To koniec Platformy? ,,Schetyna podłożył nam bomby’’ - zdjęcie
06.03.21, 13:38Fot. via: Flickr CC 2.0

To koniec Platformy? ,,Schetyna podłożył nam bomby’’

20

Jak donosi portal DoRzeczy.pl, starcia pomiędzy frakcją konserwatywną i lewicową po ogłoszeniu przez władze partii stanowiska ws. aborcji to nie największy problem Platformy Obywatelskiej. Informatorzy portalu przekonują, że partia jest dziś w kryzysie, ponieważ wcześniej Grzegorz Schetyna „podłożył bomby z opóźnionym zapłonem”.

Według informatorów DoRzeczy.pl to właśnie Grzegorz Schetyna, który do dziś nie pogodził się z oddaniem władzy Borysowi Budce, jest największym problemem Platformy Obywatelskiej. Władza a partii, a nie w państwie, ma być dla Schetyny wartością nadrzędną.

- „Odsunięcie PiS jest wartością dodaną, ale dla niego kluczowe jest przejęcie władzy w partii. Stąd jątrzenie, podgrzewanie sporu”

- przekonuje anonimowy polityk PO.

- „Tomasz Zimoch na liście do Sejmu, wcześniej wystawienie Małgosi Kidawy-Błońskiej na premiera i prezydenta, jeszcze wcześniej reaktywacja postkomuny i klęska projektu zjednoczonej opozycji – to wszystko zawdzięczamy Grzegorzowi Schetynie”

- ma twierdzić grupa działaczy Platformy, wedle których Schetyna „podłożył nam bomby z opóźnionym zapłonem”.

Wciąż jednak Schetyna ma w partii wielu zwolenników, którzy chcą iść za nim, nie za Borysem Budką.

- „Łatwo dziś wieszać psy na Grześku, ale pamiętajmy, w jakiej atmosferze przejmował on partię. Była to pełna rozsypka. Z prawej strony podgryzał nas Kukiz, ze strony liberalnej Petru. Wydawało się, że może być koniec. Grzegorz to przetrwał. Udało się zachować pozycję głównej siły opozycyjnej. A dziś Budka nie radzi sobie z Hołownią”

- mówią politycy z tzw. stronnictwa Schetyny.

Zdaje się więc, że konflikt w Platformie, którą opuszczają kolejni politycy, dopiero się rozpoczyna.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (20):

Grizzly2021.03.6 19:44
POKO (POwszechna KOrupcja) przebrać w pasiaki i skierować do przekopywania Mierzei Wiślanej i tunelu na Uznam!
man.of.Stagira2021.03.6 15:59
DANIEL OBAJTEK...NA PREMIERA! Prezes Obajtek? Nie biega po ulicach, nie terroryzuje znakami SS, nie zaśmieca przestrzeni publicznej ludźmi z baseball'em, nie atakuje Policji, nie napada ludzi w Kościołach, ZARABIA pieniądze, PŁACI podatki, POMAGA w powodzi, POMAGA w walce z epidemią. Nie zamienia swojego miasta w gnojowicę i chlew jak w Warszawie niektórzy. // PS. 'Teraz to QRVA benzyna może być po 7 ZŁOTYCH!' -Premier Donald Wilhelm TUSK!..
Dam2021.03.7 7:05
Obajtek - cham bez wykształcenia, dwukrotnie wyrzucany ze szkoły, doprowadzający formę którą zarządza do strat, wykorzystujący swoją pozycję, aby niszczyć ludziom biznesy. Twój idealny kandydat, pewnie podobny do ciebie. PS. benzyna jest tej samej cenie, co za Tuska, a ropa jest o połowę tańsza. No ale obniżka akcyzy “wymaga odwagi i odpowiedzialności”.
Miauuuu2021.03.6 15:49
Żadna strata, zero żalu, tylko radość i zabawa. Oto do czego prowadzi odsuwanie PiS od władzy. Wielu było przed, wielu jest dziś, i będą następni. Wszyscy skończą w niebycie, dopóki Jarek rozdaje karty. Okręca ich wszystkich w koło, najmniejszego pazura swojego kota.
man.of.Stagira2021.03.6 15:48
Bądźmy poważni. Od tego czy rządzi Prawo i Sprawiedliwość zależą losy wielu spraw w naszym kraju. Weźmy na przykład taką partię jak Konfederacja // Następnego dnia po utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rządzący Polską od 30 z górą lat układ rozpocznie proces eliminacji wszystkich ośrodków oporu społecznego. Na pierwszy rzut pójdą wszystkie media w kraju z Internetem włącznie gdzie już niepodzielnie zapanuje niejaki Zuckerberg (czy jak mu tam). // Na drugi rzut pójdą gracze polityczni DO LIKWIDACJI. Rozpocznie się publiczny lincz a później sądowo-ustawkowa operacja delegalizacji partii Konfederacja, jej publiczna delegitymizacja. Rabini z Konfederacji którzy dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 staną przed dylematem; kontynuować polowanie na PiS (już pod rządami SROKO) czy dać się zlikwidować? Otóż kto głosuje na Konfederację musi mieć świadomość, że może ona funkcjonować jako suwerenny podmiot polityczny JEDYNIE dlatego, że rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość a ona ma je na swoim celowniku.// Z chwilą gdy to stanie się PROGRAMEM rządzącej nowej elity SROKO dla Konfederacji historia szansy w polskim życiu politycznym zakończy się. Co wtedy wybiorą Rabini z Konfederacji; lincz i likwidację czy przyłączenie się do "nowych elit"? // Nie wiem jak Wy ale ja nie mam co do ich przyszłej decyzji żadnej wątpliwości // Konfederacja-PO...jedno ZŁO.
Po 11 ...2021.03.6 15:38
Niech ten białozębny, złotoustny Schetyna spada już na emeryturę. Precz z dziadami. Czas na rządy 30-latków.
Mietek2021.03.6 15:54
Popieram w 100%. Wtedy koniec POpaprańców z dnia na dzień.
wera2021.03.6 18:50
Jachira, Pomaska, Pichowicz, Szczerba, Jonski, Nitras na rynek handlowac jajami nawet sie nie nadaja, takie to smieci reprezentujesz na tej stronie.
man.of.Stagira2021.03.6 15:17
HEIL Lempart! Sieg Heil!..Brawo Wy POKOnani..
Na pohybel PiS2021.03.6 15:04
Same tajemnicze postacie sie wypowiadają, żadnych nazwisk frondla nie wymienia. Idąc tym tropem stwierdzam, że PiS sie sypie, trwa walka ugrupowań w ZP, Ziobro chce wygryźć Kaczora i Morawieckiego. Sądny dzień w tej pisowskiej mafii.
Marian2021.03.6 14:48
Na całe peowskie plemię i pole rzuć Panie Boże wszelkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas pisiorów nie doswiadczaj.
ala2021.03.6 14:48
Budka, sztandar wyprowadzić!
katolik2021.03.6 14:41
To przecież samospełniająca się klątwa, która też ciązy na PIS, bo przecież PO PIS wchodzicie w układ z szatanem krzywdząc społeczeństwo przez megakłamstwo
katolik2021.03.6 14:43
oczywiscie plus SLD, czyli PIS PO SLD i biedronie . Oni wszyscy to jedna bandycka klika
Anonim2021.03.6 14:53
to jest szatanska trojca PIS PO SLD, jeden drugiemu zarzuca ze zabil za malo ludzi . restrykcjami. licytuja sie jak dorznac gardlo Polakom
nic Śmisznego2021.03.6 14:56
to jest koalicja zabojczych drzew, kopert i igrzysk smierci
zabojcze koperty2021.03.6 14:40
PIS i SLD to chorzy psychicznie ludzie dlatego popierają wszelkie lockdowny. Najgorsza jest jednak PO, bo z drobnymi wyjątkami, sa zdrowi i świadomi tego czego stanowczo oczekują by zdewastować całe państwo celem zdobycia władzy. Kazdy kto mowil o walce z wirusem a nie przygotowywaniem szpitali, zachecal do zabijania, zadluzania i psychicznego zwyrodnienia Polakow. PO byla i jest w tym najglosniejsza.
Synonim PO 672021.03.6 14:47
profuzja, katastrofa, kupa, klęska, masa, tragedia, mnóstwo, nieszczęście, zniszczenie, niedola, pech, zły los, huk, fiasko, chmara, dramat, zło, bogactwo, gąszcz, sterta, wysyp, obfitość, chmura, góra, hydra, stos, mnogość, dżuma, epidemia, zaraza.... Popierali z PiSem walke z wirusem czyli Polakami wiec definitywnie prosze wy****ac
Po 11 ...2021.03.6 14:38
PiS jest tragicznie beznadziejny, ale PO też słabe. Marzę o Polsce bez PiS i bez PO. Imagine there's no PiS, It isn't hard to do, Nothing to kill or die for, And no PO too, Imagine all the people living life in peace, You may say I'm a dreamer, But I'm not the only one, I hope some day you'll join us, And Poland will be as one.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.6 14:28
widzieliście filmik ze szMateuszem jak spyerdalał przed rolnikami podczas otwarcia wschodniej obwodnicy Wrześni? buhaha... i ten "bohater" pyerdoli że w wieku 11 lat walczył z komuną!