Ci , którzy ignorowali piekło jako „wymyślone” przez Kościół po to, aby straszyć ludzi i wymuszać na nich konkretne postępowanie, powinni wsłuchać się w przesłanie Matki Bożej z Fatimy – mówi kardynał Francis Arinze z Nigerii. Ukazała ona trzem pastuszkom, że piekło rzeczywiście istnieje, na dodatek nie jest puste – dodał.

Są ludzie, którzy nie chcą, byśmy mówili o piekle. Ale piekło nie jest czymś, co wymyślił Watykan” - mówi kardynał w wywiadzie dla LifeSiteNews, który przeprowadzono 14 maja w Rzymie.

13 maja 2017 roku obchodziliśmy setną rocznicę objawień w Fatimie. Maryja ukazała się sześciokrotnie, instruując dzieci, co jest konieczne, aby uratować dusze przed piekłem – modlitwa, poświęcenie, a w szczególności modlitwa na różańcu.

Kardynał Arinze, który jest prefektem emerytem Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, powiedział, że uznanie przez Kościół prawdziwości objawień w Fatimie ukazuje powagę przesłania danego dzieciom przez Matkę Bożą. Jednym z centralnych punktów jest przesłanie Maryi dot. istnienia piekła.

Tak opisuje to siostra Łucja:

Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia, a w tym ogniu zanurzeni byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli, które pływały w tym ogniu. Postacie te były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. (Na ten widok musiałam krzyczeć «aj», bo ludzie to podobno słyszeli.) Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle.

Przerażeni, podnieśliśmy oczy do Naszej Pani szukając u Niej pomocy, a Ona pełna dobroci i smutku rzekła do nas:

- „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca.”

Kardynał porównuje ludzi, którzy zaprzeczają istnieniu piekła po to, aby żyć tak, jak im się podoba, do studenta, który zaprzecza istnieniu egzaminu na koniec roku po to, aby nie musieć się uczyć.

Jeśli nie będziesz się uczyć, zapewniam, że oblejesz egzamin. Nie ma sensu mówienie, że egzaminu w ogóle nie będzie. On nadejdzie. Ludzie nie rozwiążą problemu istnienia piekła mówiąc, że przeraża ono małe dzieci lub szokuje ich samych” - mówi kardynał.

Wskazuje także, że to sam Jezus Chrystus potwierdza w Ewangeliach rzeczywistość piekła jako miejsca, gdzie będzie „płacz i zgrzytanie zębów” (Mt 13, 42)

Chrystus sam o tym mówił – o ludziach, którzy będą wrzuceni w wieczną ciemność. Mówił o tych, którzy będą skazani na wieczne potępienie. A to przecież Chrystus jest Synem Bożym i jeśli ktokolwiek jest miłosierny, to właśnie on. Tak więc jeśli opowiedział nam o piekle, to w naszym interesie jest, aby potraktować to poważnie.”

- mówi kardynał Arinze.

Dodał także, że to nie Bóg wysyła ludzi do piekła, ale oni sami je wybierają.:

To ci, którzy idą do piekła obrażają Boga tym, co nazywamy grzechem śmiertelnym, a co jest w rzeczywistości wyrzeczeniem się Boga. Osoba, która jest w piekle, tak naprawdę odrzuca Boga, nie chce go. Bóg zaprasza ją do siebie, ale ona mu odmawia.”

Na koniec kardynał podkreśla, że dziś orędzie fatimskie jest tak samo aktualne jak 100 lat temu. Ludzie muszą więc potraktować to przesłanie bardzo poważnie, unikając grzechu, modląc się i pokutując za grzechy.

To mówi sama Matka Boża. […] Oznacza to, że przyszła po to, by pomagać ludziom, aby mogli modlić się za grzeszników i unikać grzechu, uniknąć piekła. Jednak nie usunie się tego problem poprzez zaprzeczanie jego istnieniu.[…] ”

- mówił kardynał.

Na podst. Llifesitenews.com

dam/Fronda.pl