Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Fot. screenshot - YouTube

Polska

Donald Tusk i „apostazja od polskości”. Ważne wystąpienie prof. Nowaka

Prof. Andrzej Nowak wygłosił w czasie konferencji „Zderzenie kulturowe w UE” wykład zatytułowany „Czym jest polskość?”. Odpowiadając na to pytanie, uczony zwrócił uwagę na ścisłe zjednoczenie polskości z chrześcijaństwem. Historyk mówił też o obserwowanym coraz częściej zjawisku „apostazji od polskości”.

Fot. screenshot - YouTube (Przegląd Sportowy)

Sport

Będzie bardziej ofensywnie! Michniewicz podał skład

Przed mundialem myśleliśmy, że dzisiejszy mecz z Arabią Saudyjską będzie dla Biało-Czerwonych najprostszym spotkaniem w fazie grupowej mistrzostw świata. Zwyciężając z faworyzowaną Argentyną, Saudyjczycy udowodnili jednak, że jest się czego obawiać. Polacy w pierwszym starciu z Meksykiem tymczasem nie zachwycili, grając bardzo defensywnie. Dzisiaj zagrają jednak już z dwoma napastnikami.

Fot. screenshot - YouTube (Mateusz Morawiecki)

Sport

„Zrobił dla nas już tyle, że mógłby do końca kariery pudłować karne”. Premier komentuje wpadkę Lewandowskiego

Premier Mateusz Morawiecki odbywa dziś ważną wizytę w Kijowie, gdzie prowadzi rozmowy z premierami Ukrainy i Litwy oraz z prezydentem Ukrainy. Nie ma dziś ważniejszej sprawy niż konieczność zduszenia rosyjskiej agresji. W Polsce ta sobota jest jednak również pełna emocji z uwagi na mecz z Arabią Saudyjską. Szef rządu postanowił odnieść się również do tego wydarzenia.

Fot. kremlin.ru CC 4.0

Rosja

To nie Ukraina miała być pierwszym celem Rosji. Z FSB wyciekły szokujące dokumenty

Amerykańscy dziennikarze dotarli do szokującego listu, z którego wynika, że to nie Ukraina miała być pierwszym krajem napadniętym przez Rosję. Wcześniej Kreml planował inwazję na Japonię. Miało do niej dojść latem ub. roku. Z uwagi m.in. na stanowczy protest Chin, Putin zmienił jednak plany i postanowił urzeczywistnić swoje bestialskie skłonności na Ukrainie.