TYLKO U NAS! Dr Targalski: W sprawie Nord Stream USA ustępują Niemcom, a Niemcy skorzystają podwójnie - zdjęcie
25.02.21, 07:10Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Dr Targalski: W sprawie Nord Stream USA ustępują Niemcom, a Niemcy skorzystają podwójnie

49

Unia, czyli Niemcy korzystają podwójnie. Po pierwsze, Niemcy korzystają z tego, że w ramach porozumienia niemiecko amerykańskiego Amerykanie wycofują się z sankcji. A po drugie korzystają, bo za to obciążają odpowiedzialnością Amerykanów.” – dr Jerzy Targalski, politolog, komentuje w rozmowie z nami rewelacje Eurointelligence wskazujące na kapitulację USA w sprawie Nord Stream 2.

 

Tomasz Poller: W opublikowanym dziś opracowaniu brukselska wywiadownia gospodarcza Eurointellgence sugeruje, jakoby administracja Bidena kapitulowała w sprawie Nord Stream 2. Czy jednak nie jest tak, że jeśli chodzi o dogadywanie się z Rosją, czy tendencje prorosyjskie, to jednak Unia Europejska ma tu mimo wszystko więcej na sumieniu?

Dr. Jerzy Targalski, politolog: W całej sprawie nie chodzi o prorosyjskość czy antyrosyjskość, ale o elementy stosunków amerykańsko niemieckich. Ponieważ Biden chce naprawić stosunki amerykańsko niemieckie, więc wycofuje się z sankcji przeciw budowniczym Nord Streamu nie ze względu na to że chce się porozumieć z Rosją, tylko ze względu na to, że chce doprowadzić do porozumienia z Niemcami. A Unia Europejska nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ i tak wykonuje polecenia niemieckie.

No tak, ale czy wypuszczenie przez kręgi brukselskie takiego dokumentu, który obarcza Stany Zjednoczone główną odpowiedzialnością za ustępstwa na rzecz Rosji, nie jest pewną propagandową grą?

Oczywiście. Bo najlepiej jest posługiwać się kimś innym. Wyciągać kasztany z ognia rękoma innych. Więc Unia, czyli Niemcy korzystają podwójnie. Po pierwsze, Niemcy korzystają z tego, że w ramach porozumienia niemiecko amerykańskiego Amerykanie wycofują się z sankcji. A po drugie korzystają, bo za to obciążają odpowiedzialnością Amerykanów. A przecież tak naprawdę to oni są odpowiedzialni, bo oni budują ten Nord Stream.

A więc w rezultacie można powiedzieć, że bardziej katastrofalną geopolitykę, dającą korzyści Rosji uprawia niemiecka Unia aniżeli Stany Zjednoczone…

Oczywiście, dlatego że Stany Zjednoczone na innych odcinkach nie ustępują. A tutaj nie ustępują Rosji, tylko ustępują Niemcom.

Serdecznie dziękuję za wypowiedź. Chyba, że miałby Pan jeszcze jakieś refleksje w tej sprawie…

Nie ma co analizować, to są rzeczy bardzo proste.

Komentarze (49):

tak było w Magdalence2021.02.26 13:30
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/menory-w-magdalence-1989-2016-03
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.25 19:17
błagam Was forumowiczów i czytających o modlitwie. Mam schizofrenię i często raz mówię coś a później coś innego. Nie wiem kim jestem. Wciąż biorę zapisane przez psychiatrę prochy, które tylko pogłębiają dziwne stany
Grizzly2021.02.25 19:18
Yhymm... członek episkopatu... współczuję :(
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.25 19:41
I rzecz najważniejsza o której zapomniałem; jutro jest szabes, więc obciągam druta gojom.
Saki Faki2021.02.25 23:36
Jestem! Ale wymyj zęby bo ostatnim razem myślałem ze to pupa.
bękart wojny2021.02.26 8:16
czym ciebie żydzi szantażują, że robisz z siebie łajno
Grizzly2021.02.25 23:38
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won zwyrolu pedalski!
Grizzly2021.02.26 9:05
... wyp... durniu od mojego nicka!
Sanitariusz z Tworek2021.02.25 23:37
Masz jak w banku dwie lewatywy i zastrzyk pavulonu.
Cohn-Bendit2021.02.26 8:19
to, który ty mi wczoraj laskę robił, nawet tego nie potrafisz zrobić dobrze nie mówiąc już o komentarzach
Padre Canalio2021.02.25 19:16
Ten pan na miano onucy głupoty nawet nie zasługuje... Macierewiczowa liga. Straszne...
Aldona2021.02.25 16:09
Wywiadownia jest niemiecka z siedzibą w Bruksela. To co maja wywiadować .Prezydent Joe Biden kolejnym 256 Dekretem obali wszystko i wyśłe 9 lotniskowców na Bałtyk tak ,żęsie nawet meduza nie prześlizgnie.
No i ciebie w dupe wyrucha!2021.02.25 18:22
A Wujek Sam ma c h u ja że hoho!
Nie ma powodu do alarmu, doktorze!2021.02.25 12:51
Ceny gazu na wolnym rynku spadły o TRZY CZWARTE. I tendencja się utrzyma, bo gazu jak ropy jest po dziurki w nosie, a zapotrzebowanie dość dramatycznie spada. Rosja prowadzi gospodarkę rabunkową swych zasobów naturalnych - niemal SIEDEMDZIESIĄT PROCENT ich budżetu jest właśnie z gazu, ropy, itp. Muszą więc za wszelką cenę zwiększyć dostawy gazu. Na skutek sankcji Rosja NIE ma dostępu do najnowszych technologii wydobycia, nawet rury sama nie potrafi położyć. Jeżeli USA "ustąpi" to za jakąś cenę. Np. Niemcy wybudują Polsce terminal LNG albo pokryją znaczne koszty budowy.
Maciej Piwowar2021.02.25 11:13
Szanowny Panie przedstawie HIPOTETYCZNA SYTUACJE: NORD II nie zostaje Ukończony.A wtedy Rosja ODPOWIADA w NASTĘPUJĄCY Sposób: 1) Rezygnuje z TRANZYTU--DOSTAW GAZU do Niemiec ( Niemcy Wschodnie byłe NRD w 99% gaz z Rosji ) ,Austrii ,Krajów Bałtów ,Polski ( 65 % gazu z Rosji) utrata za tranzyt około 5% PKB Polska i Ukraina. 2) PYTANIE JAKI KRAJ JEST W STANIE ZAPEWNIĆ DOSTAWY GAZU do w/wymienionych Krajów i w Jakiej CENIE ? 3) Bo Rosja przekierowuje dostawy do Azji ( Indie ,Pakistan ,Chiny ,Wietnam ,ITD).Czy może Pan odpowiedzieć na moje pytanie???????????
Elektor2021.02.25 11:39
Dochtór Onuca nie odpowie. Skasował za wywiad i poszedł walić wódę.
Norwegia, Emiraty, USA2021.02.25 12:38
"2) PYTANIE JAKI KRAJ JEST W STANIE ZAPEWNIĆ DOSTAWY GAZU do w/wymienionych Krajów i w Jakiej CENIE ?"
"przekierowuje" JAK?2021.02.25 12:39
3) Bo Rosja przekierowuje dostawy do Azji ( Indie ,Pakistan ,Chiny ,Wietnam ,ITD)."
Polak Dumny nie gej2021.02.25 10:22
Więcej szperaczy powinno być w polskim (czyli prawicowym) dziennikarstwie.
Alojzy Cedzidło2021.02.25 9:29
No proszę .Dr Targalski odkrył Amerykę a przy okazji Niemcy i Unię Europejską . Wystarczyły trzy słowa : " Unia , czyli Niemcy ....." I bądz tu mądry zwykły "podmiocie ".Kto kogo robi w bambuko .? Unią i nami rządzą ludzie nie po podstawówce w Pipidówce. I co ? Pozwalają na aby ten Landowaty kraj nazywać UNIĄ ? To przynajmniej niech zmienią .Z Unii Europejskiej na Unie Niemiecko Rosyjską . Nie tak miało być , a wyszło jak wyszło .W 39 były czołgi i wermacht .O Adolfku nie wspomnę .A dziś dowiaduję się ,że i bez czołgow można nas zdobyć . Donaldzik nasz w tym pomaga .
to już Polin2021.02.25 9:24
towarzyszu TarGalski, może najwyższa pora wyjść z tej jankeskiej doopy, tylko skończeni idioci z PIS z Panem na czele warunkują wszelkie działa tym co było 80 lat temu, skoro jesteś Pan taki głupio mądry po pisowsku to wytłumacz wyznawcom Jarosława dlaczego amerykanie prowadzą normalną wymianę handlową z Japonią a nie powinni bo przecież Japończycy zaatakowali USA, mordowali w okrutny sposób ich jeńców, wytłumacz pisowskim idiotą dlaczego Chiny prowadzą normalną wymianę handlową z Japonia a nie powinni bo przecież Japończycy wymordowali kilka milionów Chińczyków? otóż towarzyszu kacyku pisowski rozdział został zamknięty, ukarano kogo ukarano (akurat nie będę teraz z tym polemizował) życie idzie dalej tylko wy pisowscy obłąkańcy smoleńscy wszystko co robicie musicie uwarunkować tym co było 80 lat temu, dlaczego kacyku pisowski nie masz takich pretensji do USA i UK za Teheran w 1943 i Jałtę w 1945, ani razu ich sługusie nie napisałeś, że Polska znalazła się w łapach Stalina tylko i wyłącznie dzięki nim? przecież nie powinniśmy nic od nich kupować za ten los jaki nam zgotowali? jak można robić z siebie takie służalcze łajno? dlaczego ich sługusie nie napisałeś jak to na ich bezwzględny rozkaz PGNiG musiało opuść Iran, dlaczego nie napiszesz, że dla Irackiej ropy twoi bogowie bydłopasy zamordowały już ponad milion ludzi w Iraku, jesteś taki sam jak ci bandyci z UB i SB, ustrój upadł a komuch Targalski zmienił tylko pana i dalej służy wiernie jak pies
Alojzy Cedzidło2021.02.25 9:46
Toś się ' POlinie " zdenerwował .Nie dyskutuję z Twoimi "argumentami " , bo i po co . Na polityce się nie znam , historię odbieram po swojemu Ekonomię znam z widzenia . Tylko kultura polemiki nie jest mi obca . Dr Targalski nie chowa się za jakimś nickiem bo gdyby to zrobił i podpisał "Miłośnik PO " .lub " Miłośnik SLD " pewno byś mu bił brawo. A tak , zdenerwowany , masz do niego pretensje .że w ramach wolnego słowa , ośmieła się mieć, inne niż Twoje zdanie .
to już Polin2021.02.25 9:59
umoralniający kacyk z PZPR-u wielki wazeliniarz PIS karierę w Akadami Sztuki Wojennej zawdzięcza Macierewiczowi, teraz musi się za to peany pisowi śpiewać, skoro na niczym się nie znasz to po co w ogóle zabierasz głos, nie masz nic merytorycznego do zaoferowania ale wszędzie ciebie pełno, też z żopy bydłopasów jeszcze nie wyszedłeś? podobno prawda wyzwala ale nie pisowców, w PIS tylko kłamstwo się liczy i naiwni wielbiciele, zawsze coś wynika z czegoś a każde działanie ma swój skutek
Japa2021.02.25 11:51
Drogi " POlinku " Masz rację na niczym się nie znam Jestem takim " tępolem " ,ż e nawet tej kultury z pod dawnych kiosków z piwem nie dałem rady się nauczyć To trzeba chyba wynieść domu .
to już Polin2021.02.25 15:33
Alojzy Cedzidło i Japa to jedna i ta sama osoba? czyli 2 cymbały w jednym
Alojzy Cedzidło2021.02.25 21:11
Nauka nie poszła u mnie w las . U mnie. A u Was dziesięć w jednym . Ja dla zabawy Wy dla kasy .
Anonim2021.02.25 9:07
Żydobanderowski PiS nie ma żadnego pomysłu na samodzielną politykę wschodnią, ani na silną armię? Rosja ma strategiczne interesy z Niemcami? Interesy ponad głowami Polaków? Polska jest przeszkodą dla jednych i drugich? Polska nie prezentuje istotnej siły militarnej i społeczeństwo polskie jest rozbrojone? Obyśmy kolejny raz nie byli przygotowywani na wykrwawienie polskiego narodu?
Zenek2021.02.25 9:20
Za PO doszło do totalnego poddania Polski. Armia polska została ograniczona do 40 tysięcy żołnierzy przemieszczonych w 80% na zachodnie granice. Odbudowa armii potrwa jeszcze kilka ładnych lat.
konrad2021.02.25 9:35
To już nie te czasy żeby się Polacy do wykrwawiania spieszyli nadstawiając kark za bezdurnych polityków . Im naprawdę wsio rawno czy będą się zaopatrywać w Kauflandzie, Społem czy w rosyjskiej sieci handlowej.
Japa2021.02.25 9:55
Poducz się historii Anonimku , zwłaszcza tej współczesnej . z naciskiem na okres 1989 do dziś . Zobaczysz kto to był ten "Zydobanderowski" . i TW Bolkowski ,lub TW Mustowski
Dziennikarz TVN2021.02.25 8:57
A my, szczujnie TVN spowodowaliśmy podpalenie kościoła w Lublinie i żadna unia nam nic nie zrobi HAHAHA
Anonim2021.02.25 8:54
Rząd w Berlinie nie widzi zagrożenia w kontaktach ukraińskich i niemieckich neonazistów. Tamtejsza lewica jest oburzona .............. https://nczas.com/2021/02/23/rzad-w-berlinie-nie-widzi-zagrozenia-w-kontaktach-ukrainskich-i-niemieckich-neonazistow-tamtejsza-lewica-jest-oburzona/
Konfederata2021.02.25 8:58
Wot ty ruskij czelowiek. Horoszo goworisz.
Anonim2021.02.25 9:12
@Konfederata pretensje i żale, jeśli są, to do rządu w Berlinie? oraz rządu PiS, bowiem nic w sprawie tej "przyjaźni" neonazistów ponad głowami Polaków nie robi? Już kiedyś taki sojuz zaowocował przemarszem wojsk niemieckich i radzieckich przez ziemie Polskie? i wykrwawienie polskiego narodu, patriotycznej inteligencji, której do dziś brakuje?
Anonim2021.02.25 8:10
Biden - ur. 20 listopada 1942 Kaczynski - ur. 18 czerwca 1949
Anonim2021.02.25 8:11
to do wszystkich piszacych o starosci Bidena. Prezes Polski jest niewiele mlodszy a jakze bardziej niedorozwiniety
Dar2021.02.25 8:06
Biden to typowy lewacki, morderczy miękisz bez kręgosłupa. Dla niego głównym wrogiem jest przyzwoitość, normalność i bezbronni ludzie w I fazie życia. Paszoł won
konrad2021.02.25 8:04
Z Rosją warto i trzeba rozmawiać. Reset wzajemnych animozji i można się wzajemnie wspomagać tzn ,gaz za żywność . A My obdarowujemy za bezdurno Ukrainę bezzwrotnymi pożyczkami ,gazem, szczepionkami , kształcimy młodzież ukraińską dajemy pracę paru milionom Ukraińców . I co z tego mamy- praktycznie nic nawet świeczki ofiarom ludobójstwa nie ma gdzie zapalić .
Anonim2021.02.25 8:58
Rosja ma strategiczne interesy z Niemcami? Interesy ponad głowami Polaków? Polska jest przeszkodą dla jednych i drugich? Bezbronna Polska jest już w tragicznej sytuacji? Żadnej karty przetargowej?
spawacz słomy2021.02.25 9:39
jak będziesz chciał sprzedać samochód sąsiadowi a on chce go kupić to pójdziesz do innego sąsiada i zapytasz się go czy możesz go sprzedać i czy to nie naraża tego sąsiada na straty?
NaziBarbi2021.02.25 8:02
Biden jest wrogiem USA jako mason i jest wrogiem tym samym interesów USA. Zombie w USA tego nie widzą.
AAAtomek2021.02.25 7:55
Ale nas PiS załatwił z NordStream. Ta partia to Prezes i Sasin.
hahahaha2021.02.25 8:03
Na razie to PiS jest dumą Polski. Takie małpy jak ty są shitem Polski. Super shit Polski to róża thun, niemiecka suka.
Elektor2021.02.25 7:54
Dochtór Onuca łeb ma nie od parady, gorzała swoje robi! Jest jasnym od początku że rurociąg zostanie zbudowany. Rosja chce sprzedawać - Niemcy chcą kupować, prosta zajawka. Niebawem będziemy kupować ruski gaz. Od Niemców. Hahhaha. Kolejny polski super sukces, wszyscy walą Polaków w tylną kichę ile wlezie. Żałosne i kosztowne. I całkiem niepotrzebne! No ale Polska to nienormalność. Chyży Ruj onegdaj przebąknął i nie sposób nie odnieść wrażenia że miał rację.
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.02.25 7:37
... obywatelu doktorze .... nie PIScie bez sensu ... masoneria "POmogla" .... wygrac komuchowi w usa ... dla picu ????? .... do masoneri naleza media ... Eju .... UsA .... i "bratrura" nordstrem II ... PO ich czynach ich POznacie ... co majo do tego takie piony jak ... makrela ... czy bidak ... z usa ...
Elektor2021.02.25 7:56
Heheh. Obywatelami jesteśmy my. Dochtór Onuca to towarzysz~! Nieco szacunku dla aparatczyka partyjnego!
toWarzysz piwo ???? w radiu Erewan2021.02.25 8:10
.... obywatelu ... zauwazam ... ze macie odPOwiedni temperament ..... ideologiczny na kombajniste .... bo czerwony burak nam w kibucu obrodzil .... i czas na .... POrzadne wykopy ... a jak sie uwiniecie sprawnie ... to czeka praca za granica ... a wtedy juz .... bony towarowe do ...PEWEXU ... a wy tylko przejedziecie tym kombajne ... preri ...syberi ... mandziuri ... i przez stepy z sokolem do domu ...szalom
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.02.25 7:29
"... obywatele ... czapka sliwek dla ... bidena ...juz ...POdPISana... do wysylki ... i juzas ... szczesc Boze .... i POszed gas rura .... jak zboze ..." ....... komentarz z przed tygodnia !!!!!! Czapka mirabelek w bialej chatce ..... wodza TataNimaJaja ....
Tom2021.02.25 7:28
Trzeba byłoby jeszcze dopytać, dlaczego USA tak czynią i czy szanowny rozmówca nie widzi w tle tej sprawy Chin. I wtedy robi się naprawdę groźnie...