Kategoria

Polityka

Podkategoria: Polityka

(fot. flickr)

Polityka

,,Tusk szuka powodu do międzynarodowej awantury''

- To dziwna praktyka, że KE interweniuje już na etapie projektu ustawy, bo procedura legislacyjna nie została jeszcze zakończona. Komisja jest pod wpływem Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska, który również upatruje w tym projekcie powodów do wywołania międzynarodowej awantury. - stwierdził w wywiadzie dla portalu "Do Rzeczy" poseł PiS Jacek Ozdoba

Prezydent Duda o sprawie Jana Śpiewaka

Polityka

Prezydent Duda o sprawie Jana Śpiewaka

Jan Śpiewak przegrał proces o zniesławienie z córką byłego ministra sprawiedliwości w rządach PO - PSL, a uzasadnienie wyroku było niejawne. Do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda.

(fot. flickr)

Polityka

Tomasz Grodzki wysłał list do KE

Marszałek senatu Tomasz Grodzki wysłał list do Komisji Europejskiej, w odpowiedzi na reakcję KE w sprawie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jak podkreślał Grodzki w liście do wiceprzewodniczącej Viery Jourovej, "Senat należycie rozpatrzy wszelkie akty mogące zagrażać praworządności"

(fot. screen)

Polityka

Hołownia zabrał głos ws. kompromisu aborcyjnego

"W obecnej sytuacji w Polsce nie należy zmieniać obowiązującej ustawy, naruszać owego "kompromisu" wspartego przecież orzeczeniem TK" – mówi Szymon Hołownia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Oznacza to, że popiera m.in aborcję eugeniczną, która jest zawarta w owym kompromisie.