Terlecki ripostuje opozycję. ,,Wyjątkowo bezczelne wystąpienie Budki’’ - zdjęcie
23.06.21, 22:04Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Terlecki ripostuje opozycję. ,,Wyjątkowo bezczelne wystąpienie Budki’’

8

Po urządzonym przez totalną opozycję maratonie obrażania wicemarszałka Terleckiego, zabrał on głos w debacie nad swoim odwołaniem, odpierając kierowane wobec siebie zarzuty. Wicemarszałek tłumacząc swój wpis na temat Swiatłany Cichanouskiej wskazał, że białoruska opozycjonistka otwarcie opowiedziała się po stronie sporu politycznego w Polsce.

W Sejmie odbyła się dziś debata ws. odwołania wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. Wniosek w tej sprawie jest pokłosiem głośnego wpisu polityka, w którym skrytykował on udział białoruskiej opozycjonistki Swiatłany Cichanouskiej w organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego wydarzeniu Campus Polska Przyszłości. W czasie debaty wściekły atak na wicemarszałka urządziła totalna opozycja.

Następnie głos zabrał sam prof. Terlecki. Wskazał, że Swiatłana Cichanouska „jawnie, otwarcie opowiada się po stronie sporu politycznego w Polsce i deklaruje udział w antyrządowym przedsięwzięciu, które organizuje wiceprzewodniczący opozycyjnej partii”.

Przypomniał, że spotkał się z nią w Wilnie, aby wyjaśnić swoje stanowisko.

- „To nie jest odpowiednia rola dla osoby, która pozyskuje poparcie dla swojego narodu, swojego ruchu w walce z dyktaturą”

- podkreślił.

Odniósł się również do wystąpienia przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki, nazywając je „wyjątkowo bezczelnym”. W wystąpieniu tym Budka odniósł się do incydentu z uroczystości nadania imienia Olgi Krzyżanowskiej jednej z sejmowych sal. Terlecki wyszedł, kiedy głos zabrała córka Krzyżanowskiej, Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska.

Wicemarszałek zauważył, że przemawiając, uznała ona, iż jest to dobra okazja, by obrazić partię rządzącą.

- „Obrazić mnie, obrazić osoby, które były na tej sali (…) obrazić w sposób bezczelny, używając ordynarnych kłamstw pod adresem naszej partii i uznałem, że to wystąpienie kwalifikuje się do tego, żeby tego wystąpienia dalej nie słuchać”

- wyjaśnił.

Pozytywnie natomiast Terlecki odniósł się do dzisiejszego wystąpienia poseł Magdaleny Biejat z Lewicy.

- „Bardzo gratuluje pani z Lewicy tego wystąpienia, które tu usłyszałem, bo ono odnosiło się do bardzo ważnych kwestii. A to, że pani przychyla się do tego wniosku o moje odwołanie, to jest kwestia oczywiście polityczna i ma pani do tego prawo. Ale nie było tutaj ani chamstwa, ani kłamstw, które usłyszałem od przedstawicieli PO”

- mówił.

kak/PAP

Komentarze (8):

trucker Texas2021.06.24 12:54
Budka 'ty" nieudaczna szujo do budy . Oberszmaciarz.
JM2021.06.24 9:05
Brawo Panie Marszałku Terlecki!!! I tak Pan postąpił bardzo kulturalnie wobec chamskiej wypowiedzi tego pustaka Budki. Jet to człowiek pozbawiony intelektu i kultury. Po prostu CHAM!!!!
Anonim2021.06.24 8:27
Polska to arena walki Żydów z Volksdeutschami?
Hella2021.06.24 7:22
Hej,hej Marszałku mam klej !
Jm2021.06.24 9:07
Hella, zaklej sobie d.....ę i mordę przy okazji.
Krzysztof2021.06.23 22:16
Niestety Terlecki jest znany z chamstwa. I nic i nikt na to nie poradzi. ani Kaczyński ,ani stanowisko marszałka ani wstąpienie do PiS. Po prostu rodzice, znani krakowscy UB-ecy go tak wychowali.
cal.502021.06.24 8:39
A ty z czego jesteś znany? udowodnij swoją tezę o ubeckich rodzicach?
olo2021.06.24 12:12
Sam Terlecki o tym pisał że jego rodzice byli UBekami. W IPN są akta, każdy to wie.