Św. Alfons: nie wpadnij w sidła Szatana!  - zdjęcie
01.08.21, 07:57Fot. via: Wikipedia (domena publiczna)

Św. Alfons: nie wpadnij w sidła Szatana!

23

Jak nie ulec pokusom szatana? Jak nie dać się uwikłać w ideologiczne sidła dzisiejszej kultury? Jak wytrwać w Prawdzie? Święty Alfons Maria Ligurogi pozostawił po sobie „Reguły życia chrześcijanina”, które pomimo upływu czasu nie tracą na ważności. Podpowiada w nim jak skutecznie przeciwstawić się zakusom Złego Ducha.  

 

Kto miłuje Boga i pragnie dostąpić zbawienia, ten musi mieć w pogardzie świat i ludzki szacunek; dla osiągnięcia tego celu każdy powinien dołożyć wszelkich starań. Podczas wielkiej uczty, w obecności tłumów, św. Maria Magdalena rzuciła się do stóp Jezusa, żeby obmyć je łzami skruchy i osuszyć włosami. Jakże wiele musiało ją kosztować niezważanie na ludzkie względy, obmowy i szyderstwa! W zamian zyskała miano świętej, a Jezus nie tylko jej przebaczył, lecz także pochwalił jej żarliwą miłość: „Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponie- waż bardzo umiłowała” (Łk 7, 47).

 

Niegodni w oczach świata

 

Pewnego dnia św. Franciszek Borgiasz niósł więźniom garnek rosołu, który roztropnie ukrył pod płaszczem. Kiedy tak szedł, napotkał syna. Młodzieniec dumnie dosiadał rumaka i był w towarzystwie innych ludzi. Święty wstydził się pokazać, co też tak skrzętnie ukrywa, więc w obawie przed ludzką obmową... co zrobił? Wyjął garnek spod płaszcza, położył go sobie na głowie i tym sposobem się wykpił!

 

Więcej w książce „Reguły życie chrześcijańskiego”

 

Kiedy Jezus, nasz Pan i Nauczyciel, został ukrzyżowany, drwili z Niego żołnierze: „Jeśli jesteś Synem Bożym, zejdź z krzyża!” (Mt 27, 40) oraz kapłani: „Innych wybawiał, siebie nie może wybawić” (Mt 27, 42). On jednak, zamiast zejść z krzyża, pozostał na nim aż do śmierci. I dzięki temu odniósł zwycięstwo.

 

Święty Hieronim dziękował Bogu za to, że w oczach świata uczynił go godnym nienawiści: „Dziękuję Bogu za to, że jestem godzien, aby świat mnie nienawidził”. Jezus powiedział przecież swoim uczniom: „Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą” (Łk 6, 22).

Pokrzepmy się, chrześcijanie: gdy ludzie przywiązani do świata złorzeczą nam i urągają, Bóg obdarza nas błogosławieństwem: „Niech oni złorzeczą, ale Ty błogosław!” (Ps 109 [108], 28). Czyż nie wystarczy nam to, że znajdziemy uznanie w oczach Boga, Królowej Niebios, aniołów, świętych oraz uczciwych, prawych ludzi? Pozwólmy innym przemawiać wedle własnego uznania i czyńmy to, co jest miłe Bogu, ponieważ jeśli zdobędziemy się na wzgardę wobec ludzkich zniewag, On nagrodzi nas w przyszłym życiu.

 

Nie ulegaj zwątpieniu

 

Każdy powinien zachowywać się tak, jak gdyby był na świecie z samym tylko Bogiem. Kiedy złośliwcy dworują sobie z nas, polećmy ich Bogu jako biednych ślepców, którym grozi zatracenie. Co zaś się tyczy nas samych, dziękujmy Panu za to, że daje nam potrzebne do zrozumienia światło, i nie ustawajmy w wędrówce. Trzeba wszystko przezwyciężyć, żeby wszystko otrzymać. Jeżeli chcemy się wyswobodzić z sideł ludzkiego szacunku, musimy utrwalić w swoim sercu postanowienie o tym, aby przedkładać Bożą łaskę nad wszelkie dobra i zaszczyty tego świata, i powtórzyć za św. Pawłem: „Ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, [...] ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga” (Rz 8, 38–39).

 

 

Fragment pochodzi z książki „Reguły życia chrześcijanina” św. Alfons Maria de Liguori, wyd. Esprit

 

Komentarze (23):

Karol2021.08.2 11:48
Alphonso Capone to był gość !
O, Mój BOŻE, przepraszam Cię za niego!2021.08.2 1:38
BOŻE MIŁOSIERNY, DAJ ŁASKĘ NAWRÓCENIA TEMU BLUŹNIERCY, ---KTÓRY TUTAJ, TAK BARDZO ŚMIE CIEBIE ZNIEWAŻAĆ ---- !.TY BOŻE WSZECHMOGĄCY--- ZNASZ NASZE SUMIENIA I WIESZ WSZYSTKO! .--- MY SAMI BEZ CIEBIE BOŻE --- NIC NIE MOŻEMY---- PROSZĘ POMÓŻ JEMU I PODOBNYM. ---- SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. ---- Nie obchodzi mnie, że ktoś będzie się ze mnie śmiał, nie zależy mi na tym. ---- CHCĘ PRZEZ TO, --- zło---- Dobrem zwyciężać.!
Anonim2021.08.1 18:31
Na czasie . " Nie wpadnij w sidła Szatana " to nie bierz szczepionki . Jasne i klarowne . Nie bierz i nie oddawaj swojej krwi ( gdzieś to tam jest zapisane w Starym Testamencie ) . A dziś ponoć we wszystkich świątyniach wisiały odezwy namawiające do ich przyjmowania . To kolejne ciało chrystusa ? I nie należę do Świadków Jechowy ani innej religii . Jestem byłą Katoliczką . Ale ja to przerabiałam . Dano mi obcą krew gdy jeszcze nią byłam gdyż się wykrwawiłam przy porodzie .I wiem , poznałam tego skutki gdy nastąpiło wahnięcie pola magnetycznego po kilkudziesięciu latach . Poznałam duchowe tego skutki . Wy też poznacie skutki tego co wam wstrzyknięto . Nie . nie zdrowotne . Te są mało istotne wobec gehenny jaka was czeka jeszcze za życia na ziemi a co dopiero po śmierci . Macie przekazy biblijne . Nic was nie obchodzą ?
rebeliant2021.08.1 18:01
"„Ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, [...] ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga” (Rz 8, 38–39)." - nie ma wspanialszego stanu jak wszechmoc, w której można wyjść poza pole oddziaływania "miłości" boga Jahwe.
Stefan2021.08.1 17:24
Alfons niech się zajmie swoją robotą.
Józef2021.08.1 13:22
Oprawcy inkwizycji popadli w szpony szatana , jestem ciekaw
Od góry do dołu same KURWY żydowskie!2021.08.1 12:02
Od góry do dołu same K URWY żydowskie!
Skrzypek na dachu2021.08.1 11:17
PiS klamie , udajac poboznych patriotow kiedy naprawde sa na uslugach bezboznych globalistow .
JPIII2021.08.1 11:15
Ten pedophil już jest w szponach szatana starego pedophila boga.
Ejże, Lechu bluźnierco, _"JPIII" !2021.08.2 1:13
Piszesz wyłącznie o jakimś swoim bożku ..,podobnym do ciebie! NATOMIAST NASZ BÓG JEST STWÓRCĄ WSZECHŚWIATA, CAŁEGO NIEBA I ZIEMI!... A jeżeli tego nie kumasz , to się normalnie zapytaj, lub przestań brać prochy!
Anonim2021.08.1 8:45
Św. Alfons, patron wszystkich sutenerów.
KatoKleroCiotaPrzebieraSięZaPambuka2021.08.1 8:42
Porady klerucha-pedofila dla zbaraniałej ciemnoty katolickiej. Najgorszym złym duchem, którego człowiek może w życiu spotkać, jest chciwy, bezczelny i bezkarny kleruch.
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.08.1 8:42
oj Don Alfonso... już wpadłem 👿👿👿👿
Jest Fronda? Jest weekendzik? Jest LOLcontent!2021.08.1 8:33
‎‎‎‎‎‎‎
katolik2021.08.1 8:33
Jaki jest poziom inteligencji i wiedzy o aktualnym stanie społeczno- politycznym, układach masonsko- nazistowskich Abp Gądeckiego, jeśli wszedł w układ z mordercami i jak oni nawołuje Polaków do dokonania samobójstwa chemią genetyczną, i nawet z ambon proboszczowie nawołują ludzi do dokonania sepuku chemią genetyczną. Jak napisał,, Cytat" tlenek grafenu w pseudoszczepionkach spowoduje paraliż, śmierć-- czy to do NARODU POLAKÓW przemawia, czy jeszcze nie dociera. Mordercy SSPIS i pseudoznachory , samorządowcy dający ogłoszenia w Kościołach, proboszczowie, Abp Gądecki - wszyscy oni mordują na całego Polaków, realizują plan mordu Billa Gatesa , sorosa szwaba. szwab powiedział, że nigdy ludzie nie zdejmą maseczek, będą bydłem, bo masoni tak chcą
rebeliant2021.08.1 8:08
"Kto miłuje Boga i pragnie dostąpić zbawienia, ten musi mieć w pogardzie świat i ludzki szacunek; dla osiągnięcia tego celu każdy powinien dołożyć wszelkich starań." - i kolejna przesłanka o tym, że owa sekta nie powinna mieć wolnego dostępu do ludzi poniżej osiemnastego roku życia. Z punktu widzenia dzisiejszej psychologii te techniki "nagród za bliżej nie określone posłuszeństwo oraz siedzenie gołą d na mrowisku" oraz "ostateczną utratą najlepszych cymesów równoznaczną z pójściem do najgorszych kaźni" jest po prostu zastraszaniem i zaciemnianiem lękami oderwanymi od postrzega namacalnej rzeczywistości.
Cierpliwy2021.08.1 10:22
No tak , no bo kto by tam wierzył w piekło? A genetyka ? Skąd się wziąłeś na tym świecie? To proste, zapis genetyczny w zygocie jak program komputerowy realizuje się w dzieciaku albo jako chłopczyk z siusiakiem albo dziewczynka z "cipką". Tak to zaprogramowano. Podobnie jak z malutkiej pestki jabłka wyrasta jabłoń. I to wbrew prawu ciążenia, rośnie do góry. A jak zmyślnie dostarczane są soki by na czubku drzewa wyrosły listki lub kwiaty. I to powstało przypadkowo?To nie religie są siewcami zła tylko "ten", który jest naszym i Stwórcy przeciwnikiem. Miałeś wpływ na swoje narodziny? Kiedy, gdzie i w jakiej rodzinie? Miałeś wpływ na swój wygląd i fizjologię swego istnienia. Pewnie dotarło do Ciebie, że niestety ale umrzesz. Wiesz kiedy? Przecież widzisz gwiazdy, których już nie ma. Jesteśmy jak zeszłoroczna trawa . Wszystko przemija bo tak jest zaprogramowane. Trwa próba. Zastanów się. Po co powołano Cię do życia? Po co żyjesz? By pójść na końcu wspaniałego życia pół metra w piach? Jeśli widzisz świat jako realizację swoich hedonistycznych potrzeb, to przegrałeś życie. Taka wspaniała konstrukcja Jak Ty nie sprawdza się. Co zrobi Twój "Projektant" jeśli nie zdasz testu. "Złomuje" Cię dobry człowieku. Zrób reset i pozbądź się wirusów, to się może uratujesz. Nie daj się. Masz rozum i wolną wolę. Ale napisano: " Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy".
rebeliant2021.08.1 11:24
Najwyraźniej po to, aby tzw. stwórcy napluć w mordę pozbawić go wszechmocy i istnieć na równi co do możliwości (nieograniczonymi) z innymi istotami osobowymi. Jahwe nakłamał ludziom, że mają wolną wolę o czym świadczą zdarzenia, których doświadczają mimo tego, że ich nie akceptują. Ja jestem po to, aby postąpić z ewentualnym "stwórcom" tak jak on ze swym stworzeniem - czyli uczynieniem go bezradnym i aby poniósł wszelką krzywdę, którą poniosła dowolna osoba po czym aby spędzał wieczność w niemocy podczas gdy wszyscy inni mogli cieszyć się nieograniczonymi zdolnościami oraz tym co sobie wyfantazjują. Jahwe nie jest żadna miłością, lecz miłość u niego jest zakładnikiem oraz lewarem do trzymania go w naszej świadomości jako jedynego ojca wszechmogącego. Tu na ziemi projektant odpowiada za swoje projekty - jak ja dotrę do tego, który tytułuje się jako mój będzie bity aż zabity. Chcesz powiedzieć, że wszelkie ułomności, którymi "obdarował" mnie ewentualny projektant są trampoliną dla jego chfałką, którą chce mi zaimponować ? Tajemnica jest oczywista - wszechmoc jest jak najbardziej na miejscu, a zdarzenia, które tu obserwujemy są świadectwem to potwierdzającym, przy czym złe zdarzenia są świadczą przeciwko ewentualnemu projektantowi.
Cierpliwy2021.08.1 14:38
Cyborgu zaprogramowany przez lucyfera zrób sobie zwarcie w sterowniku, to wrócisz do normalności mózgowej. Popatrz niewolniku na tą niebieską kulkę na której żyjesz i się wymądrzasz. Masz na niej wszystko do życia dla swej fizjologii istnienia. Popatrz na kosmos z bilionami gwiazd i galaktyk. Wiesz jak długo powstawał? Widzisz światło gwiazd których już nie ma. I Ty z Twoimi paru latami życia chcesz rozliczać Boga. Wyłącz wzrok i słuch. I co jeszcze jesteś czy już Cię niema. Poszukaj lepiej egzorcysty bo Ci "coś" rozum odjęło. Czy nie wiesz że pycha kroczy przed upadkiem . Mierz siły na zamiary, nie zamiary na siły. Bo co Ty możesz? Bić pianę na frondelku ? A potem może zacznij jeść jajeczka na miękko i orzeszki, to Ci się neurony zregenerują i rozum może całkiem wróci. Oczywiście jak Bóg pozwoli, bo przecież powszechnie wiadomo, że jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera. Robaczku ,robaczku jesteś tego książkowym przykładem.
rebeliant2021.08.1 15:54
Nie bądź taki pewien bo ponoć już raz zstąpił na swoje dzieło i oberwał. Następnym razem może być coś podobnego... Sąd Boży wcale nie musi oznaczać sądu ze strony "Boga", ale sąd nad Bogiem. Już raz yego wierni uznali, że jak przybędzie to wszyscy będą jak te małe robaczki. Stało się inaczej, więc nie lekceważ swojego guru skoro pretenduje do bycia miłością.
" Cierpliwy"! Nie wiem kim jesteś, ale...?2021.08.2 1:20
..... Ale gratuluję ci bardzo trafnej, oraz mądrej i wyważonej odpowiedzi! Napisałeś samą prawdę. Z przyjemnością czytało się ten twój wpis! W dodatku zawarłeś tyle prawdziwych przykładów, faktów, aż się chciało czytać!
rebeliant2021.08.1 11:30
Skoro jest wiedza o przyrodzie, to nie ma sensu zaciemniania jej niedoświadczalnych bytów... no chyba, że właśnie mamy do czynienia z sektą, która trzyma się wszelkiej wiedzy dla utrzymania boskiej władzy.
Tadeusz2021.08.1 15:32
Trafny i przenikliwy komentarz - mamy wolny wybór .