TYLKO U NAS! Prof. Grzegorz Górski: To ostatnie podrygi neobolszewizmu - zdjęcie
01.01.21, 17:30Fot. autora / Flickr (European Parliament), CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP. (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

TYLKO U NAS! Prof. Grzegorz Górski: To ostatnie podrygi neobolszewizmu

143

"Ani agresywne hasła typu gender equality, czy podobne bzdurne wytwory chorych umysłów, nie są już w stanie pociągać europejskich mas." - mówi w rozmowie z Tomaszem Pollerem dla naszego portalu Grzegorz Górski, prof. Toruńskiej Szkoły Wyższej - Kolegium Jagiellońskiego. - "Neobolszewiccy federaliści mają poczucie tego, że ich czas się kończy i że jeśli szybko nie zainstalują tego swojego „nowego porządku”, to na kolejną szansę przyjdzie długo poczekać. Stąd te nerwy i ten pośpiech i ta histeryczna presja."

 

Tomasz Poller: Na szczycie Rady Europejskiej 10-11.12 przyjęto konkluzje, które miały oddalać groźbę ideologicznych szantaży instytucji unijnych wobec krajów członkowskich. Nie minęło parę dni, a pani Věra Jourová wiceprzewodnicząca KE stwierdziła w "Financial Times", że należy chronić fundusze unijne przed "niewłaściwymi systemami politycznymi". W ostatnich dniach mamy kolejną deklarację ze strony tej pani, tym razem w wywiadzie dla "Tagesspiegel", że już wkrótce Bruksela zajmie się Polską i Węgrami. Czy, zdaniem Pana Profesora, należy widzieć w tym jakieś poważniejsze groźby, czy też po po prostu mamy do czynienia z rytuałem "grillowania", do którego zdążono nas przywyczaić?

Prof. Grzegorz Górski: Pani Jourová jest eksponentką stanu nastrojów najbardziej dziś wpływowego środowiska w Brukseli i w Europie - mającego istotne wpływy w każdym praktycznie kraju europejskim - a więc środowiska, które możemy określić mianem federalistów. To są ludzie, którzy chcą uczynić z Unii Europejskiej, a właściwie szerzej, z Europy, silnie scentralizowaną federację. I żeby była jasność - nie chodzi tu o Stany Zjednoczone Europy, ale o realizację neobolszewickiej koncepcji włoskiego komunisty Spinellego. Dla tego środowiska Polska i Węgry stanowią podstawowe wyzwanie ideologiczne. Oba rządy reprezentują bowiem całkowicie odrębną wizję Unii Europejskiej, a samo istnienie takiej alternatywy jest dla bolszewików - znamy to z historii - groźne. Stąd właśnie wynika ta agresja i dążenie do zlikwidowania tego polsko - węgierskiego „odchylenia”. Tu nikt nie cofnie się przed żadnym argumentem, przed żadnym spiskiem, przed żadną dywersją. Jestem absolutnie przekonany, że nie będziemy mieli ani jednego dnia spokoju, że będą uruchamiane wszelkie dostępne środki, aby zlikwidować to „odchylenie”. Oczywiście będą sytuacje, w których czy Polska czy Węgry będą z takich czy innych powodów potrzebne, ale jedno jest pewne. Zarówno wybory na Węgrzech w przyszłym roku, jak i w Polsce w 2023 roku skoncentrują aktywność całego tego międzynarodowego środowiska i ofensywę skierowaną przeciwko owemu polsko - węgierskiemu „odchyleniu.”

 

Warto dodać, że zapowiedź zajęcia się Polską i Węgrami dotyczy początku nadchodzącego roku. Zapowiedź ta pada pomimo tego, że przecież nie znany jest jeszcze wyrok TSUE co do zgodności rozporządzenia o mechanizmie praworządności z traktatami UE. I na ten wyrok poczekamy zapewne kilka miesięcy. Skąd ten upór i taka determinacja ze strony pani Jourowej?

Pani Jourová i federaliści mają świadomość, że ich środowisko szczyt swoich możliwości ma już za sobą. Oni już nie są w stanie iść dalej, osiągnęli bowiem pewien stan maksymalny. Ani agresywne hasła typu gender equality, czy podobne bzdurne wytwory chorych umysłów, nie są już w stanie pociągać europejskich mas. Przeciwnie, ludzie w Europie coraz wyraźniej widzą, że ten bezsens któremu się poddali, prowadzi do katastrofy już nie tylko w sferze ideowej i duchowej, ale - zwłaszcza - materialnej. Innymi słowy, neobolszewiccy federaliści mają poczucie tego, że ich czas się kończy i że jeśli szybko nie zainstalują tego swojego „nowego porządku”, to na kolejną szansę przyjdzie długo poczekać. Stąd te nerwy i ten pośpiech i ta histeryczna presja. Myślę że te nadchodzące dwa - trzy lata będą trudne, ale mam jednocześnie silne przekonanie, że są to ostatnie podrygi tego neobolszewizmu.

 

Warto zapytać jednak również, czego można się spodziewać po wyroku TSUE dotyczącym zgodności rozporządzenia na temat mechanizmu praworządności z prawem unijnym? Przypomnijmy, że skądinąd służby prawne UE krytycznie oceniły to rozporządzenie jeszcze na etapie jego powstawania…

Trybunałem Sprawiedliwości UE kieruje dzisiaj flandryjski sędzia Lenaerts, a więc jeden z najważniejszych ideowych liderów owego federalistycznego modelu europejskiego. On jest oczywiście człowiekiem naiwnym, bo sądzi że to co robi od lat, ma służyć zbudowaniu „zdrowej” federacji europejskiej na wzór USA. Wymarzył on sobie, że będzie takim europejskim sędzią Marshallem, który jako przewodniczący amerykańskiego Sądu Najwyższego był prawdziwym budowniczym federacji amerykańskiej. No i Lenaerts próbuje robić to samo, ale w swoim zadufaniu nie dostrzega, że w istocie tworzy podwaliny raczej pod federację na wzór Związku Sowieckiego. Do tego większość sędziów zasiadających dziś w TSUE - a pamiętajmy że są to nominaci rządów państw członkowskich - to po prostu eksponenci agresywnej agendy określonej przez Spinellego. Zatem w tym kontekście nie spodziewam się po orzecznictwie tego sądu nic innego, jak tylko kolejnych uderzeń w Polskę. Mam wszakże nadzieję, że władze polskie uważnie przeanalizują orzeczenie niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z maja 2020 roku i wzorem niemieckim, po prostu zaczną negliżować wszystko to co, co TSUE robi niezgodnie z interesem Niemiec. To jest skądinąd standardem w Europie, bo dzisiaj nawet neobolszewickie formacje w poszczególnych krajach UE, nie zawsze chcą przyjmować opisane uzurpacje Lenaertsa. Trzeba się tego po prostu nauczyć, a nie próbować brylować w podporządkowywaniu się każdemu absurdowi, który tworzą sędziowie w Luksemburgu czy biurokraci w Brukseli.

Komentarze (143):

AAAtomek2021.01.4 11:20
oby Pan miał rację
heniek2021.01.3 13:01
jak patrzę na tą babe to mi się niedobrze robi
Saki Faki2021.01.3 19:57
Wypij pol litra i próbuj aż do skutku.
waldeberg2021.01.3 8:33
Ostatnie podrygi ostrygi! Niemcy, Francja , Hiszpania , Grecja , Wochy mają wiele wyroków TSUE, które latami już mówiąc kolokwialnie "olewają" !
Andy2021.01.2 22:52
Mylisz się człowieku. Ich czas dopiero zaczyna się. Spieszą się tylko dlatego, że pan tego świata nie ma zbyt dużo czasu ... Andy
Anonim2021.01.2 21:47
celnie! ostatnie podrygi pisbolszewi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PamelaAcker2021.01.2 17:52
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że m0je życie zmieniło się - całk0wicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Heil Acker2021.01.2 20:55
🖐🏻🌈 to ja? Ktoś wyżej wymienił cudze usługi w sam punkt. Żujcie jaja powskie-bolszewickie dziwki. 🤣🤣 Chcecie w dupcie, Szybki Lopez robi zapisy spieszcie się.
AB2021.01.2 16:14
jurova - czego można spodziewać się po brudnej czerwonej szmacie
Eris442021.01.2 15:09
Pani Jourova po 20 stycznia dostanie mocne wsparcie zza Oceanu, od pani wiceprezydent USA Kamali Harris, która faktycznie będzie rządzić, bo pan Joseph Biden ma wyraźne początki demencji.
sprzedajni banksterzy, akwizytorzy big farma2021.01.2 13:40
https://www.youtube.com/watch?v=Qbu21UrSH-w
york2021.01.2 13:38
Czesi od dawien dawna byli wredni jak i szwaby ta sama mentolnosc ,ta jurowa jest ochdna, fuj.
new2021.01.3 20:40
Ona ma II obywatelstwo Państwa Narodu wybranego.
Damian Szymczak2021.01.2 12:34
Po pierwsze-nie przechodziliśmy ze sobą na ty Szanowna Pani. Jeśli chodzi o ten fragment to niech go pani sobie interpretuje jak chce. Jeśli chodzi o przemoc w rodzinach to proszę sobie poczytać choćby raport CBOS z 2012 roku, kto jest częściej bity. Zresztą, przemoc to przemoc, tego nie opiszą procenty, a każdy cierpi tak samo. Tyle tylko, że ból mężczyzn choćby dla autorek i autorów tej całej konwencji nie istnieje. To jeden z przykładów jak gardzi się w naszej cywilizacji mężczyznami. A argument o euro posłankach dosłownie zwala z nóg. Dlatego chciałbym zwrócić uwagę, że np. przy robotach drogowych typu kopanie rowów, czy np. przy czyszczeniu szamb pracują sami mężczyźni. Tam zacznijcie walkę z dyskryminacją, od podstaw. Poza tym w przeciwieństwie do pani jestem demokratą-i dlatego ten argument o dyskryminacji kobiet w europarlamencie jest „genialny”. Proszę sobie wyobrazić, że to wola wyborców. A gdyby nie wszystkie parytety i inne pchanie kobiet na siłę, to byłoby ich tam jeszcze mniej. No i mamy efekt, widać co tam wyprawiają lewaczki.
Foster2021.01.2 12:02
Pamiętacie raport otwarcia rządu z 2015 r. Rzekomo były same nieprawidłowości, same przestępstwa korupcyjne i ścigane karnie zaniedbania, po prostu mafia. Jak to się zakończyło ? Czy znacie chociaż jedną sprawę zakończoną skazaniem ?. Czy to to dobrze świadczy o PIS ? . Jest takie ważne przykazanie Boże "Nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu". Szkoda słów. Tylko w III Rzeszy i w Rosji bolszewickiej tyle jadu sączono wobec opozycji. Doczekaliśmy się rządów neobolszewickich ?. Do czego to doprowadzi ?
nic nie rozumiesz2021.01.2 12:30
PINĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE - kto to POwiedział - i gdzie te pieniądze w ilości 40 mld rocznie WYCIEKAŁO ?????????????????
Anonim2021.01.2 12:56
Jak uważasz kto winien mieć obowiązek mafie winną sprawiedliwie osądzić jak nie sprawiedliwy sąd? w większości przypadków wiele jest przestępstw wyłapanych jak np. mafia VAT-owska ostatnia afera Giertycha itd. a reszta należy do sądów prawda? i oto toczy się walka na arenie Europy o tak zwaną praworządność i zostawienie tego wymiaru sprawiedliwości w spokoju i niestety w większości potencjalnych przestępców jest uniewinnianych itd.
Foster2021.01.2 14:43
Sam sobie zaprzeczasz biadoląc, że "niestety" sądy nie chcą wydawać wyroków skazujących. W III Rzeszy zapewne takie wyroki prędziutko wydawali, ale czy to oznacza, że skazani byli winni ?
Foster2021.01.3 1:06
chyba ci Janda na łeb nasrała
JANKO2021.01.2 11:50
Pani Jourowa myśli po staremu. Jak Totalitarystka.
straszną sraczkę mam po knedliczkach2021.01.2 9:58
Wicio Spinneli ksywa spinacz
szwejk2021.01.2 12:30
.... za "jurny" ... jestes ...
jle_ffm2021.01.2 9:56
Ostatnie podrygi neobolszewizmu? Czyżby władza pisowska chyliła się ku upadkowi? Panie profesorze...jak pan może?
AAAtomek2021.01.2 10:04
Pan Profesór liczy na intratną posadę w rządzie, może chce zostać ministrem? A droga do tego celu wiedzie przez wazelinowe wzgórza i doliny!
jle_ffm2021.01.2 10:10
Aaa, no tak, fakt. Bez wazeliny ani rusz :)
AAAtomek2021.01.2 10:15
Stara się profesor, zobaczymy jakie będą efekty, ps. Wszedłem na witrynę tej jego szkoły i dużo takich samych nazwisk w zarządzie... :]
cal.502021.01.2 12:16
Jak tam towarzyszu AAAtomek strona internetowa Krytyki Politycznej? Same lewusy.
AAAtomek2021.01.2 17:04
Hej, hej towarzyszu cal.50, prawdopodobnie lewacy! Lewusy to target zjednoczonej prawicy, który da się tanio kupić za 500++
cal.502021.01.2 17:30
Nie udawaj, pajacu. tam same lewusy, takie jak ty. To twoja stajnia intelektualna. Stamtąd czerpiesz. Dasz się tanio kupić jak każdy zboczeniec intelektualny i nie tylko.
AAAtomek2021.01.2 21:00
Widocznie lubisz dawać się jxxxx przez swoją zjednoczoną prawicę w dupxxxxo, stąd ten kaliber (50). Ale wierz mi, jestem tolerancyjny, twój seks twoja sprawa. A teraz idę wyrzucić śmieciowe książki. Nowy rok, nowe wyzwania, ale stary apel: ***** ***.
cal.502021.01.3 8:06
Twoja tolerancja ma charakter dialektyczny o czym dowiedziałeś się z Krytyki Politycznej czytając swoich lewackich nauczycieli. Idź więc i wyrzuć śmieciową "literaturę" z KP bo to zwyczajny badziew, o cudzy seks się nie martw. Nikt normalny nie epatuje płciowością tak jak wy to robicie, np. ty siadając na balustradach balkonowych i klepiąc się po nabiale na oczach innych ludzi. Nowy rok, nowe wyzwania i apel: ***** lewactwo!
AAAtomek2021.01.4 11:25
ja się nie wstydzę bo lubie dawać się jxxxx przez światowe lewactwo w dupxxxxo, tak głębo ko aż boli, stąd ten kaliber (50). jestem tolerancyjny, mój seks moja sprawa. A teraz idę wyrzucić śmieciowe książki. Nowy rok, nowe wyzwania, ale stary apel: ***** ***. może w śmietniku spotka mnie dupna niespodzianka, na to liczę. ponowię też stary apel: ***** ***.
Zdarow towariszczy my z FSB2021.01.2 16:09
Dialektyku nada. Paka.
nokia2021.01.2 10:53
Panie profesorze, obawiam się, że kryminaliści, którzy nazywają siebie federalistami czy spadkobiercami niejakiego Spinellego, ciemiężonego przez nienawistnych Włochów komunisty, poto, by nie musiał siedzieć w okopie podczas IIWŚ, są pod koniec instalowania swoich wnuków na intratnych posadkach w eurokołchozie i poza nim. taka jest prawda etapu, proszę spytać Michnika, pewnie panu potwierdzi
ala2021.01.2 9:08
Jurowa dawno POwinna siedzieć w Czechach za przekręty. Ale tak jak u nas, takim daje się stanowiska tak jak Grodzki Gawłowskiemu.
VChR2021.01.2 8:50
Polska powinna i wręcz musi się stawiać dyktatowi UE, czyli de facto Niemcom. Jest to w naszym interesie. A komuniści i ich lewacka ideologia niech nasz, Polaków nie straszą alternatywami typu Białoruś lub Rosja bo to stary chwyt propagandowy jeszcze z czasów Geremka. Polska rozwija projekt Międzymorza i oby tak dalej. To jest nadzieja dla Europy środkowo-wschodniej z ideą Europy ojczyzn a nie molocha lewackiego jakim stała się dzisiejsza UE. Sojusz państw takich jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja oraz Chorwacja. To jest hamulec dla ekspansji Niemiec i Rosji.
AAAtomek2021.01.2 10:12
Uwielbiam jak trolle Putina podszywają się pod prawaków, to takie proste.
VChR2021.01.2 12:38
Jesteś przedstawicielem lewactwa na tym forum i zrozumiałym jest, że takie pojęcia jak: suwerenność państwowa, niezależność, np. energetyczna są dla ciebie nie na rękę. Lewactwo w Polsce nigdy nie popierało Polski. zawsze was ciągnęło do jakiegoś internacjonalistycznego kołchozu. Za twojego dziadka był to kołchoz komunistyczny, za twojego ojca tak samo. Teraz jako wnuk i syn tamtych, na przemian zmieniasz barwy z "liberała" po PO na lewaka po Lewica Razem, jakieś Wiosny Biedronia itp. klony. Twoją ulubioną metodą jest stara metoda stalinowska odwracania pojęć. Nabierasz na to, bo i sam zostałeś na to nabrany przez sączone ci do ucha lewactwo, szeregi gimbazy, te wszystkie Juleczki i Brajanków, którzy maszerowali w tzw. protestach rozwydrzonych feministek. A o Polsce i Polakach to masz blade pojęcie. Od wiary w Marksa i jego następców mądrości ci nie przybędzie. Raczej odwrotnie.
Drjaki2021.01.2 15:55
Kiedy się dowiesz o tym, że jesteś strasznie ograniczony. Nie powtarzaj bzdetów, które wam, pisdzielcom, podpowiadają Kaczor i reszta rządowych tępaków. Oni mają interes w tym aby podkręcać falę nienawiści i jeszcze bardziej podzielić Polaków. Zacznij używać mózgu i wyciągaj wnioski. Skłócają naród aby ludziska zajęci walką między sobą nie zauważyli jakie przekręty i szwindle robi ta władza i jak nieudolnie rządzi Polską. O bezczelnym łamaniu prawa nawet nie wspominam. Za to łamanie prawa przyjdzie ci płacić żywą gotówką. Bądź na to przygotowany.
VChR2021.01.2 17:36
Kiedy się dowiesz, że jesteś nie tylko ograniczony ale masz typową mentalność lewicowca-złodzieja, który martwi się o nie swoje pieniądze? Najpierw zainteresuj się złodziejstwem koalicji PO-PSL. Oni mieli interes, żeby z Polski zrobić skansen, na którym korzystali tacy jak ty. I nie wycieraj sobie gęby rzekomym łamaniem prawa. To wasza stara, bolszewicka metoda odwracania kota ogonem. Za wasze łamanie prawa i mega złodziejstwa przyjdzie wam zapłacić. A Polaków nie skłócaj biegając pod sądy z bredniami o konstytucji itp.
Wiktor2021.01.3 1:09
wk.. mnie mam ochotę ci w ry... dac tak porządnie
Anonim2021.01.2 7:38
„Oddychaj głęboko, przez serce.”
Jerzy2021.01.2 7:23
Ten profesor Gorski to glupi jak but. Przykro sluchac i komentowac.
ryszard2021.01.2 7:17
Fakt, że to łabędzi śpiew zabłąkanych w bolszewizmie.Tym bardziej musimy się zachowywać racjonalnie. Teraz śmiertelnym zagrożeniem stał się światowy bandytyzm faszystowskiej finansjery. Bolszewizm jakoś przeżyliśmy, ale neoniewolnictwa, bez utraty człowieczeństwa przeżyć się po prostu nie da. Właśnie mamy do czynienia z ich hybrydowym atakiem z wszystkich możliwych kierunków. Najgroźniejsze jest: zaciskanie pęt ekonomicznych, przejmowanie władzy nad UE a w rezultacie nad wszystkimi krajami, które do niej należą i rozsadzanie kościoła (fundamentu naszej cywilizacji) od środka.
Laki2021.01.2 6:43
TYLKO U NAS! Prof. Grzegorz Górski: To ostatnie podrygi PiS bolszewizmu!
letni wietrzyk....dmucha2021.01.2 3:42
dzis na drzewach zamiast lisci beda wisiec SOROSisci !!
Laki2021.01.3 4:23
dziś na drzewach zamiast liści będą wisieć PiSlamiści!
cyryl2021.01.2 2:15
Jurova i cała klika brukselsko-berlińska to potomkowie i spadkobiercy bolszewików i nazistów uzurpujący sobie prawo do władzy nad człowiekiem i nad światem. Diabolizm!
Hej2021.01.2 1:14
Wręcz przeciwnie -właśnie teraz resztki demokracji umierają a faszyzm i koporacjonizm wysuwa pazury... "Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic bez państwa"- brzmi znajomo? To słowa faszysty Mussoliniego
PRAWDA2021.01.1 23:18
PIS to sługa Narodu Polski ==Dzieci najedzone ==Emerycie maja dzisiaj lepszą stope życiowa jak za Komuny czerwonej zarazy ==
Anonim2021.01.2 6:33
Tyle, że nawet rok temu, jeszcze przed lockdownem który zabija polskich przedsiębiorców, ilość ludzi żyjących poniżej skraju ubóstwa była większa niż zanim PIS przejął ładzę. I to pomimo 500+. Więc nie kłam.
Tezeusz2021.01.2 17:21
Pewnie żydokomunista to liczył.
Biel i Czerwień2021.01.1 22:17
CO ZA DEBIL NEOBOLSZEWIA MA SIE DOBRZE BERLIN PRZEWODZI A RESZTA NIEWOLNIKOW SLUCHA TYLKO ANGLIA WYSZŁA Z TEJ KOMUNY A POISIORY NIBY TAK WALCZYŁY A POTKULIŁY OGON I ZOSTALY W GOWNIE LEWICOWYM !!! JAKA ROŻNICA MIĘDZY PO A PIS WIDAĆ ZADNA NIESTETY .
danka2021.01.2 0:42
Oj widac widac. I chocbys napisal sto komentarzy nic ci to nie pomoze.
Aldona2021.01.1 21:58
A może pani Jurovej brak jurnego chłopa z Polska lub Hungary bo co ona tak sie chce nami i bratankami zajmować. Wysłać im po dwóch delegatów z każdego kraju i niech sie nimi zajmuje .Dadzą radę.
kosiarz ponury2021.01.1 22:20
jest problem-uroda
hehehe2021.01.2 7:14
Jest i lekarstwo - wóda :-)
Szybki Lopez2021.01.1 23:37
Jak dobrze zapłaci to jestem do dyspozycji. Jeden warunek. Tylko od tylu.
Anonim2021.01.2 3:45
od tylu w czeski leb...cal.45
Anonim2021.01.2 3:44
ta loche czeska tylko knur sowiecki bedzie dymal...
Moly2021.01.1 21:53
Z cyklu: PISowskie prefesory: wyklady z megalomanii i oderwanai od rzeczywistosci
Mirek2021.01.1 20:26
Całe szczęście że mamy rząd PiS bo gdyby w Polsce rządził dalej Tusk i koalicja PO-PSL to mielibyśmy już ze 200 tysięcy ciapatych . To głównie dzięki Polsce ten plan lewacki nie został wprowadzony w życie . Mam nadzieję że te wszystkie zboczone pomysły zachodnich ale i polskich lewaków pójdą na śmietnik .
Olo2021.01.1 20:17
Zgadzam się. To koniec neobolszewizmu PiS. Lud wziął władzę, władza ludowa kradnie i bije, łamie konstytucję, podpala kraj, oszukuje ludzi, zadłuża kraj, drukuje pieniądze bez pokrycia, pokłóciła się już z każdym krajem. Dokładnie tak robili bolszewicy od 1917 roku w Rosji radzieckiej. No i temu ludowi się to podoba, bo dostał ochłapy zrzucone ze stołu. Ale nawet ten lud słuchający tylko Martyniuka i TVP już zaczyna kumać, że jest robiony w chooja na każdym kroku. A to 10 nowych podatków, a to niemożność dostania się do lekarza i ogromny wzrost śmiertelności z powodu chorób nie covidowych, a to rosnąca drożyzna, a to upadek firm. Głosowaliście na PiS to macie.
Anonim2021.01.1 20:21
podaj jedną logiczną i sensowną alternatywę, anty-pisowcu, to jest NIC, co wypisujesz, to nie wystarczy p.s nie lubię pisu, coraz bardziej i mocniej, ale jeszcze bardziej nienawidzę reszty szamba pookrągłostołowego
Olo2021.01.1 20:25
Sensowna alternatywa przykładowa: Szymon Hołownia.
Anonim2021.01.1 20:36
ten rozpłakany idiota, nie ma żadnego kręgosłupa, jest jak galaretowata meduza, i absolutne żadnego pomysłu na naprawę Polski, a zniszczenie kościoła to jego obłęd
Olo2021.01.1 22:10
Wzruszenie oznacza wrażliwość, a tego brakuje politykom. Poczytaj na spokojnie jego program i posłuchaj go a przekonasz się do niego. Jest świeży, młody, energiczny. Nie ma u niego nic złego. A kościół jest organizacją tak przenikniętą złem, że lepiej, żeby go było mniej. Liczy się wiara w Boga, a nie w kościół. A Hołownia jest głęboko wierzący.
Anonim2021.01.2 0:15
Płaczący zwierzchnik Polskich sił zbrojnych. Strzeż Panie Boże od takich "wzruszonych" , gdyby trzeba było podejmować decyzje na miarę tych z naszej historii.
Z oo2021.01.2 16:00
I to jest twój argument przeciwko Hołowni? Ten jedyny, że płakał? Popierasz ogrodników, lalkarzy i innych po ZSZ w tym rządzie, defrałdatorów i złodziei, a płacz Holowni ci przeszkadzał? Co z ciebie za indywiduum bo nie człowiek.
hehehe2021.01.2 7:15
Serio kurva ????
Jacques2021.01.1 20:25
No i dobrze, żeśmy głosowali na PiS - bo jakby w tej sytuacji jaka jest rządziło PO, tobyśmy już wąchali kwiatki od spodu
Mirek2021.01.1 20:31
Olo , ty puknij się w łeb co klepiesz . Albo inaczej . Weź duży rozpęd i tym swoim pustym łbem walnij w betonową ścianę . Gwarantuję że na pewno ci się nie pogorszy .
głupiś, trolu2021.01.1 21:32
:/
Jn2021.01.1 20:54
Olo ciolo, a może cielę?
8882021.01.1 22:04
@ Olo Polacy lepiej wychodzą na słuchaniu Martyniuka Zenka w TVP bo w Polsacie gwiazdy podrabiają w rolę Bocelliego wcielił się Czadoman! ( cecha opozycji) podobnie zrobiono z Bolkiem, wcielił się w Wałęsę i posłuchano go na całym świecie... Dzisiejsza pandemia to raczej pokuta za uwierzenie świata w Wałęsę i pochodzenie solidarności. Niestety Polska posiada opozycję najbardziej wrogą własnej ojczyźnie na całym świecie... Piszesz że rząd kradnie właśnie jest beka, że PIS ukradł program opozycji i dlatego opozycja została bez sukcesu. Wstyd nawet media niemieckie piszą że Niemcy zrobili sobie kolonię z Polski i jest to błędem. Błędem jest że, media niemieckie były i są wiodące w Polsce ale mamy nadzieję, że w rodzinie będziemy porozumiewać się bez pośredników sąsiadów.
8882021.01.1 22:08
@ Olo Polacy lepiej wychodzą na słuchaniu Martyniuka Zenka w TVP bo w polsacie gwiazdy podstawiają w rolę Bocelliego wcielił się Czadoman! podobnie zrobiono z Bolkiem, wcielił się w Wałęsę i posłuchano go na całym świecie... Dzisiejsza pandemia to raczej pokuta za uwierzenie świata w Wałęsę i pochodzenie solidarności. Niestety Polska posiada opozycję najbardziej wrogą własnej ojczyźnie na całym świecie... Piszesz że rząd kradnie właśnie jest beka. że PIS ukradł program opozycji i dlatego opozycja została bez sukcesu. Wstyd nawet media niemieckie piszą że Niemcy zrobiły kolonię z Polski i jest to błędem. Błędem jest że, media niemieckie były i są wiodące w Polsce ale mamy nadzieję że w rodzinie będziemy porozumiewać się bez pośredników sąsiadów.
niepokorny2021.01.1 20:10
Niech Marysia nie walczy z wiatrakami. Nierówność płci jest wpisana w ich naturę. Mężczyźni mogą sikać stojąc lub siedząc, kobiety tylko siedząc. Zmartwieniem kobiet jest cellulit, maseczka na noc i jak się ubrać rano by wyglądać lepiej od koleżanek a facet jak się już ogoli to ze względy na kobietę. A tak poważnie to mężczyzna współuczestniczy w początku życia a kobieta daje znacznie więcej z siebie dla nowego życia i to nie tylko w okresie prenatalnym. Chroni to nowe życie, wychowuje, kocha i daje siebie. Matki są dumne ze swego rodzicielstwa i mogą robić to wszytko dzięki temu, że odkryły w sobie własną pleć, zaakceptowały i o nic nie muszą walczyć z mężczyznami tylko muszą współpracować. Żadna matka zdrowa psychicznie, emocjonalnie, duchowo nie uważa się za inkubator ani nie ma znerwicowanej macicy. Ta garstka okaleczonych pod wieloma względami i sterowanych kobiet na ulicach nie mają żadnego mandatu bycia reprezentantami czy wyrazicielkami nastrojów pozostałych kobiet. Kilkaset kobiet demonstrujących w Warszawie czy kilkanaście w 70-cio tysięcznym mieście to statystyczne zero poza odchyleniem standardowym. I nie będzie ich więcej bo ogromna większość kobiet ma rodzinę, wychowuje dzieci i nie walczy z naturą.
Zdzisiek2021.01.1 20:21
To są setki tysięcy protestujących a nie kilkadziesiąt dzbanie.
Maria Błaszczyk2021.01.1 21:35
Moim zmartwieniem nie jest celulit. Mogę sikać na stojąco, są do tego odpowiednie gadżety. W nosie mam, jak wyglądają moje koleżanki. Serio, co mnie to obchodzi?> Do tego zarówno mój ojciec, jak i mój brat czy ojciec moich dzieci są dumni ze swojego rodzicielstwa, chronią to nowe życie, wychowują, kochają i dają mu siebie. Tak, dzieci urodziła moja matka, moja bratowa i ja - a potem to już było wspólne, równościowe rodzicielstwo. A do tego sam sobie przeczysz. Celulit jest naturalny. Skoro kobiety się nim martwią, to chyba jakoś z tą naturą walczą. Do tego nie wiem, co ma bycie matką do rzeczy. Jestem matką wielodzietną. Zresztą moja mama też. Nie uważam się za inkubator. Ale tu chodzi o to, że inni, banda religijnych fanatyków, za takowy mnie uważa. Ja urodziłam dzieci - podobnie jak moja mama - bo chciałam. Problem z fanatykami polega na tym, że oni gdzieś mają, czego inni chcą. Aha, a na ulicach w sprawie aborcji było kilkaset tysięcy ludzi. A przeciwko orzeczeniu TK jest ponad 80% Polek i Polaków. https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/201109517-Sondaz-64-proc-Polakow-chce-realizacji-wyroku-TK-ws-aborcji.html
Quidam2021.01.1 20:09
Hej! ... "neobolszewizm"... to nie ostatnie podrygi tego tworu, ale transformacja w globalny totalny komunizm pod nazwą "Wielki Reset" „Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła” – abp Marcel Lefebrve
Kubus Puchatek2021.01.1 19:56
A co z podrygami kato-faszyzmu?
Anonim2021.01.1 20:10
odezwał się wyznawca z kościoła szatana, i przepadł na wieki
Staszek2021.01.1 20:22
Jak nie umiesz odpowiedzieć na pytanie, to się nie odzywaj dzbanie.
Anonim2021.01.1 20:39
następny satanista bolszewik
Jacques2021.01.1 20:22
No właśnie - co ?
Damian Szymczak2021.01.1 19:24
Do Maria Błaszczyk. A gdzie Pan Profesor napisał, że uważa równość płci za "bzdurne wytwory chorych umysłów."? Natomiast faktycznie to co promuje szeroko pojęta lewica to dyskryminacja i pogarda ze względu na płeć-oczywiście ta gorsza to mężczyźni. Choćby ta cała konwencja stambulska-mówi o przemocy wobec kobiet. W porządku, ale dlaczego nie wobec mężczyzn? Przecież oni padają ofiarą przemocy bardzo często, a psychicznej chyba nawet częściej niż kobiety, o tym jednak nic. A którą to płeć w naszym kraju ostatnimi czasy próbowano pozbawiać praw wyborczych, wyrzucać z polityki, którą regularnie się obraża i dyskryminuje? A jeśli chodzi o pozbawianie pracy-to np. pani Spurek ilu mężczyzn zatrudnia w swoim biurze w Brukseli? Tak by można całe tomy opisywać o szalejącej mizoandrii. Jeśli chodzi o wywiad Pana Profesora, to mówi bardzo mądre rzeczy. Obawiam się jednak, że jest zbytnim optymistą-oby nie.
do @Damian Szymczak2021.01.1 19:32
mądry, rzeczowy, poparty argumentami wpis. Pozdrawiam.
Maria Błaszczyk2021.01.1 21:25
W tym wywiadzie. Masz to nawet w lidzie. "Ani agresywne hasła typu gender equality, czy podobne bzdurne wytwory chorych umysłów, nie są już w stanie pociągać europejskich mas.". Co do konwencji stambluskiej - to rzeczywiście zajmuje się przemocą wobec kobiet. A dlaczego? Bo jest to zjawisko znacznie częstsze w rodzinach, niż przemoc wobec mężczyzn, a także ma inne przyczyny - więc należy z nim walczyć w inny sposób niż ten opisany w konwencji. To trochę tak, jakbyś w przypadku zaleceń WHO dotyczących walki z covid zgłaszał zarzut, że nie zajmuje się białaczkami. A co do zatrudniania przez panią Spurek... Dobry borze... Serio? Jak jedna pani zatrudnia więcej kobiet to to stanowi dowód na dyskryminację??? A nawet gdyby wszystkie europosłanki zatrudniały wyłącznie kobiety, to i tak - więcej europosłów jest mężczyznami, wciąż byłaby to dyskryminacja kobiet... A tymczasem... Co ok. 2 dni w Polsce ginie kobieta zabita przez mężczyznę z najbliższej rodziny. W drugą stronę- jest to ok. 50 mężczyzn rocznie, z tym że na ogół są to sprawcy wieloletniej przemocy.. Wg szacunków policji ofiarą zgwałcenia DZIENNIE pada 200 kobiet. Ja Ci bardzo współczuję, ale naprawdę chyba powinieneś nawiązać kontakt z rzeczywistością...
"DZIENNIE pada 200 kobiet."2021.01.2 1:08
Biedna kobieta, ktora tylko czeka na chetnego by ja zgwalcil. Takie statystyki NIE ISTNIEJA. Co natomiast jest to setki mezczyzn oskarzonych o gwalt, ktorego nie bylo. Wymyslone "napastowanie", nie istniejaca dyskryminacja ... O ja biedna kobieta.... Jezeli chodzi Spurek, to ona sobie pracownice WYBRALA swiadomie, a Spurek wybrali wyborcy wszystkich 30 plus plci. Przestan kobieto opowiadac brednie, tylko na czele pochodow "Wyp..... lac" wierza w te 200, bo same je wymyslily. Ale celuloidy to ty masz bez watpienia bo jestes stara i otyla. Nikt cie nie chce, nie chcial bo z taka geba i pretensjami to i gluchoniemy niewidomy by nie wytrzymal. Chcesz aby wiecej kobiet bylo np. w Sejmie? Znajdz takie kobiety-kandydatki aby miale takie "przebicie" jak Margaret Thatcher.
Maria Błaszczyk2021.01.2 2:56
No proszę, nie dość, że po chamsku fantazjujesz na mój temat, o moim celulicie, moim życiu i moim wyglądzie, to nawet o szacunkach policji odnośnie zgwałceń... I jest dokładnie odwrotnie. Większość zgwałceń nie jest zgłaszana... Ciekawe, jak to jest, wziąć zupełny rozwód z rzeczywistością.... https://gazetalubuska.pl/dziennie-w-kraju-moze-dochodzic-nawet-do-200-gwaltow-z-tego-zaledwie-kilka-jest-zglaszanych-policji/ar/7833783
MOZE, MOZE, MOZE !!!!!2021.01.2 12:43
ty babski upiorze MOZE, MOZE!!!!!!
leszczyna2021.01.1 19:14
To fakt to ostatni rok PIS-u.
yhy2021.01.1 19:39
skrzeczysz tak obrzezańcu już od niemal 10 lat! POskrzeczysz jeszcze ze 20 lat, o ile wcześniej nie doczekasz się ostatniego...... twojego dnia- r.i.p.!
leszczyna2021.01.1 19:59
Wróżysz jeszcze 20 lat życia Kaczyńskiemu? Daj Bóg.
bogdanus2021.01.1 18:59
Te bzdury Niemcy nakładają innym narodom a sami zrzucają, stąd podwójne standardy. Kto się podda ten będzie podporządkowanym państwem.
Grizzly2021.01.1 18:47
Ale pięknie wczoraj śpiewał Zenek Martyniuk to taki polski Pink Floyd, Roger Waters i David Gilmour w jednym, tak wielki z niego talent
AntyPOKO2021.01.1 19:31
a szpaczek pedryl piszczał jakby go koledzy z lewicy za nabiał trzymali.
Quidam2021.01.1 19:54
ta malowana ciotka nie ma nabiału, to jajeczka... do zapłodnienia
Kosiarz2021.01.1 19:34
Czy Martyniuk czy Pink Floyd to nie Mozart czy Beethoven, ale jeden i tem sam popkulturowy chłam. Nie ma się więc co spinać.
Anonim2021.01.1 19:58
naprawdę...? udajesz klasyka buraku, byłeś kiedykolwiek na koncercie Pink Floyd
Kosiarz2021.01.2 0:26
A po co? Do remizy na tańce też nie chodzę. Jak widać, dla lewaka słuchanie muzyki klasycznej to "buractwo".
Anonim2021.01.2 18:43
przecież tylko udajesz "słuchanie muzyki klasycznej"
Grizzly2021.01.2 15:54
Won od mojego nicka złodziejska świnio!
Maria Błaszczyk2021.01.1 18:37
Fascynujące. Trzecia dekada XXI wieku, a europejski profesor uważa równość płci za "bzdurne wytwory chorych umysłów". Ciekawa jestem, którą z płci uważa zatem za niższą. I jakie konkretnie konsekwencje miałoby odrzucenie tej koncepcji pociągać. Zabroni się osobom tej płci chodzić do szkół? Głosować? Pracować zarobkowo? Będzie je można bić i gwałcić? No cóż, tak było jeszcze całkiem niedawno, a są części świata, gdzie nadal tak jest. Nie jestem tylko pewna, czemu wg pana profesora to miałoby być fajniejsze.
Anonim2021.01.1 18:58
Najgorsi i najgłupsi w mojej ocenie są biali prawicowi mężczyźni z tytułem profesora!
Anonim2021.01.1 19:56
...powiedział murzyn, i się powiesił...
Paweł2021.01.1 19:00
Gdzie jest mowa o dyskryminacji kobiet??? Co za bzdury wypisujesz kobieto!!! To chrześcijaństwo przyniosło kobietom prawa.
Maria Błaszczyk2021.01.1 19:37
Przecież grzecznie pytam, która płeć wg pana profesora jest niższa, skoro ich równość to "bzdurne wytwory chorych umysłów". Tak się jednak historycznie i socjologicznie składa, że na ogół rzeczywiście wypada na kobiety, gdy ktoś ma być tą niższą płcią...
Quidam2021.01.1 20:17
Pani ma problem ze zrozumieniem, to się zdarza każdemu... równoprawność - tak, równość prawna i wobec prawa, ale nigdy nie można zrównać kobiety z mężczyzną, i nie chodzi tu wcale o nic innego jak o cechy psychofizyczne, które chce wyeliminować tzw. ideologia "gender"... NIGDY nie będziemy tacy sami, bo jeśli nie daj Panie Boże któregoś dnia tacy byśmy się stali, to będzie ostateczny koniec ludzkości
Maria Błaszczyk2021.01.1 21:40
Ale nie ma żadnej ideologii dżender... Gender to płeć społeczno-kulturowa, jest dział nauki, który zajmuje się jej badaniem. Niczego nie chce eliminować, bo i po co? I oczywiście, że nigdy nie będziemy tacy sami, ale gender equality nie oznacza "bycia takim samym", tylko np. takie same płace za tą samą pracę, taką samą ochronę zdrowia - tzn. że jak kobieta z zawałem trafia do szpitala, to ratuje się ją tak samo szybko, jak mężczyznę, a póki co tak nie jest, ale także rozsądny podział obowiązków związanych w wychowaniem dzieci czy prowadzeniem domu - bo serio fakt posiadania macicy nie daje dyplomu mistrzyni obsługi żelazka i mopa. Itd.
Anonim2021.01.2 18:45
Biedna, nie potrafi nawet tego zrozumieć, co jest ideologią...
Szczery2021.01.1 19:06
Te feministka, ty zastanów się dlaczego kobietom prawa wyborcze przyznano dopiero z końcem XIX i początkiem XX wieku wieku. A przez tysiące lat nie miały nic do powiedzenia z rzadkimi wyjątkami jak Królowa Saba, Kleopatra, Królowa Jadwiga czy Elżbieta I.
Maria Błaszczyk2021.01.1 19:35
Ale co ja mam się zastanawiać. Ja wiem dlaczego. Wiem także, jak wyglądała walka o prawa wyborcze dla poszczególnych grup, bo to nie jest tak, że tylko kobiety ich nie miały. Dla przykładu w USA kobiety - białe, oczywiście - miały prawo wyborcze od 4 dekad, gdy przyznano je kolorowym. W Rzeczpospolitej Obojga Narodów - ok. 4% miało prawa wyborcze. W innych krajach europejskich na ogół było to jeszcze mniej. Stała za tym zasadniczo siła ekonomiczna i militarna - i tyle. Trzeba było mieć pieniądze - a co za tym idzie narzędzia nacisku. A kobiety - czy chłopi, czy kolorowi itd. - jej nie mieli. Potem, oczywiście metodą dwa kroki do przodu, jeden do tyłu, rozszerzano to na kolejne grupy - w tym na kobiety. A czy kobiety nie miały nic do powiedzenia - to inna sprawa. Bo tak się składa, że wnioskujesz ze źródeł spisywanych przez mężczyzn, z ich androcentrycznym sposobem postrzegania świata. Wciąż, w XXI wieku obserwujemy to zjawisko, jak chociażby brak notki w wikipedii dla pani Donny Strickland w momencie przyznania jej nagrody Nobla. Ale to chyba nie umniejsza jej osiągnięć, jak sądzisz? To tak jakby uznawać, że skoro większość historii, o której czytamy, to dzieje Europy i jej okolic, to że w innych miejscach nic się nie działo przez tysiąclecia...
Młot na debilizm2021.01.1 20:02
bo głupota dopiero teraz mogła zabrać głos, i proszę... posłuchajcie tego wycia opętanych wściekłych macic na ulicach, właśnie dlatego
Kosiarz2021.01.1 19:40
Bo dziś "gender equality" oznacza coś innego. Mianowicie: przymusowe parytety bez względu na kompetencje, "zdrowie reprodukcyjne", czyli decydowanie o życiu i śmierci dzieci nienarodoznych, promocję transseksualizmu, bo każdy może zdecydować, czy jest kobietą czy nie, koedukacyjne toalety, faktyczna dyskryminacja białych mężczyzn nazywana "akcją afirmatywną" itd. Nie manipuluj zatem. Bo to są zaiste wytwory chorych umysłów.
Maria Błaszczyk2021.01.1 21:50
Ale jak obecnie istnieją parytety - stworzone przez wielusetletnią tradycję - to jest OK? I to mimo, że statystycznie kobiety są bardziej kompetentne, lepiej wykształcone, ze znacznie lepiej rozbudowanymi umiejętnościami społecznymi? No cóż, w tych krajach, gdzie wprowadzono parytety okazało się, że są one bardzo skuteczne w podnoszeniu ogólnego poziomu kompetencji organów, w których je wprowadzono. Dzieci nienarodzone nie istnieją, więc z pewnością nikt nie może decydować o ich życiu lub śmierci. Transseksualizmu nikt nie promuje. Transpłciowość się zdarza i często łączy się z poważnym cierpieniem. Co najwyżej promuje się wiedzę o transpłciowości, a to w celu dania osobom cierpiącym szansy na uzyskanie specjalistycznej pomocy. Człowiek nie ma możliwości decydowania, czy jest kobietą - po prostu nią jest albo nie. Problemu z koedukacyjną toaletą nie widzę. Nawet w domu używamy ich ja, ojciec moich dzieci, nasze dzieci oraz goście w zależności od tego, która jest najbliżej... Bajek o dyskryminacji białych mężczyzn nie mam siły prostować, może po prostu sprawdź sobie ilu białych mężczyzn chociażby w Polsce czy w Unii zajmuje stanowiska rządowe, jest członkami parlamentów, zajmuje stanowiska kierownicze, znajduje się na listach najbogatszych ludzi itd... A ile jest tam kobiet - to akurat łatwo porównać, powinno być koło połowy, jeśliby parytety wynikające z uwarunkowań kulturowych nie istniały. I niebiałych - to trochę trudniej, da się zrobić sprawdzając liczbę niebiałych w danym kraju czy całej UE.
kawaz mlekiem2021.01.1 18:34
neobolszewizm odchodzi to fakt ale co dalej ? Dalej... nadchodzi nowa forma bolszewizmu czyli neofeudalizm finansowy. Witam wszystkich niewolnikow finansowych w nowym Roku 2021.
franek bankster PADalec2021.01.2 12:22
BandziorNO il Padrino !!!!
Anonim2021.01.1 18:32
FACK JUROWA
Senny2021.01.1 18:22
Polexit powinien być już od dawna jednym z naszych argumentów przetargowych stosowanych w relacjach z Brukselą. Samo danie do zrozumienia, że Polska wcale nie musi być tak bezkrytycznie prounijna jak dotychczas i równie dobrze może w jakiejś perspektywie czasowej widzieć swą przyszłość poza Unią, mogłaby podziałać trzeźwiąco na tamtejszych mandarynów.
Maria Błaszczyk2021.01.1 18:27
Ale Ty myślisz, że oni mają coś przeciwko Polexitowi? No więc nie. Nie mają. To nie im zależy, wręcz przeciwnie, jakby koń trojański - Polska się zabrała i przestała wszystko psuć. A jak Polska widzi swą przyszłość w jakiejś perspektywie z Federacją Rosyjską, to cóż - pozostaje życzyć powodzenia...
Anonim2021.01.1 18:18
Patrzcie państwo, niby profesor a wydala z siebie zwykły bełkot.
Gal2021.01.1 18:30
ty bełkoczesz
tukan2021.01.1 18:01
Neobolszewiccy sędziowie opłacani przez Sorosa są niezawiśli .???????
Radio Erewan2021.01.1 18:08
.... Tak ... oczywiscie .... kasta juz jest niezawisla .... bo juz snoPOwiazalek niema i sznurka sie nieprodukuje ... odPOwiednio mocnego do ... zawieszenia kasty ...
x2021.01.1 18:52
zczezłam z brechu
Anonim2021.01.1 20:32
jeszcze niezawiśli... ale zawisną !!
Afroamerykanin Jayvon Hatchett2021.01.1 23:47
Tak tukan jeszcze nie zawiśli.
AAAtomek2021.01.1 18:00
"Toruńskiej Szkoły Wyższej - Kolegium Jagiellońskiego", qwa co to takiego?????
Ben2021.01.1 18:54
No nie domyślasz się ? .... Uczelnia Rydzyka
Po 11 ...2021.01.1 17:45
To oczywiste, że hasła typu gender equality nie są już w stanie pociągać europejskich mas. A dlaczego? Bo gender equality to europejski standard. Nie walczy się o to co się od dawna ma.
meru2021.01.1 17:40
Ma pan racje to ostatnia kadencja zydopisu
Tak czy siak do przytulania najlepsze są Azjatki2021.01.1 17:39
https://www.youtube.com/watch?v=pM2w6MzMsac
MAMlas2021.01.1 18:10
... a przyznaj sie tu zara .... chodzi ci o miche ryzu... !!!!!
No widzisz2021.01.1 18:30
nie dość, że będzie można poprzytulać mięciutką Azjatkę, to ona jeszcze ci michę ryżu ugotuje.
kryminalistka Yourova wyszla z więznienia2021.01.1 17:38
i na sralon brukselski; oto lumpenelity zachodu.
Jozin z bazin2021.01.1 18:13
... wszyckie holki .... s brukselske szkolki ....
FACK JUROWA...2021.01.1 18:31
CZSEKA SCHLAMPE...
Glaudiusman2021.01.1 17:37
Nie mogę patrzeć na tą szkaradną Jurową, lewaczkę jedną. Tylko kop na zapęd i na aut.
Anonim2021.01.1 17:33
Czy Pan Prof Górski bije żone?
VChR2021.01.1 17:43
Uwaga: bot.
Anonim2021.01.1 18:37
Potwierdzam. Pan Biedroń bije matkę
Skaki Faki2021.01.1 23:50
Z liścia jak Owsik czy z piąchy? I nie pan tylko pederasta.