Szef Komisji ds Pedofilii: chcemy wiedzieć, jak były traktowane osoby pokrzywdzone przez organy kościelne - zdjęcie
05.08.21, 07:53fot. gov.pl

Szef Komisji ds Pedofilii: chcemy wiedzieć, jak były traktowane osoby pokrzywdzone przez organy kościelne

128

- Trzeba stworzyć zwrócony w stronę dziecka solidny wymiar sprawiedliwości, który doprowadza do ukarania sprawcy, przy jednoczesnym zaopiekowaniu się osobami bezbronnymi, które potrzebują wsparcia w trakcie postępowań - powiedział w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie przewodniczący Państwowej Komisji ds Pedofilii Błażej Kmieciak.

Kmieciak odniósł się do treści przedstawionego niedawno przez Komisję raportu.

- Z jednej strony przedstawia obecną sytuację w Polsce w zakresie przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu dzieci. Z drugiej – naszym zadaniem było wskazanie wniosków i rekomendacji na przyszłość. Chodzi o zdiagnozowanie luk, problemów, błędów oraz zaproponowanie konkretnych zmian. W dokumencie opisaliśmy także cel działania komisji i jej status. Z perspektywy społecznej wciąż jest ona bytem nowym, więc czujemy się zobowiązani do jej zaprezentowania - wskazał.

Kmieciak wyjaśnił, że w wielu przypadkach sprawcą przestępstw pedofilskich jest osoba dobrze znana dziecku.

- Informacje, które uzyskaliśmy ze zgłoszeń oraz z badań, potwierdzają, że sprawca wykorzystania seksualnego dziecka to często osoba, którą to dziecko dobrze zna. To ktoś, kto wzbudził zaufanie, działał wręcz metodycznie. W wyniku tego dziecko stało się ofiarą, choć nie lubię tego słowa. Wniosek jest niestety bardzo bolesny, ale naszym obowiązkiem jest jego zaprezentowanie. Dzieci są często krzywdzone przez członków ich rodzin, przez osoby im bliskie, którym te dzieci ufają. W gronie krzywdzących są też przedstawiciele różnych zawodów zaufania publicznego: trenerzy, nauczyciele, wychowawcy, duchowni - poinformował.

Przewodniczący Komisji udostępnił także dane, z których wynika, że duchowni nie stanowią dominującej grupy sprawców.

- Jednocześnie warto zauważyć, że w ostatnich latach zaobserwowano dosyć dużą liczbę przypadków związanych z duchownymi, co świadczy zarówno o dobrej wykrywalności, jak i ujawnianiu informacji, które przez lata mogły być w jakiejś mierze zatajane. Z blisko 350 zgłoszonych nam spraw 100 spraw dotyczyło duchownych. Nie wszyscy jednak są podejrzani o wykorzystanie seksualne dzieci. Część bowiem, dokładnie 36, to osoby, które podejrzane są o niezawiadomienie organów ścigania o wiadomym im czynie. To także przestępstwo, które bada państwowa komisja - powiedział.

Kmieciak poinformował, że Komisja wystąpiła już do instytucji kościelnych o udostępnienie wszelkich niezbędnych dokumentów dotyczących spraw dotyczących pedofilii w Kościele. Wnioski takie są wysyłane przez Komisję także w stosunku do innych grup zawodowych.

- Łącznie wysłaliśmy blisko 200 pism. Prosimy w nich o dostęp do dokumentów, czekamy na nie i liczymy, że je otrzymamy, gdyż mamy takie prawo. Te informacje są dla nas ważne z perspektywy badawczej. Chcemy zbadać sądownictwo kanoniczne, podobnie jak badamy sposób reagowania sądów powszechnych w omawianym typie spraw. Chcemy wiedzieć, jak były traktowane osoby pokrzywdzone przez organy kościelne. W najbliższym czasie będziemy występowali z podobnymi pismami także do przedstawicieli innych zawodów, których wykonawcy mają częsty kontakt z dziećmi. Komisja jest zobowiązana do zbadania przeszłości, aby w przyszłości nie popełniano błędów, które są tragiczne w skutkach - ocenił.

jkg/gazeta polska codziennie

Komentarze (128):

kiecka2021.08.6 2:37
I przeciw dezerterom w sutannach jak mozna było wytransferować 3mln młodzieży na wyspy
matis892021.08.5 12:53
Typowa propaganda. Gejowski, lewacki pedofil, oszust udający kapłana i katolika to nie organy kościele.
nol2021.08.5 11:48
"chcemy wiedziec jak były traktowane osoby pokrzywdzone przez organy koscielne? a nie chcecie wiedzieć jak były i są traktowane osoby pokrzywdzone przez nauczycieli ,opiekunów, pracodawców? nie wstyd wam tej fikcji ,nagonki,zakłamania,ktore uprawiacie?
Kler na stos!2021.08.5 11:37
Komisja ds. pedofilii nie uzyskała od polskiego Episkopatu wymaganych dokumentów. Skąd niechęć Kościoła do współpracy dot. kwestii molestowania seksualnego? - To byłaby bardzo długa i wielopozioma opowieść, żeby to wyjaśnić. Ja mogę zwrócić tylko uwagę na pewne główne elementy. A głównym elementem jest konstrukcja mentalna polskich biskupów - komentował w programie "Newsroom WP" dominikanin o. Paweł Gużyński. - Ona w dużej części składa się z takiego sposobu patrzenia na rzeczywistość, który jest wyniesiony z czasów słusznie minionych, z PRL-u. Władza i wszelkie jej działania, które jakoś naruszają autonomię Kościoła, są postrzegane jako działania wrogie. (...) Poza tym z całą pewnością biskupi czują się przytłoczeni tym, co się działo w Polsce, ale i na świecie. Widzą, jakie to są koszty. Tego się biskupi boją i zaskorupiają się w tej swojej twierdzy, próbując to jakoś przetrwać. Choć miejscami pęknięcia się pojawiają - tłumaczył duchowny. Prowadzący Sebastian Ogórek dopytywał, gdzie komisja ds. pedofilii powinna szukać pomocy w uzyskaniu potrzebnych akt. - I tutaj jest kolejny problem. Ta komisja niewątpliwie jest przedłużeniem władzy, która w obszarze sprawiedliwości i sądownictwa nie błyszczy, delikatnie mówiąc. Ja w podobnym stopniu nieufnie patrzę na działania Episkopatu, jak i na działania komisji rządowej. Biorę to w kontekście i widzę, co się dzieje - podkreślał o. Gużyński.
ceramik2021.08.5 10:04
A Polacy chcą wiedzieć, jak były traktowane osoby pokrzywdzone przez grupy sędziów, prawników, aktorów, producentów filmowych.
Anonim2021.08.5 11:03
To działaj w celu stworzenia komisji w tej sprawie.
Anonim2021.08.5 11:19
Podobno taka komisja to obowiązek państwa a nie wynik działania wpływowej i wszechwładnej Partii Katofobów.
Anonim2021.08.5 11:31
A ty w Polsce żyjesz, czy w Arabii Saudyjskiej???😁😁😁
Anonim2021.08.5 12:57
Państwo jest bytem leniwym, dlatego trzeba problemy nagłaśniać, żeby zaczęło coś robić. I tutaj jest pole dla ciebie. Tylko rób to rzetelnie, a nie "księża dobrzy, kasta zła"
Anonim2021.08.5 14:47
W tym momencie jest inaczej - "księża są źli, kościół jest zły", kasta jest nadzwyczajna. Rzetelności to nawet nie przypomina, a więc sam najpierw zacznij być choć trochę rzetelny.
ks. Ucho2021.08.5 10:03
Czytanie z listu św. Jana Pawła do pedofilian: "Zaprawdę powiadam wam, nie lękajcie się, gdy bowiem z ręką w dziecięcych majtkach złapani będziecie, to co najwyżej przeniesienie do innej parafii grozić wam będzie, gdzie czynić będziecie dalej to co czyniliście. Amen"
Jawny2021.08.5 10:36
Takeś dumny z tego kretyńskiego cytatu, Mosiek? Będziesz to bez przerwy wklejał? Może więcej logiki i faktów, niż żydowskiego cynizmu?
Anonim2021.08.5 11:03
Buhahahhahahaa 😁😁😁 Gdyby Żydów nie było, to polaczki (nie mylić z Polakami, to zupełnie innych gatunek!) by ich sobie wymyślili dla usprawiedliwienia swojej nieudolności, lenistwa i głupoty. Pochwalony 😁
niestety2021.08.5 11:51
Gdyby ich nie było to Polakom,polaczkom i wszystkim byłoby lepiej ;ale niestety jeszcze są...
Anonim2021.08.5 10:37
A na temat bezkarnych PEDOFILÓW-ATEISTÓW nadal panuje ZMOWA MILCZENIA.
Anonim2021.08.5 11:02
Je.bie to na kilometr plebanią i katolickim łgarstwem, ponieważ w ŻADNYCH policyjnych i sądowych statystykach nie ma odnotowanego wyznania (lub jego braku), bo nie mają prawa o to pytać.😁😁😁
Anonim2021.08.5 11:08
Ta liczba akurat nie pochodzi z Policji, a od samych Ateistów. Podobno co trzeci to ateista. Podobno tylu was jest, nie będę wam zaprzeczał. A że pedofilów jest zgłaszanych co roku 2500, to ateistów przynajmniej 800, a zapewne 1200, ponieważ Ateiści programowo i świadomie nie przestrzegają religijnych nakazów i zakazów.
Anonim2021.08.5 11:10
Buhahahhahahahaaaa 😁😂🤣😂😁 Już się nie tłumacz, kleszy pachołku, idź na "ciumka" do proboszcza.
Anonim2021.08.5 11:12
Tak sobie tłumaczę, lewaku który ochraniasz masową pedofilię wśród ateistów.
Anonim2021.08.5 11:16
Buhahhahahaha 😁😁😁😁 Następny pomysł kleruchów: Nie tolerujesz księzy pedofili = ochraniasz masową (??) pedofilię ateistów. Kleruchy, czy wy nie możecie po prostu trzepać kapucyna, bo ten celibat wam mózgi wyżera????
Anonim2021.08.5 11:18
Osoba która doskonale toleruje masową pedofilię ateistów a zapluwa się TYLKO na widok pedofila księdza, po prostu ochrania pedofilów. Robi z kogoś kozła ofiarnego aby inni (pedo-ateiści) byli bezpieczni gdy gwałcą, biją i zabijają. Tylko tyle i aż tyle.
Anonim2021.08.5 11:25
Jakoś się nie natknąłem na "masowego pedofila ateistę" (który istnieje tylko w obleśnych umysłach kleruchów, wymyślony dla usprawiedliwienia i zrelatywizowania własnych zboczeń), za to na księży pedofili - owszem.😁😁😁
Anonim2021.08.5 11:30
Natknąłeś się w gazecie? W takiej która przyjęła zasadę nie informowania o pedofilach innych jak księża? To 2500 pedofilów rocznie. Gazet by brakło.
Anonim2021.08.5 11:33
A, to rozumiem, że te przypadki nie miały miejsca, dzieci nikt nie dymał, wyroków nie było? Taki jest schemat myślowy kleruchów?
Anonim2021.08.5 11:42
I to ma wystarczyć, aby całkowicie przemilczać 2500 przypadków rocznie? No tak, trzeba gęgać że "to miało miejsce" aby odwracać skutecznie uwagę Ludzi od innych sprawców, dwieście razy liczniejszych. Lewaku, sprytni jesteście - skupiacie uwagę na pół procencie sprawców aby 99,5% gwałciło bezpiecznie.
Anonim2021.08.5 11:45
Buhahhahahhahahaa rano było jeszcze 99%, rozumiem, ze na szybko "znaleziono" jeszcze kilkaset przypadków "pedofili ateistów"???
Anonim2021.08.5 11:48
Dokładnie: 99,55%. Skrupulancik z ciebie.
Anonim2021.08.5 9:54
co wy wygadujecie jak można dzielić pedofili na kościelnych i cywilnych nie ma takiego podziału jest tylko jeden rodzaj PEDOFIL i musi odpowiedzieć za swoje uczynki i krzywdy
Anonim2021.08.5 10:02
Tak, tyle że cywilny trafia do pier.dla, a kościelny do innej parafii.😁😁😁
Anonim2021.08.5 10:06
A nieprawda. Cywilny pedofil najczęściej trafia na wolność. Nie musi zmieniać adresu. A jak Pedofil jest ateistą, to w 2/3 przypadków (a może i 3/4) wystarczy że powie "przepraszam, poprawię się". I tyle - jest WOLNY.
Anonim2021.08.5 10:13
Owszem tak jest, ale trzeba się najpierw do PiSu zapisać.I nie dotyczy pediofilii, tylko wszystkich przestępstw.😁😁😁
Anonim2021.08.5 10:20
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że "wszystkich przestępstw". Ja sprawdziłem tylko zgłoszenia pedofilii odnotowane na Policji i liczbę osób skazanych na coś więcej jak "skrucha".
Anonim2021.08.5 11:01
Je.bie to na kilometr plebanią i katolickim łgarstwem, ponieważ w ŻADNYCH policyjnych i sądowych statystykach nie ma odnotowanego wyznania (lub jego braku), bo nie mają prawa o to pytać.😁😁😁
Anonim2021.08.5 11:13
Ale ja pytam. Pytam samych ateistów. Postanowiłem im zaufać, że nie kłamią.
Anonim2021.08.5 11:28
Buhahhahahaha 😁😁😁😁😁 "dzień dobry, czy jest pan pedofilem-ateistą?" "Tak proszę księdza, jestem , i to w dodatku masowym" - tak to było? Kleruchy, jakie wy jesteście prymitywne....
Anonim2021.08.5 11:35
Nie... pytanie było inne - ateiści, ilu was jest? "no, minimum co trzeci" Okej, dziękuję z za poświęcony mi czas. Czyli przynajmniej co trzeci pedofil to ateista. Ładne kwiatki!
Anonim2021.08.5 9:50
A ja chciałbym wiedzieć, dlaczego Komisja CELOWO rozpowszechniała manipulujący komunikat odbierany przez wiele osób jakoby 30% pedofilów to byli "duchowni". W domyśle - katoliccy. A tymczasem okazuje się, że nie 30% a 18%,3%, i nie ogólnie, a z wybranych zaledwie 349 przypadków.
Anonim2021.08.5 9:53
A nie, jak tak to spoko. Kościół nie ma się czego wstydzić. (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia)
Anonim2021.08.5 10:03
Oczywiście że spoko. Odsetek pedofili wśród księży nie odbiega od odsetka wśród mężczyzn jako takich, a więc trzeba być WYJĄTKOWO ZDEPRAWOWANĄ i podłą osobą, aby szerzyć kłamstwa, jakoby "księża to pedofile". Lewaku - przestań kłamać, przestań NIENAWIDZIĆ. Katofobia - to się leczy.
Anonim2021.08.5 10:19
Niech będzie pochwalony, prosze księdza. Dziękuję za te mądre słowa, przejrzałem na oczy i już zrozumiałem, że ci "księża pedofile" w moich parafiach to oni tylko po prostu troszkę bardziej kochali dzieci (i dlatego musieli im wkładać ręce w majtki - żeby sprawdzić czy nie mają mokrych), i niesłusznie ich skazano, a ci mechanicy samochodowi, u których nieostrożnie zostawiałem samochód do naprawy, to w rzeczywistości groźni drapieżcy seksualni byli. (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia)
Anonim2021.08.5 10:21
Katofobi, lewaki i parzystokopytne nie wiedzą co to "sarkazm i ironia", więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że to "sarkazm" a nie nienawiść i katofobia maskowana "walką z pedofilią".
Anonim2021.08.5 11:09
Prymitywne do bólu umysły prawiczków nie ogarniają nic bardziej skomplikowanego nad prosty układ "PiSdzielce<->lewaki", więc nie oczekuję od ciebie jakiejś głębszej refleksji... Chciałbym tylko wiedzieć, czy oddychasz samodzielnie, czy musisz nosić słuchawki, w których masz zapętlony tekst: wdech- wydech?😁😁😁
Anonim2021.08.5 11:16
Buachacha!!! Pissss to lewica, lewaku. Lewaki nie lubią się z lewicowcami, to chyba oczywiste. Mistrz Lewaków, pseudo Trocki, został przez lewicowców zatłuczony czekanem. Lewaku, ja ani pisss-lewica, ani wy-lewaki. Głupi jesteś, czyż nie?
Anonim2021.08.5 11:30
Piękne czasy idą, skoro dla prawiczka nazwanie PiSdzielcem to obciach...😁😁😁
Anonim2021.08.5 11:45
Lewaku, ty się srogo rozmijasz z rzeczywistością. Bardziej niż głupi pisiak upierający się że Endek ma obraz Piłsudskiego na ścianie. Lewaku, Piłsudski kazał zabijać Endeków.
Anonim2021.08.5 11:47
i ch.j mnie to obchodzi, grunt że kleruchów nie lubił.😁
Anonim2021.08.5 11:50
To dlaczego czepiasz się Kaczora? Jesteście tacy podobni. Jak pokłóceni na śmierć braciszkowie. Pogódźcie się, lewicowcy z lewakami, zarazo świata.
fdf2021.08.5 9:31
Ale jak to jak były traktowane? Alle luja i do przodu!!
mp2021.08.5 9:27
Należy również dodać, że Kościół katolicki był jedyną instytucją, która odmówiła współpracy i zdecydowała się chronić pedofili. Komisja wysłała prośbę do Watykanu, by ten wpłynął na polski episkopat, by ten zaczął przestrzegać prawo.
Anonim2021.08.5 9:36
A ty się temu nie Dziwisz??? 😁😁😁
Anonim2021.08.5 9:57
Trudno aby nie "odmawiał współpracy" z jawnie antykatolickim Państwem, dyskryminującym i wrogim katolikom. Pospieszalski się myli - z wrogiem NIE warto rozmawiać.
Anonim2021.08.5 10:00
Buhahhahahhaaa 😁😂🤣😂😁 to tylko pedofilne kleruchy mogły wymysleć: zwalczanie pedofilii=dyskryminacja i wrogośc katolikom.
Anonim2021.08.5 10:08
Wy nie "zwalczacie pedofilii", ponieważ na temat pedofili ATEISTÓW panuje ZMOWA MILCZENIA. Co roku jest ich np. 800, ale w massmediach ani słowa.
Anonim2021.08.5 10:23
Nie wiedziałem, że plaga ateizmu aż tak opanowała kościół....😁😁😁😁
Anonim2021.08.5 10:33
Przecież ateiści to w 90% lewaki. Twoi współwyznawcy, lewaku.
Anonim2021.08.5 10:37
Ateiści to ci, co się nie dają dymać kleruchom (dosłownie i w przenośni). Rozumiem, że nie jesteś ateistą? 😁😁😁 I jak jest? Boli dup.sko?
Anonim2021.08.5 10:50
Oj, te mokre sny katofoba. Tylko nie zafajdaj klawiatury.
Anonim2021.08.5 11:12
Buhahhahahhahaa 😁😂🤣😂😁Wiec jednak boli... Ogranicz kontakty z czarnymi, aż się wygoi.
Anonim2021.08.5 11:21
Ciekawe skąd u ciebie wiedza że coś się goi czy też wygoi. Musowo masz praktykę.
Anonim2021.08.5 11:36
A i owszem, bo przychodzą do mnie do gabinetu po maść, ot i wszystko, ale widzę, że klesza wyobraźnia już coś sobie obleśnego wydukała? Trzep kapucyna, to moze ulży...😁😁😁
Anonim2021.08.5 11:46
Specjalista z ciebie, spec od trzepania, szczelin odbytu i chorób homoseksualistów. Strach wejść na forum, specjalisto.
Anonimowy2021.08.5 12:16
Te same źródła mówią o 30 tysiącach księży katolickich będących pedofilami w Polsce. Bądźmy poważni.
AAAtomek2021.08.5 8:57
Ja na miejscu komisji przebadałbym wszystkich księży i zakonników w Polsce. Na wszelki wypadek. Procenty się nie zmienią, ale liczby całkowite i owszem.
Anonim2021.08.5 9:04
Z dnia na dzień załamałby się system dojenia "owieczek", kleruchy nie dopuszczą do tego 😁😁😁
anonim2021.08.5 9:10
a co to będzie, jak zajmą się tęczowymi.... dopiero statystyka dewiacji wystrzeli....
Anonim2021.08.5 8:54
Wszyscy pedolfile jakich było mi dane poznać to księża. Żaden murarz, mechanik samochodowy, czy stomatolog. Same kleruchy!!!! Dwu siedzi, jeden smaży się w piekle. 😁😁😁😁
Noel2021.08.5 9:16
Pewnie już w tym piekle byłeś i widziałeś się z nim osobiście.
Anonim2021.08.5 9:31
Buhahhahahhahaa, proboszcza-pedofila to pewnie do nieba żywcem wzięli, co, kleruchy? Taka jest wasza wersja?😁😁😁
anonim2021.08.5 9:17
to znaczy że tylko tam szukałeś.... a tego gówna jest bardzo dużo w innych grupach społecznych.... nie mówiąc już o tęczowym szambie....
Anonim2021.08.5 9:29
Jasne, szukałem kleruchów, unikałem murarzy, stomatologów, mechaników... Zdziwisz się, było dokładnie odwrotnie. Co parafia - to pedofil, bez wyjątku!!! Przypadki udokumentowane i znane, żadnych domysłów.
Anonim2021.08.5 10:10
Hm, jak się szuka pedofilów? Czy może wniknąłeś w ich zamkniętą społeczność? Musisz być bardzo ostrożny, sprytny i przebiegły, detektywie-amatorze.
Anonim2021.08.5 10:55
Czyta się gazety, gamoniu, ale to za duże wyzwanie intelektualne dla prawiczka. Z resztą, taki nawet jakby zobaczył księdza posuwającego dziecko, to by sobie wytłumaczył, że to sakrament.😁😁
Anonim2021.08.5 10:57
Gazety się czyta? Okej, nie znajdziesz tam nawet 1% z przypadków pedofilów-ateistów. Są chronieni, lewaku.
Ra2021.08.5 9:47
Masz jakąś dziwną skłonność do poznawania pedofili. Ja na przykład nie znam żadnego, ani żadna z osób, które pytałem, też nie zna. 30 osób i żadna nie zna żadnego pedofila, a ty sam jeden znasz kilku. Hm, a skąd ty ich tak dobrze znasz? Rozpoznajesz po zapachu? To niepokojące. Pedofile to skryta i hermetyczna "społeczność", a ty ich znasz. I to kilku. To niepokojące.
Anonim2021.08.5 10:44
Nie potrzeba żadnej skłonności. Wystarczy czytać gazety, żeby się dowiedzieć, że wikarego z mojej parafii skazali za gwałt na nieletniej i nakłanianie do usunięcia ciąży. Wystarczy czytać gazety, żeby wiedzieć, że nowy proboszcz (skierowany do pracy z dziećmi!!!!), opiekun grup przygotowujących się do komunii i bierzmowania, czeka na uprawomocnienie wyroku za czynności seksualne wobec nieletniego. Wystarczy słuchać, jak dorosłe kobiety płaczą na wspomnienie proboszcza, który pchał im łapska w majtki. Rozumiem, że katolik takich informacji nie przyswaja i udaje że wszystko jest ok?
Anonim2021.08.5 10:52
Oj tak, wiemy że wystarczy czytać Gazety, żeby dowiedzieć się, że w mediach obowiązuje Zmowa Milczenia na temat pedofilów-ateistów. 800 rocznie. 580 bezkarnych. To chciałeś udowodnić?
Anonim2021.08.5 10:55
No wiesz, jak widzę że ktoś płacze do kamery, to już wiem, że to ściema. Dorośli nie płaczą na pokaz, a jak plączą, to kłamią. Jak się chce pokazać, że trwający lata dobrowolny związek nie był dobrowolny, trzeba strzelić szlocha. Klasyczny numer "rozwódek".
Anonim2021.08.5 11:21
Dobrowolny związek z dzieckiem???? Ten celibat wam mózgi wyżera kleruchy!!!! 🤢🤮🤮🤮 Czego nie wymyślicie, żeby usprawiedliwić wasze zboczenia?
Anonim2021.08.5 11:53
Głupi lewaku, dzieci bardzo często robią DOBROWOLNIE rzeczy zakazane Moralnością i Prawem - piją, ćpają, biją się po mordach, kradną, dają ciała za darmoszkę albo za pieniążki. Nikt ich do tego nie zmusza a wręcz przeciwnie.
Lord of chandelier2021.08.5 8:45
na 100 przypadków pedofilii 1 dotyczy duchownego-taka jest statystyka.Dlaczego ofiary pedofilów świeckich nie dostają takiej uwagi i wsparcia-są gorsze, czy nie nadają się na amunicję propagandową?
Jawny2021.08.5 8:51
Bo taki jest pomysł samego szatana: walka z Kościołem przez kłamliwe uogólnienie pojedynczych (oczywiście skandalicznych) przypadków pedofilii wśród księży na CAŁY kler. Tak właśnie zaprogramowany został Anonim, więc wypisuje w kółko te swoje wypociny. Natomiast jego oryginalny wkład w to zadanie, które dostał od szatana, to neologizm "kleruchy".
Anonim2021.08.5 8:51
Buhahahhahahhaaa 😁😂🤣😂😁30% spraw badanych przez Komisje ds. Pedofilii (powołana przez PIS) dotyczy osób duchownych. Ciekawe dlaczego???
Anonim2021.08.5 16:37
Dlatego że to Komisja powybierała sobie "sprawy" takie jak jej pasują. Nie po to Ludzie Komisji odbywali szkolenia w ONZ, żeby wybierali rzetelnie.
Matematyka2021.08.5 9:23
"na 100 przypadków pedofilii 1 dotyczy duchownego". Dane: w roku 2017 było 30720000 w Polsce obywateli powyżej 19 roku życia. W 2017 roku było w Polsce 30800 duchownych. czyli około 1 duchowny na 1000 Polaków. I 1 duchowny na 100 pedofili. Wskaźnik wśród duchownych 10 razy większy niż przeciętna duchownych w narodzie. Czego nie rozumiesz?
Anonim2021.08.5 9:51
Błąd! Wg. danych Komisji 30% przypadków to duchowni. Czyli nie 1 na 100, tylko 30 na 100.
Anonim2021.08.5 10:29
Błąd. Wg Komisji, nie 30% a 18% - spośród przebranych 349 przypadków z kilku lat. Tak można "udowodnić" wszystko, wystarczy wybrać rudych i głosić że 90% pedofili to rudzielce.
Anonim2021.08.5 10:18
Kiepska ta twoja "matematyka". Po pierwsze - księdzem jest się nie od 19 a od 25 roku życia, a takich mężczyzn jest w Polsce nie 30, a 12 milionów. Księży i zakonników jest zaś nie 30, a 45 tysięcy. Już w tym miejscu "pomyliłeś" się 3,74 x. Jeśli uwzględnimy znacznie częstszą pedofilię homoseksualną (55% przypadków), i większą niestety liczbę gejów wśród księży, to wychodzi, że odsetek jest TAKI SAM, a nie większy. Oceniam twój wywód na 3= (była kiedyś taka ocena)
Anonim2021.08.5 10:34
Kleryków pedifilia sie nie ima, dopiero po święceniach dopada, że ich tak pominąłeś? Kobiet, również pedofilia się nie ima, że je pominąłeś? Kobiety wywaliłeś z tej statystyki, ale zakonnic już nie? Zapomniałeś, że część zakonników to również księża? Ocenę wystaw sobie sam.
Anonim2021.08.5 10:43
Przecież sami bełkoczecie, że "klerycy to ofiary", poza tym kleryk to wolna osoba, połowa z nich odchodzi do cywila i nie ma z Kościołem nic wspólnego - nie należą do cechu. A kobiety usunąłem ze statystyki, ponieważ popełniają mniej niż 0,5% przypadków i trzeba być kłamcą, oszustem i bydlakiem, aby świadomie porównywać liczbę ludzi ogółem, a liczbą księży - w 100% mężczyzn. Liczba zaś 45 tysięcy to całkowita liczba wszystkich księży, zakonników, księży-zakonników i innych osób duchownych katolickich, wyszperana przez pewną katofobiczną lewaczkę, gdy spieraliśmy się na liczby.
Anonim2021.08.5 10:48
Ocenę sam sobie wystawiłeś, zawyżając 3,74 razy. Ja pominąłem 0,5% które nie zmieniają wniosków a zaciemniają wywód. To forum a nie arkusz Excela, jaki zresztą sobie zrobiłem i można w nim wyliczyć - z dostępnych danych - jak to jest, ilu gejów jest wśród księży, ile wśród mężczyzn, ile razy homo częściej popełniają pedofilię itp. Matematyka - super sprawa, lewaku.
AAAtomek2021.08.5 8:42
Dziedzictwo JP2 = "Z blisko 350 zgłoszonych nam spraw 100 spraw dotyczyło duchownych."
Anonim2021.08.5 10:36
Dlaczego "zapominasz" dodać, że nie 100, a 64, i to spośród wybranych 349 (3,5% wszystkich) przypadków? Czytać nie potrafisz? Czy może jesteś po prostu mądry-inaczej?
AAAtomek2021.08.5 11:01
Czyli to tylko wybrane przypadki księży?
Anonim2021.08.5 11:24
Z całą pewnością bardzo mała próbka (minimum 12x zbyt mała) wybrana z maksymalną nadreprezentacją księży. Z całą pewnością nikt tam nie bawił się w monte carlo.
AAAtomek2021.08.5 12:21
Chodziło mi bardziej o "wybrane przypadki księży wśród księży". Monte Carlo nie działa w przypadku księży.
JANOSIK2021.08.5 8:38
Znamy statystyki dot. profesji skazanych za pedofilię! Artykul z frondy nie znam daty.Milego dnia
Jawny2021.08.5 8:33
Zadanie domowe dla pracowitego Anonima. "Co powiesz o takich FAKTACH: 'pedofilia wiąże się z homoseksualizmem' oraz 'homoseksualiści stanowią do 55 proc. chorych na AIDS'." Liczymy na erudycyjny elaborat.
Anonim2021.08.5 8:49
Pochwalony... A co powiesz o takim FAKCIE: Prawdopodobieństwo pedofilii jest 760 razy wyższe u księdza niż u "cywila"? A teraz do roboty, przerzucaj odpowiedzialność za pedofilię kleruchów na murarzy.
Babka klozetowa2021.08.5 8:52
Ta liczba "760" to jest klasyczna żydowska fantazja, nie poparta żadnymi faktami. Amen.
Anonim2021.08.5 8:56
Statystyka gamoniu, a nie "mądrości" z drzwi w kabinie klozetowej. 😁😁😁
Gamoń2021.08.5 9:21
Odnośnik do źródła poproszę. Konkretny.
Anonim2021.08.5 9:26
Podręcznik do matematyki + dane komisji. Więcej nie trzeba.😁😁😁
Anonim2021.08.5 10:23
Ależ dane komisji niczego takiego nie pokazują. Znaczy to że jesteś po prostu albo głupi, albo niedouczony albo kłamiesz świadomie.
Jawny2021.08.5 10:28
Stawiam na to ostatnie.
Hetero2021.08.5 8:55
Nie odwracaj kota ogonem, tylko odpowiedz na pytanie. No, chyba, że sam jesteś pedał. Bo że ateista i lewicujący żyd, to widać na kilometr.
Anonim2021.08.5 9:00
"Fakty" od klerucha = gówno prawda.😁😁😁
Jawny2021.08.5 9:23
Uczciwy napisałby: "Nie znam odpowiedzi na postawione pytanie dotyczące relacji geje-pedofile". Nie mam więcej pytań.
Anonim2021.08.5 9:45
"Uczciwi" to przenosili pedofilow z parafii do parafii i odmówili udostępnienia dokumentacji nt. przypadków pedofilii wśród kleru. Jakieś jeszcze pytania nt. "uczciwości"?
Jawny2021.08.5 10:31
Wykręcasz się jak piskorz. Albo po prostu, przyparty do muru, rżniesz głupa. Pytałem o to: 'pedofilia wiąże się z homoseksualizmem' oraz 'homoseksualiści stanowią do 55 proc. chorych na AIDS'.
Michnik, brat mordercy sądowego2021.08.5 10:37
Gówno prawda, to przecież moja Gazeta Wyborcza...
Tajny2021.08.5 9:26
Kolejny fakt: "95% homoseksualistów Polsce jest ochrzczonych". Trudno nie dostrzec związku między przyjęciem chrztu, a homoseksualizmem.
Babka klozetowa2021.08.5 10:34
Jasiu, coś ty miał ze statystyki? (O ile w ogóle ją miałeś.) To jest elementarny błąd. "100% bandytów sika codziennie. Korelacja ewidentna. Ergo: sikanie winno być zakazane".
Anonim2021.08.5 8:24
Ciekawe, czemu Epidiaskop nie wyraził zgody na udostępnienie prokuraturze kościelnej dokumentacji nt. przypadków pedofilii wśród księży...????😁😁😁 Bardzo ciekawe...
NEOS com pl2021.08.5 8:20
Ja pytam czy juz kombajnista sie obudzil ???? Kiedy zaczniemy kopac czerwone buraki ??? Na POPO-dwiazkach wszystko nimi zapyzialo !!!!!
katolik2021.08.5 8:18
A co powie o odszkodowaniach Abp Gądecki , Kościół-- za to, ze wyraził zgodę i nakaz religijny na holocaust Polaków chemia genetyczną, za powikłania i śmierc
rebe inoCenty stinkfurtz2021.08.5 8:22
Tylko niewysylajcie nas za Don w bydlecych wagonach !!!! szalom
katolik2021.08.5 9:09
Abp Gądecki nie zostanie amoralnie wysłany na zsyłkę, sam zobaczy ze morduje Polaków chemią genetyczna, wiernych i Ksieży
katolicka deratyzacja Polski2021.08.5 8:40
Konfederacja Rosyjska ZAWSZE klamie,a ten putinowski katolik po rusku UDAJE katolika.
Proporcje2021.08.5 8:17
Skoro się biorą z pedofilię to może by tak sprawiedliwie w zależności od ilości przypadków w danych branżach. No i wedle statystyk najwięcej pedofili jest gdzie? - Nie zgadlibyście - wśród budowlańców i pracowników fizycznych.
Anonim2021.08.5 8:22
Tak, i to wszechmocny Światowy Związek Murarzy przenosił pedofili na inne budowy...😁😁😁 Je.bie od ciebie plebanią tak, ze aż muchy rzygają...🤢🤮🤮
Babka klozetowa2021.08.5 8:30
Cały dziadek Marx: gdy fakty są niewygodne, to tym gorzej dla faktów. Do tego mentalność faryzejska: cyniczna ironia. A co powiesz o tym: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/263611,1,izrael-zajmuje-sie-pedofilia-wsrod-ortodoksyjnych-zydow.read
rabbi inoCenty stinkfurz2021.08.5 8:55
..a to POPOco by nas pejsatych ... anonim(owo) .... "szpicowali"... szalom
Anonim2021.08.5 8:57
Szczerze? Ch.j mnie to obchodzi, tym niech się martwią Żydzi.😁😁😁
Goj2021.08.5 9:24
Odcinasz się od nich?! Tak się "martwisz" o katolików? Nie z nami takie numery, Icuś.
Anonim2021.08.5 9:57
"Katolików" mam również w pompie, niech sobie wprowadzają swoje dzieci na plebanie, jak im to nie przeszkadza. Ale kleruchy won od miejsc (np. szkół), gdzie chodzą moje dzieci.
Anonim2021.08.5 12:18
Wprowadzasz Strefy Wolne Od Katolików? Ojej, jakie to niepraworządne.
Goj2021.08.5 8:53
Chciałeś napisać: "Światowy Związek Masonów"?
Anonim2021.08.5 8:17
To organy kościelne kogoś skrzywdziły??? Może jeszcze organista???? NIE, TO KLERUCHY!!!!! 😁😁😁😁