Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Polska

„Opiłowywanie katolików”? Skutki mogą być tragiczne

W ostatnim czasie doszło w Polsce do wzmożonych ataków na osobę św. Jana Pawła II. Chociaż spotkały się one z oburzeniem sporej części Polaków, to jednak zdać sobie trzeba sprawę z tego, że mogą one być jedynie elementem złożonego planu laicyzacji Polski, a w dalszej perspektywie preludium prześladowań wiernych jakichkolwiek religii (nie tylko Kościoła Katolickiego). Dlatego tym bardziej niepokoić mogą zapowiedzi „opiłowywania katolików” wyrażane na polskiej scenie politycznej.

Fot. screenshot - YouTube (Campus Polska Przyszłości)

Polityka

Odlot! Applebaum: PiS to najmniej proukraiński rząd w historii III RP

Polska stała się liderem wsparcia Ukrainy po rosyjskiej napaści, nie tylko samemu przekazując pomoc militarną i humanitarną oraz przyjmując uchodźców, ale też mobilizując do tego resztę Europy. W ten sposób rząd PiS kontynuował swoją wcześniejszą politykę, w ramach której wspólnie z Ukrainą alarmował świat o zagrożeniu ze strony Rosji. Tymczasem pisarka, a prywatnie żona Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum przekonuje, że odpowiadający za ten stan rzeczy rząd Zjednoczonej Prawicy jest… „najmniej proukraińskim rządem w historii III RP”.

Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Polityka

TK przesuwa rozprawę ws. nowelizacji ustawy o SN

Z 30 na 31 maja przesunięto rozprawę dot. wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, której wejście w życie ma być warunkiem realizacji polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Fot. screenshot - YouTube

Sondaż

Najnowsze badanie: PiS absolutnym liderem

W dniach 12-15 maja 2023 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków. Po niedawnym ogłoszeniu koalicji wyborczej Polska 2050 z PSL ugrupowania te są mierzone razem.