Zamordowana przez satanistów zakonnica czeka na beatyfikację - zdjęcie
14.04.21, 13:19fot. vatican media

Zamordowana przez satanistów zakonnica czeka na beatyfikację

30

Włosi odkrywają postać siostry Laury Mainetti, zamordowanej 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. Jej beatyfikacja odbędzie się 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie zakonnica pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana. „Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia oddanego wiernie na służbę Bogu” – mówi Francesca Consolini, postulatorka w procesie beatyfikacyjnym.

Ta zbrodnia dwie dekady temu wstrząsnęła Italią. Nie do uwierzenia było to, że stały za nią trzy nastolatki niesprawiające wcześniej żadnych problemów wychowawczych. Pochodziły z normalnych rodzin, niczego im nie brakowało. W śledztwie zeznały, że mordując zakonnicę, chciały złożyć hołd szatanowi. Zwabiły siostrę w pułapkę podszywając się pod potrzebującą pilnie pomocy dziewczynę w ciąży.

Postulatorka podkreśla, że paradoksalnie to zeznania oprawczyń przyczyniły się do otwarcia procesu beatyfikacyjnego. Mówiły, że wstrząsem było dla nich to, że gdy zadawały jej dziewiętnaście morderczych ciosów, to siostra się za nie modliła i szeptała słowa przebaczenia.

Siostra Laura zginęła, ponieważ nie potrafiła i nie chciała odmówić prośbie o pomoc od dziewczyny, która opowiedziała jej o swoich trudnościach. Nie podejrzewała złej woli. Wyszła z domu i poszła pomagać. Robiła to zgodnie ze swoją życiową dewizą, że trzeba się spalać dla innych – mówi Radiu Watykańskiemu Francesca Consolini. – Chciała być aktywną i uważną obecnością, aby być zawsze dyspozycyjną dla potrzebującej młodzieży. Mówiła, że największym darem jest odkrycie Chrystusa w drugim człowieku i dlatego nie należy nakładać ograniczeń na miłość i hojność. Ona jest naszą świętą z sąsiedztwa, jedną z wielu, których nie zauważamy w codziennym zabieganiu. Dewiza «Spotykam Boga tak, jak Maryja spotkała Słowo»: to klucz do całego jej życia.“

Przyszła błogosławiona należała do Zgromadzenia Służebnic Krzyża. Jej współsiostry z klasztoru w Chiavennie mówią: „Siostra Laura żyła jak święta, umarła jak męczenniczka”. Postulatorka w jej procesie beatyfikacyjnym podkreśla, że przesłanie zamordowanej zakonnicy jest bardzo aktualne także dziś. „Ona uczy nas codziennej wierności, zaufania Bogu i poszukiwania Go we wszystkim w głębokim przekonaniu, że zawsze jest obecny w naszym życiu, nawet jeśli czasami Go nie dostrzegamy” – mówi Francesca Consolini. Dodaje, że męczennikiem nie staje się w jednej chwili. Jest to owoc całego życia. „Jestem przekonana, że gdyby siostra przeżyła, to ze wszelkich sił próbowałaby nieść pomoc swoim oprawczyniom, by zmieniły swe życie i odnalazły Chrystusa” – podkreśla.

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan

Komentarze (30):

Do Zamordowana przez...2021.04.14 19:06
Brawo. To powtarzanie, to jest sposób na trolli, aby głów nie zatruwoli ;).
Zamordowana przez satanistów2021.04.14 17:11
zakonnica czeka na beatyfikację.//// Włosi odkrywają postać siostry Laury Mainetti, zamordowanej 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. Jej beatyfikacja odbędzie się 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie zakonnica pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana. „Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia oddanego wiernie na służbę Bogu” – mówi Francesca Consolini, postulatorka w procesie beatyfikacyjnym. Ta zbrodnia dwie dekady temu wstrząsnęła Italią. Nie do uwierzenia było to, że stały za nią trzy nastolatki niesprawiające wcześniej żadnych problemów wychowawczych. Pochodziły z normalnych rodzin, niczego im nie brakowało. W śledztwie zeznały, że mordując zakonnicę, chciały złożyć hołd szatanowi. Zwabiły siostrę w pułapkę podszywając się pod potrzebującą pilnie pomocy dziewczynę w ciąży. Postulatorka podkreśla, że paradoksalnie to zeznania oprawczyń przyczyniły się do otwarcia procesu beatyfikacyjnego. Mówiły, że wstrząsem było dla nich to, że gdy zadawały jej dziewiętnaście morderczych ciosów, to siostra się za nie modliła i szeptała słowa przebaczenia.
c.d.2021.04.14 17:12
„Siostra Laura zginęła, ponieważ nie potrafiła i nie chciała odmówić prośbie o pomoc od dziewczyny, która opowiedziała jej o swoich trudnościach. Nie podejrzewała złej woli. Wyszła z domu i poszła pomagać. Robiła to zgodnie ze swoją życiową dewizą, że trzeba się spalać dla innych – mówi Radiu Watykańskiemu Francesca Consolini. – Chciała być aktywną i uważną obecnością, aby być zawsze dyspozycyjną dla potrzebującej młodzieży. Mówiła, że największym darem jest odkrycie Chrystusa w drugim człowieku i dlatego nie należy nakładać ograniczeń na miłość i hojność. Ona jest naszą świętą z sąsiedztwa, jedną z wielu, których nie zauważamy w codziennym zabieganiu. Dewiza «Spotykam Boga tak, jak Maryja spotkała Słowo»: to klucz do całego jej życia.“ Przyszła błogosławiona należała do Zgromadzenia Służebnic Krzyża. Jej współsiostry z klasztoru w Chiavennie mówią: „Siostra Laura żyła jak święta, umarła jak męczenniczka”. Postulatorka w jej procesie beatyfikacyjnym podkreśla, że przesłanie zamordowanej zakonnicy jest bardzo aktualne także dziś. „Ona uczy nas codziennej wierności, zaufania Bogu i poszukiwania Go we wszystkim w głębokim przekonaniu, że zawsze jest obecny w naszym życiu, nawet jeśli czasami Go nie dostrzegamy” – mówi Francesca Consolini. Dodaje, że męczennikiem nie staje się w jednej chwili. Jest to owoc całego życia. „Jestem przekonana, że gdyby siostra przeżyła, to ze wszelkich sił próbowałaby nieść pomoc swoim oprawczyniom, by zmieniły swe życie i odnalazły Chrystusa” – podkreśla. Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan
To dziwne...!???2021.04.14 18:24
Od dawna obserwuję, że powtarzasz we w 2-3 wpisach treść artykułu! Możesz mi napisać jaki to ma sens? Przecież to jest w artykule??? Umiemy czytać !?.. Swoje inwektywy zaraz pod spodem i tak zawsze umieszczasz! .... Przecież wiadomo, że się głupio bawisz?... Ale dlaczego?
Grizzly2021.04.15 6:24
To jest nowy "dziennikarz" Frondy, nie odbieraj mu chleba....
Grizzly2021.04.15 8:03
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won hieno!
Ja2021.04.14 16:21
I znów niektórzy wyłonili się z otchłani zła.................................................................
rebeliant2021.04.14 14:57
Kolejna ofiara ku jego chwałce. A domniemany sens tego co się dzieje z człowiekiem będącym we władzy demona Jahwe jest fałszywy. Demon Jahwe niczym tego nie uzasadni - jedyne co jest po jego stronie to jego imię: "a kto silniejszemu zabroni"
"rebeliancie" vel Lechu Keller! OPAMIĘTAJ SIĘ!2021.04.14 18:18
Nie wiesz co piszesz!?... Wściekasz się, bo TEŻ jesteś w Kajdanach złego, tak jak te 3 satanistki! ..... Bluźnisz dlatego, bo nie możesz DOBRA ZNIEŚĆ! .. Boli cię ta prawda! ...Nie chcesz słuchać, ani czytać! o tym!... A jednak masz Wyrzuty Sumienia! .... Widać, że nie jest ci to obojętne!.. W przeciwnym razie zostawiłbyś to obojętnie! ... Ale nie wytrzymujesz, to demon tak ci karze robić! To nie są twoje myśli!..... Zobaczysz jak się będzie---- nad tobą pastwił w pieklisku! ---...ON NIENAWIDZI CAŁEGO RODZAJU LUDZKIEGO, CIEBIE TEŻ! ....
jle_ffm2021.04.14 14:03
Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.
Jawny2021.04.14 14:06
To jest udokumentowany fakt. Ale dla tego bydlaka Anonima fakty się nie liczą - tylko jego chora wyobraźnia, sterowana prosto z piekła.
Anonim2021.04.14 14:24
Niech zgadnę - fakt udokumentowany przez kleruchów? Ale dzięki za komplement mój diabeł prowadzący był zachwycony. 😁😁😈😈😈
kaka2021.04.14 15:05
Co ty mozesz zgadnac jak ty lba niemasz. 2+2=4 a to tez napewno chrzescijanski przesad a zreszta jak to sprawdzic.Jestes ciemny i dla draki sciemniasz taka twoja rola za srebrniki.
Od ponad 2 tys. lat walczycie z Bogiem! NA PRÓŻNO!2021.04.14 18:34
To prawda!...Chrześcijanie są najbardziej prześladowani! BO TO JEST JEDYNA PRAWDZIWA RELIGIA NA ŚWIECIE!...TO PAN JEZUS UTWORZYŁ, ----W WIELKI CZWARTEK, ----NA OSTATNIEJ WIECZERZY, mówiąc:"....OTO TWORZĘ MÓJ KOŚCIÓŁ, --- A BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ..."! Nikt i nic nie pokona Naszego Kościoła, Naszej Wiary! ......Z Bogiem nikt nie wygrał i nie wygra! ...To są ostatnie poddrygi szatana! .....Daremne!
Anonim2021.04.14 13:47
Za te miliony wyrżniętych przez "chrześcijan" jedna zakonnica to doprawdy małe miki.
Talmud2021.04.14 13:58
Żydzi mają okradać i zabijać Gojów: Sanhedrynu 57a. Kiedy Żyd zamorduje goja ("Cuthean"), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać. Baba Kamma 37b. Goje są poza ochroną prawa i Bóg "wystawił ich pieniądze Izraelowi". Żydzi mogą okłamywać gojów: Baba Kamma 113a. Żydzi mogą użyć kłamstw ("wybiegów") by oszukać goja.
Anonim2021.04.14 14:22
Buhahahhahaa, a jak Żyd zje goja to musi wyrzygać, bo to najczęściej świnia niekoszerna (3 Księga Azaliasz w. 2/17) i bydlę niemyte.
kaka2021.04.14 15:02
Odstaw te dragi bo ci z mordy siara jedzie.
Czym ty się chwalisz....? To wstyd!2021.04.14 21:59
Taki, jak piszesz "Talmud" i jego pseudo- przykazania, to jedno zło! ...To jakby zapis z piekła rodem,.... pełen nienawiści i zła, ....itp. Pan Bóg uczy dobra, miłości, a nie nienawiści , nie karze krzywdzić, a karze pomagać i wzajemnie się wspierać, ... itd..... WIĘC NIE MASZ SIĘ CZYM SZCZYCIĆ, TO NAPRAWDĘ JEDNO ZŁO! ..... ŻAŁOSNE!
Anonim2021.04.14 17:15
Gdzie takie nauki pobierałeś? miliony wyrżnięte przez chrześcijan?
rebeliant2021.04.14 13:40
Skoro jest to religia, która naciska na to, aby dawać się ofiarnie zarzynać, to jednak faktycznie nie powinna ona funkcjonować jako siatka, do której człowiek wpada już od maleńkości. Może ładne i piękne, ale to jednak w raz nie mająca najmniejszego sensu intryga demona Jahwe.
Grizzly2021.04.14 13:27
Czyli jej jedyną zasługą było znalezienie się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie?
Monika2021.04.14 13:26
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
Z Posterunku...2021.04.14 22:08
" Nie-'Moniko"! Twoje imię nic nie mówi, tylko twoje niecne czyny! Daj tel. kontaktowy, to przyjadę po ciebie z najbliższego Posterunku Policji! Doskonale wiesz, że takie anonsy na Portalach są niedozwolone! To jest---- KARALNE!---- Śmiem twierdzić, że to pisze, twój alfons...! To w takim razie oboje zostaniecie zgarnięci! Mamy swoje metody...Teraz uprzedzam !!!!!!! Już taki anons wcześniej widziałem, dłużej tolerować nie będę!
szatan2021.04.14 13:26
"Ustalono, że zamordowana zakonnica przed śmiercią modliła się za swe oprawczynie". Takie wieści wywołują moją szczególną wściekłość.
ladychapel2021.04.14 13:22
Czy rdzenni mieszkańcy obydwu Ameryk pomordowani przez chrześcijańskich kolonizatorów także oczekują na beatyfikację?
Jawny2021.04.14 13:24
Wiedziałem, że to bydlę, pod innym nickiem, odwróci kota ogonem. A ofiary Wolińskiej i Goldberga i innych żydów-komunistów? Może byś się nad nimi użalił hipokryto!
AAAtomek2021.04.14 14:07
Kiedyś ciebie dopadniemy...
AAAtomek2021.04.15 6:37
Ja ciebie wcześniej dopadnę, katoliczku-prawiczku złodzieju mojego nicka!
Jawny2021.04.14 13:21
Anonim na pewno weźmie tych satanistów w obronę, taki już jest. Talmudyczne krętactwo.