Tylko u nas! Tomasz Poller: Państwo musi zareagować! - zdjęcie
26.10.20, 16:00fot. yt/patryk jaki

Tylko u nas! Tomasz Poller: Państwo musi zareagować!

65

 

Naruszono miejsca kultu i prawo do wolności religijnej. Państwo musi zareagować!

W ostatnich dniach dokonano czynów, dla których nie ma żadnego wytłumaczenia ani usprawiedliwienia. Przestępstwa związane z atakami na kościoły powinny oburzać nie tylko wierzących. Ich potępienie powinno być kwestią elementarnej przyzwoitości i bycia człowiekiem cywilizowanym. Ich ukaranie będzie miarą istnienia państwa prawa.

Spór w społeczeństwie na temat ustawy aborcyjnej istniał i istnieć będzie. Demonstracje, ostre i wulgarne, były i będą. Tak jak istniały i będą istnieć cyniczni politycy, zideologizowane "autorytety", czy rozhisteryzowana i zbałamucona młódź (nie ma sensu zajmować się poziomem umysłowym osób nie rozumiejących, czym jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, nie mających jak widać zielonego pojęcia, co to właściwie jest ten Trybunał i co to jest Konstytucja; pomijam mądrości wypowiadane w czasie burd przez osobników perorujących o "kobietach i innych osobach posiadających macice"). Jednak w ostatnich dniach doszło do zaatakowania i naruszenia miejsc kultu. Naruszono wolność religijną.

Po pierwsze, to co się stało, ma swój konkretny aspekt prawny. Mamy do czynienia wprost z przestępstwami zdefiniowanymi w kodeksie karnym. Chodzi tu zarówno o znieważanie miejsc kultu i przeszkadzanie w jego wykonywaniu, jak i publiczne pochwalanie przestępstwa. Przepisów jest tu co najmniej kilka.

Art. 195. § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 255. § 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Reakcja na przestępstwo powinna być adekwatna. Jeżeli miałoby ze strony sądów miejsce przyzwolenie na tego rodzaju akty w wydaniu lewackiej bandyterki, trudno przewidzieć następstwa. Autorytety broniące sprawców odrażających ekscesów jak i sami zainteresowani mówią o przekonaniach i wzburzeniu, które ma usprawiedliwiać i wulgaryzm i formę protestu. Skoro według niektórych (a pogląd to wcale nie tak rzadki) życie zwierzęcia jest ważniejsze od życia ludzkiego, to czy tak na prawdę trudno sobie wyobrazić podobną akcję np. w synagodze, gdy w ramach akcji przeciw ubojowi rytualnemu ktoś wejdzie tam z transparentem "wy***ać!"? Albo chociażby uzna, że "kulturalniej" będzie posłużyć się hasłem "jude raus"?

Powiedzieć, że sprawa ma swój aspekt kulturowo cywilizacyjny, to wyrazić banał. Ktoś, kto atakuje obiekty kultu zakłóca obrzędy religijne, stawia się poza ramami cywilizowanego, demokratycznego, wolnego społeczeństwa. Nie mówiąc już o tym, co wynika z kulturowej polskiej tożsamości.

Porównania bandyterki atakującej dziś w Polsce kościoły do bolszewików czy hitlerowców są jak najbardziej uzasadnione. Wulgarne chamstwo rozsypujące śmieci w kościołach, zakłócające nabożeństwa i urządzające antychrześcijańskie wiece przed ołtarzami, wywołuje skojarzenia nie tylko z wyczynami Związku Wojujących Bezbożników w Sowietach, ale także z działaniami dowodzonych przez Ernsta Röhma Oddziałów Szturmowych (SA), bojówkarzy narodowosocjalistycznej rewolucji w Niemczech. Wczesne ekscesy SA, będącego formalną bojówką NSDAP to przecież między innymi epatowanie wulgarnością, otwarcie antychrześcijańska propaganda i atakowanie katolicyzmu . A jednak nawet w swych początkach nazistowskie bojówki nie atakowały jeszcze obiektów kultu, a niszczenie przez nich synagog przypadło na lata późniejsze niż rozprawa z samym przywódcą SAmanów (nie mówiąc już o tym, że sam tęczowy przywódca SA, którego ekscesy stały się niewygodne dla nazistowskiego establiszmentu, stał się jednym z przysłowiowych przykładów tego, co rewolucje robią z własnymi dziećmi).

Ironii ostatnim wydarzeniom dodawać może fakt, iż przed nieco ponad tygodniem, podczas niedawnej konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?” nasi adwersarze ze strony "lewicowo liberalnej" starali się przekonywać, że pojęcia "wojny kulturowej" a nawet "konfliktu kulturowego" to przejaw ideologizacji i wymysły prawicy.

Konsekwencje wobec osobników, którzy atakują świątynie i domy modlitwy, którzy zakłócają kult religijny, muszą zostać wyciągnięte.

 

Tomasz Poller

Komentarze (65):

feldkuratkatz2020.10.27 8:28
Miejsca kultu poczuły się obrażone. Proces trzepania kasy na sprzedaży niczego został zakłócony.
tia, juz dawno mówię2020.10.27 8:17
jakby wróg napadł na Polskę to bronic jej będą kibole i narodowcy! Nie harcerzyki od Macierewicza , żołnierze chowu ludowego wp czy spasione na pisowskim dziennikarskie prostytutki! https://prawy.pl/111097-oblezenie-kosciola-na-placu-trzech-krzyzy-w-warszawie-lewacka-bojowka-przypuscila-w-nocy-szturm-sa-ranni-policja-bezczynnie-patrzyla-wideo/
feldkuratkatz2020.10.27 8:29
Tak jak bronili w IIWW? Ostatni do walki, pierwsi do kolaboracji, z każdą ze stron zresztą.
Lewacy, proszę o jeszcze!2020.10.27 8:15
Więcej uciążliwości dla ludzi, więcej blokad przejść dla pieszych, więcej wulgaryzmów i chamstwa, więcej dewastacji, skoro wyciągnęliście na ulicę gimbazę sięgnijcie po przedszkolaki. Wygląda to super, gdy facet podający się za kobietę bredzi że ma prawo wyboru rodzenia lub aborcji! Proszę o jeszcze! Może być tylko ciekawiej!
tylko pytam2020.10.27 8:04
A gdzie była ta dzielna policja, która z taką determinacją wyciągała księdza w ornacie po schodach. Dzielni stróże prawa teraz ogonki popodwijali.
BOLEK2020.10.27 7:54
ABORCJONIŚCI MORDUJĄ DZIECI TAK JAK FASZYŚCI W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH MORDOWALI DZIECI W ŁONACH MATEK I PRZEPROWADZALI DOŚWIADCZENIA NA DZIECIACH JESZCZE NIENARODZONYCH!! ABY NAMAWIAĆ DO ABORCJI I PROTESTOWAĆ ABORCJONIŚCI-FASZYŚCI DOSTAJĄ GIGANTYCZNE PIENIĄDZE OD PRZEMYSŁU ABORCYJNEGO, FIRM FARMACEUTYCZNYCH (SZCZEPIONKI DO KTÓRYCH WYKORZYSTUJĄ MARTWE PŁODY) I FIRM KOSMETYCZNYCH WYKORZYSTUJĄCYCH PŁODY POABORCYJNE DO PRODUKCJI KOSMETYKÓW PRZECIWZMARSZCZKOWYCH, KTÓRE POTEM TE SAME ABORCJONISTKI-FASZYSTKI WSMAROWUJĄ W SWOJE TWARZE I CIAŁA CHCĄC ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ. SĄ ONE W PEŁNI ŚWIADOME TEGO ŻE ABY ONE MIAŁY SWOJE KREMY GINĄ DZIECI W ŁONACH SWOICH MATEK!!!! TO JEST ZWYKŁE WYNATURZENIE I ZBOCZENIE!!!!! TO JEST CHORE!!!! TO JEST DOKŁADNIE TO CO STOSOWALI FASZYŚCI W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH. JESZCZE TROCHĘ I ZACZNĄ ROBIĆ ABAŻURY LUB OKŁADKI NA KSIĄŻKI ZE SKÓRY PŁODÓW, MYDŁO Z TŁUSZCZU ZAMORDOWANYCH DZIECI LUB SZCZOTKI Z WŁOSÓW TYCH BIEDNYCH DZIECIACZKÓW. LIDERKA OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KOBIET MARTA LEMPART (ŻYDÓWKA)JEST DODATKOWO UWIKŁANA W GIGANTYCZNE OSZUSTWA FINANSOWE NA SZKODĘ MIASTA POZNAŃ GDZIE DZIAŁA UKŁAD WROCŁAWSKI NA CZELE Z PREZYDENTEM DUDKIEWICZEM I JEJ OJCEM ANDRZEJEM LEMPARTEM ABORCJONIŚCI TO FASZYŚCI!!!!
feldkuratkatz2020.10.27 8:30
nie pij już, wystarczy.
John2020.10.27 16:41
Spier..laj z tego portalu folksdojczu popier..lony i gów..jadzie! Powiem krótko wuj ci w kakao i kawałek szkła jeszcze ...fruwa twoja marynara !
Anonim2020.10.27 2:23
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej na ulicach? Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Przejęty TK. Przejęte sądy. Przejęta Prokuratura. Itd. Co by zrobiła żaba, gdyby wiedziała, że ją gotują?
LOVE69.PL2020.10.27 1:51
Szukasz dziewczyny albo Kochanki? Sprawdź na LOVE69.PL
Pięknie jest2020.10.26 22:16
Czy było dziś jakieś miasto w Polsce, gdzie nie wołano ***** ***?
Total Mayhem2020.10.26 22:06
Patrzcie no, patrzcie, pisuar mówi coś o przyzwoitości.
Golfstrom2020.10.26 21:44
Kościołów nie obronią staruszki. Ale bezradność ofiar tylko rozzuchwala zbydlęcony motłoch. Jeżeli mężczyźni-katolicy, ojcowie rodzin, nie stawią oporu w obronie świątyń, nie mogą się łudzić, że ich rodziny będą bezpieczne w domu. Dzicz przyjdzie do nas (już przychodzi) i spróbuje nas zlinczować. Tak, wiem, niektórzy z nas mają broń i mamy prawo jej użyć w obronie domu i rodziny. Tylko, że wówczas możemy być sami - przeciw wielu. Lepiej pójść razem, w wielkiej liczbie na ulice i pokazać, że klękać będziemy wyłącznie przed Bogiem. A lewackiej dziczy – twardy odpór.
Po prostu...2020.10.26 21:17
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadu%C5%BCycia_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolickim
Tad2020.10.26 21:16
Czy Polacy się w końcu obudzą? Pan Bóg już nam pokazuje kto ma rację, w taki sposób że najbardziej ograniczony, z niewielkim życiowym doświadczeniem człowiek może dociec kto ma rację. Ale zaślepienie propagandą odbiera rozum nawet bardzo inteligentnym ludziom. Panie Boże chroń Polskę i Polaków od neomarksitów, genderowców, LGBTowców i ludzi głupich, którzy Tobie Panie ubliżają.
Polak2020.10.27 5:48
No właśnie od czwartku Polacy się obudzili :)
Anonim2020.10.26 20:45
Księża się pytają czy kolejnym krokiem będzie wejście do kościołów i palenie ławek. Przewiduję inny scenariusz. Dopóki Kk nie wywiesi białej flagi, dopóki będzie dalej pyskował i ubliżał kobietom ustami Gądeckiego i Jędraszewskiego - dopóty konflikt będzie narastał, bo sami dolewają oliwy do pieca, gdy mówią, że oni nie stanowią w Polsce prawa... Każda wypowiedź kolejnego przedstawiciela Kk jest obrazą dla inteligencji Polaków! Jeżeli Kk nie przestanie pyskować, to skończy się na rewolucji obyczajowej w Polsce, a świątynie będą rozebrane na cegły lub na kamyczki! Niestety, przedstawiciele Kk w osobach bezczelnych, głupich, bezrozumnych, nie potrafiących ocenić temperatury społeczeństwa i zarozumiałych biskupów - wzniecają nie protesty, lecz REWOLUCJĘ zwróconą przeciwko KOŚCIOŁOWI! Ta rewolucja może doprowadzić do tego, że katolicyzm w Polsce będzie marginalny, a w Polsce pozostanie kilka świątyń, a resztę Kk będzie musiał sprzedać, choćby jako ruiny! Ja nikogo do takich działań nie namawiam, ale widzę do czego te jełopy kościelne doprowadzą! To za ich naciskami głupcy z atrapy TK tak orzekli! Kościół jest winny REWOLUCJI w Polsce! Naród wygra, kobiety uzyskają prawo do aborcji na życzenie, choć teraz nie każdy to widzi! To jest REWOLUCJA, a - drodzy biskupi - rewolucja nie zna świętości!
mówisz jak Heinrich Himmler o Żydach2020.10.26 21:10
pomyśl o swojej Norymberdze
Pa2020.10.26 23:37
Dodam do przemyślenia dla niedouczonej tłuszczy - "Rewolucja pożera własne dzieci".
Jarek2020.10.26 19:05
Ależ autorytety się rozpisują: Poller, Gadowski, Bodakowski, Kuźmiuk się jeszcze nie odezwał.
AAAtomek2020.10.26 21:05
Kuźmiuk napisze, że nie ma protestów w Polsce.
KUŁAK2020.10.26 19:05
To wszystko z tą bolszewicką hołotą --- to odwet za wielkiego konia -- Koń zorientował się że PIS chce zabrać owies i przerobić konia na zebrę Tego i ruskiemu koniowi za wiele
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.26 18:30
Pamiętajcie za tydzień znów NAP.IERDALAMY na kościoły z ogólnopolską akcją "Słowo na Niedzielę" !
uważaj2020.10.26 19:04
żebyś sobie przypadkiem sam spóźnionej aborcji nie zrobił
Jm2020.10.26 20:00
Może zdechniesz do przyszłej niedzieli? Tego ci życzę. Dla takich chamów litości nie ma.
Beno2020.10.26 18:15
Gdyby napadnięto na żydowską synagogę, wszystkie partie i cały świat potępił by agresję łobuzerii, a władze wydałyby zarządzenie, by chronić świątynie żydowskie. Do dotyczy nie tylko jednej religii, ale wszystkich wyznań i działania władz muszą być stanowcze, by nie dopuszczać do takiej sytuacji. Na ulicy sobie mogą protestować, to ich prawo, ale nie w budynkach publicznych, czy kościołach i zakłócać nabożeństwa i spokój ludzi.
Mac2020.10.26 17:58
To już modlitwa nie wystarczy. Aaaa rozumiem. Mi też cieżko w te bzdury uwierzyć.
Anonim2020.10.26 17:40
Właściwie to z jakiej racji wspólnota ma firmować bezprawie i zbrodnie?
Anonim2020.10.26 17:39
Tak samo jak bandyckie ataki na biura posłów są niedopuszczalne.
fdf2020.10.26 17:35
Stary h..j będzie dyktował kobiecie co ma zrobić.
a ty tego2020.10.26 18:09
nie robiłeś? ile dzieci masz na sumieniu cwelu
Po 11 ...2020.10.26 17:20
Panie polish, najstraszniejszą karą, no chyba pan się zgodzi, jest klątwa, albo inne katolickie czary mary. Zgoda?
Maciej Płatov2020.10.26 17:17
ODWAGI PREMIERZE.STAN WYJĄTKOWY.FEMINISTYCZNĄ DZICZ do PI---- .
Zych2020.10.26 17:14
Panie Tomaszu, o jakich przepisach Pan mówi, w pierwszym lepszym "sądzie" marksistowskim (a tylko takie posiadamy) powiedzą, gdzie sobie można wsadzić te przepisy. Nie ma normalnego państwa bez normalnych sądów. Mało, że hołota rozrabia, to jeszcze mamy im płacić zasądzone przez postesbeków odszkodowania???
Foster2020.10.26 17:01
Stało się -Związek Zawodowy Solidarność 80 popiera protesty kobiet.Powiadają, że już nie mogą słuchać propagandy i kłamstw PIS.
halo, ziemia z tej strony2020.10.26 17:09
A co związek "Solidarność 80" ma wspólnego z Solidarnością i rokiem 80?
Ad2020.10.26 17:56
Poprawka: ten związek nazywa się chyba "Sierpień 80" i z Solidarnością jak widać niewiele ma wspólnego.
Nina2020.10.26 16:57
Curwy zawsze wychodziły na ulicę i teraz też wylazły, a policja powinna ich zapędzić do burdelu w którym się dotąd ukrywały. To nie są kobiety to młode prostytutki, kobiety nie używają wulgaryzmu i nie zabijają dzieci tak jak one chcą.
Anonim2020.10.26 16:58
Oj Nina, Nina, weź przestań bo do nieba nie pójdziesz!
Jm2020.10.26 20:07
Nina ma absolutną rację! Normalne kobiety za morodowaniem dzieci nienarodzonych by się nie opowiadały. Te podłe prostytutki jednak na to stać.
x2020.10.26 16:54
Rzeczywiście tylko lać pałą i zmykać do pierdla, bo dyskutować nie ma z kim. Ta dzicz nie jest zdolna do logicznego rozumowania, tylko wykrzykują wulgaryzmy, szczekają jak wściekłe psy, demolują i jeszcze są z tego dumni, myślą że tym zdobędą świat. Zero kultury i zero rozumu.
Polak2020.10.26 16:52
Oczywiście że musi - a że nie reaguje, to ludzie od czwartku są na ulicach działając w imieniu państwa.
skąd na to pieniądze,2020.10.26 16:44
aby rozbujać tłuszczę musieli mieć na to pieniądze, kto ich finansuje?
Bubba2020.10.26 22:15
Rozbujać??? Za pieniądze? W Iławie, Lublińcu i Siemiatyczach? Nawet w Kraśniku protestują...
ryszard2020.10.26 16:42
Tak państwo musi. Ale jeszcze bardziej muszą obywatel tego państwa.
ryszard2020.10.26 17:02
Ten wylew ciemniactwa na ulice (TK może orzec tylko czy przepis jest zgodny lub niezgodny z konstytucją - więc równie dobrze mogłyby protestować, że trybunał nie obradował na księżycu) może okazać się bardzo przydatny. Internetowy album tych "inteligentnych" istot byłby pożyteczną przestrogą o anty materiale na przyszłe żony - będzie mniej nieszczęść.
Archie2020.10.26 16:37
jak politycy pisu pletli farmazony o swojej mafijnej organizacji, to żadnemu "katolikowi" to jakoś nie przeszkadzało. A na epitety zawarte w powyższym artykule też są paragrafy...
Archje robi anarchje2020.10.26 16:50
Nieprzychylne epitety wobec nazistów czy bolszewików? A może wobec geja Ernsta Rohma, założyciela obozów koncentracyjnych?
Glaudiusman2020.10.26 16:34
Państwo musi zareagować. Należy tych paskudnych wandali aresztować i wsadzić do ciupy bez sądu. A przedtem solidny masaż kijami.
jerzy02020.10.26 16:32
Nawet tutaj w portalu [na portalu] chrzścijańskim [jak tuszę]. regularnie znajduję wpisy wrogie juz nie tylko kościołowi katolickiemu ,ale w ogole cywilizacji 2000tys letniej opartej na Dekalogu. Myśle ,ze rację mają ci którzy nawołują do obrony[czynnej] kościolów. Popieram calą dusza zapowiedż powstania Straży Narodowej. skończyły się slowa teraz trzeba wziasć w rekę bicz i tych barbarzyńców po porstu wyprosić z naszego kraju.
Foster2020.10.26 16:30
To co proponujesz ?. Strzelać do naszych kobiet ?. Spróbuj - to zobaczysz do czego zdolni są Polacy.
Polacy?2020.10.26 16:47
skąd wiadomo, że tam są polskie kobiety? Wydaje mi się, że bardziej jest to mieszanina różnych nacji, których rodzice po wojnie przybyli ze wschodu, z Bieszczad, z ZSRR ...
Areta2020.10.26 18:13
To nie są kobiety, a waginy do kopulacji z każdym kto się nawinie. Kobieta NIGDY nie zabije swojego dziecka, nawet niepełnosprawnego.
Jarek2020.10.26 16:24
Czyli uśmiercenie kobiety, której dziecko umrze zaraz po narodzinach jest mniejszym złem? I jest milsze Bogu, gdy osieroci kilkoro małych dzieci? Kobieta powinna mieć wolną wolę, którą dał jej Bóg. Chce urodzić i umrzeć, to jej wybór, ale zmuszanie jej, by urodziła i zmarła, to chyba też przestępstwo. Trzymajcie się kobiety! Nie przejmujcie się debilami - Bóg dał wolną wolę. Macie sumienia, działajcie wg swoich sumień.
Anonim2020.10.26 16:40
A kto ci powiedział, że kobieta musi rodzić w przypadku zagrożenia życia? półgłówku
i.cz2020.10.26 17:12
Przeciez nigdy nie ma 100% pewnosci, ze kobieta umrze. Beda czekac z ciaza pozamaciczna do pekniecia (krwotoku) jak na Malcie. Zreszta takie jest stanowisko KK- czekac do ostatniej chwili. Cwiercglowku
niedorozwinięty jesteś?2020.10.26 17:55
nigdy żaden ksiądz nie mówił że trzeba czekać, to lekarz decyduje czy jest zagrożenie życia i nigdy nie konsultuje tego z księdzem, kobieta ma prawo dokonać aborcji gdy jest zagrożenie życia , prawo aborcyjne to dopuszcza i nic się tu nie zmienia, poza tym to wynika z etyki lekarskiej, jeżeli ciąża jest pozamaciczna to nie ma na co czekać. Ręce opadają na te wasze argumenty
Ech Jarek2020.10.26 20:38
człowieku o bardzo małym rozumku, poczytaj trochę o wyjątkach ,troszkę trudu i będzie ci wstyd że tak głupio gadasz
!!!!!!!!!!!!!!2020.10.26 16:21
"W ostatnich dniach dokonano czynów, dla których nie ma żadnego wytłumaczenia ani usprawiedliwienia" - CZYLI ZACZNIECIE WALCZYC Z PEDOFILIA W KOSCIELE? :D
verizanus2020.10.26 16:15
Może bardziej "państwo powinno" zareagować. Bo z tym "musi" różnie bywa ;)
D2020.10.26 16:10
Panstwa nie ma, polska nie istnieje
Nie Tomasz2020.10.26 16:09
TK jest nielegalny - jego orzeczenie jest goowno warte, ale dla PISu i ePISkopatu, i tej Godek, to niczym objawienia fatimskie. Kobiety Wam nie odpuszczą, a policjanci też mają żony i córki. Nie sądzę aby zwrócili się przeciw kobietom. Z kobietami tylko idioci walczą.
verizanus2020.10.26 16:18
Te protestujące to nie wszystkie kobiety i nie reprezentują wszystkich kobiet. Inne są kobiety prawe a inne lewe. Mają ZUPEŁNIE inny system wartości. Skąd to podejrzenie, że żony i córki policjantów należą do tych wulgarnie się wyrażających??? ;)
Jarek2020.10.26 16:19
Nie wszystkie są jak żona Czarnka lub Rydzyka.
Musi to na Rusi2020.10.26 16:07
j.w.