Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 230083

Fot. via Wikipedia, CC 0

Kościół

Święta Agnieszka, dziewica i męczennica

Agnieszka była w starożytności jedną z najbardziej popularnych świętych. Piszą o niej św. Ambroży, św. Hieronim, papież św. Damazy, papież św. Grzegorz I Wielki i wielu innych. Jako 12-letnia dziewczynka, pochodząca ze starego rodu, miała ponieść męczeńską śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

Fot. screenshot - YouTube (tvn24, PolskieRadio24_pl)

Polityka

„Pytam prezydenta…”. Minister Żurek grozi odszkodowaniami

„Pytam prezydenta, jeżeli nie to, to co? Czy Kancelaria Prezydenta będzie płacić teraz odszkodowania, które przegramy w tych sprawach?” – mówił minister sprawiedliwości Waldemar Żurek, przekonując o konieczności przyjęcia przygotowanych przez jego resort ustaw reformujących system wymiaru sprawiedliwości.

Fot. screenshot - YouTube (DRM News)

Niemcy

Niemieckich żołnierzy na Grenlandii zaskoczył… mróz

„Dowódcy Bundeswehry zaskoczeni trudnymi warunkami na Grenlandii. Pełna profeska. Jaja jak berety” – napisał Piotr Semka, komentując doniesienia niemieckich mediów na temat trudnych warunków pogodowych, z którymi żołnierze Bundeswehry spotkali się na Grenlandii.

Fot. Screenshot - YouTube (Radio Zet)

Polityka

Himalaje hipokryzji! Nowacka o atakach na prezydenta: To nie jest mowa nienawiści

Cynizm i hipokryzja reprezentantów obozu władzy osiągają kolejne szczyty. Politycy, którzy chcą uchodzić za piewców tolerancji walczących z mową nienawiści jednocześnie nie widzą nic złego w brutalnych atakach na ich oponentów. Tak też minister edukacji narodowej Barbara Nowacka przekonywała dziś, że określanie głowy państwa „prezydentem kiboli” nie jest mową nienawiści, a tak w ogóle to nie zauważyła, by jej formacja w jakiś sposób atakowała prezydenta Nawrockiego.

Fot. Screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Polityka

Hołownia personą non grata we własnej partii?

Były marszałek Sejmu i założyciel ugrupowania Polska 2050 – Szymon Hołownia nie pojawił się na obradach Rady Krajowej tej formacji politycznej. Nieobecność Hołowni w dość zdumiewający sposób tłumaczyli mediom przedstawiciele partii.