W Warszawie napadnięto na działaczy Inicjatywy ‘Stop pedofilii’ - zdjęcie
27.04.20, 16:42Fot. screenschot: Youtube - pkulicz

W Warszawie napadnięto na działaczy Inicjatywy ‘Stop pedofilii’

37

W sobotę w Warszawie uniemożliwiono jazdę samochodu Fundacji Pro-Prawo do życia, na którym zamieszczono banery promujące projekt obywatelski: „Stop pedofilii”. Dwóch kierowców zastawiło drogę, po czym obrzucono kierowcę wyzwiskami. Policja nie widziała w zajściu znamion przewinienia.

Na samochodzie umieszczono banery z napisami: „Stop pedofilii”, „zobacz związek pedofilii z seksedukacją” oraz cytaty z promujących edukację seksualną dokumentów WHO. Dwóch uczestników ruchu drogowego fakty te zezłościły tak bardzo, że zastawili drogę swoimi samochodami, stwierdzając, że dokonują „obywatelskiego zatrzymania”.

Działacz fundacji nagrał film, w którym widzimy zachowanie jednego z agresorów, wypowiadającego w stronę działaczy wyzwiska i groźby. Na wejście została wezwana policja, jednak jej zdaniem, blokujący drogę mężczyźni nie dopuścili się żadnego wykroczenia:

-„Jeżeli ktoś jest czymś urażony, to może zgłosić powiadomienie na komisariacie policji przy Janowskiego, w tych czasach, najlepiej mailem” – miał powiedzieć jeden z interweniujących funkcjonariuszy, którego cytuje portal haloursynow.pl.

Fundacja Pro-Prawo do Życia, przy wsparciu Instytutu Ordo Iuris, będzie dobiegała się swoich racji na ścieżce prawnej.

Kak/ TVP Info, Twitter

Komentarze (37):

stop dewiantom2020.04.28 9:52
Kanalie lewackie w akcji ?
skarb2020.04.28 8:25
gdyby kodziarzy i opozycje totalnie lewackE ktos tak Z RUCH PRO LEIF zaczepial to kasta sedziowska i zandarmi policji w WARSZAWIE przy tak wplywowym prezydencie w srod kasty i jak widac POlicji OSADZONY KARA PIENIEZNA bardzo blyskawicznie
anonim2020.04.27 22:13
Bojówkarze nazistowscy i komunistyczni też tak robili!
BÓG Jest i tego nie zmienicie2020.04.27 19:33
Szkoda mi was, walczycie z Bogiem, wiarą, rodziną, wolnością każdego człowieka do czynienia dobra. Chcecie deprawacji, bo jesteście zdeprawowani i was to boli. Chwała tym, którzy bronią prawdy.
św. Durszlak2020.04.27 19:36
Chwała Bogu! Chwała Bogu! Chwała Bogu!
Niejestemrobotem2020.04.27 19:48
Ależ wiara, Bóg i rodzina to prywatne sprawy każdego człowieka i każdy ma do tego prawo. Podobnie jak ma wolność do czynienia dobra. Ale nie ma zgody na czynienie złych rzeczy i wymuszania na innych życia zgodnie z tym mówi kościół, jeśli jego zdanie nie jest zgodne z ogólnym poczuciem moralności czy w miarę uniwersalnie pojmowanym dobrem i złem. Czy bycie homo jest obiektywnie złe? Nie, jest neutralne. Czy zawarcie małżeństwa z kimś, kogo się kocha jest złe? Nie. A mimo to kościół i wierzący chcą zakazu związków małżeńskich osób homoseksualnych i mówią o tych ludziach rzeczy nieprawdziwe, jak w tym przykładzie w artykule z tą furgonetką. Dlatego ludzie sprzeciwiają się i są przeciw Kościołowi. Oraz dlatego, że również w wielu innych sprawach kościół również próbuje narzucać rozwiązania prawne, takie jak są zgodne z jego podejściem. Oraz sam jest w bardzo uprzywilejowanej prawnie pozycji, zdaniem ludzi niesłusznie. Dlatego ludzie nie chcą już władzy Kościoła i się sprzeciwiają, ale Kościołowi i jego wpływowi na Polskę, a nie temu, że ktoś jest wierzący. Bo bycie wierzącym, też nie jest złe. Samo w sobie jest neutralne ;)
SKOŃCZYĆ z LEWACKO-TĘCZOWĄ PARANOJĄ2020.04.27 18:26
Skoro tęczowe lewactwo zaczyna bezprawnie uzurpować sobie wyłączność na cenzurowanie treści eksponowanych przez innych w miejscach publicznych to oczywiste jest, że: 1. zacznie się również zdecydowana i obywatelska reakcja na przypadki prezentowania przez tęczowe lewactwo treści sprzecznych z Konstytucją RP i innymi aktami prawnymi zabezpieczającymi prawa obywateli Polski do prezentowania w przestrzeni publicznej poglądów, wolności słowa, wyznania etc. 2. tęczowe lewactwo musi spodziewać się zdecydowanej obywatelskiej reakcji na przypadki gdy profanować będzie symbole religijne, miejsca czy obrzędy stanowiące istotę kultu religijnego osób wierzących 3. tęczowe lewactwo musi spodziewać się zdecydowanej obywatelskiej reakcji w przypadku gdy utrudniać lub uniemożliwiać będzie korzystanie ze swobód obywatelskich, w tym tych, które zapewniają prawo do prezentacji poglądów politycznych dozwolonych przez prawo w wolnym i suwerennym państwie jakim ma być RP.
Niejestemrobotem2020.04.27 18:31
Ależ róbcie sobie co chcecie, dopóki przestrzegacie prawa. Ale jak nie przestrzegacie, to liczcie się z reakcją ludzi.
Quintus_Erectus2020.04.27 19:03
vice versa kmiocie lewacki
SKOŃCZYĆ z LEWACKO-TĘCZOWĄ PARANOJĄ2020.04.27 19:07
Już tak łatwo nie przejdzie profanacja Mszy Świętej z durszlakami na pustych łbach. I tak bezkarnie nie przejdzie profanacja wizerunków Jezusa czy Matki Boskiej. Nie pozostanie bezkarne lżenie małżeństwa zdefiniowanego w Konstytucji RP jako związek kobiety i mężczyzny. Nikt nie będzie mógł bezkarnie określać małżeństwa jako tworu patologicznego "wychowującego młodą patologię" za 500+. Obywatelska reakcja zapewniona. Nikt nie będzie miał prawa bezkarnie posługiwać się symbolami uświęconymi historią Polski, jak choćby znakiem Polski Walczącej, do promowania treści sprzecznych i wrogich zasadom moralnym wyznawanym w przeszłości przez żołnierzy Polski Walczącej. To pewne, że będą następować liczne obywatelskie ujęcia sprawców takich czynów i przekazywanie ich w ręce organów ścigania.
Niejestemrobotem2020.04.27 19:26
Widzisz, punkt pierwszy, mamy wolność wyznania, a Kościół Makaronowego Potwora Spaghetti używa durszlaka jako religijnego nakrycia głowy. Więc punkt pierwszy to żadne przestępstwo. Punkt drugi, niestety macie prawo skarżyć o obrazę uczuć religijnych, trudno. Punkt trzeci. Wolność słowa, mało prawdopodobne, aby za coś takiego ktokolwiek został skazany. Punkt czwarty, możesz podać podstawę prawną?
Nesse2020.04.27 19:31
Czyli już żaden Sebix nie będzie mógł założyć koszulki ze znakiem Polski Walczącej, bo chyba jednogłośnie przyznanamy, że nikt tak nie profanuje tych znaków jak Panowie z bram, którzy pytają wszystkich o ich problemy? W końcu sam Pan pisze o zdemoralizowaniu i promowaniu treści wrogich, a w tym przypadku zachowań, które zdecydowanie świadczą o wrogości. Czy tak mam to rozumieć?
Niejestemrobotem2020.04.27 18:19
"Sąd Okręgowy w Gdańsku nałożył na Fundację Pro - Prawo do Życia, do której strony prowadzi link reklamowany na samochodzie ze zdjęcia, zabezpieczenie powództwa w formie zakazu rozpowszechniania haseł szkalujących osoby LGBT, w tym również haseł umieszczonych na samochodach poruszających się w uchu ulicznym oraz w formie komunikatu dźwiękowego puszczanego w przestrzeni publicznej. Zatem funkcjonowanie tego samochodu w przestrzeni publicznej może naruszać decyzję sądu w Gdańsku." Tak tylko dodam. Ponadto, jako że blokujący wezwali policję, oraz faktycznie zgłosili "zakłócenia spokoju, porządku publicznego i wywołania zgorszenia w miejscu publicznym" to faktycznie było obywatelskie zatrzymanie, a nie napaść.
what about penguins?2020.04.27 18:14
"Napadło" ? Lecz się na nogi @kak póki ci jeszcze nie zmartwiały.
katolicka kretynizacja polski2020.04.27 17:38
Mogli stanąć pod jakąś plebanią z tymi hasłami!
Wojtek Polak2020.04.27 18:28
STOP LEWACKIEJ PEDOFILIZACJI POLSKI lewacki debil-na plebanii nie przeprowadzają aborcji {nie mordują dzieci nie narodzonych}
Niejestemrobotem2020.04.27 18:53
Akurat tutaj wózek był oklejony przeciw homoseksualistom, a nie przeciw aborcji.
Wojtek Polak2020.04.27 19:04
może i nie jesteś robotem ale za to idiotą.''na samochodzie umieszczono banery z napisami: Stop pedofilii, zobacz związek pedofilii z seksedukacją”
Niejestemrobotem2020.04.27 19:16
Ile byś nie kłamał i nie manipulował, to na wozie napisane w czasie tego wydarzenia było jako tytuł wszystkiego: "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci". Więc wbrew Twojemu gadaniu, to ani aborcja nie była głównym tematem, ani seksedukacja, którą użyto, żeby uderzyć w LGBT.
RS2020.04.27 18:48
Mogli stanąć pod Twoim domem z tymi hasłami!
Quintus_Erectus2020.04.27 19:01
mogli stanąć pod twoim domem lewacki pedofilu
ZDEGUSTOWANY 2020.04.27 17:14
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że lewacy kłamali kiedy twierdzili że chodzi im tylko o tolerancję? Wobec Marszu Niepodległości wymiękli (chociaż zarzekali się że blokowali, blokują, blokować będą) więc tak odreagowują.
T2020.04.27 17:02
W sierpniu 1976 r. kard. Karol Wojtyła, odwiedzając Stany Zjednoczone, wypowiedział ważkie słowa: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. To czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”.
JP2GMD2020.04.30 18:41
W latach 90' Karol Wojtyła wybrał się do Afryki, gdzie naopowiadał ludziom, że antykoncepcja jest zła, dzięki temu przyczynił się do epidemii AIDS w Afryce.
Nesse2020.04.27 17:00
Chwała bohaterom, którzy zatrzymali ten plugawy samochód!!! Oczywiście Fronda głosi swoje sensacyjne półprawdy. Taaa "napadnięto"... Ci kierowcy po prostu niedopościli, żeby auto obwieszone homofobicznymi i przepełnionymi kłamstwami banerami beztrosko mogło szerzyć "fakty" wyssane z palca. Najbardziej jednak w tym "artykule" rozbawiło mnie to domniemane "obrzucanie wyzwiskami", czy to ten sam poziom jaki możemy znaleźć w komentarzach na Frondzie? :D
_-_2020.04.27 17:31
Weź spier... lewaku!
Nesse2020.04.27 17:41
Podejrzewam, że kierowca propagandomobilu użył tego samego zdania, co Pan/Pani. Pewnie "obrzucanie wyzwiskami", też nie płyneło ze strony tych szanownych panów, tylko ze strony kierowcy. Ech, kolejne kłamstwo na tym zabawnym portalu.
anonim2020.04.27 18:15
+1
Quintus_Erectus2020.04.27 19:00
wypad spedalony pedofilu
Nesse2020.04.27 19:24
Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem merytoryki wypowiedzi frondowskich husarzy!
BOGAnieMA2020.04.27 16:57
Hehe, brawo policja. Gonić neofaszystów!!!
Tomek2020.04.27 17:47
Mówisz, Boga nie ma. Wielu tak twierdziło a na łożu śmierci tracili tą pewność i na wszelki przypadek zmieniali zdanie
JA2020.04.27 17:59
Urzekła mnie ta historia.
sdfgh2020.04.28 9:48
Na łożu śmierci niejeden miał dylemat do którego z bogów się zwrócić.
Wojtek Polak2020.04.27 18:11
MÓZGUnieMAŻ nazywasz ludzi broniących życie neofaszystami a morderstwo prawem do wyboru ''wolnością''. lewak debil stanął na głowie i siurkiem myśli.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.27 16:51
A Piłsudski, co robi na obrazku?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.27 17:11
Ok, frądel już poprawił. Przez chwilę było śmiesznie: Piłsudski z dopiskiem "ideologia gender"