Chaos w punkcie szczepień? Szpital Narodowy odpowiada na fake newsy publikowane przez Onet - zdjęcie
07.04.21, 18:14Fot. Suicasmo via: Wikipedia CC 4.0

Chaos w punkcie szczepień? Szpital Narodowy odpowiada na fake newsy publikowane przez Onet

9

Portal Onet opublikował artykuł, w którym przekonuje, że w zorganizowanym w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym punkcie szczepień panuje chaos. Na publikację natychmiast odpowiedział sam szpital, który zapewnia, że „reporterzy podają fake news”.

Dziennikarze Onetu przekonują, że w punkcie szczepień na Stadionie Narodowym panuje „bałagan do kwadratu”. Z artykułu czytelnik dowiaduje się, że wczoraj przed szpitalem panował bałagan, a dziś „kolejka na zewnątrz zniknęła, a pojawiła się w parkingu podziemnym”. Onet cytuje też mężczyznę stojącego w kolejce, który miał stwierdzić, że kolejka przeniosła się do garażu, aby „ludzie nie widzieli, co tutaj się dzieje”.

W ocenie władz szpitala reporterzy Onetu rozpowszechniają fake newsy.

- „Artykuł zamieszczony na stronie głównej portalu Onet.pl, w którym reporterzy podają fake news o przenoszeniu kolejki do środka budynku, jest krzywdzący dla zespołu medyków punktu szczepień w Szpitalu Narodowym”

- czytamy w opublikowanym przez szpital komunikacie.

Szpital wyjaśnia, że reporter Onetu rozmawiał z pacjentami, którzy mimo próśb przyszli na szczepienie godzinę przed czasem i to było powodem ich oczekiwania.

- „Wysoką ocenę organizacji szczepienia prezentują osoby wypowiadające się w końcowej części materiału wideo. Niestety, pozytywne opinie nie zostały zacytowane w samym artykule, nie ma do nich odniesienia również w jego tytule”

- wskazują władze szpitala.

W komunikacie poinformowano też, że szczepienia są realizowane bez żadnych opóźnień.

kak/PAP

Komentarze (9):

makary2021.04.8 12:48
Ja miałem się zgłosić na szczepienie o 13,15. Rano dostałem sms-a przypominającego o szczepieniu i godzinie. Przyszedłem 13,05 i czekałem 10 minut. Gdybym przyszedł 12,45 to bym czekał pół godziny.
AAAtomek2021.04.8 8:53
po co odpowiadać na ten gestapowski portal?
DR2021.04.8 8:27
Przejmować się ONETEM. Robić swoje, ratować ludzi gdzie się da.
Jakub2021.04.8 3:26
Dlaczego redaktorzy frondaPL nie potraficie nazywać rzeczy po imieniu? Dlaczego kłamstwa nazywacie nie po polsku? Czy chcecie zasłużyć na miano synów ojca kłamstwa jak pewien popularny w niektórych kręgach zakonnik z Torunia?
Anonim2021.04.7 19:20
Chaos w Onecie !!! Chaos w PO !!! Chaos u lewaków !!!
Katolicka Kretynizacja Polski pl2021.04.7 18:28
Doszedłem do wniosku, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które te wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam uda się aborcją i LGBT!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.7 18:25
Codziennie w Polsce "spada" od 4 do 6 samolotów Tu-154M. A PiSdziaki czczą jeden od 11 lat....
Mała162021.04.7 21:22
Nudny jesteś mały kretynku hejterze za lewackie srebrniki. Wymyśl coś nowego....
słowak2021.04.7 18:21
Czy nie można tej niemieckiej szczekaczki wkońcu zamknąć???