Wiceminister Kraska: Cmentarzy raczej nie zamkniemy... - zdjęcie
10.10.20, 07:55Fot. via Pixabay

Wiceminister Kraska: Cmentarzy raczej nie zamkniemy...

6

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, kiedy to licznie odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce cmentarze zostaną zamknięte? Wygląda na to, że nie, jednak rządzący zwracają się do Polaków z istotnym apelem.

W rozmowie na antenie Radia ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych powiedział:

Cmentarzy raczej nie zamkniemy, ale rozłóżmy wizyty na grobach bliskich w czasie”.

Podkreślił, że rząd nie chce zamykać cmentarzy i jest przekonany, że to nie nastąpi. Konieczne jest jednak – mówił polityk – apelowanie o to, aby rozłożyć wizyty na grobach naszych najbliższych.

Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa”

- powiedział wiceminister.

dam/Radio ZET,Fronda.pl

Komentarze (6):

Duch2020.10.13 15:00
"Cmentarzy raczej nie zamkniemy..." - a zapewne ze względu na popyt otworzymy nowe.
Szybka Randka2020.10.10 11:29
Hello- Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. ____________________________________________________________________
gumowa kaczka2020.10.10 9:28
będą otwarte i dobrze zaopatrzone ,mamy to
wypominki, wypominki, wypominki!2020.10.10 8:48
Oczywiście że będą otwarte. Dzięki temu respiratorów zabraknie dwa razy szybciej!
A ja, jeżely pan pozwoly… z przyjemnościom.2020.10.10 8:44
Michał Dworczyk, który od poniedziałku przebywał w kwarantannie, pojawił się na posiedzeniu Rady Ministrów. Szef Kancelarii Premiera poinformował, że ze względu na negatywny wynik testu na koronawirusa został zwolniony z konieczności izolowania się przez Główny Inspektorat Sanitarny. "Wpadł Pan w kwarantannę tego samego dnia, co ja i zgodnie z WASZYM rozporządzeniem, mamy jeszcze do odsiadki 5 dni" - napisał Artur Dziambor z Konfederacji.
Anonim2020.10.10 8:25
Łamiecie prawo - kiedyś was za to zamkną.