Jak donosi portal ZycieStolicy.pl, w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz został zatrudniony Grzegorz Jakubowski, wcześniej dziennikarz gazety znanej z publikowania antysemickich tekstów. „Łowcy skarbów z pejsami! Jak długo Wam w tych łbach będzie się jeszcze przewracało?” – to jeden z tytułów publikowanych w jego poprzednim miejscu pracy.

-„Sorry, ale spierdalajcie ze swoimi pejsowatymi roszczeniami do Merkelowej, a nawet i samego diabła, niewiele mnie to interesuje, tak samo jak problem sztucznie wzniecanego antysemityzmu, a od "złotego pociągu", jeśli faktycznie istniej się odpieprzcie, chyba że Wam wciąż mało. Zajudzać zatem będę: chrzańmy Żydów i ich historyjkę” – to fragment artykułu Pawła Mitera, jaki ukazał się w 2015 roku w „Gazecie Warszawskiej”.

Miter ma być dobrym kolegą Grzegorza Jakubowskiego. Jak donosi ZycieStolicy.pl, sam Jakubowski ma wciąż pracować dla „Gazety Finansowej”, publikując tam pod pseudonimem Wiktor Kowalski.

Zatrudniony niedawno w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz Grzegorz Jakubowski to dziennikarz, który w swojej pracy interesował się nośnymi tematami, jak KNF czy komisja ds. Amber Gold:

-„Zawsze występował w roli osoby bombardującej działania instytucji rządowych. Szczególnym celem jego ataków stała się Agencja Wywiadu oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne, ze szczególnym upodobaniem kierownictwa służb specjalnych. Do grona jego informatorów należeli min. mjr Rober Terela. Nie do końca pozostają jasne jego relacje z płk Grzegorzem Małeckim i jego ludźmi. Jakubowski zawsze znajdował wsparcie wśród przeciwników rządów Zjednoczonej Prawicy lub osób czujących żal do tego środowiska” – pisze Życie Stolicy.

Według warszawskich dziennikarzy Jakubowski miał też współpracować z kontrowersyjnym portalem wiesci24.pl. To hejterski portal krytykujący Zjednoczoną Prawicę, którego teksty często udostępniane są na profilu SokZBuraka.

kak/ZycieStolicy.pl, niezależna.pl