Warszawiacy muszą przygotować się dziś na utrudnienia w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. To za sprawą organizowanej przez środowisko LGBT Parady Równości, którą swoim patronatem objął włodarz stolicy Rafał Trzaskowski.

Ulicami Warszawy przejdzie dziś kolejna Parada Równości.

- „Niech to będzie święto otwartości, tolerancji i szacunku, którego podstawowy cel jest jeden – żebyśmy wszyscy czuli się w naszym kraju i w naszym mieście jak u siebie”

- napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski, który objął wydarzenie swoim patronatem.

- „Nad taką Paradą Równości objąłem patronat jako prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Miejmy do siebie nawzajem szacunek. Wszyscy. Widzimy się pod Pałacem Kultury!”

- dodał prezydent Warszawy.

O wydarzeniu informuje również na swojej stronie internetowej warszawski ratusz, który podkreśla, że „czerwiec to czas poświęcony widoczności osób LGBT+ i solidaryzowania się ze środowiskami mniejszości oraz promowania równości i solidarności”.

Parada rozpocznie się o godz. 15:00 pod Pałacem Kultury i ruszy ulicami: Marszałkowską przez pl. Konstytucji, następnie Waryńskiego i Batorego do skrzyżowania z Al. Niepodległości.

Pierwszy raz Paradzie Równości w Warszawie Trzaskowski udzielił patronatu w 2019 roku. W ubiegłym roku parada nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa.

kak/DoRzeczy.pl, PAP