Prezes PiS będzie dziś zeznawał. Kiedy przesłuchają prok. Wrzosek?
Jarosław Kaczyński stanie dziś przed prokuraturą, która prowadzi śledztwo ws. okoliczności śmierci Barbary Skrzypek. Zaskakują z kolei doniesienia na temat prokurator Ewy Wrzosek.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229464
Jarosław Kaczyński stanie dziś przed prokuraturą, która prowadzi śledztwo ws. okoliczności śmierci Barbary Skrzypek. Zaskakują z kolei doniesienia na temat prokurator Ewy Wrzosek.
Donald Trump wprowadził cła wzajemne – na liście znalazły się między innymi Chiny (34 proc.), Unia Europejska (20 proc.), Japonia (24 proc.) czy Korea Południowa (25 proc.). Brakuje z kolei Rosji czy Białorusi – dlaczego? Głos zabrał Biały Dom.
„USA uznały, że ich dominacja nad zaprzyjaźnionymi państwami jest tak duża, że są w stanie wymuszać na nich nowy korzystny dla siebie układ bez większego wysiłku. A to skutkowało wykreowaniem skrajnie aroganckiej i agresywnej postawy wobec wczorajszych sojuszników, jak w Europie tak i w Azji”.
„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie zatrzymali kolejnego pseudokibica poszukiwanego do sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. W 2016 roku w wyniku starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli na drodze w powiecie radomskim śmierć poniósł 33-latek ze Stalowej Woli. 32-latek poszukiwany był do tej sprawy listem gończym, a sąd skazał go na karę 3,5 roku więzienia. Lubelscy "łowcy głów" namierzyli poszukiwanego w jednym z lubelskich mieszkań. Mężczyzna schował się przed nimi w łóżku pod materacem. Jeszcze tego samego dnia trafił do Aresztu Śledczego w Lublinie.
Nie sądźcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak wierzyli Mojżeszowi, to i Mnie wierzylibyście. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?
Matylda von Ringelheim (Matylda Westfalska) urodziła się w 895 r. w Westfalii. Była córką księcia saskiego Teodoryka (Dietricha) i Reinhildy - pochodzącej z duńskiego rodu królewskiego. Matylda kształciła się i młode lata spędziła w klasztorze benedyktynek w Herford pod okiem babki ze strony ojca, także Matyldy - ksieni klasztoru. Lata tu spędzone będzie zawsze zaliczać do najpiękniejszych w życiu. Tu także zasmakowała w modlitwie i w służbie Bożej.
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w ostrych słowach odniósł się do wpisu prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, który postanowił stanąć w obronie posła Romana Giertycha.
Wiosna często bywa inspiracją do wprowadzenia zdrowych zmian. Szczególnie istotne są te dotyczące diety. Niezależnie od tego, czy chcesz zgubić zbędne kilogramy, zbudować tkankę mięśniową, czy po prostu czuć się lepiej na co dzień, catering dietetyczny może być Twoim sprzymierzeńcem. Podpowiadamy, który plan dietetyczny będzie najlepszy.
Ławeczka do ćwiczeń to must-have dla każdego, kto chce skutecznie budować mięśnie i urozmaicić trening. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy szukasz sprzętu do rozwinięcia swoich regularnych ćwiczeń siłowych, wybór odpowiedniego modelu ławeczki to podstawa. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy TOP 5 ławeczek, które warto mieć na oku podczas poszukiwań. Sprawdź je!
Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że Ryszard Cyba „przebywa na oddziale psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu”. Wcześniej jednak rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi Grzegorz Gała potwierdził medialne doniesienia, wedle których Ryszard Cyba opuścił szpital i obecnie przybywa w Domu Pomocy Społecznej.
W ostatnich tygodniach polityka Stanów Zjednoczonych wobec konfliktu na Ukrainie uległa istotnym zmianom. Pod rządami Donalda Trumpa administracja USA balansuje pomiędzy presją na Rosję a ograniczeniem swojego bezpośredniego zaangażowania. Podczas gdy prezydent stara się unikać otwartego konfliktu z Moskwą, amerykański Senat i doradcy wojskowi optują za surowymi sankcjami i wzmocnieniem wsparcia dla Ukrainy.
Wedle doniesień portalu Politico, prezydent USA Donald Trump uzgodnił z Elonem Muskem, że ten wkrótce przestanie pełnić zadania w amerykańskiej administracji. Decyzja ta ma wynikać z konieczności powrotu przez miliardera do swoich codziennych obowiązków.
Ojciec Święty Jan Paweł II był prorokiem w odniesieniu do Kazachstanu i nie tylko. Podarował nam sanktuarium narodowe, które ma ciąg dalszy, rozwija się teraz – powiedział Vatican News metropolita Astany abp Tomasz Peta. Podkreślił, że to polski Papież jako pierwszy nazwał Oziornoje sanktuarium narodowym tego państwa w Azji.
„Dlaczego minister Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich, to robi? To już nie pytanie do prawnika, ale do psychiatry – do kogoś, kto mógłby ocenić stan mentalny ministra Bodnara” – stwierdził mec. Krzysztof Wąsowski, komentując żądanie zwrotu 66 mln zł w ciągu 15 dni od Fundacji Profeto, której prokuratura zablokowała rachunki bankowe.
„Zaczęła się obca ingerencja w wybory” – przekonuje premier Donald Tusk, informując o „cyberataku na system informatyczny Platformy Obywatelskiej”.