Specjalny wysłannik Papieża u Łukaszenki - zdjęcie
17.12.20, 15:51fot. flickr.com/wikipedia.org

Specjalny wysłannik Papieża u Łukaszenki

8

Papież Franciszek jest zaniepokojony sytuacją na Białorusi. Z tego powodu wysłał do Mińska abp. Claudia Gugerottiego, aktualnego nuncjusza w Wielkiej Brytanii. Dziś rano jako specjalny papieski wysłannik spotkał się on z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką, aby – jak czytamy w watykańskim komunikacie – „dać wyraz trosce i zaniepokojeniu Ojca Świętego aktualną sytuacją w kraju”.

Abp Gugerotti zna dobrze realia białoruskiej polityki, bo w latach 2011-2015 był nuncjuszem apostolskim w Mińsku. W sprawie Białorusi próbował już interweniować szef papieskiej dyplomacji. We wrześniu abp Paul Gallagher złożył wizytę w tym kraju. Przypomnijmy, że od sierpnia na Białoruś nie może powrócić przewodniczący episkopatu tego kraju i stołeczny metropolita abp Tadeusz Kondrusiewicz. 

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze (8):

dz2020.12.17 20:46
Żeby tylko nie ten sam, co "ocalił" Kościół w Chinach.
Halo jestem parchem Alojzy Cedzidło2020.12.17 20:18
DONALD TUSK, cyt: Łukaszenka to taki ciepły człowiek - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział PREMIER DONALD TUSK w środę rozmowie z LECHEM "BOLKIEM" Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Natalja Siwiec2020.12.18 9:24
Cytujesz Karczewskiego, nie Tuska. Dalej nie doczytałam.
Halo jestem parchem Alojzy Cedzidło2020.12.17 19:52
Karczewski: Łukaszenka to taki ciepły człowiek - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski w środę rozmowie z Konradem Piaseckim. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Halo jestem parchem Alojzy Cedzidło2020.12.17 16:42
i nie tylko , bo jezdem tyż: AAAtomek, jle_ffm, Natalja Siwiec, Po 11..., Göwno z Nilu, Eris44 , etc . jak göwna dworcowe - niespłukiwalny. A nazywam się prof. doktor Jan Hatefulshit-Woleński.
chłopka2020.12.17 16:32
Znowu to wtrącanie się KK do polityki . A co jego głowę może obchodzić Białoruś ? Tym bardziej , że bardziej prawosławna niż katolicka . Znów te interesy dla instytucji religijnej . Niechby w końcu ten człowiek się określił . Albo jestem przywódcą duchowym albo dbam o nieduchowe zgoła interesy swej instytucji . Że niby zostały naruszone jakieś zasady humanitarne ? A nawet jeśli tak jest to nie bardziej niż w innych krajach Europy Zachodniej i Środkowej . Tych " demokratycznych " czy też w USA . Nie można tak jechać w dwu kierunkach , gdyż dojedzie się donikąd . A może chłopek roztropek jezdem ?
Anonim2020.12.17 16:13
Ktoś dostanie herbatke z noviczokiem...
Anonim2020.12.17 16:37
Głupiś anonimku jeżeli sądzisz , że tym nowiczokiem częstują Rosjanie lub ich sojusznicy . Ta bajka zbyt grubymi szyta jest nićmi i tylko dla naiwnych .