Znana treść wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu - zdjęcie
07.06.21, 06:58Fot. senat RP

Znana treść wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu

9

Tygodnik "Sieci" opisał, co znajduje się we wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszakowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Według tygodnika we wniosku prokuratury ma być mowa o łapówkach za miejsce na oddziale, przyspieszenie zabiegu bądź przeprowadzenie operacji przez Grodzkiego.

Prokuratura poinformowała, że 22 marca złożyła wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Wniosek dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej".

Zgodnie z informacją przedstawioną przez tygodnik Sieci prokuratura zgromadziła w sprawie obszerny materiał dowodowy. Na złożenie zeznań miało zdecydować się 200 osób, z czego jednak tylko 4 opisywane czyny nie uległy jeszcze przedawnieniu.

Tygodnik przytoczył ponadto fragmenty zeznań niektórych osób.

"Wiedza o tzw. cenniku za udział w operacji Tomasza Grodzkiego była, według relacji ojca i matki, wiedzą powszechną wśród pacjentów. Panowało wśród nich przekonanie, że jeśli chcesz być dobrze leczony, musisz zapłacić. (…) obydwaj byli przeciwni wręczaniu tych pieniędzy, jednak decyzję podjęli sami rodzice" - miała powiedzieć o Tomaszu Grodzkim jedna z zacytowanych przez Sieci osób.

Według opisanego przez Sieci cennika za operację przeprowadzoną osobiście przez Tomasza Grodzkiego należało zapłacić 10 tys. złotych.

Najpierw skierowany do Senatu wniosek został odesłany z powrotem do prokuratury ze wskazaniem, że należy uzupełnić zawarte we wniosku braki formalne.

Po ponownym złożeniu wniosku Tomasz Grodzki zapowiedział, że wniosek "będzie procedowany normalnym trybem, tzn. najpierw ocena, czy spełnia wymogi formalne, a następnie, jeśli wniosek będzie pod tym względem poprawny, trafi do Komisji Regulaminowej".

Grodzki wielokrotnie zapewniał przy tym, że kierowane wobec niego zarzuty są bezpodstawne.

"Nigdy nie uzależniałem żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na moją rzecz" - mówił Tomasz Grodzki jeszcze w 2019 roku.

jkg/wpolityce

Komentarze (9):

ala2021.06.7 12:03
"......przypadki Grodzkiego są objęte zarzutami, które prokuratura chce postawić, ale tylko cztery przypadki się nie przedawniły, choć zeznań świadków jest 200. cztery przypadki „są dobrze udokumentowane”. "Rodzina zebrała 10 tys. zł, bo się dowiedziała z takiej szeptanki, która obowiązywała w Szczecinie, że taka jest stawka, żeby on osobiście stanął przy stole operacyjnym; 5 tys. przed i 5 tys. po operacji" . Najbardziej honorowym wyjściem byłoby dla marszałka Tomasza Grodzkiego zrzeczenie się immunitetu i walczenie o dobre imię w sądzie....."
jle_ffm2021.06.7 8:59
Pisia mafia nie odpuszcza Marszałkowi, jak nie z lewej, to z prawej flanki go zachodzą.
Laki2021.06.7 8:05
CBA dalej płaci za "świadka" 5000 złotych?
Mirek2021.06.7 8:18
Co ty zdurniałeś ? . Chcesz mieć świadka za 5 000 złotych ? . Za dobrego świadka trzeba zapłacić 50 .........do 5 000 000 złotych !! . 5 000 to ty możesz sobie w buty wsadzić to będziesz wyższy .
Anonim2021.06.7 8:03
Kiedy wreszcie TSUE znajdzie sposób na zablokowanie działań MAFII SĘDZIOWSKO-PLATFORMERSKIEJ opozycji antyrządowej w POLSCE ???? Choć te skorumpowane szmaciarze wolą bratać się z Rosją śmiertelnym zagrożeniem Unii Europejskiej !!!!
Grzegorz2021.06.7 7:55
" Szkoda czasu i atłasu " Nic z tego nie będzie...
ala2021.06.14 18:03
To jest kpina z polskiego organu ustawodawczego jakim jest Senat, żeby na marszałka wybrać człowieka podejrzanego o haniebny proceder łapówkarstwa na umierających. Grodzki jeśli będzie chciał oczyścić się z zarzutów zrezygnuje z immunitetu. Jeśli tego nie zrobi, to nawet gdy jest niewinny, zostaną spekulacje i oskarżenia. Czego się Grodzki boi? Sądy nie są jeszcze pisowskie. Jest szansa trafić na Tuleyę lub jemu podobnych .
Polak2021.06.7 7:41
Czyli pisowska mafia nadal nie potrafi wymyślić nic lepszego niż bajeczka o rzekomej łapówce w wysokości 200 zł przed denominacją. Tej mafii nie trzeba ośmieszać, sami to znakomicie robią.
pije po 13tej2021.06.7 7:31
Gdybyśmy chcieli każdego lekarza w ten sam sposób potraktować to służbę zdrowia należało by rozwiązać albo sprywatyzować a przecież rząd bolszewików na taki krok się nie zdecyduje.