Jak informują media, w samym centrum Rzymu papież Franciszek odwiedził sklep muzyczny, czym zaskoczył okolicznych mieszkańców. W sklepie "Stereosound" Ojciec Święty przebywał około dziesięciu minut, a od jego właściciela otrzymał w prezencie płytę z muzyką klasyczną.

- Ojciec Święty we wtorek ok. g. 19 pojawił się w sklepie "Stereosound", gdzie spędził dziesięć minut. Przywitał się z jego właścicielem, jego córką i zięciem – podaje portal polsatnews.pl.

Po wyjście papieża właściciel sklepu szybko opuścić roletę i odmówił odpowiedzi na pytania. Dodał jedynie, że papież Franciszek jest "starym klientem" i sklep odwiedza od czasu kiedy został kardynałem Buenos Aires.

Jak przypominają dziennikarze, Franciszek już wcześniej odwiedzał sklepy w stolicy Włoch.

- 4 września 2015 roku papież udał się do optyka na Via del Babuino, w samym centrum Rzymu, aby zmienić oprawki swoich okularów. 21 grudnia 2016 r. był w sklepie ortopedycznym Fisioitop przy Via del Gelsomino, w dzielnicy Gregorio VII, by kupić nowe buty – wylicza polsatnews.pl.

Przy tej okazji dziennikarze przypominają także, że św. Jan Paweł II wymykał się w góry, przeważnie do Abruzji. Z kolei Benedykt XVI odwiedzał swoich przyjaciół.

mp/polsatnews.pl