Wniosek KO odrzucony… liczbą 276 głosów! Głosowanie w Sejmie jeszcze dziś - zdjęcie
04.05.21, 16:49Fot. screenshot - YouTube

Wniosek KO odrzucony… liczbą 276 głosów! Głosowanie w Sejmie jeszcze dziś

21

Kolicja 276 stanęła dziś przed pierwszą próbą. I kolejny raz udowodniono, że z marzeń PO o zjednoczeniu opozycji nic nie będzie. Znamienne, że to dokładnie liczbą 276 głosów posłowie odrzucili wniosek KO o odroczenie obrad i głosowania ws. Funduszu Odbudowy.

Dziś Sejm podejmie decyzję ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE, co jest warunkiem realizacji budżetu UE na najbliższe lata i unijnego Funduszu Odbudowy. Platforma Obywatelska chciała jednak przesunąć obrady, występując z nowymi postulatami ws. KPO. Najwyraźniej Borys Budka przegapił, że projekt KPO każdy kraj musiał złożyć w Brukseli do 30 kwietnia.

- „Doszło do wielkiej zdrady polskich samorządów i ludzi, jeżeli chodzi o zakres KPO. I wy to zrobiliście razem z PiS, droga Lewico”

- mówił szef klubu KO Cezary Tomczyk, składając dziś wniosek o odroczenie obrad.

- „Dwa miesiące trwały konsultacje, kluby parlamentarne zgłosiły się, uczestniczyły w rozmowach. PO nie była w stanie się zdecydować. Teraz pan przewodniczący wychodzi i opowiada bajki, że nie było możliwości konsultacji. Mieliście możliwość, nie skorzystaliście”

- odpowiadał mu wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Do absurdalnych działań Platformy Obywatelskiej w mediach społecznościowych odniósł się też wiceminister Waldemar Buda.

- „Rozporządzenie mówi, że KPO trzeba złożyć do 30 kwietnia. 3 maja Przewodniczący największej partii opozycyjnej po 9 tygodniach konsultacji składa warunki do KPO. To są jakieś jaja. Przestańcie i poprzyjcie ratyfikacje”

- napisał na Twitterze.

Wniosek Koalicji Obywatelskiej został odrzucony. Przeciwko niemu zagłosowało 276 posłów. I pomyśleć, że jeszcze w lutym Borys Budka hucznie ogłaszał powstanie Koalicji 276. Właśnie tylu posłów chciał zebrać, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy.

kak/niezależna.pl

Komentarze (21):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:24
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
ceramik2021.05.5 8:41
Im dłużej Butka jest przodownikiem dywersyjnej PO KO ten niemiecki głupek, tym lepiej dla Polski.
@man.of.Stagira2021.05.4 21:01
O CZYM ty tu pi erdolisz?! Gdzie ty k urwa żyjesz?!
Budka2021.05.4 20:42
do budki, bo taki chudziutki
man.of.Stagira2021.05.4 18:27
Bądźmy poważni. Od tego czy rządzi Prawo i Sprawiedliwość zależą losy wielu spraw w naszym kraju. Weźmy na przykład taką partię jak Konfederacja // Następnego dnia po utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rządzący Polską od 30 z górą lat układ rozpocznie proces eliminacji wszystkich ośrodków oporu społecznego. Na pierwszy rzut pójdą wszystkie media w kraju z Internetem włącznie gdzie już niepodzielnie zapanuje niejaki Zuckerberg (czy jak mu tam). // Na drugi rzut pójdą gracze polityczni DO LIKWIDACJI. Rozpocznie się publiczny lincz a później sądowo-ustawkowa operacja delegalizacji partii Konfederacja, jej publiczna delegitymizacja. Rabini z Konfederacji którzy dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 staną przed dylematem; kontynuować polowanie na PiS (już pod rządami SROKO) czy dać się zlikwidować? Otóż kto głosuje na Konfederację musi mieć świadomość, że może ona funkcjonować jako suwerenny podmiot polityczny JEDYNIE dlatego, że rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość a ona ma je na swoim celowniku.// Z chwilą gdy to stanie się PROGRAMEM rządzącej nowej elity SROKO dla Konfederacji historia szansy w polskim życiu politycznym zakończy się. Co wtedy wybiorą Rabini z Konfederacji; lincz i likwidację czy przyłączenie się do "nowych elit"? // Nie wiem jak Wy ale ja nie mam co do ich przyszłej decyzji żadnej wątpliwości // Konfederacja-PO...jedno ZŁO. 2021.02.27 16:50
Artur2021.05.4 18:25
Otrzymanie przez Polskę tych pieniędzy to będzie straszliwa klęska PO które realizując niemieckie interesy ma za zadanie zrobić wszystko abyśmy tych pieniędzy nie dostali. To dlatego partia Truska dokonała tak ryzykownego i ośmieszającego siebie manewru jakim jest próba blokady tego drugiego planu Marshalla. Donaldzie razem z Markelą przegrywacie tę walkę.
Anonim2021.05.4 18:29
To wydarzenie zmieni układ sił na scenie politycznej. Zbierane dotychczas przez PO siły lewicy mają okazję żeby się usamodzielnić bo PO zaczęło szybką wędrówkę dno. Kto pierwszy wyskoczy z tej krypy ten ma szansę utrzymać się w polityce. Reszta będzie musiała wrócić do zwykłej pracy.
harry2021.05.4 18:16
PO od dawna pod przewodnictwem Tuska realizowało na wspólne polecenie Moskwy i Berlina plan totalnej destabilizacji Polski poprzez wyprowadzenie jej ze struktur UE i faktyczny podział oraz podporządkowanie części Polski otwarcie Moskwie a pozostałej części niby - sojusznikowi Berlinowi. Rozbita Polska to wielowiekowe marzenie obu mocarstw. PO wykonywała to zadanie zarówno gdy była u władzy, jak i w czasie gdy jest w niby "totalnej" opozycji. Teraz te knowania "totalnych" stały się już oczywiste i nawet w UE wybałuszają ślepia, że tak blisko było. ktoś za to powinien odpowiedzieć karnie, bowiem mamy do czynienia z ewidentną zdrada Polski jako państwa.
as2021.05.4 18:14
Platforma nawet nie zauważyła jak z lidera opozycji została tyle za: 1. Lewicą, 2. PSL, Kukiz 15 3. 2050. Na własne życzenie dołączyła do Solidarnej Polski Ziobry i Konfederacji
oni wszyscy sie udławią tymi pieniedzmi2021.05.4 18:08
Przedstawiam liste poslow ktorzy popierali demontaz Polski wskutek robienia cyrkow z wirusem. Jeszcze nigdy w historii chorob pluc nie leczono telefonicznie czy poprzez zamykanie gospodarki ani tez nie budowano odpornosci przez zakaz wyjscia z domu czy duszenie sie poprzez zalozony worek na glowe... https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=7&NrGlosowania=7 nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze pojde na wybory,
PRAWDA2021.05.4 17:43
Pamiętajmy, Platforma Obywatelska jest gwarantem interesów Berlina, a tym samym i Moskwy nad Wisłą, o interesach lewactwa jako takiego nie wspominając. W światowej układance Polska we współpracy z USA staje się zagrożeniem dla niemieckich i rosyjskich wpływów. Rosja zrobi wszystko, aby pozbyć się wojsk amerykańskich z Europy. W dodatku rządzona przez PiS Polska ponownie staje na drodze antychrześcijańskim ideologiom. Bez złamania Polaków niemiecka i rosyjska ideologia oraz ideologia LGBT nie przejmą kontroli nad Europą.
Anonim2021.05.4 17:27
Nie czytam, nie słucham ich wypowiedzi, bo to są same głupoty.
Ix Ypsilon2021.05.4 17:23
Ty jumaj, a ja podstawie taczke.
PiSowiec2021.05.4 17:14
To my teraz możemy wszystko!!!!! Tyle kasy do zajumania, tyle kasy!!!
Kanalie PO-UBeckie są wśród Polaków .2021.05.4 17:23
Wygrajcie wybory , oszuści antypolscy ! Prowokatorze z PO !
PiSowiec2021.05.4 17:41
Tylko teraz musimy szybko sądy przejąć, żeby nas nie pozamykali!!!!
6969692021.05.4 17:45
Oni nie rozumieją , co to wybory... Oni mają myślenie bolszewicko-hitlerowskie.
Szmaciak z PO2021.05.4 20:49
To my teraz możemy wszystko!!!!! Tyle kasy do zajumania, tyle kasy!!! że każy członek parti będzie miał nie 9 mieszkań a 15 mieszkań a kto bogatemu zabroni. ps: Borys Budka was ukochany wodzio lej.
Filip2021.05.4 17:07
Krajowy Fundusz Odbudowy zostanie tak wypłacany, że samorządy w których rządzi opozycja dostaną pożyczki. Natomiast rząd i samorządy rządzone przez PiS dostaną bezzwrotne dotacje. Dlatego obawy polityków z Koalicji Obywatelskiej są zrozumiałe. Ponadto istnieją obawy przed zmarnowaniem części pieniędzy przez PiS. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu jest ona rozbierana. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Tak więc opozycja chce zwiększyć kontrolę nad wydawanymi pieniędzmi z tego Funduszu.
6969692021.05.4 17:48
Oczywiście! Opozycja chce (żąda) kontroli nad tymi pieniędzmi, żeby broń Boże nie skorzystał z nich ogół - z tych pieniędzy muszą skorzystać kolesie z PO.
Nina C.2021.05.4 19:07
Filip z konopi.