezwzględnie uległych i posłusznych. Dlatego Piskorski wspomina Małgorzatę Kidawę-Błońską, która „Ze łzami w oczach opowiadała potem znajomym, że Donald dał jej do zrozumienia, jaki ma wybór.”

Wielu aparatczykom w PO taka bezwzględność bardzo pasowała, bo wiedzieli, że sami nie będą mieli konkurencji na swoim prowincjonalnym podwórku. Piskorski wspominając wybory parlamentarne 2011 roku stwierdza: „Nikt mu się nie zbuntuje, nawet będą się jeszcze w Platformie cieszyć, że jakiegoś obcego dla nich gościa pogonił”. Nieco później dodaje: „Oczywiście do tego szczęścia dochodzi bezwzględność Tuska w politycznym mordowaniu kolejnych współpracowników”.

P.J.Z.

Komentarze (131):

Filip2021.07.9 5:12
Donald Tusk o swojej konfrontacji w Szczecinie. - Chciałbym od razu nazywać rzeczy po imieniu i przerwać ten sposób relacjonowania świata zgodnie z zamówieniem partyjnym - powiedział Donald Tusk. - Wczoraj w Szczecinie składaliśmy także kwiaty pod pomnikiem Czynu Polaków, a było to związane ze świętem miasta, czyli w rocznicę przejęcia Szczecina przez polską administrację i zostałem bezpośrednio zaatakowany przez obecną tam kobietę, która rzuciła się na mnie z pięściami. Inni ludzie próbowali ją powstrzymać i doszło do szarpaniny - relacjonował Tusk. - Później kilku szczecinian podeszło i powiedziało mi, że wiedzieli, że tak się stanie, wiedzieli, kto ją przywiózł i jakie miała zadanie do wykonania. Następnie w telewizji publicznej oglądamy interpretację tych zdarzeń nawet z udziałem ministrów rządu. Nawet minister Sasin postanowił opisać tę sytuację jako brutalny atak moich zwolenników i narastającą agresję - mówił oburzony Donald Tusk. - W to wszystko wmontowana jest wielka machina propagandowa PiS-u - dodał. - Mówię o tym z autentycznym niepokojem, bo przecież to jest tylko jeden z wielu incydentów - stwierdził były premier.
Konrad Józef Turzyński2021.07.8 18:55
Tylko jeden założyciel PO miał nazwisko na literę P, już nie żyje od kilkunastu lat, zginął nad Smoleńskiem.
WASZE WPISY2021.07.8 20:07
Tragedia jak stary człowiek , któremu synek albo nawet wnuczek udostępnił laptopa wypisuje bzdury i myśli że tak mądrze napisał. Starzy ludzie ale rozumu i opanowania brak za grosz. Przeczytaj swoje wypociny a sam dojdziesz do wniosku , że nic tym nie wniosłeś do poprawy tego o czym piszesz. Czysty bezsens i ośmieszenie samego siebie. Masz tyle wpływu na to co się dzieje jak na rozmarzanie lodowców lub przesunięcie biegunów Ziemi. Nie wzmagaj trwogi i nie ekscytuj się czymś co nie leży w twojej gestii. Wypowiadaj się spokojnie jak na człowieka z odrobiną kultury przystało.
TW Oscar2021.07.8 18:19
Czy DDR-owską STASI założyli Stalinowcy ?
6969692021.07.8 17:34
Do myślenia potrzebny jest organ, którego się w PiC nie używa...
kira2021.07.8 16:28
Pawle Piskorski - zamiast Tuskiem - zajmij się sobą....jeszcze chwila i będzie kopia Piotra Semke.....
Do wszystkich niemot2021.07.8 16:17
Wasze wypowiedzi sięgają bruku albo i niżej . To słownictwo , którego używacie na forum świadczy o was samych. Myślicie , że jesteście anonimowi bo podpisujecie się głupio ? . Fronda wie kto wysyła i skąd te wypowiedzi. Trochę więcej myślenia i kultury osobistej. Wyobrażam po takich chamskich wpisach wasze twarze i z niczym innym mi się nie kojarzą jak tylko z brzydkimi twarzami , starymi spróchniałymi ze złości i nienawiści sami nie wiecie do kogo za swoje nieudacznictwo życiowe albo młodszymi- nie młodymi, za to że wam mało kasy od państwa- rządu. Czas podnieść siedzenie do pracy a nie pluć bez sensu i składu. WSTYD TAK ŻYĆ.!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:19
Tusk jest narodowym Niemcem,i to myli wielu Polakow,bo w Polsce jest niewiele typow osobowosci SM,podczas gdy to jest dominujace w Niemczech. Sado-masochizm,i nienawisc do niezaleznosci,inteligencji,i do moralnosci katolickiej.
panie tfusk2021.07.8 14:33
Mamy coś dla ciebie, zbłąkana owieczko. My przyjmujemy każdego z otwartymi ramionami. Szczęście w Niebie, przyjdz do Jezusa do niebios bram.
rebeliant2021.07.8 17:38
Wszędzie Tusk,Tusk...no bo...my się Tuska nie boimy...my się Tuska nie boimy...my się Tuska nie boimy...pamiętajcie...my się Tuska nie boimy...!!!
fcuk piss2021.07.8 14:26
stad ta nalana twarz piskorskiego pewnie zajadal stres
Anonim2021.07.8 17:03
fucknij swoja mamusie /pomatole
Skrzypek na dachu2021.07.8 14:23
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Anonim2021.07.8 15:19
naucz się korzystać z klawiatury przygłupie
Gej,gejowi nie popuści.2021.07.8 14:20
Gej,gejowi nie popuści nawet gdy się w kiche spuści,będzie stała jego pała,taki żywot jest pedała.
Anonim2021.07.8 15:21
Ale się rozmarzyłeś
Idiota2021.07.8 15:54
Idiot jest idiot nic nie poradzisz mądry człowieku .
Templar2021.07.8 14:17
To jest postępowanie zwykłego tchórza, działającego w stanie zagrożenia. Obsesyjni tchórze działają w ten sposób, walka zwierzęcia o przetrwanie. Najlepiej Tuska charakteryzuje wypowiedź europosła S-Wolskiego. To wystarczy za cały komentarz.
(skurek)2021.07.9 0:57
toć ten tusk już dawno powinien siedzieć do śmierci i być pozbawiony doczesnego majątku, nowak wyjmował milionowe łapówki, w Polsce i na Ukrainie, a jego kierownik tusk nic o tym nie wiedział, oni się dzielili tymi łapówkami, toć to jest jasne i oczywiste, nawet dla pomocnika drwala po niepełnej szkole podstawowej. Sylwia.
Skrzypek na dachu2021.07.8 14:15
Tfusk sepleni .
ASTOM2021.07.8 14:14
Skąd to tylu debili na tym łez padole: jakiś skrzypek na dachu, skrzypek coś tam? Jakiś wirus z wuhan znowusz się wymknął?
Skrzypek na dachu2021.07.8 14:12
Na Euro 2020 w niedziele zagraja Rzymskokatolickie Wlosi z Anglikami . Pewnie falszywy uzurpator szatanista Franciszek kibicuje dla tej druzyny ktora jest najbardzie tenczowobezbozna .
„Jest wielu Kainów pośród nas”2021.07.8 14:38
ale, ludzi jest wielu, mędrców mało!
Skrzypek na dachu2021.07.8 14:06
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Skrzypek na dachu czyli żydowska ratyzacja Polski2021.07.8 14:05
Nazywam się Keller-Krawczyk, nazywam się Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Skrzypek na dachu2021.07.8 14:03
Pan Donald Tfusk , alpinista himalajski , wlazil w latach 70tych na kominy elektrowni w Ostrolence , ktore PiS zlosliwie wysadzil w powiertze aby ukryc slady jego brawurowych wyczynow .
pomożemy mu zanieść gruz pod dom w "Zoppot"2021.07.8 14:19
Namaszczona przez Tuska Kopaczyna podpisała zobowiązanie płacenia przez Polskę wysokiego haraczu, za tzw. "emisję gazów cieplarnianych" dlatego elektrownia węglowa będzie musiała być zastąpiona elektrownią gazową! a co do komina, to niech "alpinista" tw.Oskar pozbiera cegły z komina na który się z lornetką wdrapywał(ot i w Berlinie ustawi replikę, tak jak "noblysta" tw. Bolek ustawił w Warszawie replikę muru, ktory w Gdańsku przeskoczył eSBecką motorówką.
Skrzypek na dachu czyli żydowska ratyzacja Polski2021.07.8 13:55
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Stęka żydek Skrzypek na dachu2021.07.8 13:54
siedząc na nocniku, ta obrzezana niedojda bo w dupsku ma żydek po ch uju wielkiego hemoroida.
Żydek Skrzypek na dachu srrający ze strachu2021.07.8 13:53
z bojaźnią rozgląda się po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:52
Dosc tego klamstwa bo Pan Donald Tusk jest takim samym Polakiem jak Pan Jaroslaw Kaczynski .
mlody2021.07.8 18:35
JAK TAKIM SAMYM TO PO CO PRZEZ 8 LAT CZYSCIL BUTY ANGELI.CHYBA ZA MEDALE KTORE DOSTAL OD ANGELI.SZWAB.
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:49
Pan Doncio Tfusk dawno temu sprzedal za grosze swoja skure dla szatana , bo ten bezbozny folksdojcz duszy napewno nie ma .
hans2021.07.9 0:39
to jest antypolska świnia
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:35
Brawo Pan Hubert Hurkacz , jestes wielki , chyba na ponad dwa metry .
prymityw tyfusk2021.07.8 13:31
Czeka na jednego sprawiedliwego, który go "wybawi", bo jest mu ciężko na tym łez padole.
"sprawiedliwego"?czyżby Cybę bis?2021.07.8 14:05
tusk wraz ze swoim POwrotem reaktywuje "seryjnego samobójcę"??
NASZ PAN I ZBAWICIEL ......2021.07.8 14:25
...... Przyjdźcie do Mnie wszystkie, zbłąkane owieczki. Jam jest Pasterz dobry ... Każdą prośbę waszą, każdą łzę przyjmuję.
hans2021.07.9 0:38
tusk w wystąpieniach publicznych jąkał się i dukał, splatał paluszki jeden do drugiego, jak przedszkolak, wykazał się elokwencją gamoń od merkelowej z reichu, durny folksdeutsch, co może powiedzieć, ile zarabia judaszowych srebrników z protektoratu niemca. Podła antypolska schweine. Hans Kloss
Niepolityczny2021.07.8 13:21
Niepolityczny czasem otwieram tę stronę ale to się tu dzieje to jeden wielki bałagan.Dlaczego piszecie państwo nie na temat artykułów ? Dlaczego państwo piszący tu, używacie inwektyw w stosunku do dwóch stron - PIS i PO ? Czy nie można wypowiedzieć własnego zdania nie obrażając nikogo?. Przecież można powiedzieć nie zgadzam się z tobą mam inne zdanie. Zachowujecie się państwo piszący jak jacyś prostacy , a wiem że takimi chyba nie jesteście. Trochę ogłady i kultury wszystkim nam się należy nawet jeśli mamy odmienne zdania na różne tematy.
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:37
Panie Niepolityczny , Federer przegral , dlaczego Frondla nic o tym nie wspomina , chyba ze nie wiedza .
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:21
Pewnego ranka Pan Donald Tfusk sie obudzil i znalazl konskie glowe pod nogami , chyba to bylo w 2011ym roku .
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:26
Moja zona bardzo lubi ogladac Roger Fedrerera , mowi ze on jest zgrabny silny szybki i przystojny taki jak ja , tylko ze ja jestem duzo , duzo mondrzejszy .
A jakie metody miał stosować?2021.07.8 13:19
Przecież Tyfus to hitlerowsko-bolszewicki bękart.
Żydek Skrzypek na dachu srrający ze strachu2021.07.8 13:18
z bojaźnią rozgląda się po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Stęka żydek Skrzypek na dachu2021.07.8 13:17
siedząc na nocniku, ta obrzezana niedojda bo w dupsku ma żydek po ch uju wielkiego hemoroida.
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:15
Rzymskokatolickie Wlosi w Euro 2020 pokonali Jezuickokatolickich Hiszpanow , a Anglicy Protestanckoliberalni wygrali z Luteropoganskimi Dunczykami . Kiedy Dania wbila pierwsze bramke to kibice z Danii na Wembly Stadium rozciagneli wielki transparent szatanistow teczowych sodomogomorytow , to kazdy pobozny czlowiek napewno pomyslal " Aby was Wszechmogacy nie ukaral za obraze , za prostowania tenczy cuda Boskiego na wasze deprawatorskie gratyfikacje perwersijne " . Jednak za chwile jak na ironie wpadla samoboja bramka wyrownajaca , a straszna agonia bezczelnych Dunczykow byla na nieukujonym dnie kiedy dobil drugim podejsciem rzut karny dajac wygrane bialoczerwonym Anglikom nad czerwonobialymi Dunczykami . Final w Niedziele . Zobaczymy kto wygra .
Kaligula2021.07.8 13:18
Bardzo.......dobry........komentarz ............. PiS i PO to jedno zlo .
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:19
A jutro w szabes jem psie gowna !
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:30
Asio glupku , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Stęka żydek Skrzypek na dachu2021.07.8 13:06
siedząc na nocniku, ta obrzezana niedojda bo w dupsku ma żydek po ch uju wielkiego hemoroida.
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:56
Teraz wraca Pan Doncio Tfusk w butach na metr dlugie , to nie ma obawy ze klaunow zbraknie w cyrku medialnym dla idiotow .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:51
Brawo Pan Hubert Hurczak , wielkie Brawo .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:50
Rzad PiS klamie tak samo jak Pan Tfusk . Dosc juz tych nudnych bajek .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:44
Pan Jaroslaw Kaczynski tylko udaje ze jest prawdziwy pobozny patriota Polski bo czyny swiadczy inaczej .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:42
PiS klamie bo to glupki , a Tfusk sepleni bo to debil paskudny .
Strach się bać!2021.07.8 12:36
6 lipca br. - oto co tusk odpowiedział dziennikarce TVP na zadane mu pytanie - kiedy się dowiedział, że AMBER-GOLD, to lipa? na to Donald Tusk cyt: "Będzie pani moralnie odpowiedzialna za to, co MUSI się zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się NA PEWNO zdarzy. Już raz na to ciężko zapracowaliście." brrrrrr.... co ten ryszawy pie..doli? czyżby PO-Cyba bis, ktory zamordował w Łodzi śp. Rosiaka -pracownika biura poselskiego PiS? albo Stefan bis , który zamordował w Gdańsku Adamowicza, którego PO wyrzuciła z partii za to że ogłosił swój start w wyborach? A może wraz z tzw.powrotem tuska, POWRÓCIŁ też SERYJNY SAMOBÓJCA, ktory za rządów tuska posłał wielu na tamten świat - śp. Leppera , kluczowych świadków zamachu smoleńskiego, itd....?? Trzeba być czujnym, bo jak powiedział TO tusk, to musi być coś na rzeczy! - mossad, CIA itd agenci STASIa.
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:28
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:47
Asio oszuscie , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:22
Polski pociag to bardzo wiele roznych wagonow a jak niezdatna lokomotywa Klamczynskiego nie potrafi to zaprowadzic na stacje Nowego Globalizmu to trzeba wymienic na lokomotywe dojczesbahn Tfuskteknik .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:13
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:24
Asio glupku tenczowy , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:12
Dosc tego klamstwa bo Pan Donald Tfusk to medialna wydmuszka bezboznych globalistow banksterow i walczy o ten sam szeroki elektorat naiwniakow postempowotenczowej lewicy co ta marionetka najnowsza agentury dawnej bezpieki , Szymek " Hologram " Holownia .
Anonim2021.07.8 12:05
Obatel 2.0
Anonim2021.07.8 11:42
stalinowskie metody sa teraz, przymus poparcia 5 dla zwierzat ostatni przyklad, w przypadku najwiekszych curestw jak 5 dla zwierzat lockdown czy maski na dworze PO dla PISu jest przystawka totalną
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:33
Rzad PiS zabronil staruszkom spacer w lesie bo w tym czasie wycinki robi aby splacac bezspadkowym rozszczeniowcom .
Nie boimy się Tuska!2021.07.8 11:37
Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! hehehehe
Donaldosceptyczny2021.07.8 11:43
A gdzie właściciel Toli - znowu uciekł?
Hans2021.07.9 0:46
Nie boimy się tuska, bo Bozia , świni nie dała rogów, żeby bodła Polaków. Na pohybel z tą świnią. HK
rebeliant2021.07.8 11:33
Bez przerwy wszędzie Tusk,Tusk...no bo...my się Tuska nie boimy...my się Tuska nie boimy...my się Tuska nie boimy...pamiętajcie...my się Tuska nie boimy...!!!
Skrzypek na dachu2021.07.8 11:16
Pan Donald Tfusk wraca , tym razem jako wielki klaun na dwa metry .
piast2021.07.9 0:50
wraca podły, przyczajony, w stylu gebelsa, ryży claun, antypolak, jąkający się, z wymownym niemieckim "r"
Filip2021.07.8 11:09
Dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy z PiS-u doprowadzili do wydania 1,5 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce, po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Politycy z PO nie chcieli wybudować bloku C za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na w wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza zmarnowała miliony i nie dokonała żadnych nowych ustaleń. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje polskiego podatnika około 1,5 mln zł. Przemysł stoczniowy przez sześć lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Nasz kraj ma otrzymać pieniądze z tego Funduszu pomimo PiS-wi, a nie dzięki PiS-wi. Rządzący wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Mamy największą inflację w Unii Europejskiej, a zadłużenie finansów publicznych rośnie jak nigdy do tej pory. Propaganda pisowska do perfekcji doprowadziła umiejętność podawania zmanipulowanych i przekłamanych informacji. Mam nadzieję, że Donald Tusk uratuje nas przed dalszymi szaleństwami Jarosława Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i nie jest krytykowany za działania, za które pisowcy krytykują Donalda Tuska. Pod względem korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa PiS przebił wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. W spółkach skarbu państwa nie zasiadają fachowcy, tylko pisowcy. Naród we wszystkich kolejnych wyborach, musi PiS-wi pokazać czerwoną kartkę i wrócić do normalności.
płatny zdrajca!2021.07.8 11:13
Ile ci płacą za te pomówienia, filipku? Na szczęście Polacy wiedzą swoje i mam nadzieję, że po raz kolejny pognają prawdziwych łgarzy i łotrów!!!
pytam2021.07.8 11:28
czy o elektrowni Ostrołęka napisał kłamstwo?
Skrzypek na dachu2021.07.8 12:01
Nie pytaj niedorozwoju bo Filipcio widzial Ostroleke niczym swinia niebo i pisze do schematu z kartki co mu dali tak samo jak ty , mendrcu inaczej pytamciu .
pytam2021.07.8 13:08
od "niedorozwoju" to wyzywaj tego co ciebie bydlaku, mógł się spuścić do zlewu to by się taka jak ty szumowina się nie urodziła, ojciec z matką kultury nie nauczyli bo sami jej nie znali więc wychowali łajno na swoje po9dobieństwo
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:43
Manioulatorska amebo sam siebie spuszczasz .
Filip2021.07.8 11:43
Napisz dokładnie, które podane przeze mnie fakty są według ciebie nie prawdziwe. Informacje podawane przez TVP są przekłamane i zmanipulowane, w sposób obrażający moją inteligencję.
Skrzypek na dachu2021.07.8 13:58
Nie przesadzaj Filipciu , bo nudzisz kiedy w leniwy sposob wklejasz manypulacje .
olo2021.07.8 18:37
TWOJA INTELIGENCJA ICEK JEST OCZYWISCIE OBRZEZANA.
Wiadro2021.07.8 11:24
Co się stanie jak człowiek z czystymi rękoma wsadzi ręce do wiadra z g......em chcąc je wyczyścić ???
Cedzak do wiadra2021.07.8 13:43
Umiesz pisiać tylko o gvwnie?
Skrzypek na dachu2021.07.8 11:06
Pan Donald swinska grypa Tfusk jest gorszy niz zaraza ale PiS klamie ze Lockdown jest potrzebny bo nikt nie chce aby wirus mutacja PoKoDonald wracal .
czytelnik2021.07.8 10:58
I warto też przeczytać książkę Wojciecha Sumlińskiego pt. " Niebezpieczne związki Donalda Tuska " .
Dona2021.07.8 12:22
Polecam!!!
Skrzypek na dachu2021.07.8 10:58
Ludzie nie dajcie sie nabrac , bo Rzad PiS klamie ze trzeba robic Lockdown przez trzecie fale Plandemii powrotu groznego wirusa Tfuska .
Olej2021.07.8 10:58
Jesteście wszyscy siebie warci. Kim był Donald i cała świta nocnej zmiany licząca głosy świadczyły teczki, których się bali jak diabeł święconej wody. Z Bolkiem na czele czyścili usłużnie przedpole dla nadchodzącej ekipy Olka. Łącząc całe to towarzystwo w jeden kit, można było nim szklic i zamulać ile się dało. A dało się tyle ile się samemu kradło i pozwoliło na złodziejstwo tym na dole, w powiatach, sołectwach i gdzie tylko się dało skubać. Cała konstrukcja trwała aż do taśm sowich, które zdemaskowały mistyfikację państwa na kamieni kupie. Powrócił król Europy, mistrz nabijania w butelkę, którego osiągnięciem sztandarowym był złoty Amber i Smoleńsk. W 2016 r. rozpoczął się proces rwania pajęczyny, złodzieje wpadły w panikę i nieustępującą wściekłość. Szczeniakom podrzuca się tematy zastępcze w postaci zakazów i wolności prokreatywnej i szczeniaki wiedzione instynktem, siedzące na śmieciówkach głosują na swoich oprawców w aglomeracjach udzielnych księstw, gdzie władza centralna nie sięga. Tm się zakorzenili i trwają w szarpaniu państwa i destrukcji. Aby tylko zmienić sytuację, na powrót odzyskać dawne możliwości i strukturę swojego prywatnego państwa, z pogłowiem niewolników do roboty i płacenia podatków, na armię pączkujących nierobów.
Skrzypek na dachu2021.07.8 11:07
Brawo Olej , bardzo dobry komentarz . Chyba PiS Lewica i PO to jedno i to same zlo .
Olej2021.07.8 11:26
A gdzie jest samo dobro ?
Woda2021.07.8 13:48
Jeśli wiesz to napisz gdzie jest to DOBRO. Wszyscy czekamy.
Olej2021.07.8 11:28
I odpowiedź ! W Moskwie i Petersburgu ! Dobro płynie nieustannie 24/24 h non stop zalewa cały nasz kraj samym dobrodziejstwem dobra co widać dobitnie po olśniewająco mądrych komentarzach.
bogdanus2021.07.8 10:52
Książka do pobrania Miedzy nami liberalami - Pawel Piskorski https://docer.pl/doc/secns0e
bogdanus2021.07.8 10:56
Donald Tusk nie zapowiadał się na premiera. Nie chciał być nawet ministrem. Jak zatem wdrapał się na sam szczyt? Jaki jest Tusk za zamkniętymi drzwiami gabinetu? Jak w drodze po władzę uwodził, a potem wykańczał swoich konkurentów? O tym i o innych kulisach polskiej polityki opowiada Paweł Piskorski, przez 16 lat jeden z najbliższych współpracowników Tuska.
PiotrS2021.07.8 10:50
Jestem zdziwiony.... to Fronda nie znalazła gorszego zdjęcia Tuska? Wg. tutejszych standardów powinien mieć zamknięte oczy, dłubać w nosie albo chociaż szczerzyć zęby...
dezdemona2021.07.8 10:53
i stać koło Putina
P.2021.07.8 11:09
Stać to mało. Fotografia, gdy przybija żółwiki z putinem nad ciałami smoleńskich ofiar. To chyba najbardziej ohydne zdjęcie rudego zdrajcy, niestety prawdziwe. Zbyt rzadko pokazywane.
dezdemona2021.07.8 11:35
to jest jakiś obowiązek płakania po szkodniku Kaczyńskim, dla Kaczyńskiego Tusk i Putin to wrogowie, dal Tuska i Putina Kaczyński to wróg więc dlaczego nie mają się cieszyć jak ich wspólny wróg doprowadził sam siebie do zagłady?
Piotruś T2021.07.8 13:50
Są gorsze , nie chciało im się poszukać.
Skrzypek na dachu2021.07.8 10:49
Ponowny powrut Plandemii Poko to medialna sciema , zadnej trzeciej fali Tfuska nie ma .
Wania Antonim - czy tonący naPompowany POnton2021.07.8 10:48
zaczyna puszczać powietrze - czy to brzmienie Bąka Lipy z Zoppot
oficerLWP2021.07.8 10:47
pisowsko-frondowskiego bólu żopy ciąg dalszy
Skrzypek na dachu2021.07.8 11:14
Pan Donald Tfusk sepleni na uslugach bezboznych globalistow banksterow tak samo jak Pan Jaroslaw Klamczynski oszukuje poboznych uczciwych biednych patriotow polskich podatnikow .
DO oficer LWP2021.07.8 13:57
CO to jest żopu bo nie wszyscy rozumieją , ja też nie. Ty chyba nie z Polski bo to nie po polsku , a ja tylko polski język rozumiem ewentualnie angielski. Inne języki Polacy mało znają.
Portofino2021.07.8 10:47
Ja powiedziałbym, że metody hitlerowskie. One właściwie niczym się prawie nie różnią, ale te drugie są z pewnością bliższe sercu Donalda T.
czukcza2021.07.8 10:51
" ty to się znasz" na wszystkim, typowy oficer polityczny PIS
Anonim2021.07.8 10:47
Monarchia absolutna, absolutyzm – forma rządów typowa przede wszystkim dla wczesnonowożytnej Europy oraz mające ją uzasadnić doktryny polityczne. Współcześnie absolutyzm występuje w następujących państwach: Brunei[1], Katar[2], Oman[3], Arabia Saudyjska[4], Eswatini[5], poszczególnych emiratach tworzących ZEA[6] oraz w Watykanie[7]. Wiele absolutystycznych monarchii europejskich legitymowało swe panowanie na gruncie teologicznym, tzw. boskim prawem królów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Monarchia_absolutna
Skrzypek na dachu2021.07.8 10:46
Dosc tego klamstwa , bo nadchodzi czas na prace w polu , chyba ze ktos jest uczulony na pylki roslinne .
Skrzypek na dachu2021.07.8 10:43
Ludzie nie dajcie sie nabrac , bo zadnego powrotu Tfuskowej Plandemii nie bedzie , to jest tylko medialna sciema , strachy na Lachy i cyrk na wrotkach dla idiotow . Nikt nie chce zaden Lockdown bo druga fala PO to takie bzdury i klamstwa , ze Rzad PiS nie musi nikogo ratowac ani bronic od zarazy co nie istnieje . Latem jest tylko sezon ogorkowy .
Dochtór2021.07.8 10:42
Na cwaniaka zawsze sie znajdzie lepszy cwaniak
Skrzypek na dachu2021.07.8 10:54
Chyba tez kazdy glupek szuka glupszych od siebie , dlatego Szymek wydmuszka medialna 1984 tez potrzebna .
Jacek i Placek2021.07.8 10:41
Biedny Pawełek odstawili go na boczny tor więc musi się wypłakać ale taka jest polityka. W PiS też od zawsze zamordyzm panował i kto podpadł prezesowi był wycinany. W innych partiach też nie jest lepiej.
tak to widzi elektorat PIS2021.07.8 11:22
Tusk wycinał dyktatorsko-krwiożerczo a Kaczyński wycina bogobojnie i słusznie
Tomek2021.07.8 10:39
Berlinen Verein
Skrzypek na dachu2021.07.8 10:35
Rzad PiS wprowadza nastepny Lockdown od Piatku 13ego Sierpnia 2021 . Szkoly szpitale i sklepy zamkniete , zakaz podrozowania i przymusowe zastrzyki dla kazdego , od staruszkow do niemowlat . To na podstawie medialnego klamstwa strachu z palca wyssanego o falszywej grypie , juz wiadomo ze na rozkaz bezboznych globalistow banksterow ktorzy obiecuja nastepne pozyczki na 40 lat ktore bedzie splacac zwykly uczciwy podatnik przez nastepne 5tys lat .
pipipi2021.07.8 10:46
Wyszło szydło z worka? Zwykli ludobójcy. Jakie 5 tys lat? Przecież "szczepionki" wyrżną jeśli nie wszystkich to zdecydowaną większość.
Skrzypek na dachu2021.07.8 11:29
Szkodliwe falszywe pseudoszczepionki mRNA retrowirusowe obnizaja kazdemu odpornosc , aby normalnych zdrowych ludzi robic podatnych na nastepne sezonowe grypy i zwykle katary , tym uzalezniajac dziesiecu tysiecy od nastepnych zastrzykow Big Pharmy , na kazde pojedyncze przypadki naglych groznych powiklan , bo to sa promile , najbardziej znany przyklad to pilkarz reprezentacji Danii zaszczepiony niedawno przed meczem Pan Krystian Erriksen .
pipipi2021.07.8 10:25
Bardzo mnie zafrapowała głupota Żydów. No bo tak, ich umiłowani przywódcy rzucili na front walki z przebrzydłymi gojami, broń biologiczną i to bardzo skuteczną. Ba, część Żydów jest do odstrzału bo tam też "szczepią" i nie wygląda na to by dostawali placebo. No więc jak już tych przebrzydłych - fuj - gojów się wyrżnie to na kim Żydzi będą robili te swoje geszefty? Między sobą? Pamiętam, że jak p. Bernard Madoff zrobił geszeft to się Żydzi niezwykle oburzyli bo nie chodziło o to, że rżnie - fuj - gojów tylko, że wyrolował własnych ziomali. Żydzi jak byli głupi tak są. Ostatecznie wszystkie ich koncepcje i tak obracają się przeciwko nim. Niczego się nie nauczyli przez te wszystkie wieki.
wiadomo! geny dziadka wermachtowca2021.07.8 10:22
Stalin - żyd gruziński i Hitler - żyd austraicki, to kumple dwa! i jak by bardzo chciał ten rudy aszkenazyjczyk, to i tak genów nie oszuka.
Jacek i Placek2021.07.8 10:39
Napisz proszę na podstawie jakich źródeł piszesz, że Hitler i Stalin to byli Żydzi bo to ciekawe.
Placek i Jacek2021.07.8 10:52
Więcej literatury w temacie to będziesz wiedział.
Jacek i Placek2021.07.8 12:36
Prosiłem o podanie źródeł, a nie o radę co do ilości czytanej przeze mnie literatury. Trochę się tym tematem interesowałem i z tego co wiem teza o żydostwie Hitlera nie ma poparcia w faktach. Ale może nie wiem wszystkiego stąd moja prośba o źródła.
Adolf Hitler też takie stosował,2021.07.8 10:16
bo Niemcy to w tej dziedzinie b pojetny naród.
XYZ2021.07.8 10:15
To mówi ten Piskorski co w ruletkę wygrał kilkanaście razy pod rząd.
ruletkaPiskorskiego,mieszkania sopockiego prez.itp2021.07.8 10:36
PISKORSKI wie dużo - dużo za dużo, dlatego "niezależny" "niepartyjny" prokurator za czasów tuska , umorzył śledztwo, a ta cała POpaprańcza kasta oligarchów, do dziś ma pełne gacie słysząc nazwisko Piskorski.
Hanys GórnoŚląski2021.07.8 10:15
Pewnego dnia ktoś inny złamie tuska - tak samo bezwzględnie jak on to robi - i mam nadzieję że będzie to prokuratura, sąd a potem wieloletnie więzienie za bycie agentem wpływu oraz prace dla obcych wywiadów i rządów przeciw interesowi RP.
XYZ2021.07.8 10:16
Sześć lat już prokurator zero szuka haków i co,i nic.
póki co :2021.07.8 10:45
immunitet tuskomatole! immunitet! dlatego wszystko w swoim czasie i haki zostaną odkryte, a zwłaszcza te HAKI jakie Putin ma na Tuska - wtedy nawet "żółwiki" nie pomogą i "spacer" na sopockim molo też nie.
Wart Pac Pałaca2021.07.8 10:05
Donald Tusk bardzo lubi straszyc, to fakt - ale pan Piskorski dla pieniedzy na te stalinowskie metody sam sie godził - bo przeciez razem z Platforma 'dorabiali' sie wtedy 'milionów', a 'pierwszy' kradli, jak radził im glówny członek Rady masońskiej Sorosowej Fundacji im Batorego -- Jak Krzysztof Bielecki.
Anonim2021.07.8 10:05
Buhahahhahahhahaaa PiSdzielce w desperacji wyciągnęli tego specjalistę od wałków jako kolejny "moralny drogowskaz" dla Frędzla - Obatel bis. Sraka z powodu Tuska jest u PiSdzielców straszliwa!!! 😁😁😁
pije po 13 tej2021.07.8 9:59
Drzewiej mi się obiło o uszy że ten Piskorski to rozkułaczył pół Mazowsza co by mieć hektary na dopłaty unijne zanim do unii ześmy wdepli byli.