Merkel: Państwa powinny być gotowe do...
Kanclerz Niemiec, Angela Merkel wzięła udział w konferencji „Parlamentaryzm między globalizacją a suwerennością narodową”, zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera.
Kategoria
Podkategoria: Niemcy
Kanclerz Niemiec, Angela Merkel wzięła udział w konferencji „Parlamentaryzm między globalizacją a suwerennością narodową”, zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera.
"Niemieckie władze dokonują tego samego, o co oskarżają Polskę i Węgry"- piszą media w Niemczech po tym, jak poseł CDU, Stephan Harbarth został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Na tym nie koniec, bo polityk partii rządzącej za dwa lata ma zostać prezesem tej instytucji.
Przedostatnia w tym roku sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu upłynęła pod znakiem wystąpienia kanclerz RFN Angeli Merkel. Sporo wody w Renie i Sekwanie upłynęło od jej ostatniego przemówienia w europarlamencie – była to wspólna wizyta z ówczesnym prezydentem Francji Françoisem Hollande’em w październiku roku 2015.
Premier w Hamburgu. Jasno i wprost o Nord Stream 2: Nikt nie wierzy, że to projekt biznesowy
Rośnie niechęć wobec cudzoziemców i muzułmanów w Niemczech – takie alarmistyczne dane zaprezentowane zostały przez Oliviera Deckera z Centrum Badań nad Prawicowym Ekstremizmem i Demokracją. Niemcy mają dosyć i skręcają na prawo.
Według byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza wypowiedź niemieckiej kanclerz na temat armii europejskiej jest niezwykle poważna. Angela Merkel poparła projekt, który dla Polski niesie wielkie zagrożenie. O swojej ocenie wystąpienia Niemki mówił Antoni Macierewicz w ,,Rozmowach niedokończonych'' na antenie Radia Maryja.
W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat roli Jugendamtów w sporach transgranicznych w sprawach rodzinnych. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrali Urszula Krupa, Kosma Złotowski i Beata Gosiewska.
Że jestem niemieckim katolikiem, poznałem we Francji. To było podczas jednej z wielkich pielgrzymek z Paryża do Chartres, z okazji Zesłania Ducha Świętego; najbardziej znaczący poeta, eseista, mówca i wydawca czasopism „renouveau catolique”, Charles Peguy zainicjował je przed I wojną światową. Po Soborze Watykańskim II popadły w zapomnienie, podobnie, jak wiele popularnych pobożnych ćwiczeń, by zostać przypomnianymi przez ruch na rzecz tradycji katolickiej. W laickim Paryżu nadal budzą niedowierzanie i czasem oburzenie, gdy przed katedrą Notre Dame ustawia się pochód dziesiątek tysięcy ludzi, którzy wczesnym rankiem rozpoczynają drogę przez ciche ulice. Trzeba umieć wędrować, by w szybkim tempie przejść sto dwadzieścia kilometrów, które trzeba pokonać w trzy dni. W drodze modli się i śpiewa; podczas każdego postoju wokół obozu rozkładają się księża w komżach i fioletowych stułach, by wysłuchać spowiedzi, a na jednej z piękniejszych polan w bukowym lesie w Rambouillet celebruje się uroc
"Nie jestem przekonany, że zarzuty stawiane Polsce są istotnie w pełni uzasadnione" - mówi Gunter Verheugen były unijny komisarz ds. przemysłu.
Angela Merkel mówi wprost: tak, trzeba utworzyć europejską armię, ale podkreśla: armię, która będzie dopełnieniem NATO, a nie w konkurencji do NATO. To jest ważne, bo to coś innego, niż powiedział Emmanuel Macron w ostatnich dniach - powiedziała ekspertka dr Agnieszka Łada na antenie Jedynki. Analityczka Instytutu Spraw Publicznych mówiła o propozycji kanclerz Niemiec na stworzenie wspólnych europejskich programów.
1. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i natłokiem różnego rodzaju wydarzeń, które uświetniały to wydarzenie, prawie niezauważona została deklaracja przewodniczącego Platformy Grzegorza Schetyny, którą złożył na zjeździe europejskiej chadecji w Helsinkach.
Grecja zażądała od Niemiec reperacji wojennych w wysokości 279 mld euro. Jak na to odpowiedział Berlin? W obecności prezydentów Republiki Federalnej i Grecji Franka Waltera Steinmeiera i Prokopisa Pavlopulosa 11 dni temu (11 października) rządy obu krajów powołały „niemiecko-grecką wymianę młodzieży”. Celem owej inicjatywy ma być „lepsze wzajemne poznanie się młodzieży niemieckiej i greckiej” oraz „redukcja zbędnych stereotypów”. Rząd w Berlinie wsparł ową wymianę kwotą 3 milionów euro rocznie. W ten sposób Grecja zameldowała się w grupie państw mających od dawna programy wymiany młodzieży z Niemcami – takich jak Polska, Francja, Węgry czy Turcja. Rozumiem, że tak naprawdę naszym zachodnim sąsiadom chodzi o właśnie ową „redukcję wzajemnych stereotypów”. Równie jasne jest, że Ateny zgłaszając postulat reparacji wojennych mogły ulec owym stereotypom. Minęły czasy, gdy Berlin „resocjalizował” niepokorne narody na ścieżce wojennej. Teraz elegancko przekupuje te kraje, których opinia jest w
Takie rzeczy nie zdarzają się często. Jeden z najwyższych rangą urzędników państwowych w Niemczech zerwał z kajdanami politycznej poprawności i po imieniu nazwał radykalne lewackie idee, które niszczą państwo. Zapłacił za to wysoką cenę.
Poufna instrukcja Ministerstwa Oświecenia Narodowego i Propagandy Rzeszy (RMVP) dla niemieckich mass mediów z 24 października 1939 roku głosiła, że „Dla wszystkich w Niemczech, aż do ostatniej dziewki od krów [Kuhmagd], musi stać się jasne, ze polskość równa się podczłowieczeństwu [Untermenschentum].” - przypomina Prof. Cezary Eugeniusz Król w „Teologii Politycznej Co Tydzień”: Intelligenzaktion. Oblicza zbrodni .
W związku z głębokimi zmianami politycznymi w Niemczech wywołanymi odchodzeniem kanclerz Angeli Merkel przypominamy tekst Krzysztofa Raka z 2015 roku na temat samej Merkel jak i szerzej - niemieckiej polityki.