Tomasz Terlikowski: Franciszek niszczy autorytet Jana Pawła II - zdjęcie
08.02.19, 12:15

Tomasz Terlikowski: Franciszek niszczy autorytet Jana Pawła II

74

,,Zaczyna się. Te słowa muszą wywołać burzę. Niezależnie od tego, jaki jest powód ich wypowiedzenia Franciszek musiał wiedzieć, że niszczy w ten sposób autorytet św. Jana Pawła II, którego - nota bene - wcześniej kanonizował'' - pisze na łamach facebooka Tomasz Terlikowski.

Autor cytuje słowa papieża, wypowiedziane podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu powracającego z Abu Zabi.

,,Jest taka anegdota: kard. Joseph Ratzinger miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć. Papież Jan Paweł II, który pragnął poznać prawdę, poprosił go o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: "daj to do archiwum, wygrała druga partia – powiedział na pokładzie samolotu Franciszek. – Nie wolno nam się tym gorszyć, to są kroki w dłuższym procesie. Ale jeśli chodzi o papieża Benedykta, to pierwszą rzeczą, którą powiedział po wyborze, było: "przynieście mi z powrotem te papiery z archiwów" i rozpoczął śledztwo'' - mówił papież.

Terlikowski pisze:

,,Nie wiem, dlaczego te słowa padły teraz. Ale nie sposób nie zadać kilku pytań. Teraz już absolutnie na poważnie. Jeśli było tak, jak mówi Franciszek, to kiedy dowiedział się o tym obecny Papież? Przed czy po kanonizacji? Druga kwestia: teraz kardynał Dziwisz nie może już milczeć. Musi odpowiedzieć na pytania o zarzuty tuszowania tych skandali i brania za to pieniędzy formułowane przez lata przez dziennikarzy. Nie może też milczeć Watykan. Tego rodzaju zarzut, nawet sformułowane jako „anegdotka” muszą być wyjaśnione. Nie, nie kiedyś, ale za moment. Ojciec święty wrzucił Watykanowi bombę. Teraz trzeba to wyjaśnić. Jeśli tak nie będzie, to Kościół i Stolica Apostolska będą uznane za instytucje bez autorytetu''.

Jak stwierdza, sprawa ma też szerszy wymiar.

,,Ale nie sposób nie zadać też pytania, czy słowa te nie są elementem dewojtylizacji Kościoła, jaką już podjęto. Tak mocne naruszenie autorytetu św. Jana Pawła II oznacza, że łatwiej będzie zakwestionować jego nauczanie (zgodne z całą Tradycją Kościoła). Nie, nie twierdzę, że o to chodzi, ale warto zauważyć, że to pierwsza sytuacja, gdy jeden papież oskarża drugiego o tak poważne zaniedbania. I ostatnia kwestia. Te słowa Ojca świętego Franciszka oznaczają zniszczenie wiary w autorytet papieża i Kościoła bardzo wielu ludzi'' - wskazuje.

,,Trzeba bardzo dużo modlitwy za Kościół, za papieża, za ludzi wierzących. Ale trzeba też mieć świadomość, że to wiadomość roku, która określi przyszłość Kościoła na wiele lat'' - kończy autor.

bb/facebook

Komentarze (74):

Jan2019.02.16 12:03
Tomasz Terlikowski niszczy autorytet Franciszka. Po prostu teraz Terlikowski robi za heretyka.
anonim2019.02.11 10:22
Terlu, terlu. Podobno "prawda was wyzwoli", ale tym razem prawda przeczy wtłaczanej do głów oficjalnej wersji.
gośka2019.02.9 22:35
wg polskiej zakonnicy JPII podczas pokuty biczował się...widać nie na darmo...może on był bezradny?...gwałty w zakonach, gwałty na dzieciach...tylko Bóg zna prawdę
Artur2019.02.9 12:30
Papież Franciszek jest co najmniej dziwnym papieżem. Podważa fundamentalną teologię moralną. Niby wszyscy chcą wierzyć że to papież, może trochę inny, taki południowoamerykański, ale coś tu nie gra coraz bardziej. Aż się boję pisać co o nim myślę. Zapowiedziany Antychryst ? Wybrany przez Ducha Świętego ???
Roman D\\\\\\\\304\\\\\\\\205bkowski2019.02.9 10:07
Więc tak: W czasach izraelskich królem Judy był Jozjasz. W czasach polskich Jozjasz to Jan Paweł II; i to też król polski. I ten Jozjasz, a polski Jan Paweł II, to jak podaje Syr 49.1 „zmieszane kadzidło, przygotowane przez tego, kto robi wonności; w ustach każdego jest słodka jak miód i jak muzyka przy winie. On osiągnął powodzenie w nawróceniu ludu i usunął obrzydliwości bezprawia. Kierował prosto do Pana swe serce, a w czasie bezprawia umocnił pobożność.” A co zrobił źle! – odcierpiał. Wszyscy to widzieli. I jak mówi 1Krl 22.19 za to, „że ulękło się twoje serce i upokorzyłeś się przed obliczem Pana, ponieważ rozdarłeś szaty swoje i płakałeś przed obliczem moim, ja przyłączę cię do twoich przodków i będziesz spokojnie pochowany w swoim grobie, co znaczy, że Jan Paweł II jest w niebie. Dalej, syn izraelskiego Jozjasza, to Szallum! - to dzisiejszy Benedykt XVI. I o tym Szallumie w czasach przed Chrystusem napisano tak Jr 22.10: „Prorocrwo o Szallumie (czyt. o Benedykcie XVI), synu Jozjasza (w tamtych czasach był to syn, w naszych następny papież), który objął panowanie na miejsce Jozjasza ( na miejsce Jana Pawła II), który opuścił to miejsce ( Benedykt XVI też opuścił to miejsce). Nie wróci już do niego, lecz umrze w miejscu do którego go zaprowadzono, i nie ujrzy więcej tej ziemi.” A to oznacza, że trafi do nieba, bo więcej przez naszą ziemię nie będzie pielgrzymował. No i ten Chanameel (czyt. Franciszek), syn Szalluma ( w naszych czasach Franciszek nie jest synem Benedykta XVI a też następcą), na ŚDM w Krakowie, sporządził akt kupna ziemi (czyt. Franciszek sprzedał prawa Polski do papiestwa, co znaczy, że Franciszek jest ostatnim papieżem w pokoju), gdzie jak mówi Jr 32.15 „będą jeszcze w tym kraju budować domy i winnice”. I jak mówi Jr 32.12 „w obecności świadków podpisanych w kontrakcie kupna, i w obecności wszystkich mieszkańców Judy (czyt. mieszkańców Polski w Krakowie i przed telewizorami), kontrakt kupna zapieczętowano i umieszczono w glinianym naczyniu, by na dłuższy czas się zachował.” Do roku 2059 ma się zachować, a po zakończeniu wojny 2019 – 2059, gdy Polska będzie od morza, do morza, będą w tej Polsce znowu budować domy. A Franciszek? To oszust, kłamca i Fałszywy Prorok!!! – i do jeziora ognia będzie wrzucony. Franciszku!! Bój się Boga!!!!
wojtek2019.02.8 19:28
czyli co, ewa wójciak powiedziała prawdę, kiedy mówiła o franciszku po wyborze na papieża??? i te jego dobry wieczór
Św. Ignacy Loyola2019.02.8 18:44
witam wszystkich Powiem tak JPII wielką osobistością świata był to jest fakt. Ale z drugiej strony też był człowiekiem popełniał błędy jednym z nich było zatajenie dwóch dokumentów "Crimen sollicitationis" oraz "Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis" co budzi wokół niego dużo kontrowersji. Nie można zaprzeczyć też, że za jego urzędowania sprawy pedofili były tuszowane to za mocne słowo lepiej powiem udawano, że nie ma tematu. Co też działa na jego niekorzyść. Kolejnym jego wtopą było zakazanie używania prezerwatyw co doprowadziło do katastrofalnych skutków w Afryce. Śmierć i postęp hiv oraz adis taka mała rzeź,w imię osobistych poglądów. A już nie wspomnę o beatyfikacji MISTYFIKATORA OJCA PIO. Zdaję sobie sprawę z tego, że to co napisałem nie spodoba się paru osobą . Ale liczę, że chociaż jedna osoba ma swój rozum i sprawdzi czy to prawda czy może się ja mylę.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.02.8 17:23
Ukochani w pismie i wierze, porzuccie ten profil internetu, gdyz nie znajduje odniesienia do prawa kanonicznego. Nie ma zadnego znaczenia, czy hierarchowie instytucji koscielnych cos wiedzieli, czy wewnetrznie uregulowali, czy tez publicznie nie oglosili. Ta Stolica Piotrowa dogorywa jako instytucja koscielna i podobnie do ONZ podlega rozwiazaniu. Wczesniej dotyczylo to Konstantynopola czy Republiki Weimarskiej. Poslannictwu udzialu w zyciu spolecznym powiedziano NIE. Opowiedziano sie za non-kompromisowym indywidualizmem; i niech tak bedzie. Caluski PS. Cytojcie cepy swietego Augustyna, a potem zabierajcie glos na jakis temat. I nie odtracajcie skundlonego mowa kosmopolity. On zamilknie wpierwy.
Ryszard Olejniczak2019.02.8 16:35
Po pierwsze. Zawsze możliwe sa dwa podejścia: 1. Zniszczyć wszystko co jest, bo ukrywa zło i budować od nowa. 2. Stopniowo eliminować zło i zastępować go dobrem. Pierwsze podejście nigdy w historii nie przyniosło dobrych rezultatów. Druga wymieniona zasada jest jednym z kluczowych kanonów nauczania Jezusa Chrystusa. Po drugie. W sprawach kościoła trzeba aż do bólu trzymać się Ewangelii. Jeśli więc "te papiery" były "perłami prawdy", to tym bardziej nie wolno było rzucać ich między wieprz ("bo zniszczą perły i rzucą się na ciebie"). A że były dookoła, wynika z samej istoty powstałego problemu. Po trzecie. Anegdota jest w porządku przecież. Dla każdego przeciętnie inteligentnie myślącego człowieka jest jasne przecież, że siła "wieprzy za pierwszym razem nie dawała szans rozwiązania czegokolwiek. Za drugim razem papież Joseph Ratzinger wrócił do "papierów" i kazał rozpocząć śledztwo, ale po pewnym czasie zgłosił abdykację. Papież Franciszek :"odtajnił" anegdotycznie całą sprawę co może świadczyć, że zdecydował sie rozpocząć atak frontalny, bo siła wieprzy maleje. Po czwarte. Kardynał Dziwisz w tej sytuacji nie może nic (nie zależnie od tego jak wiele wie) bo wybiegając przed szereg, mógłby tylko zdezorganizować inicjatywę papieża Franciszka. Po piąte. Judaszowi też się wydawało, że zrobi to lepiej.
Olej2019.02.8 20:25
Otóż właśnie, mądrze napisane Pozdrawiam !
Franciszek2019.02.8 16:30
"Sprzątania" po Janie Pawle ciąg dalszy. Co poza samolotowymi bon motami ma Kościołowi i światu do zaproponowania Franciszek? "Fraternitè". Na początek...
ewa2019.02.8 16:19
Dumny Gej,udajesz że nie rozumiesz co do Ciebie napisałam,nie chodzi mi o to abyś nie krytykował,nie wyrażał swoich opinii.Wręcz przeciwnie rób to i pisz co Ci przeszkadza,ale w sposób który nie obraża innych.W żaden sposób nie pochwalam pedofilii i nie ma dla mnie znaczenia czy sprawca jest z lewa,czy z prawa.Nazwanie ludności Afryki prymitywną czyni z Ciebie rasistę i ksenofoba.Proszę Cię więc o zaprzestanie pisania o swoich doznaniach seksualnych,a raczej wypowiadaniu opinii o danym artykule.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 17:13
Po pierwsze nie napisałem niczego obrzydliwego (co czyni z ciebie hoofobkę) Po drugie nie zachowuj się tak jakbyś broniła obrońcę pedofilów jp2, zdecyduj się w końcu po której jesteś stronie Po trzecie wniosek odrzucony. Nikomu nie będziesz dyktować co i jak ma pisać
Edward I2019.02.10 12:54
Mam nadzieję, że nie wszyscy geje są tak parszywi.
anonim2019.02.8 15:58
Autorytet JPII niszczą Polacy, którzy zachowują się nie tak, jak JPII sobie tego życzył.
Olej2019.02.8 15:14
Czytam i jestem przerażony !!! Co się z nami dzieje, z naszymi dziećmi i młodymi ludźmi ? Czytam komentarze. Większość młodzi i nader krytyczni i bezkrytyczni. Dostaliście Polskę, ona wam spadła jak manna z nieba. Dosłownie ! I dał ją wam św. Jan Paweł II z woli Boskiej. Nie zapłaciliście za nią nic, ani grosza, ani kropli krwi, nie siedzieliście w więzieniach, nie bito was za słowa i myśli. Nie zaznaliście braku wolności, nie macie pojęcia czym jest bieda, taka prawdziwa, nędzna, gdy człowiek śni o chlebie. Urodziliście się w dostatku, w sytości, pośród neonów i świateł wielkiego świata, w wolności dającej wam mówić zanim zdołaliście pomyśleć. Niedawni wrogowie chcący kościół w Polsce unicestwić, którym nie udał się plan zniszczenia i zsowietyzowania Polski, sieją wam w głowach nienawiść, fałsz, szermują słowami bez pokrycia. Ci lub ich protoplaści co do niedawna w katowniach UB zaznaczali ile kosztuje wolność. Ci wam teraz dyktują jak i kiedy macie myśleć. Z kolorowych gdzinówek, z plazmowych ekranów, wysycają wasze rozumienie rzeczywistości czyniąc z was narzędzie, pożytecznych idiotów. Zanim otworzycie usta przeciw świętości, która pozwoliła Polakom i Polsce wytrwać najgorszy czas barbarzyństwa, niewoli zniszczenia godności ludzkiej. Zacznijcie myśleć faktami, spójrzcie w historię Polski, Bądźcie wdzięczni Bogu za łaskę, która nie jest dana raz na zawsze.
matis892019.02.8 15:31
Nie przerażaj się tak :) To nie żądne nasze dzieci tylko lewackoateistyczni polskojęzyczni agenci którzy żywią się nienawiscią do Polski i z reprezentowania obcych interesów, wydelegowani na katolickie strony których nie znoszą ale muszą działać.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 15:38
Wg. Olej Polska = kościół, a papa karolek "dał nam Polskę". Z której PiSdy cię wysrano, bo na pewno nie polskiej!
Olej2019.02.8 16:00
Obyś Chilonie udźwignął ciężar własnego łajdactwa. Czas upływa nader szybko i konfrontuje człowieka ze sobą samym. W bardziej prawdziwych ludzkiemu losowi okolicznościach. Wszystko co z człowieka wyłazi wraca doń z e zdwojoną mocą. Obyś wytrzymał swój własny obraz !
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 16:11
Akurat moje sumienie powinno cię najmniej obchodzić, tym niemniej dizękuję ma się wspaniale. Powinieneś jednak bardzieć martwić się o swoje, nie wstyd ci, że autorytetem jest dla ciebie człowiek, który krył pedofilów i sprowadził na śmierć niewykształcone ludy z Afryki? Nie wstyd ci w lustro patrzeć? Jak taka kanalia może być dla kogokolwiek autorytetem, na pewno dla nikogo normalnego.
ewa2019.02.8 15:04
Dumny Gej,swoimi obrzydliwymi i obelżywymi wpisami obrażasz uczucia niektórych użytkowników tego forum.Apeluję do Ciebie o zachowanie minimum kultury.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 15:18
Broniąc obrońcę pedofilów jp2 atakujesz kpisz pugawisz i obrażasz rodziny i ich bliskich zmarłych na hiv wskutek propagandy karolka w czasie cyrku obwoźnego po Afryce, gdzie prymitywną łatwą do zmanipulowania ludność namawiał do zaprzestania używania kondomów
asan2020.11.14 14:24
dumny pedalle szkoda że to coś co wydaliło ciebie na ten swiat nie użyło wcześniej widelca i ze nie wyskrobany odchód błaka się teraz i wszystkich obraża..
asas2019.02.8 14:56
Franciszek, wyszedłszy do okna budynku przy pl. Św. Piotra w dniu Habemus Papam rzekł był - "dzień dobry". Następny nowowybrany papież pewnie powie - cześć, następny - hello, potem siema. Aż w końcu przyjdzie chyba ekscelencja Judasz, jak w książce Piotra Semki i powie...
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 14:51
Kolejne tfu na truchło Wojtyły za to, że swoją propagandą zwiększył zachorowalność na hiv wśród ludności Afryki Bez przebaczenia dla jp2
słowiczek poznański2019.02.8 15:19
zdechnij kellerstein, kellerberg, kellerbaum sieroto po-enkawudowska
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 15:40
Niedoczekanie twoje bolszewicka szmato
słowiczek poznański2019.02.8 16:01
zmień wreszcie pieluchę it stinks to high heavens
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 16:19
nie dość, że gerontofilka to jeszcze koprofilka! ile jeszcze masz fetyszy zboczona babciu?
słowiczek poznański2019.02.8 16:29
dobry jesteś, znasz całą zboczoną terminologię - tu nie masz we mnie konkurentki tanaka
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 16:57
zapluła się stetryczała ropelcia, wykorkujesz prędzej niż ustawa przewiduje
słowiczek poznański2019.02.8 17:20
only in your wet faggot's dreams you piece of shit
kosa2019.02.8 14:47
Antychryst Franciszek na Tronie Piotrowym.... Pan na to pozwala bo pisma muszą się wypełnić... "kto ma uszy niechaj słucha"....
Olej2019.02.8 14:08
"przynieście mi z powrotem te papiery z archiwów" i rozpoczął śledztwo'' - mówił papież. I ono się rozlało na cały kościół niewspółmiernie do proporcji dobra i zła. Uczyniło szkodę destabilizującą całą konstrukcję kościoła. Jak naprawiasz dom nie powodujesz jego zniszczenia. Ojciec święty Jan Paweł II i rozszalałe morze, które nadchodziło. I ono jest. Wyciągnąć zgniłą cegłę z całej budowli w chwili gdy trwa trzęsienie ziemi ? Czy to jest roztropne ? Jak wielka odpowiedzialność spoczywa na jednym człowieku, od decyzji którego zależy los i przyszłość ponad miliarda ludzi. Jeżeli ten Papież robi co robi i mówi co mówi, jego święte prawo, ma nad sobą Opatrzność Boga. I nawet gdy z perspektywy ludzkiej wygląda to źle, z Boskiej może mieć zupełnie inny wymiar. Jeżeli ktokolwiek nieopatrznie rozpala ogień w imię prawdy i sprawiedliwości, nie bacząc na pożar wszystkiego i wszystkich, ze sobą włącznie, również i tych sprawiedliwych i niewinnych, pozostaje tylko narzędziem. Za dużo wrzawy, rozedrgania, emocji i naprawiania innych. Za mało ciszy, skupienia i działania w modlitwie i zmieniania świata od siebie. Gdzie jest świadectwo dobra tych co szukają zła poza sobą
matis892019.02.8 13:56
Gdy Franciszek jest w przestworzach demony się radują. To już robi się taka demoniczna franciszkowa tradycja z jego podniebnych lotów. Jakby wykorzystując okazję że jest bliżej nieba w samolocie pokazywał Bogu środkowy palec.
blumkwist2019.02.8 13:49
Ot tak , jako anegdota rzucona informacja - oczywiście na pokładzie samolotu - która ma siłę rażenie bomby atomowej...jakaż to lekkość bytu... Jeżeli Bergoglio byłby człowiekiem dobrej woli, to tak jak sugeruje Tomasz Terlikowski powinien tą wiedzę udostępnić w czasie procesu kanonizacyjnego, albo, jeżeli tej wiedzy wtedy nie miał, powinien powołać głęboko utajnioną komisję, która by tą kwestię skrupulatnie przebadała. A po miesiącach, czy latach badań ew. powinna wyniki dociekań upublicznić. A tak oto mamy bp. Rzymu - Franciszka, który jest oskarżany o tuszowanie skandali seksualnych w Kościele i który promował kardynała, o którym wiedział, że ma"wyrok" za czynny homoseksualizm...i taki ktoś rzuca od niechcenia "anegdotkę" która obsmarowuje największy współczesny autorytet duchowy...samemu - na tym tle - się jednocześnie wybielając. Czy powodowała nim urażona pycha - że on takim autorytetem nigdy nie będzie - czy może walka z nauczaniem Chrystusa przekazywanym przez JP II, albo próba odwrócenia uwagi od heretyckich stwierdzeń ze wspólnej deklaracji z muzułmanami, a może chęć siania fermentu wśród duchowieństwa i wiernych na całym świecie?... być może wszystkie te wersje na raz. Jedno jest pewne, tak zachowuje się człowiek podły, takie standardy miał Judasz...
Marian 2019.02.8 13:41
Raz powiedzieć coś niestosownego zdarzy się każdemu,dwa już nie .Trzeci raz to już premedytacja lub brak dobrej samo oceny lub ....
na pohybel!2019.02.8 13:33
słowiczek poznański pedofilka 8.2.19 14:25 zaraz ci starucho żyłka pęknie, karetka może nie zdążyć, będziemy wszyscy płakać z tej niepowetowanej straty...
Mirek2019.02.8 13:42
Ty uważaj na swoją na swoją lewacka żyłkę. Poszedł stąd.
słowiczek poznański2019.02.8 13:25
Frondo, jak to jest możliwe, że sa tolerowane wpisy wręcz pornograficzne różnych "gejów" - prowokatorów?
Pstry kon2019.02.8 15:16
Pewnie sama fronda publikuje takie komentarze aby nabic klikalnosc co za tym idzie kaske ;)
Reytan2019.02.8 13:22
Mason franciszek niszczy Wielki Kosciol. Ciesza sie wszystkie pokraki komunistyczne i protestanckie.
ada2019.02.8 13:20
Prawda boli?? Czy może teraz katole popierają pedofilię w kk i podsyłają dzieci do zakrystii??
Mirek2019.02.8 13:40
Możesz stąd się wynieść lewacki prowokatorze. Nie macie swoich marksistowsko-anarchistynych forów.
Gamberro2019.02.8 13:45
Zjazd na łonet,bolszewiku
Olej2019.02.8 14:52
Prawda nie boli ! Wyzwala ! Świadectwo O Abp Antonim Baraniaku. Jego pamięć pośród świętych i sprawiedliwych, pośród prawych i w prawdzie, pośród tych co dali świadectwo człowieczeństwa i wierność Panu Jezusowi. I dalej ! Prawda nie boli, jest potrzebna ! Zło jest wszędzie gdzie są ludzie. Problem w tym by nie dać zaświnić tych miejsc i tych ludzi, którzy są świadectwem dobra, czystości i świętości. Jeżeli w rodzinie wspaniałych ludzi trafia się łotr i łajdak to czyż cała rodzina to łajdacy i łotrzy ? To jest tylko życie. Ile trzeba mieć złej woli żeby nie widzieć proporcji. Zło jest transparentne, atrakcyjne dla rozumienia rzeczywistości na sposób judaszowy. Ci co usiłują zdyskredytować Kościół niechaj zechcą go widzieć w całości a nie wybiórczo, tylko w tych fragmentach dogodnych do ataku na niego. Jeżeli mówimy o zjawiskach zła, mówmy lub uznajmy ofiarę ponad 1000 polskich księży, którzy oddali życie za kościół, wiarę i prawdę w czasie II Wojny i okupacji. Który z krytyków o tym pamięta, o tym w ogóle wie ???
Prawy2019.02.8 13:06
Widzę, że tu jakaś polaczkowa rewolta przeciw papieżowi. Przynajmniej nie tuszuje pedofilii jak jego poprzednicy. Zresztą za mali jesteście by komentować w ogóle poczynania głowy kościoła! Na miejscu papieża zastanowiłbym się nad ekskomunikom na ten portal.
abc2019.02.8 14:03
Ty szwabski miocie , tylko nie polaczkowie .
Pracownik2019.02.8 14:55
polaki robaki biedaki
Chris Frank2019.02.8 13:03
Niwątpliwie Papież Franciszek przerzuca odpowiedzialność za pedofilię na trupa innego papieża a to jest po pierwsze Święty Kościoła Katolickiego a więc wymaga odpowiedzi na słuszne pytania Pana Terlikowskiego. Tu raczej chodzi o to ,żę Nauka , encykliki Jana Pawła II a także nauczanie Papieża Benedykta XVI nota bene dlaczego Benedykta a nie Jana Pawła III ? Te nauki JPII zapisane na przeszło 80 tyś kart A4 są trudne do podważenia gdyż opierają sie na Ewangelii i Mistycyźmie. Jak odstąp[imy od nauczania Jezusa z Nazaretu to pojdziemy drogą szalonego socjologa syjonistycznego pochodzenia majora NKWD z polskim paszportem. Przyszłość bez wartośći to już nie Chrześciaństwo i nie Kościół Katolicki. Franciszek musi odpowiedzieć na poważnie ujawnić te archiwalne dokumenty a Kardynał Dziwisz jaki bezpośredni świadek powinien pokazać tą rewolucję od kuchni. Być może Kuria Watykańska i lobby pedewrastów było tak silne , bogate i wpływowe ,że biedny JPII mógł być ich zakładnikiem. Tzn zajął się krzewieniem wiary a chwasty rosły w najlepsze wbrew przypowiedniom.
Stanisław znad Dunajca2019.02.8 14:25
"Chwasty rosły w najlepsze wbrew przypowiedniom." - Może zgodnie z przypowieścią: "Pozwólcie obojgu róść do żniw..."
Stanisław znad Dunajca2019.02.8 13:02
Proszono papieża Franciszka, żeby w samolocie milczał, bo zawsze głupio wychodzi. I tym razem nie posłuchał. I tyle! Nie ma tu nic do dodania!
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 13:01
Zwyrodnialec Wojtyła inaczej zwany Janem Pawłem II był wstrętnym obrońcą pedofilów.i miał autorytet wyłącznie pośród sobie podobnych. Tfu na jego truchło!
Jaga2019.02.8 13:18
Nie pan Bóg ci wybaczy za te słowa, bo ja nigdy .Zresztą czego można się spodziewać po SODOMICIE?
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 13:24
Zwisa mi to i powiewa zwyrodniała homofobko, obrończynio pedofilów w sutannach oraz ich zwierchników (papa Karolek) Kolejne tfu na truchło JPII za to, że swoją propagandą zwiększył zachorowalność na hiv wśród ludności Afryki
słowiczek poznański2019.02.8 13:27
lechu keller-krawczyk, geju pedofilu Na co dzień obciągasz druty w publicznych WC i się nadstawiasz. Jak się nie zadławisz glutem to zdechniesz od własnego jadu. Cuchnący parchu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 13:43
Stara śmierdząca obrończynio pedofilów matka powinna cię była wyskrobać.Jesteś nikim i zdechniesz nikim antypolska kuurwo.
słowiczek poznański2019.02.8 13:55
lesiu keller już ciebie desperacja ogarnia twoi sierpem obrzezani rodzice byli pozbawieni talentów dlatego robili karierę w NKWD, UB, podobnie i ty. Jesteś kompletnym beztalenciem, mitomanem, jedynie co potrafisz to trollować, ale zaczynasz mieć kłopoty z polskom jazykom szmato kremlowska.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 14:09
Nie pomoże ci bolszewicka propaganda. Jesteś nikim i zdechniesz nikim antypolska kuurwo.
słowiczek poznański2019.02.8 14:28
popracuj nad polskom jazykom kellerstein
Gamberro2019.02.8 13:41
Parówo, idż na łonet. Nastepny Biedronek- prowokator od siedmiu boleści.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 14:06
Masz coś na obronę Karolka, który krył kieckowych pedofilów? Nie? To morda w kubeł
matis892019.02.8 17:53
Kolejny lewackoateistyczny sodomistyczny przykład uzniżenia wobec Głowy Watykanu Franciszka i tak od lat już :). Plują na JP2 a są czcicelami Franciszka, który też jest przeciwnikiem antykoncepcji a pedfilia za niego ma się i będzie miała tylko lepiej. Dlatego już nawet ataki na nieżyjącego JP2 są wyrazem lewackoateistycznego uniżenia wobec żyjącej obecnej Głowy Watykanu :).
zdumiony chamską głupotą2019.02.8 19:01
śmieci twojego pokroju należy zostawić samym sobie
Aro2019.02.8 21:34
zastąp w nazwie Dumny na DURNY I nikt się nie będzie czepiał Twoich wypowiedzi
zbig112019.02.12 11:06
gej wkrótce zdechnie
Jawnogrzesznica2019.02.8 12:59
Ale beka, lece po popkorn :D
Borazon2019.02.8 12:53
Niszczy? Prawdą? - Przecież prawda nas wyzwoli.
Jan2019.02.8 12:51
Czy papież odniósł się do tekstu pana Terlikowskiego?
Michał Pasierb2019.02.8 12:51
Nie wiem co o tym myśleć...nie wiem co napisać...PANIE, zmiłuj się nad Swoim Kościołem
Reytan2019.02.8 13:27
Jak nie wiesz co myslec,to znaczy,ze jestes idiota. Do niedawna zylismy w szczesliwych czasach,i niektorzy idioci byli dobrymi katolikami. Niestety Bog podniosl poprzeczke, dla wiernych,i idioci zostana potepieni.
OLI2019.02.8 12:44
Franciszek niszczy i rozwala wszystko, czego do tej pory Kościół strzegł. I bardzo się śpieszy, jakby miał mało czasu, a chciałby mieć pewność, że zdąży. "Kwiatki" z ostatnich ŚDM w Panamie: https://www.youtube.com/watch?v=TTrI-yo9-kg&feature=share
ruisdael2019.02.8 12:28
Następna "perełka" Franciszkowa. Wierzyć się nie chce, cokolwiek by to znaczyło.
Cipak2019.02.8 15:41
Jeśli zniszczył autorytet ujawniając prawdę o nim -to nie był to autorytet prawdziwy - nie był to autorytet ludzi uczciwych - to autorytet obłudników.