15.10.19, 09:45

Wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian (1, 16-25)

Ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: «A sprawiedliwy żyć będzie dzięki wierze».

Albowiem gniew Boży objawia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się oni wymówić od winy, ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych, stali się głupimi. «I zamienili chwałę» niezniszczalnego Boga «na podobizny» i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.

Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 11, 37-41)

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem.

Na to Pan rzekł do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».

Komentarze

zych.2019.10.15 18:46
To już 2000 lat temu Jezus przewidział jacy są pasterze KK w Polsce,pięknie ubrani a w środku pełni zdzierstwa i niegodziwości.
andrzejhahn32019.10.15 15:49
kolejne kiczowate bajeczki poganskiej sekty katolickiej
stan2019.10.15 11:54
Kolejny dowód na stosunek Boga do dewiantów - zbezcześcili swoje ciała i wydali na łup nieczystości. Teraz chcą tę tęczową zarazę rozsiać po całym świecie? Kto oddaje się kłamstwu, dla kogo prawda nie istnieje - neomarksistowska szkoła francuska ukuła termin "postprawda" - wyda się sam w ręce Bożej sprawiedliwości i nie może liczyć na miłosierdzie., jeśli się nie zwróci ze szczerym żalem do Stwórcy, błagając o przebaczenie.
ala2019.10.15 10:26
Dzisiejszy faryzeusz myje się, zmienia codziennie bieliznę, używa dezodorantów, perfum, myje co dzień zęby, "chce wyglądać" by podobać się ludziom z otoczenia lub sobie samemu. Sumienie podpowiada, że to nie jest sacrum, ale osoba skutecznie je ucisza tworząc swój obraz 'sacrum'. Dzień po dniu. A Pan mówi, <nie poprzestawaj na tym>, wejdź w żywą relację ze mną, a wskażę ci owocną drogę.
bbb2019.10.15 10:02
O, to o księżach, kościele i politykach PiSu
stan2019.10.15 11:55
A konkretnie co?