Wotum nieufności dla rządu? Konfederacja za PiS czy przeciwko Lewicy? - zdjęcie
09.11.20, 20:52fot. yt/polsat news

Wotum nieufności dla rządu? Konfederacja za PiS czy przeciwko Lewicy?

16

Konfederacja bardzo mocno atakuje rządy Zjednoczonej Prawicy, ale ostatnio też wydaje się wyraźnie podkreślać, że daleko jej do Lewicy, czyli mówiąc ogólnie gra swoje. A jak zachowałoby się to ugrupowanie, gdyby pojawił się wniosek o wotum nieufności? Choć wypowiedź posła Winnickiego jest dość oryginalna na tle ostatnich wydarzeń politycznych, to raczej nadal wydaje się wpisywać w formułę „PiS – PO jeno zło”.

Na antenie Radia Plus poseł Winnicki powiedział:

- Wotum nieufności w polskim systemie konstytucyjnym musiałoby być konstruktywnym wotum. Trzeba by było wskazać kandydata na premiera. My nie zamierzamy tworzyć żadnego rządu z Lewicą, nawet technicznego, więc nie wyobrażam sobie takiego wniosku o wotum, który moglibyśmy poprzeć. To oznaczałoby pójście ramię w ramię z Lewicą co jest po prostu niemożliwe.

Odniósł się też do zakazu organizowania Marszu Niepodległości, jaki wydał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

- Spontaniczna formuła pozwalałby nam maszerować normalnie i w najbliższą środę, zakazanie przez Trzaskowskiego nie było żadną przeszkodą, zakazywał już marszu i nie bardzo się tym przejmowaliśmy. Decyzja zarządu Stowarzyszenia MN jest związana z tym żeby uniknąć oskarżeń, że rząd będzie się starał wykpić sytuację w służbie zdrowia zrzucając winę na organizatorów marszu

Dodał też:

- W całym kraju rosną obawy o to jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna. Padają oskarżenia, że takie oskarżenia jak MN mogą się do tego przyczynić stąd decyzja – podkreśla Winnicki.

 

mp/radio plus

Komentarze (16):

Tadeusz2020.11.19 15:49
Putin sypnął rubelkami, to klaun Kowin i ta reszta zaczynają si mądrzyć. Zjednoczona Prawica powinna być przy władzy co najmniej do końca kadencji.
jula2020.11.10 12:48
Są jeszcze bardziej obrotowi niż PSL. Wyobracani?
katolicka deratyzacja Polski2020.11.10 11:52
Winnicki KLAMIE . Konfederacja niszczy cale panstwo,i morduje Narod,bo bojkotuje ratowanie ludzi przed wirusem. To jest NAJBARDZIEJ zaklamane i antypolskie ugrupowanie w naszym kraju.
Kacaw Zaw2020.11.10 6:15
No ! jeszcze tylko Kazik niech wyda płytę i do boju z kontrrewolucją i głos skrzywdzonego hanysa jakiegoś Wilhelma szewczyka ,pomykoła,lomki,czy zgrzebnioczka
Topek2020.11.9 22:46
Co innego słuszne protesty kobiet walczących o swoje prawa i wolność obywateli a co innego marsz nacjonalistycznych drani maszerujących niepotrzebnie i roznoszących wirusa których powinno rozgonić się pałami do swojej nory
Japa2020.11.9 23:05
Topuś " a Ty wiesz o co biega . Nie rób z siebie posłusznego matoła .Oni " dranie " pojadą , w przeciwieństwie do tych dziewic po ostatnim razie .
Anonim2020.11.9 22:04
czytam właśnie nowe zaktualizowane dane za pażdziernik i nawet nie wkleje .. nie wazny jest koronawirus!!! calościowo jest dramat ..Polska dystansuje Szwecję w zgonach całorocznych ponad normy.. to dopiero początek
premier ma rację- dorżnąć watahę lewakom2020.11.9 21:43
Epidemia jest przez lewactwo bo urządzali manifestacje, chodzili do pracy, robili zakupy w galeriach handlowych i sklepach budowlanych w weekendy, wyjeżdzali na urlopy, chodzili do lasu, wychodzili na spacer z psem lub dziećmi na plac zabaw, korzystali z rowerów miejskich, odwiedzali kina, teatry, posiłkowali się w restauracjach, siedzieli w barach, tańczyli w dyskotekach, brali śluby, kupowali meble, przycinali włosy u fryzjera, mieli zabiegi u fizjoterapeutów, robili operacje u chirurgów, oglądali mecze na stadionach, korzystali z basenów, siłowni, kosmetyczek a nawet chodzili na cmentarz czy do kościoła. Normalnie SKANDAL. Prawdziwy Polak siedzi w domu i modli się by nie dorwał go wirus.
Anonim2020.11.9 21:45
Bardzo słusznie pogoniono ostatnio lewactwo z hoteli.
Pandemiczny2020.11.9 21:39
Post ten nie jest przeznaczony dla czytelników, których zdanie na temat pandemii koronawirusa pokrywa się z narracją prezentowaną przez najbardziej wpływowe ośrodki medialne oraz przez większość oficjeli władz państwowych. Tekst zaprezentowany poniżej jest prawdziwym zapisem rozmowy, która odbyła się w kwietniu 2013 roku. Mateusz Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. (…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania. Bogusława Matuszewska: No, ale to jest trudne. Morawiecki: To... To jest trudne. To będzie... To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę. Matuszewska: Tak. Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa... Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota. Matuszewska: Przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej. Morawiecki: Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.
Pandemiczny2020.11.9 21:43
Morawiecki: Jestem po tych... Po takim moim, wiesz, tournee po tych hedge fundach, inwestycyjnych funduszach i tak dalej, nie. Ciekawe doświadczenie, ale tak samo bardzo smutne. Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości... Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd […] Jakby nie dokonuję pewne redystrybucji tego. Świat po koronawirusie? Niewiele się zmieni. Poza tym, że „OBNIŻĄ SIĘ NASZE OCZEKIWANIA”, a : 1) Wielkie korporacje i media staną się potężniejsze; będą więcej kłamać, cenzurować, manipulować, dzielić, patologizować społeczeństwo przez propagowanie wzorców antykulturowych oraz metodycznie wzniecać panikę, chaos, zarządzać emocjami. 2) Świątynie Kościoła Rzymsko Katolickiego będą masowo pustoszeć z powodu braku wiary hierarchii, wiernych, braku powołań. Puste świątynie zostaną zamknięte i oddane w prywatne ręce. Kościół będzie systematycznie tracił na znaczeniu. 3) Bogaci, „we the people”, staną się zamożniejsi i bardziej wpływowi. 4) Średnio zamożni i biedni, aby żyć będą zmuszeni „zapier… za miskę ryżu”. 5) Zgodnie z nowym prawem wszyscy będą poddani większej inwigilacji. 6) Ludzie w większości staną się bardziej obojętni na los słabych, starych, a relacje międzyludzkie i rodzinne będą mocno zdekomponowane. 7) Celebryci regularnie będą promować społeczne akcje w mediach: „Pomóż najbardziej potrzebującym – pomóż z nami”, 8) Kupno i sprzedaż oraz wszystkie transakcje „dla ułatwienia życia” będą odbywać się w systemie bezgotówkowym. 9) Stopniowe pozbawianie majątku zwykłych ludzi.
Jakub2020.11.9 21:25
Dlaczego zdradziecka od pokoleń, antypolska a prokacapska swołocz jest w polskim Parlamencie? https://jagiellonia.org/pulapka-dmowskiego/
Anonim2020.11.9 21:01
Dla dobra Polski przydał by się rząd techniczny z SLD, Konfederacją I Gowinem Jedyny warunek to zawieszenie broni na płaszczyźnie światopoglądowej. Inaczej PIS przerobi ludzi na mydło. Już nic wolno zrobić bo wszystko rzekomo zabije ich starczy wymierający elektorat. To samo mówili jak były na wiosnę puste szpitale zakaźne i 30 zakażeń dziennie. Oni na poważnie chcą to ciagnąć przez 3 lata, z przerwami jak będzie UV.
Anonim2020.11.9 21:08
Można ewentualnie bez SLD z Ardanowskim, najlepiej jako premierem. Obecnie każda opcja jest lepsza od PIS. Nie ma gorszych szkodników od czasów Balcerowicza.
Pandemiczny2020.11.9 21:47
Wyjaśniam w moim poście powyżej, o co tak naprawdę toczy się gra.
katolicka deratyzacja Polski2020.11.10 11:54
Komunisci nienawidza PIS-u. Dziekuje,to mi wystarczy. Konfederacja nienawidzi PIS-u,ale kreci bardziej jeszcze nawet niz Komuna. Konfederacja gledzi jak stare zlosliwe dziady.