Okazuje się, że nawet obietnice Rafała Trzaskowskiego składane społeczności LGBT pozostają jedynie na poziomie obietnic i nie mają szans na realizację. Włodarz stolicy właśnie wycofuje się z części zapisów tzw. Karty LGBT+. Chociaż zapewnia, że powstanie hostel dla osób LGBT, ale dopiero w nieokreślonej przyszłości, to jednak nie będzie centrum kulturalnego i rzecznika mniejszości seksualnych przy prezydencie Warszawy.

Radni Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej Agata Diduszko-Zyglewska i Marek Szolc skierowali do prezydenta stolicy interpelację w sprawie realizacji podpisanej przez niego „Deklaracji - Warszawska Polityka Miejska na rzecz Społeczności LGBT+”, domagając się m.in. przyspieszenia działań związanych z powstaniem hostelu dla osób LGBT.

Odpowiadając na tę interpelację ratusz stwierdził, że „działania związane z utworzeniem hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ są przedmiotem rozmów i analiz wewnątrz urzędu oraz z organizacjami społecznymi z doświadczeniem w tym obszarze”. Nie wiadomo jednak, kiedy projekt zostanie sfinalizowany.

Ponadto poinformowano, że Rafał Trzaskowski wycofał się z realizacji zapisu Karty LGBT+ dot. stworzenia centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+ oraz z powołania Pełnomocnika Prezydenta ds. społeczności LGBT+”.

kak/PAP