Ruszyła akcja przyznawania certyfikatów „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Otrzymają go te placówki, które wprowadzą prorodzinne programy edukacyjne, promujące małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, profilaktykę uzależnień i walkę z wszelkimi patologiami życia społecznego, wychowanie do miłości, wierności i odpowiedzialności. Chodzi także o wyróżnienie szkół, w których dzieci nie będą narażone na styczność z niebezpieczną ideologią gender. Decyzje o nadaniu certyfikatu podejmuje Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, zaś patronat nad inicjatywą objął abp Henryk Hoser.

Jako pierwszy w inicjatywę włączył się powiat wołomiński. „Certyfikat to informacja dla rodziców, że jeśli poślą dziecko do danej szkoły, to będzie ono wychowywane w wartościach rodzinnych. Staje się on pewną blokadą dla propagatorów ideologii typu gender, uniemożliwiającą wchodzenie do szkół tego typu indoktrynacji czy wczesnej seksualizacji” – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” starosta wołomiński Piotr Uściński. Certyfikaty przyznano pierwszym dwudziestu szkołom. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce.

Dla naszej szkoły przystąpienie do tego programu było czymś naturalnym. Bo to jest coś, co na co dzień realizujemy i chętnie popieramy” – mówi Bożena Czapkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie, która odebrała już certyfikat. Także uczniowie poszczególnych placówek cieszą się z faktu, że ich szkoły włączyły się w akcję. Karolina z 1 klasy technikum w Zielonce liczy, że za tym będą szły ciekawe projekty, które nie będą zarażone jakimiś niebezpiecznymi ideologiami. Podkreśla, że każdy chciałby w przyszłości założyć piękną i szczęśliwą rodzinę.

Beb/Naszdziennik.pl