28 lat Radia Maryja. Prezes PiS: Dziękujemy Bogu za ten wielki dar! - zdjęcie
07.12.19, 17:30Screenshot Youtube - Radio Maryja

28 lat Radia Maryja. Prezes PiS: Dziękujemy Bogu za ten wielki dar!

51

Radio Maryja obchodzi dziś swoje kolejne, 28. już urodziny. W Toruniu z tej okazji zgromadziły się tysiące słuchaczy zarówno z kraju jak i zagranicy. Po godzinie 12:00 rozpoczęła się wspólna modlitwa w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Najważniejszym punktem obchodów byłą uroczysta Msza święta, która ma miejsce w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Poza duchownymi, o. Tadeuszem Rydzykiem, pojawili się także politycy. To między innymi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Zasin czy minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Szef MON odczytał również list od Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS napisał w nim między innymi:

Dziękujemy Panu Bogu za wielki boży dar, jakim jest Radio Maryja oraz pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka”.

Podkreślił, że zarówno radio, telewizja, gazeta, jak i uczelnia budzą podziw oraz uznanie. Jarosław Kaczyński podziękował także za poparcie, jakiego udzielono Prawu i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach. Napisał:

Dzięki głosom Państwa mamy większość bezwzględną w Sejmie i możemy kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności. Politykę podtrzymywania wszystkiego, co składa się na fundament naszej chrześcijańskiej cywilizacji”.

W imieniu rządu przemówienie wygłosił z kolei wicepremier Jacek Sasin. Mówił między innymi:

Radio Maryja jest fenomenem nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Jego programy to bliski kontakt ze słuchaczami”.

Radio Maryja nadawać rozpoczęło swą działalność 8 grudnia 1991 roku. Początkowo nadawało przez 14 godzin na dobę. Od 1998 roku dostępne jest za pośrednictwem internetu na całym świecie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (51):

Mieszkaniec2019.12.8 18:37
Bardzo dobrze, że istnieje takie radio. Ludzie starsi, schorowani, którzy są religijnymi osobami, a których zdrowie nie pozwala już za bardzo wychodzić z domu, to mają dzięki Radiu Maryja możliwość uczestniczenia w życiu Kościoła. I to jest najcenniejsza zasługa Radia Maryja, a jest ich wiele, bo też m.in. pomoc ubogim, i ogólnie działalność charytatywna.
Marlenaa2019.12.8 10:01
wspaniałe uroczystości !
Jahu2019.12.7 21:33
Widać, że o. Rydzyk robi dobrą robotę bo szatan na tym forum wyje wściekły niczym pies..
!442019.12.8 1:44
a co on niby dobrego zrobil
KKK2019.12.7 20:46
Rydzyk to straszny c h u j oraz s k u r w y s y n! matka spłodziła go z jakimś żulem o nazwisku Kordaszewski i tak Tadeusz powinien mieć na nazwisko!!!
Mirek2019.12.7 20:44
Tylko raz byłem przelotnie w kościele nowo wybudowanym przez ojca Rydzyka . Jest przepiękny !! . Takiego cuda archytonicznegp jeszcze nie widziałem .Dlatego uważam że ojciec Tadeusz Rydzyk powinien by odznaczony najwyższym odznaczeniem Polski .
!442019.12.8 1:43
badziewie za ponad 100 mln zl
Jaro Piotrowicz 2019.12.7 20:42
No coz ,,ciemna masa,,zostala przywieziona do Torunia 😂😂zeby tatul ,,kasiorka,,zebral danine od poddanych😰😰
PaństwowąForsąNapchanePrywatneFundacjeRydzyka2019.12.7 20:13
Gdyby nie setki milionów ze skarbu państwa, wyłudzone przez Rydzyka na dotowanie jego imperium prywatnych fundacji, to dzisiaj żadne z "dzieł" tego prostackiego manipulanta już by nie istniało. Forsa od radiomaryjnych jędz i gazetopolskich dewotów nie wystarczy na utrzymanie grupy mediów o tak gównianej oglądalności, słuchalności i popularności. Powodem tych niskich notowań jest oczywiście skrajny populizm prorządowy, politykierstwo najniższych lotów oraz żenujący poziom "dziennikarstwa". Mimo jawnie dewocyjnego sprofilowania radia, telewizji i tytułu prasowego, to nie wystarcza do utrzymania na poziomie ogólnopolskim. Dlatego koncern Rydzyka przeładowuje swoje media czystą propagandą rządową, polityką i sprawami społecznymi w ujęciu politycznym. I za to prorządowe politykierstwo otrzymuje wielomilionowe kwoty od państwa - po różnymi postaciami, pozorami i przykrywkami. Prowadząc normalną działalność na konkurencyjnym rynku, Rydzykowe media zdechłyby z głodu po pół roku.
Kazimierz2019.12.7 19:44
Bluźnierstwa zamieszczone powyżej niezbicie dowodzą, że są wśród nas osoby całkowicie zdemoralizowane, pozbawione jakichkolwiek oporów etyczno-moralnych. Nie ma sensu poddawać ich ocenie, ani stosować wobec nich jakichkolwiek aktów dezaprobaty. Jakikolwiek epitet nie odda ohydy komentarzy przez nich zamieszczonych. Pojawia się jednak pytanie, czemu ma służyć pobłażliwość moderatorów portalu "fronda.pl"? Wywołaniu złych emocji, a w konsekwencji agresywnych postaw? Pokazaniu, jak podły potrafi być człowiek? Wprowadzeniu duchowego zamętu u osób kształtujących swój światopogląd? Poprawieniu komercji? A może zniechęceniu do czytania, w większości, dobrych materiałów zamieszczanych na tym portalu? Ja osobiście rezygnuję z komentowania, a o ile sytuacja się nie poprawi, z całkowitego odwiedzania portalu "fronda.pl" Frondo, tolerując w dalszym ciągu bluźnierstwa nie jesteście w niczym lepsi od Urbana.
hahn-keller scheisse jude2019.12.7 19:57
to wypyerdalaj i nie wracaj katolski śmieciu!
andrzejhahn32019.12.7 20:05
do watykanistanu
hahn-keller scheisse jude 2019.12.7 19:26
desperacja scheisse jude 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 - 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊
hahn-keller scheisse jude na mydło za stary2019.12.7 19:24
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 - 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa
andrzejhahn32019.12.7 19:21
rydzyk.............SRAM TOBIE DO RYJA SKUR...WIELU
andrzejhahn32019.12.7 19:20
rydzyk ......ty szmaciarzu......jakim prawem mianujesz sie ojcem............gnoju pierdo.........lony
andrzejhahn32019.12.7 19:19
rydzyk TY NIEROBIE ,I PASOZYCIE SPOLECZNY .OBY TOBIE ROBAKI ZEZARLY ODBYT
andrzejhahn32019.12.7 19:18
rydzyk...................SRAM NA CIEBIE SZMACIARZU
Jan I2019.12.8 6:37
Burak mimo niezbyt pochlebnej frazeologii!
Dr Aloha2019.12.7 19:09
Nie ogarniam fenomenu Rydzyka. Telewizja Trwam ma oglądalność w okolicach błędu statystycznego, radio ma ryja słuchalnością dąży do przebicia bariery jednego procenta. A tu proszę cała wierchuszka w pupcie wchodzi, aż dziw że wazeliny wystarczyło.
!442019.12.7 18:59
Chazar i kanciarz idealnie pasuja to siebie ,ile teraz przelal kasy na urojone pomysly pasozyta torunskiego . BÓG jest milosierny pasopzyt i szumowina potrafia sobie przytulic kase Panstwowa nie patrzac na potrzeby niepelnosprawnych chorych chore dzieci po przeszczepaXCH ,PRZECIEC TO JEST GORSZY SORT , TRZEBA nimi gardzic , milosierdzie tam nie obowiazuje
Reytan2019.12.7 18:40
Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski ..... i jakże my Polacy cieszymy się, gdy po 2 kadencjach król Europy Tusk stchórzył , zdradził wiernych PO kumpli i durnowatych jego zwolenników - wręcz miłośników, postanawiając nie wrócić do kraju ! Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu ! Jesteśmy szczęśliwi i czekamy aż reszta PO-je-bów pójdzie w jego ślady – w ślady jedynego ich idola !!! Granice są otwarte !!!
!442019.12.7 19:09
twoich bztedow nie chce mi sie czytac , minusuje cie szkoda ze nie mozna od razu 100 minus szajbusie
Polak Ateista Durny Gej2019.12.7 18:39
Dobrze że czytacie PO-je-by tutejsze artykuły i wykłady. W ten sposób poznajecie prawdę oczywistą i dowiadujecie się co wokół was się dzieje. I pamiętajcie, że nie powinniście odpowiadać na wpisy innych lub broń Boże je komentować, ponieważ każdy taki wasz wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzacie, że jesteście totalnym przygłupami i ośmieszacie się na własne życzenie. Po co ? Czy nie wystarczy wam, że nazywamy was chorymi lemingami lub gęgaczami ? A zatem nie róbcie tego więcej tylko czytajcie wpisy innych i uczcie s i ę.
ridado2019.12.7 18:38
Rydzyk nadaje sie juz na swietego ten zwykly oszust swietego pochodzenia.
Jan I2019.12.7 19:57
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka !
realista2019.12.7 18:38
Witam normalnych, lepszego sortu Polaków ! Nie bujcie się języków ludzkich, bo nie ludzie będą nas sądzić !
Jack Em2019.12.7 18:37
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Konfederata2019.12.7 18:35
Hej szczochy gorszego sortu, wasze dominujące kiedyś geny normalnego myślenia zmutowały, głównie pod wpływem TVN, GW i innych ścierwomediów – na geny recesywne. Taka mutacja powoduje albo zanik myślenia, albo jednostronne myślenie ukierunkowane manipulacjami i tkwienie w tak blokowanej głupiźnie. I trwanie bez końca !!!
Jaro Piotrowicz 2019.12.7 20:44
Niestety ty nie masz mozgu ani myslenia...juz ci dawno zanikly
KKK2019.12.7 18:33
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
!442019.12.7 19:05
on mnie nie uraza tak ,jak wasze zaklamane ,wpisy ,udajecie katolikow a gardzicie tymi ktorzy maja inne poglady slownik penerski ja zwykle uzywam tylko litery rzadko pisze caly wyraz
andrzejhahn32019.12.7 19:23
sram na was katole
!442019.12.8 1:37
ciebie olewam kwasem solnym psie
Bizon2019.12.7 18:32
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. Dane niezwykle złośliwego i agresywnego szkodnika portalu: Nazwisko Piotr Nowak, IP=89.64.41.189, Adres: 31-354 Kraków ul. Starego Dębu 16. W celi szybszej identyfikacji prosimy tego szkodnika na zamieszczenie jego fotografii w miejscu awataru, podania wieku i orientacji seksualnej. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
ridado2019.12.7 18:36
Hey bison za glupi jestes aby cos zrozumiec swiety durniu
anonim2019.12.7 20:28
A teraz darmowa dobra rada. Zastanów się dwa razy, podając czyjś adres, oraz dane, bo akurat pod tymi, podanymi przez ciebie, mieszczą się kancelarie adwokackie i może cię taka niefrasobliwość kosztować dużo czasu, i pieniędzy.
Japa2019.12.8 0:16
Trudno ci ,,dato " odmówić racji . Takie dane ,podawane , na Frondzie mogą być ( o ile prawdziwe ) początkiem nieprzyjemności. Kasta czeka na zarobek. Osobiście radzę nie podchodzić do tych wypocin poważnie . W,, komentarzach" mało jest powagi . Ostrożność nie zawadzi .Oni na to czekają..... ..
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 18:30
Ja też dziękuje bogu za to że jest radio MaRyja i rydzyk! gdyby nie oni nigdy bym się nie dowiedział jacy katolicy są mściwi i załgani a księża pazerni i zakłamani!
Jan I2019.12.7 19:54
a świstak na to niemożliwe!
Japa2019.12.8 0:04
A jak tam u Ciebie , odważny ,,wikingu " z opinia o Mahomecie . Feee co tak zaśmierdzialo ? Przecież nie pękaj ze strachu. Ledwo slowo powiedziałem , a Ty pełne gacie. A ja dam Ci radę.Jak masz taki wstręt do o.dyr Rydzyka to poproś kierownictwo Farmy aby Cię zwolnili od służbowego podsłuchiwania RM/ .
Naczelny2019.12.8 2:28
Agrumentum ad islamum, jak zwykle. Załosne. Kogo w Polsce obchodzi Mahomet pajacu?
2019.12.7 18:25
Historia zapamięta tego szmaciarza, jako największego oszusta i wyłudzacza w historii.
Jahu2019.12.7 21:27
Ciebie frędzlu raczej nikt nie zapamięta.
Japa2019.12.7 23:54
Piotrusiu Panie " . To poważne oskarżenie . W normalnym państwie , takim bez totalnych , z normalnymi Sadami , prawdziwą opozycja .miałbyś do wyboru albo udowodnić oskarżenia albo za kłamstwa iść do kicia . A tak , jak to sam nazwałeś zostajesz ,,szmatą " na czyichś usługach..
JCS2019.12.7 17:52
SWIETY BOZE NIE POMOZE TO SZAMBO NIGDY NIE BEDZIE PERFUMERIĄ
rozbawiony2019.12.7 17:46
A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało, Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy! Kto wgo wyświęcił ????????????
Czytelnicy2019.12.7 18:03
Ssppierdalaj huuju bolszewicki
Czytelnicy2019.12.7 18:05
Ssppierdalaj huuju bolszewicki i zliż swój śluz zgniła larwo
Japa2019.12.7 23:44
Ales mnie rozbawił . U tego Czarzastego maja takich uczonych ,że jak ktoś nie ,,święcony " ruskim bimbrem , albo myśli inaczej niż tow. Lenin ., to jest bee . przebieraniec. Dziękujcie Schetynie i spółce ,że dzieki nim sztandar wyjety z grobowca pozwolił wam wnieść .
Rozbawiony2019.12.8 11:26
Jak widać z wpisów jak się nie ma argumentów to pozostaje gnojowka