- Adam K. pojawił się w urzędzie przy al. Krakowskiej po tym, gdy Jarosław Karcz w listopadzie 2019 roku głosami radnych Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem dzielnicy Warszawa-Włochy. Zastąpił na stanowisku polityka PO Artura W., który według informacji CBA został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki – podaje portal TVP Info.

Adam K. - podanie nieoficjalnie portal - został zatrzymany przez policję w poniedziałek przed godz. 12 pod siedzibą urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy. Okazało się, że prowadził on samochód pod wpływem alkoholu.

Adam K. to jeden z najważniejszych urzędników w dzielnicy Warszawa-Włochy - naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Sportu i Rekreacji.

O zdarzeniu poinformował czytelnik, który był świadkiem tego, jak w pobliżu magistratu przy Alei Krakowskiej zygzakiem jedzie pijany kierowca mazdy.

Jak wyjaśnia czytelnik, zawiadomienie ochrony urzędu nie przyniosło żadnego sutki i dlatego postanowił on wezwać policję.

Jak się okazało urzędnik był był kompletnie pijany.

Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,96 mg (1,92 promila alkoholu), kolejne, przeprowadzone kilkanaście minut później 1,08 mg (2,16 promila). Zatrzymany mężczyzna w wieku 46 lat trafił na izbę wytrzeźwień – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info podkom. Konrad Cebula z Komendy Rejonowej Policji – Ochota, Ursus, Włochy.

Jak wyjaśniła policja, nie podając personaliów urzędnika, był on „zbyt pijany, by złożyć wyjaśnienia” i będzie to możliwe po jego wytrzeźwieniu.

 

mp/portal tvp info