W najbliższą sobotę już 6  Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan! Weżmy w niej udział! - zdjęcie
02.04.19, 08:38

W najbliższą sobotę już 6 Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan! Weżmy w niej udział!

5

6 kwietnia (sobota) już po raz szósty przez Warszawę przejdzie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. Poprzedzi ją Msza Świętą o godz. 12.30 w kościele oo. redemptorystów pod wezwaniem świętego Klemensa Dworzaka na ulicy Karolkowej 49 w Warszawie. Procesja wyruszy około godziny 13.30 spod kościoła i  przejdzie aż do żoliborskiej parafii św. Stanisława Kostki na ulicy Hozjusza. Organizatorami Drogi Krzyżowej są Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Warszawskiej, Chrześcijański Kongres Społeczny, Fundacja Christiania, a także Fundacja Świętego Benedykta.

Zaznaczmy tu, że powodem dla którego każdego roku  odbywa się wspomniana Droga krzyżowa jest konieczność modlitewnej pomocy chrześcijan prześladowanym w bardzo wielu miejscach świata. Prześladowania  te mają różną formę. Nie kiedy jest to „męczeństwo krwi”, często wykluczenie społeczne, lub łamanie sumień w życiu zawodowym i publicznym. Według raportu organizacji „Pomocc Kościołowi z Potrzebie”, co czwarty chrześcijanin , czyli 550 milionów osób , w stopniu mniej lub bardziej dotkliwym cierpi z powodu wyznawanej wiary. Około 200 milionów z nich jest bezpośrednio zagrożonych fizycznie. Reszta żyje w krajach gdzie formalnie prześladowań nie ma, głosi się pełną realizację praw człowieka i wolność sumienia. 

Również w Europie sytuacja jest coraz trudniejsza, gdyż chrześcijanie stali się w nim mniejszością doświadczającą niechęci tak współobywateli, jak i polityków decydujących o kształcie prawa w poszczególnych państwach. Niechęci tej, a nawet czynnej wrogości wobec chrześcijan  towarzyszy przy tym obojętność opinii międzynarodowej wobec ich losu. Ci, którym na sercu jest ich los powinni zaangażować się na rzecz zmiany tej sytuacji, no i oczywiście modlić się w intencji prześladowanych braci w wierze. Ten drugi obowiązek na pewno realizuje coroczna Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. Budzi ona też sumienia obojętnych, pobudzając w ten sposób zainteresowanie opinii publicznej losem cierpiących za wiarę. Niech wiec każdy, kto może, przyjdzie na Drogę i za nich się pomodli

erl/KAI 

Komentarze (5):

telemach2019.04.2 18:09
a kto pomodli się za ofiary zbrodniarzy pedofilskich w czarnych kieckach?
marianl2019.04.2 8:47
Wierzę że mieszkańcy stolicy to wspaniali ludzie o dobrych sercach i głębokiej wierze w Boga Naszego .Swoim licznym udziałem zdystansują się od tych wszystkich niegodziwości które proponują rządzący Warszawą.Mówię to ja hanys ze Śląska.Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli w stolicy!
Cipak2019.04.2 8:45
Najbardziej rozpowszechnioną formą prześladowania chrześcijanina, a w szczególności katolika, a w szczególności polskiego, jest: zakaz prześladowania innych, w szczególności będących w mniejszości orientacji seksualnych LGBT oraz niecne zamiary wprowadzenia zasady, że katolik sam finansuje-zaspokaja potrzeby swojego kościoła.
kosa2019.04.2 8:57
Nick adekwatny do rozumu
Cipak2019.04.2 10:26
Człowieku!! Pierwsza zasada - nie przyznawaj się - zwłaszcza bez bicia, na ochotnika!!