Sukces Fidei Defensor. Zniszczył krzyż. Sprawa wandala wraca do sądu - zdjęcie
28.09.20, 16:02fot. Facebook/Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor

Sukces Fidei Defensor. Zniszczył krzyż. Sprawa wandala wraca do sądu

8

Jak informuje na swoim profilu na Facebooku Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, sąd zdecydował o ponownych rozpatrzeniu sprawy mężczyzny, który „pod wpływem alkoholu połamał krzyż na Placu Grunwaldzkim” w Szczecinie. W rozprawie pierwszej instancji sprawca został uniewinniony.

Na Facebooku ośrodka czytamy:

- 18 stycznia 2016 roku Tomasz L. będący pod wpływem alkoholu połamał krzyż na Placu Grunwaldzkim. Sprawca jako zdeklarowany ateista uznał, że krzyż nie powinien znajdować się w przestrzeni publicznej. Należy przypomnieć, że krzyż stoi na placu Grunwaldzkim od 2007 roku, przy tablicy pamiątkowej ku czci poległych opozycjonistów po 1945 r. Został tam ustawiony przez Stowarzyszenie "Kontra 2000", członkowie stowarzyszenia dbają o niego. Prokuratura zarzuciła oskarżonemu obrazę uczuć religijnych z art. 196 Kodeksu Karnego.

A także:

- Oskarżony stwierdził krzyż jako nieuprawnioną konstrukcję budowlaną, którą chciał usunąć z miejsca publicznego. Sąd Rejonowy Szczecin Centrum przychylił się do wniosku oskarżonego uznając go za niewinnego, od stawianych zarzutów. Sędzia Joanna Wolniakowska dała wiarę oskarżonemu, że krzyż połamał przypadkiem, bo się potknął. Przyznała, że mężczyzna miał prawo usunąć krzyż, bo stał nielegalnie.

Oraz:

- Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Stowarzyszenia Fidei Defensor zaoferował pomoc prawną stowarzyszeniu „Kontra 2000” czego wynikiem była apelacja skierowana do Sądu Okręgowego w Szczecinie, która odbyła się 25 września 2020 roku. Sąd Okręgowy uchylił poprzedni wyrok uznając w świetle materiałów dowodowych, iż wnioskowanie sądu pierwszej instancji było sprzeczne z logiką oraz błędny w ocenie. Jednocześnie uznał, że doszło do naruszenia art.. 196 k.k. w świetle posiadanego materiału. Skierował jednocześnie do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy.

mp/facebook/Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor

Komentarze (8):

Jan Radziszewski2020.09.29 13:27
Podobne zdarzenie związane z Krzyżem św. było, w znanym obecnie jako Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. W świątyni i na plebani w czasie II wojny światowej, urządzono obóz szkoleniowy, dla niemieckiej młodzieży hitlerowskiej. Porąbano ołtarze i spalono wszystkie ołtarze i sprzęty kościelne, rozkradziono szaty liturgiczne, zerwano hełm z wieży, rozwalono ogrodzenie, zburzono pamiątkowe pomniki, strzelano do krzyży, rozbijano figury Matki Najświętszej. Trenowano przyszłych morderców, mordując i znęcając się nad ludnością polską. Tylko cudowny Obraz Bolesnej Królowej Polski, w sposób cudowny ocalał. Do dziś przechował się cudowny wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego, do którego strzelała polityczna wychowawczyni młodzieży niemieckiej, Berta Bauer. Ale bezbożnice szybko dosięgła i ukarała, karząca ręka Sprawiedliwości Bożej. Zginęła od kul w kilka godzin po dokonaniu świętokradztwa. Bowiem kazała się wieś do Konina, w trakcie tej podróży na wozie, nadleciały myśliwce sowieckie i zaczęły strzelać do jadących. Chłop wieziący ją furmanką, zeskoczył z wozu, natomiast ją jak zamurowało, i wtedy została trafiona kulami, podobnie jak sama wcześniej potraktowała Święty Krzyż. Można wprost powiedzieć, że rękami rosyjskiego bezbożnictwa - komunistycznego, ukarał Bóg niemieckiego bezbożnika – hitlerowców. Jak wspomnieliśmy, chłop się uratował, podobnie nic się nie stało wozowi i koniom, owego woźnicy. +++ Niejaki folksdojcz Stefan Marciniak, pokaleczył siekierą figurę Matki Bożej. Ten sam zdrajca krzyż z wieży kościelnej kazał połamać i wrzucić do gnojowiska. Ale i on marnie skończył, straszną śmiercią
Krzyż nie krzyż2020.09.29 9:16
Postawiony nielegalnie, samowola budowlana: https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/wyrok-za-krzyz-na-pl-grunwaldzkim-zniszczyl-ale-nieumyslnie/
Natalja Siwiec2020.09.29 7:45
Nie ma czegoś takiego jak chrystianofobia, jest za to postępująca sekularyzacja.
Cool2020.09.29 7:54
Chyba homoseksualizacja!
homoseksualizacja niespełnionych fizjoterapeutów?2020.09.29 9:17
W sumie co w niej złego?
Cool2020.09.29 7:28
Lewackie sądy tworzą wiele niebezpiecznych precedensów ... róbcie tak dalej i czekajcie końca!!!
jelito2020.09.28 20:12
potykamy się już o te krzyże...za chwilę nie będzie którędy chodzić...przez religie nigdy nie może być normalnie!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 16:40
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!