Piotr Zychowicz dla Fronda.pl: Przywrócić Berezę dla komunistów - zdjęcie
12.02.14, 13:22Piotr Zychowicz (fot: TV Republika)

Piotr Zychowicz dla Fronda.pl: Przywrócić Berezę dla komunistów

29

Fronda.pl: Legalnie działająca w naszym kraju Polska Partia Komunistyczna chwali Stalina, głosi, że zbrodni w Katyniu dokonali Niemcy. Po 25 latach od upadku komuny PiS rozpoczął starania o delegalizację formacji.

Piotr Zychowicz: Sam pomysł walki z ludźmi mówiącymi takie rzeczy, jest oczywiście słuszny. Natomiast metoda, której PiS chce użyć do tej walki, czyli delegalizacja, jest niewystarczająca. Polskie władze powinny stworzyć obóz odosobnienia, na wzór obozu, który przed wojną działał w Berezie Kartuskiej. I tam powinny zamknąć tych komunistów.

Fronda.pl: Czy możemy się obawiać, że w przyszłości ta partia być może będzie miała wpływ na życie społeczne, np. będzie próbowała dostać się do Sejmu?

Piotr Zychowicz: Chyba, aż tak źle z Polakami nie jest żeby ktokolwiek na nich zagłosował. Ci ludzie reprezentują bowiem skrajne zaprzaństwo. Polska przez system komunistyczny została dotknięta w sposób straszliwy. Co jednak najważniejsze, komunizm jest systemem wymierzonym w samego człowieka. Nigdy, w całej historii ludzkości, nikt nie upokorzył tak bliźniego jak komunizm. Na całym świecie ta chora ideologia pochłonęła co najmniej 100 milionów ofiar śmiertelnych. To, że do dzisiaj są ludzie, którzy ją popierają przechodzi ludzkie pojęcie.

Powtarzam więc: powinno się z nimi walczyć za pomocą obozu odosobnienia i policyjnych pałek. W II RP właśnie tak sobie radzono z komunistami i powinniśmy, do tych dobrych, sprawdzonych, przedwojennych metod powrócić.

Not.Ab

 

Komentarze (29):

anonim2014.02.12 13:50
Prof.Cz.P: Ano na przykład wśród feministek. Niejaka towarzyszka Bratkowska niedawno się ujawniła.
anonim2014.02.12 14:02
Czasem można coś przeczytać interesującego! W samej telewizji jest ich do licha, a ile biznesmenów! A rząd, ! To ja jestem za zamykaniem!!
anonim2014.02.12 14:06
Dziwię się, że jakakolwiek partia o tej nazwie powstała i została zarejestrowana w 2002 roku. Przecież Art. 13 Konstytucji III RP mówi: "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa." A najbardziej zdumiewające było uzasadnienie, że ta partia i jej działania są legalne, bo nie odnosi się do totalitarnych metod i praktyk w swej deklaracji ideowo-programowej oraz statucie. Rozumiem, że mogę zarejestrować Narodowo-Socjalistyczną Partię Polski, która będzie wykorzystywać w swej symbolice Hakenkreuz i jeśli w statucie tej partii nie zawrę postulatu dyskryminacji narodowości niepolskich oraz nie będę żądać dostępu do nowych ziem i kolonii "w celu wyżywienia naszego narodu i osiedlenia ciągle wzrastającej liczby ludności", to taka partia będzie zaakceptowana?
anonim2014.02.12 14:10
@ @Gipsen ... "Koleś chciałby zamykać do obozów za poglądy polityczne?" Nie za poglądy polityczne, ale za propagandę komunizmu, czyli najbardziej zbrodniczej, oprócz nazistowskiej, ideologii. Taki obóz byłby odmianą "psychiatryka", tyle że o zaostrzonym rygorze i zapewne z programem reedukacyjnym.
anonim2014.02.12 14:18
@Gipsen ... "Jeżeli chcesz zamykać ludzi do obozów za posiadanie nieprzychylnych Tobie poglądów, to niczym się nie różnisz od faszystów i komunistów. " Gdybym chciała kogokolwiek wysyłać do takich obozów, to pewnie byłbyś pierwszym kandydatem do osiedlenia się w nim >:P Nie mam zamiaru jednak popierać takich pomysłów, bo "nie tędy droga".
anonim2014.02.12 14:44
Mądrala z Frondy , który ten tekst zamieśł powinien sobie przeczytać artykuł ks. Kosibowicza - Krwawy kawdrans publikowany w 1938 r. w Przeglądzie Powszechnym
anonim2014.02.12 15:00
Zawsze sądziłem, że ten Zychowicz to jakiś oszołom. Później przeczytałem jego książki, które bardzo mi się spodobały i moja opina o nim zmieniła się na lepsze a teraz znowu się pogorszyła. Dziwny facet.
anonim2014.02.12 15:12
Smiglidigli - też mnie to zdziwiło. Może przodkowie Zychowicza uciepieli od stalinowskich represji i stąd ten jego radykalizm.
anonim2014.02.12 15:15
Akurat największymi zagrożeniami dla Polski są obecnie rusofile ociekający krwią pomordowanych w Smoleńsku, a w drugiej kolejności narodowcy wielbiący rozwalać przeciwników skoro wychwalają Niewiadomskiego. tak więc Bereza tak ale nie w wizji narodowców którzy oprócz 11 listopada chcieli by zagarnąć każdy dobry pomysł Marszałka :).
anonim2014.02.12 15:17
@Matthiola longipetala ... "Zawsze sądziłem, że ten Zychowicz to jakiś oszołom." Chociaż raczej się nie zgadzamy, to w tym przypadku raczej się zgodzę. Niestety... Zychowicz lubi zaskakiwać swymi, chyba nie do końca przemyślanymi, przemyśleniami...
anonim2014.02.12 15:18
pawel.nn -> Prawo jest po to żeby je poprawiać i zmieniać w zależności potrzeb. Skoro 25 lat Polski po okrągłostołowej pokazało że danie Polakom demokracji jest głupotą na miarę osiodłania krowy to z czasem będzie trzeba ten kraj wziąć ostro za mordę, tak jak to miało miejsce np. w maju 1926.
anonim2014.02.12 15:20
@Apologeta2 ... "@Kropelka "Taki obóz byłby odmianą "psychiatryka", tyle że o zaostrzonym rygorze i zapewne z programem reedukacyjnym. " No proszę! Stalinizm i maoizm spotykają sie w katolickim konserwatyzmie. W sumie nie powinno zaskakiwać." Śmiem twierdzić, ze wyszedłeś na durnia, bo łatwo dałeś się nabrać, że moje wyjaśnienie, co Zychowicz prawdopodobnie "miał na myśli", to równocześnie mój pogląd w tej sprawie :P
anonim2014.02.12 15:30
Chore... Kazda epoka ma swoich idoli. Komunizm narodzil sie z wyzysku i nedzy zwyklych ludzi. Dzisiaj nie jest mozliwe, aby komunizm powrocil bo poziom zycia sie podniosl wiec i propozycja wydaje mi sie niemadra.
anonim2014.02.12 15:55
Tak jak nie zgadzam się ze stanowiskiem Zychowicza w sprawie Powstania Warszawskiego tak obiema rękami podpisuję się pod jego postulatem: Norymberga a później Bereza dla komuchów. @Częstochowski... - zapewniam, że Zychowicz nie zapomniał o nacjonalistach. Napisał wyraźnie dla KOMUNISTÓW i na wzór Berezy Kartuskiej. Tyle.
anonim2014.02.12 16:12
@Apologeta2 ... Widzę, że kombinujesz jak koń pod górkę, aby nie wyjść na durnia :) „jednak Ty na owego durnia wyszłaś, mniemając, że mój wpis dotyczy twoich poglądów” Skoro napisałeś: „@Kropelka "Taki obóz byłby odmianą "psychiatryka", tyle że o zaostrzonym rygorze i zapewne z programem reedukacyjnym. " No proszę! Stalinizm i maoizm spotykają sie w katolickim konserwatyzmie. W sumie nie powinno zaskakiwać.” To waćpan nie odnosiłeś się do poglądów Zychowicza, ale do mojego komentarza. Poza tym, gdybyś odnosił się jednak do poglądów Zychowicza, co w tym przypadku byłoby niedorzecznym przypuszczeniem, to w jaki sposób wykoncypowałeś, że Zychowicz jest „katolickim konserwatą”?
anonim2014.02.12 16:16
@Kriss66 ... "Norymberga a później Bereza dla komuchów." Norymberga jak najbardziej, ale Bereza? Po co?
anonim2014.02.12 16:20
@GenesisX ... "nie wykluczone, że pod definicję komucha podpadnie ateista czy agnostyk, na przykład taki jak ja." Nic się nie bój :) Za to, że ktoś indywidualnie nie pragnie życia wiecznego, nie będziemy sądzili :) Ale za to, że ktoś wiecznie spieprza swymi decyzjami życie doczesne innym ludziom, to tak.
anonim2014.02.12 17:07
@GenesisX ... "znaczy się jakieś komuchy teraz rządzą? tylko komuchy mogą "tak spieprzać"? albo, jak spieprzył to już komuch?" Owszem.
anonim2014.02.12 17:10
@GenesisX ... "Kropelka - a cholera was wie!" Możesz mi wierzyć, że będę cię pierwsza bronić, gdyby przyczyną twojego osądzenia miałby być tylko i wyłącznie twój pogląd na istnienie Boga.
anonim2014.02.12 17:40
@GenesisX ... "zaczynam się już bać, bo może się okazać, że moimi wypowiedziami, jednak komuś "spieprzyłem" życie, a w każdym razie nastrój!" Wiesz co... gdyby za czyjeś wypowiedzi, psujące nastrój, mielibyśmy być sądzeni, to sądy miałby nieustanną pracę od rana do wieczora, a zapewne dyżury nocne, też. Nie... Tutaj chodzi o ewidentnie złe decyzje, których konsekwencje ponosimy my, jako naród. Począwszy od afer typu "Amber Gold", poprzez politykę energetyczną, a skończywszy na traceniu naszej suwerenności na rzecz innych państw, poprzez złe decyzje gospodarcze. To dotyczy o wiele "grubszych" spraw i o zupełnie innym wymiarze niż to, że od czasu do czasu nazwiesz mnie "katolem" :)
anonim2014.02.12 17:42
@Drow ... "@Kropelka... Ale to, ze wy byscie spieprzali zycie ludziom myslacym inaczej, niz wy, nie zostawiajac im podstawowego prawa wyboru - to juz nie ma znaczenia, racja?" Po prostu złodziejom nie pozwalam na prawo do kradzieży, kłamcom do kłamstw, a zbrodniarzom do zbrodni. Proste?
anonim2014.02.12 18:08
@GenesisX ... "polityka energetyczne czy polityka w całości to w cywilizowanych krajach rozlicza naród w wyborach. Przekonaj naród, by wybrał innych, a ci będą mogli, zawsze. zrobić Trybunał Stanu, komu tam trzeba, a jak nie, to morda w kubeł, bo dołączasz do Targowiczan lub komuchów, co to suwerenność narodowi odbierali!" Dlatego staram się co bardziej kumatych przedstawicieli mego narodu uświadamiać co do położenia, w którym się znaleźli dzięki swym złym wyborom, wynikającym z tego, że dali się ograć propagandzie postkomuszej jak małe dzieci, którym obiecuje się cukierki za to, że będą "grzeczne" i nie będą się domagać tego, co jest im do życia konieczne.
anonim2014.02.12 18:56
@GenesisX ... "A poprawiająca się koniunktura światowa, raczej nie daje szans na ich radykalną zmianę." Przykre... ale Ty naprawdę wierzysz w medialne bajeczki... Sądziłam, że należysz do tych "kumatych". Cóż. Pozory mylą.
anonim2014.02.12 19:44
Ciekawa, ciekawe. Taki tożsamościowy (hłe, hłe) zespół "Legion", żewnie wspominany na tym tabloidowym portaliku śpiewa ku chwale SS-Standartenführera Léona Degrelle. Ów antykomunista przekonywał Jana Pawła II, że Auschwitz to żydomasońska ściema. O innych przedstawicielach nazistowskiego klubu poszukiwaczy sprzeczności z litości nie wspomnę. Niszowy Frondelek to godne miejsce dla pana Zychowicza.
anonim2014.02.12 19:46
rzewnie, rzecz jasna.
anonim2014.02.12 21:22
@Kropelka "Norymberga jak najbardziej, ale Bereza? Po co?" Norymberga = sąd, Bereza = miejsce odosobnienia i to takie, które nie jest lekkim życiem za pieniądze podatników. Nie tak?
anonim2014.02.12 22:26
@GenesisX ... "Kropelka - Co jest bajeczką - sondaże czy poprawiająca się koniuktura światowa, kumatko?" Jedno i drugie.
anonim2014.02.12 22:29
@Kriss66 ... "@Kropelka "Norymberga jak najbardziej, ale Bereza? Po co?" Norymberga = sąd, Bereza = miejsce odosobnienia i to takie, które nie jest lekkim życiem za pieniądze podatników. Nie tak?" Więzienia już mamy. Brak Trybunału rozliczającego wykroczenia przeciwko narodowi.
anonim2014.02.13 8:58
Pudelkowy historyk na pudelkowym portalu. Dlaczego mnie to nie dziwi? Kasa, misiu, kasa. I to było na tyle.