Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 230083

Fot. Pxhere, CC 0

Wiadomości

Ogień z nieba... Mistyczne wizje KOŃCA

„Świat zasługuje na potop bardziej niż za czasów Noego” – pisała w jednym z listów Siostra Łucja, najważniejsza wizjonerka z Fatimy. Ale przecież potop nam nie grozi. Czytamy w Biblii, że Bóg uroczyście poprzysiągł na samego siebie, że drugi raz świata potopem nie ukarze.

Fot. screenshot - YouTube ( Purely Catholic)

Kościół

Czy Kościół stoi w obliczu schizmy w Niemczech?

„Rok jubileuszowy i konklawe nie powstrzymały tego, co kardynał Gerhard Müller nazwał procesem protestantyzacji Kościoła katolickiego w Niemczech” – pisze Nico Spuntoni w artykule zamieszczonym w „Il Giornale”. Komentator włoskiej gazety zastanawia się nad możliwością schizmy pośród rosnącego napięcia związanego z procesem synodalnym i sytuacją Kościoła w Niemczech.

Fot. Screenshot - YouTube (CNBC Television, kremlin)

Wiadomości

M. Susujew: USA zeszły do poziomu Rosji

„Obecne USA uznają Rosję za jedno ze światowych mocarstw i są gotowe rozmawiać z nią na odpowiednim poziomie. Dla Rosji to jest absolutnie kluczowa zmiana z której są bardzo zadowoleni. No a różnego rodzaju konflikty, spory, wyznaczenie granic stref wpływów obu mocarstw ... to już jest kwestia negocjacji albo też i konfrontacji” – pisze Mikołaj Susujew.

Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Uwaga

Obiecanki rządu Tuska ws. Mercosur. Kuźmiuk: To oświadczenie EPL ośmiesza wszystkich, którzy wierzyli...

1. Właśnie wczoraj grupa Europejskiej Partii Ludowej w PE, do której należą europosłowie Platformy i PSL-u, wydała oświadczenie, które tak naprawdę ośmiesza wszystkich tych w Polsce ,którzy wierzyli, że Parlament chce zatrzymać umowę z krajami Mercosur, wnioskiem o opinię TSUE w sprawie jej zgodności z Traktatami. O tym, że europosłowie Platformy i PSL-u, będą taki wniosek wspierać i ma on duże szanse na większość w PE, przekonywali jeszcze parę dni temu premier Tusk, czy wicepremier Kosiniak-Kamysz. Europosłowie tych dwóch ugrupowań jeszcze w ostatnich cotygodniowych niedzielnych audycjach radiowych i telewizyjnych chwalili się ,że zebrali już pod tym wnioskiem już ponad 140 podpisów, w związku z tym większość w PE w tej sprawie jest wręcz pewna. Ba premier Tusk poinformował, że jego rząd nie będzie składał skargi do TSUE ponieważ działania europosłów Platformy i PSL-u, będą skuteczne, a wniosek poparty przez większość w PE ma większą siłę polityczną, niż skarga pojedynczego kraju czł

podlaska.policja.gov.pl

Uwaga

Zlikwidowano laboratorium narkotykowe. Narkotyki warte niemal 36 mln zł nie trafią na rynek

Policjanci zlikwidowali laboratorium wytwarzające narkotyki i zatrzymali 3 mężczyzn trudniących się tym procederem. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 720 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 36 milinów złotych. W mieszkaniu jednego z mężczyzn policjanci znaleźli także nielegalną bron alarmową i amunicję. Cała trójka usłyszała już zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej, a jeden z nich dodatkowo posiadania broni alarmowej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Sąd zadecydował o ich aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Fot. via Wikipedia, CC 0

Kościół

Święty Sebastian, męczennik. Zginął za to, że ujął się za chrześcijanami

Informacji o Sebastianie dostarcza nam Opis męczeństwa nieznanego autora z roku 354 oraz komentarz św. Ambrożego do Psalmu 118. Według tych dokumentów ojciec Sebastiana miał pochodzić ze znakomitej rodziny urzędniczej w Narbonne (Galia), matka zaś miała pochodzić z Mediolanu. Staranne wychowanie i stanowisko ojca miało synowi utorować drogę na dwór cesarski. Miał być przywódcą gwardii cesarza Marka Aurelego Probusa (276-282).