,,Wkraczamy do pierwszej ligi!’’. Premier pisze list do Polaków - zdjęcie
24.07.21, 10:33fot. fb/mateusz morawiecki

,,Wkraczamy do pierwszej ligi!’’. Premier pisze list do Polaków

54

„Super Express” opublikował list premiera Mateusza Morawieckiego do Polaków, w którym wyjaśnia on założenia wdrażanego przez Prawo i Sprawiedliwość Polskiego Ładu. Szef rządu zapewnia, że to program, który zapewni Polakom wyższe zarobki, bezpieczną przyszłość i godne emerytury.

- „Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością. Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia”

- napisał premier.

- „Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan, jak to zrobić”

- dodał.

Mateusz Morawiecki przekonuje, że Polski Ład jest szansą, aby zbudować w Polsce „autentyczną klasę średnią”, nie tylko w największych miastach, ale też w miasteczkach średniej wielkości i wsiach. Przypomina, że na podwyższeniu kwoty wolnej od podatku skorzysta ponad 18 mln Polaków, a podatków nie zapłacą emeryci, których świadczenie nie przekracza 2,5 tys. zł. Polski Ład ma też zagwarantować, że młode rodziny będzie stać na mieszkanie lub dom, a dzieci będą uczyć się w lepiej wyposażonych szkołach.

Premier zapowiedział inwestycje, które wkrótce ruszą w każdej polskiej gminie. Będą budowane nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki czy domy seniorów. Razem z tymi inwestycjami wzrosną zyski przedsiębiorców i powstaną nowe miejsca pracy.

To „zapowiedź dekady rozwoju i szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi europejskiej” – podkreśla premier.

kak/Super Express, PAP

Komentarze (54):

JonB2021.08.25 8:01
Wszystko zalezy od definicji klasy sredniej. Jesli zdefiniujemy ja jako ludzi, ktorzy moga jadac 2x dziennie, no to .....
robaczek2021.08.10 9:25
NO ALE JAK????? ............................. Z NASZĄ POTĘGA DYPLOMACJI????? ............................ ale ze przeciez mielismy miec królową europy ..................... wstać z kolan ........... itd ................................................. a my co? ............................... klęczymy i czekamy kto teraz podejdzie nas walnać ....................... TAKIE ASY W DYPLOMACJI MA PIS .................... brawo powiatowe dziadki !!! ................... ale musicie być dumni z takiej......................... ZGNILIZNY MORLANEJ CHRZESCIJAN ;]
Cela dla Premiera2021.08.9 18:59
Jedyne co ty Morawiecki zapewniasz to ciagle dostawy szczepionek do Polski. Od 1.5 roku terroryzujesz Polakow. Z Niedzielskim i Kaczynskim dajecie zgode Pfizerowi na doswiadczenia medyczne na ZDROWYCH dzieciach, nawet na noworodkach od 2go mca. Doprowadziliscie do nadplanowych smierci 150.000 Polakow. Od zalozenia PiS BYLEM waszym wiernym wyborca. Zdradziliscie wasz elektorat, zdradziliscie Polske i Polakow. Ponad 6 lat waszych rzadow poszlo na marne. Zadluzyliscie kraj, oddaliscie nasza suwerennosc. Jestescie silni tylko wobec najslabszych, wobec kobiet i bezbronnych dzieci. Gardze wami i z przyjemnoscia bede patrzyl na wasza kleske. Bede goraco wspieral program Cela dla Premiera.
JonB2021.07.28 16:39
Bez watpienia w przewalach to pierwsza liga.
cris2021.07.25 11:15
a ta pierwsza liga to sami zadłużeni bankruci usa ,japonia, cała zachodnia europa
Monika2021.07.25 10:46
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://cutt.ly/monika89
Filip2021.07.25 10:12
Antoni Macierewicz zmienił lokalizację wielu jednostek wojskowych umieszczając je przy wschodniej granicy. Chodziło o przypodobanie się elektoratowi głosującemu na PiS. Jednostki te tworzyły w tych rejonach nowe miejsca pracy. Jednak w przypadku agresji, armia rosyjska okrążyłaby te jednostki, pozbawiając je możliwości walki. Jarosław Kaczyński chce dokonać zakupu 250 czołgów "Abrams" za 24 mld zł, mając nadzieję na uzyskanie w zamian zgody Amerykanów na przyjęcie TVN-u. W przypadku dokonania tego zakupu brak będzie w Polsce serwisu do tych czołgów. Eksperci ewentualną decyzję o zakupie tych czołgów uznali za sabotaż. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 4 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyński zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Przejęcie TVN-u przez PiS ma nie dopuścić, żeby takie informacje przedostały się do wyborców. W 2015 roku politycy z PiS-u głośno krzyczeli o Polsce w ruinie, ale to nie była diagnoza stanu państwa, tylko obietnica wyborcza.
Jakub2021.07.25 0:46
Macierewicz! gdzie jest Raport Podkomisji Smoleńskiej na temat wyjaśnienia okoliczności śmierci polskiej delegacji wraz z Prezydentami w Smoleńsku 10.04. 2010r.? Obiecałeś jego opublikowanie w lipcu br. Jeszcze 6 dni.
poznanianka2021.07.24 21:08
Jeżeli ten "nowy ład" jest tak fantastyczny, to dlaczego musicie go tak promować ? Czy PIS planuje w najbliższych miesiącach wybory? Bo ten objazd Kraju to nic innego jak kampania wyborcza? Czy list Pan Premier zamierza wysłać każdemu Polakowi pocztą? Jakoś trudno mi uwierzyć w ten "obiecany raj na ziemi"!!!! Obietnice składało już wielu przywódców i nie wiele z tego wychodziło - pozostawały jedynie długi! Niestety, obawiam się, że i tym razem są to obietnice bez pokrycia! PS. Dotychczas listy pisywał episkopat!
promocja jest2021.07.24 22:34
po to by takiej tępej krowie uświadomić co jest zapisane w Polskim ładzie
Jakub2021.07.25 0:41
No junia wstrzymała forsę. Nowy ład będzie polegał na naszym gołodoopstwie. Cza było od kołchozu nie brać pożyczki, którą zabiorą a spłacić każą.
Mag2021.07.24 20:13
Ojciec też był socjalista ale syn go przebija.
nn2021.07.24 21:40
Troll
Anonim2021.07.24 18:57
Rządzą nami dyletanci i złodzieje!!!!!!! I efekt mamy !!!!!!!!
Maciej Piwowar2021.07.24 17:49
@ PREMIERZE jeżeli Cena za tzw ,,pierwszą ligę " to UTRATA PRAWNEJ SUWERENNOŚCI (TSUE ) ,to Ja mam w ODBYCIE taka ,,ligę " to B klasa.
cam2021.07.24 17:26
Tymczasem w realnym świecie Polska uplasowała się na 2. miejscu w Europie i na 10. na świecie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu, wynika z raportu TMF Group "Global Business Complexity Index 2021". To najgorszy wynik Polski w historii. ------------- To tyle w kwestii konfabulacji i łgarstw Kłamteusza w temacie tworzenia klasy średniej. No chyba, że Pionokio jako pierwszy na świecie stworzy "klasę średnią" za pomocą transferów socjalnych.
Tymczasem w prawdziwym świecie2021.07.24 16:37
- Rybacy nie mogą łowić ryb, przepisy im tego zakazują, dlatego dziś wyszli na drogę. Państwo polskie zobowiązało się do wypłaty odszkodowań i do dziś tego nie zrobiło. Ten rząd umówił się z nimi, podpisał porozumienie, a pieniędzy nie wypłacił. Ci ludzie byli ostatnio w Sejmie i dali ultimatum do wczoraj - powiedział Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. Chodzi o zakazy połowów dorsza we wschodniej części Morza Bałtyckiego, które jesienią ub.r. zostały przedłużone. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/protest-rolnikow-agrounia-blokowala-droge-na-hel
Krakus2021.07.24 16:29
"Mateusz Morawiecki przekonuje, że Polski Ład jest szansą, aby zbudować w Polsce „autentyczną klasę średnią”, nie tylko w największych miastach, ale też w miasteczkach średniej wielkości i wsiach. Przypomina, że na podwyższeniu kwoty wolnej od podatku skorzysta ponad 18 mln Polaków, a podatków nie zapłacą emeryci, których świadczenie nie przekracza 2,5 tys. zł. Polski Ład ma też zagwarantować, że młode rodziny będzie stać na mieszkanie lub dom, a dzieci będą uczyć się w lepiej wyposażonych szkołach." A na razie PiS wprowadził taka infację, że coraz więcej ludzi ma problemy, jak powiązać koniec z końcem. A prowadzenie własnego biznesy jest najtrudniejsze w calej UE. Momo tego zarzyna sie przedsiębiorców, a daje patologii i niepracującym starcom, żeby tylko głosowali na PiS i pozwalali im bezkarnie kraść.
Pet2021.07.24 16:25
Krzywousty to chyba już Pinokiem się urodził. Zdław premierzyno lepiej inflację, bo ceny zapierd... niemiłosiernie. Niedługo znów w milionach będziemy zarabiać, tylko gówn... będziemy mogli kupić. Skąd kołku kasę weźmiesz na to wszystko, przecież Glapciowi drukarki wysiądą z przegrzania. Obiecujesz co i rusz a guzik Ci z tego wychodzi. Tzn nie...wały wychodzą PiSdziakom rewelacyjnie.
abc2021.07.24 21:39
Uwaga platny troll.
gregor2021.07.24 15:59
morawiecki startuje z kaczynskim do pierwszej ligi oszustow i dluznikow
Skrzypek na dachu2021.07.24 15:19
Pis klamie ale ciagle te same nudne bajki .
Böno - antoni.s2021.07.24 15:02
Tak przyznaje, jestem skończony! Fronda jest moim narkotykiem a ja nałogowcem i jak każdy nałogowiec zatraciłem wszelką godność, poczucie wstydu i szacunek do samego siebie. Byleby tylko rzygnąć nienawiścią na Frondzie. Z poważaniem: prof. dr Jan Hertrich-Woleński, Loża Polin.
Böno2021.07.24 14:37
Bareja nie miałby dzisiaj nic do roboty, bo godnie zastępuje go rząd PiC-u. Morawiecki buduje centrum logistyczne, które nie jest budowane. Premier mówił o budowie “wielkiego centrum logistycznego policji” w Białymstoku, które przyniesie wiele “nowych miejsc pracy”. Problem w tym, że takiej inwestycji nie ma nawet w planach.
antoni.s2021.07.24 14:15
Noż kur*a mać!, dopiero wróciłem z pracy, kupiłem dwa profile stalowe 40x40x4, 580zł!!!!, zatankowałem paliwo, litr po 5,70!!!, ta banda pisowska złodziejska banda puści nas z torbami, ludzie obudźcie się!!!, znajoma kilka dni temu wróciła z węgier, tam już za wszystko płacą w tysiącach, taka szaleje inflacja, czy wam kur*a oczy piz*ą zarosły, jak tu nie klnąć!!??
Krakus2021.07.24 16:26
Będą glosować na PiS, bo Pis kradnie, ale sie dzieli :D :D :D
złośliwy2021.07.24 13:58
Patrząc po obecnych cenach to już jesteśmy w strefie euro a staramy się dogonić Norwegię.
Anonim2021.07.24 13:43
Za komuny tez obiecywali powszechny dobrobyt...w przyszlosci. Jestescie po to, by robic zyski dla zachodu i on to wie. Bez podatkow i za lale pieniadze dawane pracownikom na wschodzie robi sie zyski. On klamie, bo taki ma piski obowiazek.
florek2021.07.24 13:43
Ty już wstąpiłeś do pierwszej ligi zbrodniarzy razem z Niedzielskim i Horbanem.
Anonim2021.07.24 13:22
A mnie to ani ziębi ani grzeje co mówi lub pisze premier . Ja tylko patrzę na to co się dzieje .
Panie premierze2021.07.24 12:44
16 lutego 2016 roku Rada Ministrów przyjęła uchwałą „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Proszę się z niego rozliczyć przed rozpoczęciem składania nowych obietnic bez pokrycia.
Premier2021.07.24 12:48
Należy najpierw się przedstawić.
Anonim2021.07.24 12:21
na jakim swiecie żyje ta krzywa gęba ? całkiem odleciał w pis-du ,i myśli ,że reszta też tak ma???
Anka2021.07.24 12:14
To nie autentyczna klasa średnia, tylko zmniejszone ubóstwo emerytów i najmniej zarabiających. Emeryt z emeryturą powyżej 5 tys. brutto będzie tracił na Polskim Ładzie
Przekonał was?2021.07.24 12:14
mnie absolutnie nie... bo ileż to lat można słuchać podobnych do siebie bajek i bredni wyssanych z brudnych łap Kaczyńskiego i jego notabli - nawet dzieci wyrastają z tego... Zresztą w Białymstoku było to samo - tak się rozpędził, że obiecał tam ludziom budowę wielkiego, nowoczesnego, centrum policyjnego i zatrudnienie wielu, wielu ludzi... tyle, że tego typu inwestycji nie ma jeszcze nawet w planach na najbliższe lata! Czy naprawdę jesteście tak naiwni by uważać ^Polski Wał^ za Polski ład?!
Jazzz2021.07.24 12:09
SĄ PIENIĄDZĘ, TO KUPUJCIE CZÓŁGI, SAMOLOTY I RAKIETY, BO ODKĄD USA WYCHODZĄ Z AFGANISTANU, TO CHYBA NIE POTRZEBUJĄ NAS JAKO SOJUSZNIKÓW. Raczej jako klientów. Ze zdziwieniem przeczytałem że Amerykanie OZNAJMILI że NS 2 to wprawdzie szkodliwy projekt ale nie będą przeszkadzali w jego dokończeniu i nie będą już nakładali sankcji na firmy budujące.ametykańscy politycy POINFORMOWALI wszystkich, również Polaków, że Niemcy przejmują nadzór nad Trójmorzem. Biorąc pod uwagę atmosferę tworzoną wokół Polski, nagonki, ataki, żądania, budowanie negatywnego obrazu Polski na świecie, chyba nie przesadzę pytając - CZY NIE ZACISKA SIĘ JAKŚ PĘTLA. TYM RAZEM NIE DAJMY SIĘ ZASKOCZYĆ.
VON2021.07.24 12:09
ryży wuj wraz ze swoją świtą powinien zostać postawiony przed Trybunałem Stanu za zdradę i działania na szkodę Polski- to taki współczesny niemiecki " Konrad Wallenrod"
Krakus2021.07.24 16:31
Nie wiem, jakie piguły bierzesz, ale widać po twoim wpisie, że srogie.
WON2021.07.24 12:02
Merkelowa przysłała ryżego wuja , aby powstrzymać rozwój Polski i rozkraść co się da-
Anonim2021.07.24 12:23
patrz sie durniu na razie na tych co tu w spółkach siedza pisowski w du/peye/b/any kołku
Anonim2021.07.24 12:31
MORDA PEOWSKA Q
olo2021.07.24 11:58
Mateusz Morawiecki obiecuje samochód bez kredytu dla każdej rodziny. Oczywiście polski i elektryczny. Na kolejnych spotkaniach każda rodzina otrzyma swój prom i prywatny centralny port komunikacyjny.
Anonim2021.07.24 11:57
Byle nie pierwszej ligi służalców, którzy wkrótce zamienią się w zombi.
AAAtomek2021.07.24 11:45
,,Wkraczamy do pierwszej ligi!’’. Wraz z Rosją, Białorusią, Węgrami, Turcją i Koreą Północną.
AAAtomek2021.07.24 11:44
Prawicowy ruski ład bez unijnych pieniędzy. :Paradne!
Anonim2021.07.24 12:19
tępaku- ruski ład to wprowadzał Tusk -Sikorski chciał przyjmować Rosje do NATO-A AGENCI RUSCY HULALI PO KRAJU
Foster2021.07.24 11:35
Nie wierzę ci Mateuszku. Tyle razy skłamałeś, dlaczego teraz miałbyś mówić prawdę ?
Filip2021.07.24 11:30
Według narracji pisowskiej, każdy kto nie głosuje na PiS, nie jest Polakiem. Według polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Konstytucja nie jest sprzeczna z prawem europejskim. Według polityków partii rządzącej Konstytucja ma pierwszeństwo nad prawem europejskim, chociaż jest z nim zgodna. Jednocześnie politycy z PiS-u wielokrotnie złamali Konstytucję. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić dotacje unijne z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld zł. Według rządzących, którzy uważają, że mają monopol na patriotyzm, spowodowanie utraty tych pieniędzy dla naszego kraju, będzie wynikało z miłości do naszego państwa. Dążenia do przestrzegania praworządności jest - według nich - propagandą antypolską. Wymyślanie kolejnych kłamstw na Donalda Tuska jest dla nich czynem patriotycznym. Dla utrwalania swojej władzy działają na szkodę Polski i postępują na szkodę interesu narodowego. Otumanili jednak znaczną część społeczeństwa, która im wierzy, ale do czasu.
Jazzz2021.07.24 12:16
NIEMCY POKAZUJĄ CODZIENNIE JAK DZIAŁAĆ - DBAĆ TYLKO O SWÓJ INTERES. POKAZUJĄ ŻE ŻADNA SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKA NIE ISTNIEJE, ROBIMY TO CO JEST DLA NAS KORZYSTNE. ŻADNYCH SKRUPUŁÓW.
Józef2021.07.24 11:15
Ciekawe ma premier podejście do ekonomii, podnosi podatki i jednocześnie mówi że będziemy więcej zarabiać. Normalnie cudotwórca.
jle_ffm2021.07.24 11:15
Taa, pisze, chyba że do Wolaków. Do kogo z tą ściemą pt. Pisowski Ład? 1-sza liga, hehe.
Anonim2021.07.24 10:59
pełzający Polexit, Kaja Godek, Szumowski, inflacja i tysiące kochanek w radach nadzorczych bezpowrotnie zmiotą ten rząd
cynik2021.07.24 10:59
Czy on naprawdę myśli, że na PR da się ciągnąć w nieskończoność?
hehehe2021.07.24 10:43
Chyba qr_va cenowej :-)