Wielki cud w Ekwadorze - Maryja osłoniła ludzi swoim płaszczem - zdjęcie
08.03.21, 12:55Fot. via Wikipedia, CC 0

Wielki cud w Ekwadorze - Maryja osłoniła ludzi swoim płaszczem

16

Montecristi to spore miasto w Ekwadorze, stolica jednego regionów na północnym zachodzie tego państwa. Doszło tam w ubiegłym roku do silnych wstrząsów sejsmicznych.

Miasto zostało zrujnowane, a zniszczenia objęły także jeden z ważniejszych kościołów. Kiedy o godz 7.30 zaczęły się wstrząsy, trwały właśnie przygotowania do Mszy Świętej, ale w samym kościele nie było dużo osób. Wówczas pęknięcia zaczęły rozdzierać ściany. Wieża zawaliła się do wewnątrz kościoła, przez co nie zginęli ludzie wokół. Ten znak jest tak interpretowany, że Maryja, czczona w tym kościele "Poświęciła swój dom, aby uratować ludzkie życie, podobnie jak Jezus umarł za nasze grzechy." Ocaleni wspominają że podczas trzęsienia ziemi modlili się do Maryi i czuli się jakby osłaniani Jej płaszczem przed grożącą im śmiercią!

Pośród szczątków w Bazylice, jeden obiekt pozostał nietknięty: figura Matki Bożej, renesansowa kopia średniowiecznej figury z katalońskiego Monserrat. Trzeba wiedzieć, że ta figura jest ważna dla Ekwadorczyków. Choć jest niewielka, stanowi duchowe centrum narodowego kultu. Tak jest nieprzerwanie od XVI wieku, kiedy przywieziona została na te ziemie przez Hiszpanów. Miała już wiele ciężkich doświadczeń. Jak głosi jej legenda figura wysłana z Europy do Peru „sama” wybrała sobie miejsce przeznaczenia. Po prostu okręt nie mógł dalej popłynąć, dopóki figura nie została uczczona na tym wzgórzu! 

Niezmiennie, od wieków, kochający ją wierni ubierają ją w kolorowe i złote szaty, a jej głowa jest koronowana. To by była prawdziwa tragedia dla ludzi wierzących jakby coś się stało tej figurze! Jest ona kochana niczym u nas w Polsce Czarna Madonna na Jasnej Górze. Corocznie w  listopadzie setki tysięcy pielgrzymów z całego Ekwadoru przez dziewięć dni urządza uroczystości i pochody na Jej cześć. A krzyż na szczycie dzwonnicy tego kościoła to pierwsza rzecz jaką widzą żeglarze zdążający do Ekwadoru, Maryja Królowa Morza był jakby latarnią dla błądzących! 

Obecnie, wobec zniszczeń, Msze Święte odprawiane są na zewnątrz budowli, ponieważ ruiny nie są stabilne i grożą zawaleniem. Grupy wzruszonych cudem wiernych odwiedzają ocalałą figurę dziękując za ocalenie życia i opłakując tych którzy zgnęli. Teraz, po trzęsieniu ziemi które miało miejsce w ostatni weekend, przetrwanie Matki z Monserrate stało się symbolem. Kiedy wszystko drżało, figura Maryi nawet się nie przewróciła z cokołu … . 


Na podstawie tekstu Nicholasa Casey nytimes.com/2016/04/22

Maria Patynowska

Komentarze (16):

APAGE SATANAS!.....KRÓLUJ NAM CHRYSTE...!2021.03.8 23:01
LECHU KELLER..! vel "Po 11". anonimie" "ATomku" i inne twoje nicki ! Na próżno tak zawzięcie walczysz z Bogiem i Maryją! To stanowi nawet twoją obsesję! Nienawidzisz KK, bo siebie nienawidzisz! ...Nie wygrasz! Kościół istnieje ponad 2 tys. lat i bramy piekielne go nie przemogą! Napisane jest w Piśmie Świętym:"... BŁOGOSŁAWIENI BĘDZIECIE, GDY INNI LUDZIE WAS ZNIENAWIDZĄ TU NA ZIEMI "! Grzesznemu przeszkadza pobożność innych ! Twój grzech cię boli i nie chcesz o nim słuchać! Ale za wszystko będziesz miał zapłacone na Sądzie Bożym!
LECHU...! JPIII" ! WIDAĆ, ŻE CIĘ TO BARDZO BOLI!2021.03.8 19:56
PISZESZ, BO CHCESZ ZAGŁUSZYĆ PRAWDĘ O SOBIE, O SWOIM ZBOCZENIU ! TO NIC NIE DA! Nie umiesz się powstrzymać! Nie ma gorszego zboka od ciebie! SOBIE ROBISZ KRZYWDĘ, NIE NAM!
Kto by tam się dziećmi przejmował.2021.03.8 19:34
Wszechmocny bozio wolał uchronić swój totem przed zniszczeniem: "In the small town of Montecristi, near the port of Manta, two children were among those buried Tuesday. They were killed with their mother while buying school supplies when the big quake struck." https://www.nbcbayarea.com/news/national-international/usw-61-magnitude-aftershock-reported-off-coast-of-ecuador/1996774/
APEL2021.03.8 15:38
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
APEL2021.03.9 10:15
UWAGA!!! To co napisałem powyżej, to oczywiście żart. Może jestem idiotą, ale nie aż takim. Byłem ciekaw, ilu katolskich durniów da się na to nabrać. Pierwszych już widzę, czekam na popierające wpisy, obnażające głupotę ich autorów.
JPIII2021.03.8 15:04
Ta 14-to letnia kur...wa łajdaczyła się ze starym pedophilem zw. bogiem a teraz rozwarła pi...pkę i w ten sposób uratowała tych ludzi.
6969692021.03.8 19:05
Pięknie! Proszę o więcej takich wpisów, niech wszyscy widzą Twój (Wasz?) poziom.
Wielki cud w Ekwadorze2021.03.8 14:38
- Maryja osłoniła ludzi swoim płaszczem./// Montecristi to spore miasto w Ekwadorze, stolica jednego regionów na północnym zachodzie tego państwa. Doszło tam w ubiegłym roku do silnych wstrząsów sejsmicznych. Miasto zostało zrujnowane, a zniszczenia objęły także jeden z ważniejszych kościołów. Kiedy o godz 7.30 zaczęły się wstrząsy, trwały właśnie przygotowania do Mszy Świętej, ale w samym kościele nie było dużo osób. Wówczas pęknięcia zaczęły rozdzierać ściany. Wieża zawaliła się do wewnątrz kościoła, przez co nie zginęli ludzie wokół. Ten znak jest tak interpretowany, że Maryja, czczona w tym kościele "Poświęciła swój dom, aby uratować ludzkie życie, podobnie jak Jezus umarł za nasze grzechy." Ocaleni wspominają że podczas trzęsienia ziemi modlili się do Maryi i czuli się jakby osłaniani Jej płaszczem przed grożącą im śmiercią! Pośród szczątków w Bazylice, jeden obiekt pozostał nietknięty: figura Matki Bożej, renesansowa kopia średniowiecznej figury z katalońskiego Monserrat. Trzeba wiedzieć, że ta figura jest ważna dla Ekwadorczyków. Choć jest niewielka, stanowi duchowe centrum narodowego kultu. Tak jest nieprzerwanie od XVI wieku, kiedy przywieziona została na te ziemie przez Hiszpanów. Miała już wiele ciężkich doświadczeń. Jak głosi jej legenda figura wysłana z Europy do Peru „sama” wybrała sobie miejsce przeznaczenia. Po prostu okręt nie mógł dalej popłynąć, dopóki figura nie została uczczona na tym wzgórzu! Niezmiennie, od wieków, kochający ją wierni ubierają ją w kolorowe i złote szaty, a jej głowa jest koronowana. To by była prawdziwa tragedia dla ludzi wierzących jakby coś się stało tej figurze! Jest ona kochana niczym u nas w Polsce Czarna Madonna na Jasnej Górze. Corocznie w listopadzie setki tysięcy pielgrzymów z całego Ekwadoru przez dziewięć dni urządza uroczystości i pochody na Jej cześć. A krzyż na szczycie dzwonnicy tego kościoła to pierwsza rzecz jaką widzą żeglarze zdążający do Ekwadoru, Maryja Królowa Morza był jakby latarnią dla błądzących! Obecnie, wobec zniszczeń, Msze Święte odprawiane są na zewnątrz budowli, ponieważ ruiny nie są stabilne i grożą zawaleniem. Grupy wzruszonych cudem wiernych odwiedzają ocalałą figurę dziękując za ocalenie życia i opłakując tych którzy zgnęli. Teraz, po trzęsieniu ziemi które miało miejsce w ostatni weekend, przetrwanie Matki z Monserrate stało się symbolem. Kiedy wszystko drżało, figura Maryi nawet się nie przewróciła z cokołu … . c.d.
c.d.2021.03.8 14:40
- Maryja osłoniła ludzi swoim płaszczem./// Montecristi to spore miasto w Ekwadorze, stolica jednego regionów na północnym zachodzie tego państwa. Doszło tam w ubiegłym roku do silnych wstrząsów sejsmicznych. Miasto zostało zrujnowane, a zniszczenia objęły także jeden z ważniejszych kościołów. Kiedy o godz 7.30 zaczęły się wstrząsy, trwały właśnie przygotowania do Mszy Świętej, ale w samym kościele nie było dużo osób. Wówczas pęknięcia zaczęły rozdzierać ściany. Wieża zawaliła się do wewnątrz kościoła, przez co nie zginęli ludzie wokół. Ten znak jest tak interpretowany, że Maryja, czczona w tym kościele "Poświęciła swój dom, aby uratować ludzkie życie, podobnie jak Jezus umarł za nasze grzechy." Ocaleni wspominają że podczas trzęsienia ziemi modlili się do Maryi i czuli się jakby osłaniani Jej płaszczem przed grożącą im śmiercią! Pośród szczątków w Bazylice, jeden obiekt pozostał nietknięty: figura Matki Bożej, renesansowa kopia średniowiecznej figury z katalońskiego Monserrat. Trzeba wiedzieć, że ta figura jest ważna dla Ekwadorczyków. Choć jest niewielka, stanowi duchowe centrum narodowego kultu. Tak jest nieprzerwanie od XVI wieku, kiedy przywieziona została na te ziemie przez Hiszpanów. Miała już wiele ciężkich doświadczeń. Jak głosi jej legenda figura wysłana z Europy do Peru „sama” wybrała sobie miejsce przeznaczenia. Po prostu okręt nie mógł dalej popłynąć, dopóki figura nie została uczczona na tym wzgórzu! Niezmiennie, od wieków, kochający ją wierni ubierają ją w kolorowe i złote szaty, a jej głowa jest koronowana. To by była prawdziwa tragedia dla ludzi wierzących jakby coś się stało tej figurze! Jest ona kochana niczym u nas w Polsce Czarna Madonna na Jasnej Górze. Corocznie w listopadzie setki tysięcy pielgrzymów z całego Ekwadoru przez dziewięć dni urządza uroczystości i pochody na Jej cześć. A krzyż na szczycie dzwonnicy tego kościoła to pierwsza rzecz jaką widzą żeglarze zdążający do Ekwadoru, Maryja Królowa Morza był jakby latarnią dla błądzących! Obecnie, wobec zniszczeń, Msze Święte odprawiane są na zewnątrz budowli, ponieważ ruiny nie są stabilne i grożą zawaleniem. Grupy wzruszonych cudem wiernych odwiedzają ocalałą figurę dziękując za ocalenie życia i opłakując tych którzy zgnęli. Teraz, po trzęsieniu ziemi które miało miejsce w ostatni weekend, przetrwanie Matki z Monserrate stało się symbolem. Kiedy wszystko drżało, figura Maryi nawet się nie przewróciła z cokołu … .
CamilaLindgn2021.03.8 14:33
Google płaci 92 dolary za każdą godzinę, a mój ostatni czek wyniósł 8400 dolarów, pracując w sieci przez 10 godzin tygodniowo. Mój młodszy towarzysz z rodzeństwa osiągał w ostatnich miesiącach średnio 18 tysięcy i pracuje około 24 godzin tygodniowo. Nie mogę zaakceptować, jakie to było proste, kiedy próbowałem. To jest właśnie to, co robię !!!!! .....>>>>>> Netprofit10.com
Wielki cud w Ekwadorze2021.03.8 13:47
- Maryja osłoniła ludzi swoim płaszczem./// Montecristi to spore miasto w Ekwadorze, stolica jednego regionów na północnym zachodzie tego państwa. Doszło tam w ubiegłym roku do silnych wstrząsów sejsmicznych. Miasto zostało zrujnowane, a zniszczenia objęły także jeden z ważniejszych kościołów. Kiedy o godz 7.30 zaczęły się wstrząsy, trwały właśnie przygotowania do Mszy Świętej, ale w samym kościele nie było dużo osób. Wówczas pęknięcia zaczęły rozdzierać ściany. Wieża zawaliła się do wewnątrz kościoła, przez co nie zginęli ludzie wokół. Ten znak jest tak interpretowany, że Maryja, czczona w tym kościele "Poświęciła swój dom, aby uratować ludzkie życie, podobnie jak Jezus umarł za nasze grzechy." Ocaleni wspominają że podczas trzęsienia ziemi modlili się do Maryi i czuli się jakby osłaniani Jej płaszczem przed grożącą im śmiercią! Pośród szczątków w Bazylice, jeden obiekt pozostał nietknięty: figura Matki Bożej, renesansowa kopia średniowiecznej figury z katalońskiego Monserrat. Trzeba wiedzieć, że ta figura jest ważna dla Ekwadorczyków. Choć jest niewielka, stanowi duchowe centrum narodowego kultu. Tak jest nieprzerwanie od XVI wieku, kiedy przywieziona została na te ziemie przez Hiszpanów. Miała już wiele ciężkich doświadczeń. Jak głosi jej legenda figura wysłana z Europy do Peru „sama” wybrała sobie miejsce przeznaczenia. Po prostu okręt nie mógł dalej popłynąć, dopóki figura nie została uczczona na tym wzgórzu! Niezmiennie, od wieków, kochający ją wierni ubierają ją w kolorowe i złote szaty, a jej głowa jest koronowana. To by była prawdziwa tragedia dla ludzi wierzących jakby coś się stało tej figurze! Jest ona kochana niczym u nas w Polsce Czarna Madonna na Jasnej Górze. Corocznie w listopadzie setki tysięcy pielgrzymów z całego Ekwadoru przez dziewięć dni urządza uroczystości i pochody na Jej cześć. A krzyż na szczycie dzwonnicy tego kościoła to pierwsza rzecz jaką widzą żeglarze zdążający do Ekwadoru, Maryja Królowa Morza był jakby latarnią dla błądzących! Obecnie, wobec zniszczeń, Msze Święte odprawiane są na zewnątrz budowli, ponieważ ruiny nie są stabilne i grożą zawaleniem. Grupy wzruszonych cudem wiernych odwiedzają ocalałą figurę dziękując za ocalenie życia i opłakując tych którzy zgnęli. Teraz, po trzęsieniu ziemi które miało miejsce w ostatni weekend, przetrwanie Matki z Monserrate stało się symbolem. Kiedy wszystko drżało, figura Maryi nawet się nie przewróciła z cokołu … .
c.d.2021.03.8 13:47
- Maryja osłoniła ludzi swoim płaszczem./// Montecristi to spore miasto w Ekwadorze, stolica jednego regionów na północnym zachodzie tego państwa. Doszło tam w ubiegłym roku do silnych wstrząsów sejsmicznych. Miasto zostało zrujnowane, a zniszczenia objęły także jeden z ważniejszych kościołów. Kiedy o godz 7.30 zaczęły się wstrząsy, trwały właśnie przygotowania do Mszy Świętej, ale w samym kościele nie było dużo osób. Wówczas pęknięcia zaczęły rozdzierać ściany. Wieża zawaliła się do wewnątrz kościoła, przez co nie zginęli ludzie wokół. Ten znak jest tak interpretowany, że Maryja, czczona w tym kościele "Poświęciła swój dom, aby uratować ludzkie życie, podobnie jak Jezus umarł za nasze grzechy." Ocaleni wspominają że podczas trzęsienia ziemi modlili się do Maryi i czuli się jakby osłaniani Jej płaszczem przed grożącą im śmiercią! Pośród szczątków w Bazylice, jeden obiekt pozostał nietknięty: figura Matki Bożej, renesansowa kopia średniowiecznej figury z katalońskiego Monserrat. Trzeba wiedzieć, że ta figura jest ważna dla Ekwadorczyków. Choć jest niewielka, stanowi duchowe centrum narodowego kultu. Tak jest nieprzerwanie od XVI wieku, kiedy przywieziona została na te ziemie przez Hiszpanów. Miała już wiele ciężkich doświadczeń. Jak głosi jej legenda figura wysłana z Europy do Peru „sama” wybrała sobie miejsce przeznaczenia. Po prostu okręt nie mógł dalej popłynąć, dopóki figura nie została uczczona na tym wzgórzu! Niezmiennie, od wieków, kochający ją wierni ubierają ją w kolorowe i złote szaty, a jej głowa jest koronowana. To by była prawdziwa tragedia dla ludzi wierzących jakby coś się stało tej figurze! Jest ona kochana niczym u nas w Polsce Czarna Madonna na Jasnej Górze. Corocznie w listopadzie setki tysięcy pielgrzymów z całego Ekwadoru przez dziewięć dni urządza uroczystości i pochody na Jej cześć. A krzyż na szczycie dzwonnicy tego kościoła to pierwsza rzecz jaką widzą żeglarze zdążający do Ekwadoru, Maryja Królowa Morza był jakby latarnią dla błądzących! Obecnie, wobec zniszczeń, Msze Święte odprawiane są na zewnątrz budowli, ponieważ ruiny nie są stabilne i grożą zawaleniem. Grupy wzruszonych cudem wiernych odwiedzają ocalałą figurę dziękując za ocalenie życia i opłakując tych którzy zgnęli. Teraz, po trzęsieniu ziemi które miało miejsce w ostatni weekend, przetrwanie Matki z Monserrate stało się symbolem. Kiedy wszystko drżało, figura Maryi nawet się nie przewróciła z cokołu … .
Anonim2021.03.8 13:14
Matka Boska się szwęda po jakiś Ekwadorach, a potem w Polsce jak trzeba cud zrobić to jej nie ma! Oj, popraw, się popraw, Matko Boska!
Po 11 ...2021.03.8 13:06
Podczas tego trzęsienia ziemi w Ekwadorze zginęło 570 osób. Trochę przykrótki ten płaszczyk.
Anonim2021.03.8 13:03
2016? Co to za jakieś odsmażane maryjne kotlety?
AAAtomek2021.03.8 12:58
Drugi LOLcontent tygodnia w poniedziałek! Brawo fronda!!!