To koniec Kruczka jako trenera polskich skoczków - zdjęcie
04.02.16, 15:56Fot. Youtube

To koniec Kruczka jako trenera polskich skoczków

0

To już oficjalne. Łukasz Kruczek złożył rezygnację z funkcji trenera polskich skoczków narciarskich. Informację tę opublikowano na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Kruczek był trenerem polskiej kadry skoczków narciarskich od 2008 roku. Pod jego wodzą Polacy po raz pierwszy w historii wywalczyli medal w konkursie drużynowym na imprezie mistrzowskiej, zdobywając brąz w Val di Fiemme w 2013 roku. Wyczyn ten powtórzyli dwa lata później w Falun. Polska drużyna zajęła też najlepsze w historii 4 miejsce w konkursie olimpijskim w Sochi w 2014 roku.

Największe trenerskie sukcesy Kruczka to oczywiście dwa złote medale olimpijskie, złoty medal mistrzostw świata i zwycięstwo w Pucharze Świata Kamila Stocha. W ostatnich dwóch sezonah jednak polska kadra, w tym jej niekwestionowany lider jakim jest Stoch, notowała jednak o wiele gorsze rezultaty. Ten rok zaś okazał się jak dotąd najgorszym od wielu lat. Nasi skoczkowie zupełnie nie liczą się w światowej czołówce, toteż od miesięcy krążyły plotki o zakończeniu współpracy z Kruczkiem.

Dziś trener ogłosił oficjalnie, że po sezonie kończy współpracę z kadrą. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Vasja Bajc, lub Stefan Horngacher. 

emde/pzn.pl