15.05.14, 16:47fot. sxc hu

Tryumf Chrystusa! W Chinach otwarto klasztor kontemplacyjny

Klasztor kontemplacyjny augustianek powstał w prowincji Szanxi na północny kraju. Msza otwarcia miała miejsce 1 maja. Wzięło w niej udział dwóch biskupów, 50 księży i 1700 świeckich katolików. To bardzo ważne wydarzenie, bo od 1949 roku nie otwarto w Chinach żadnego klasztoru kontemplacyjnego ze względu na opór partii komunistycznej.

Budowa klasztoru została sfinansowana przez brytyjską organizację pozarządową „Exchange with China”. Organizacja zajmuje się pośrednictwem pomiędzy katolikami Wielkiej Brytanii i Państwa Środka.

Nowy klasztor otrzymał imię „Ogród świętego Augustyna”. W jego skład wchodzi także dom opieki dla osób starszych.

pac/kathpress.co.at

Komentarze

anonim2014.05.15 17:01
Już niedługo w Warszawie tryumf Allaha.
anonim2014.05.15 17:02
Wreszcie jakaś radosna wiadomość. Czy światło przyjdzie ze Wschodu?
anonim2014.05.15 17:52
@Jack_Holborn® Buddysta powiedziałby, że już przyszło :). U nas jest mnóstwo takich klasztorów i wciąż powstają nowe.
anonim2014.05.15 21:27
"Moja córko, słuchaj dobrze, co Ci powiem i przekaż to przełożonemu. Jak już Ci powiedziałam, jeśli ludzie nie będą pokutować i nie poprawią się, Bóg Ojciec ześle straszną karę na całą ludzkość. Będzie to kara większa niż potop, taka jakiej nikt nigdy przedtem nie widział. Ogień spadnie z nieba i zmiecie z powierzchni ziemi wielką część ludzkości, zarówno dobrych jak i złych, nie oszczędzając ani kapłanów, ani świeckich. Ci, którzy przeżyją, poczują się tak opuszczeni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, która Wam pozostanie będzie różaniec i znak dany przez Mojego Syna. Każdego dnia odmawiajcie modlitwę różańcową za papieża, biskupów i kapłanów. Dzieło szatana przeniknie nawet do Kościoła w takim stopniu, że kardynałowie wystąpią przecie kardynałom, a biskupi przeciwko biskupom. Kapłani, którzy mnie czczą, będą pogardzeni i wystąpią przeciwko nim ich współbracia. Kościół będzie pełen tych, którzy akceptują kompromisy. Z powodu działania szatana wielu kapłanów i poświęconych dusz porzuci swe powołanie. Szatan będzie występować szczególnie nieubłaganie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Myśl o utracie tak wielu dusz z powodu tak wielu ich grzechów jest przyczyną Mojego smutku (...) Ci którzy mi zaufają zostaną ocaleni". moze nadzieja w Chinach ze stamtad wyjdzie swiatlo ktore uchroni nas od kary boskiej...
anonim2014.05.16 4:54
Niejako przy okazji poinformuję, że w Chinach korzenie zapuścił i rozwija się Ruch Swiatło-Zycie. Chińczycy są bardzo spragnieni Boga.
anonim2014.05.16 8:56
super
anonim2014.05.20 9:18
Chwała Bogu!