Żydowski ewangelizator porównuje Holocaust do aborcji - zdjęcie
29.09.11, 10:28

Żydowski ewangelizator porównuje Holocaust do aborcji

3

Wyprowadzając logiczne wnioski z ich wypowiedzi, gdy rozmówcy podkreślają z jednej strony swój szacunek dla życia, z drugiej zaś przyznając prawo do zabicia nienarodzonego dziecka, urodzony w Nowej Zelandii Comfort prosi ich, by jeszcze raz przemyśleli swą postawę. I wielu młodych ludzi zmienia pogląd nt. aborcji właśnie o tytułowe 180 stopni.

Comfort przyznaje, że pomysł na film przyszedł mu pewnego dnia, gdy rozmawiał przed kamerą z czarnoskórym studentem i hipotecznie zapytał go, czy w czasie wojny, gdy hitlerowiec kazałby mu zabijać Żydów, gdyż inaczej mógłby stracić życie, rozmówca natychmiast odpowiedział przecząco. Zapytany jednak o stosunek do aborcji student odparł, że popiera aborcję. Gdy Comfort, który jest Żydem, porównał holokaust do aborcji, rozpoczęła się żywiołowa dyskusja.

Potem okazało się, że pięciominutowa wymiana poglądów nie nagrała się na kamerze. Wtedy Comfort postanowił powtórzyć scenariusz takich konwersacji z przygodnie spotykanymi ludźmi. 33 minutowy film, który dzięki temu powstał, zdaniem twórcy, może stanowić znakomitą pomoc dla obrońców życia, gdy rozmawiają ze zwolennikami aborcji. Dokument zawiera drastyczne fotografie z czasów II wojny światowej oraz zdjęcia zabitych płodów ludzkich.

Comfort jest współgospodarzem popularnego w USA programu religijnego „Droga Mistrza”. 2 lata temu reagując na kampanie środowisk ateistycznych, ewangelizator wywiesił bilboardy m.in. z napisem „Ateista: ktoś, kto wierzy, że nic uczyniło wszystko. Naukowe nieprawdopodobieństwo!”.

 

KAI/PSaw

Komentarze (3):

anonim2011.09.29 11:02
Dowodził też istnienia Boga przez \"idealne dopasowanie banana do ludzkich potrzeb\" http://www.youtube.com/watch?v=ZQfxvWt7uS0 Komiczny gość.
anonim2011.09.29 11:47
<p>@Ferm1n: jak Boga nie ma, to wszyscy jesteśmy w dupie. A nawet gorzej, nie ma nas w og&oacute;le. Jak B&oacute;g jest, to w dupie są tylko niewierzący (z grubsza, odchyłki się zdarzają). Z tego wynika, że niewierzący wojujący ateiści sa jak psy ogrodnika - chcą, żeby wszyscy byli w dupie, bo oni są zbyt dumni na to, żeby z niej wyjśc i pokłonić się Bogu uznając Go za swojego Zbawiciela. Wolą wąchać zawartośc odbytu niż sie upokorzyć i kole ich w oczy, że są tacy, co wolą wąchać kwiatki na rajskiej łące.</p> <p>Nie biorą pod uwagę, że upokorzenie się przed Absolutem, to najwyższa chwała, jakiej może dostąpić jakikolwiek byt (poza Absolutem). A do tego zdolni są tylko aniołowie i ludzie. To oznacza, że jako niższy tylko od Absolutu, z definicji nieskończonego, człowiek może postawić się tym wyżej na drabinie hierarchii byt&oacute;w, im bardziej zbliży się do Absolutu przez pokorę. Im bardziej stanie się jak dziecko przed Bogiem, we wszystkim zalezne tylko bezpośrednio od Boga. Wtedy będzie tylko o \"oczko\" niżej. A na poziom r&oacute;wny Absolutowi wejśc się nie da, to wynika z definicji Absolutu i wnioskowi z niej, że Absolut może być tylko jeden. Na rozum i logikę wszystko się zgadza.</p>
anonim2011.09.29 19:55
<p>Kapitalny dokument \"masakrujący\" (in plus) swoją logiką.&nbsp; Do obejrzenia na <a href=\"http://www.youtube.com/watch?v=7y2KsU_dhwI\">http://www.youtube.com/watch?v=7y2KsU_dhwI</a>&nbsp;- niestety nie ma (jak narazie) polskich napis&oacute;w. @ Kambr To co opisujesz to nie jest fragment omawianego filmu . Zanim zaczniesz coś krytykować najpierw to np. zobacz.</p>