Śp. Jolanta Brzeska została Honorowym Obywatelem Warszawy  - zdjęcie
31.07.21, 16:36fot. tt/jan śpiewak

Śp. Jolanta Brzeska została Honorowym Obywatelem Warszawy

5

W czasie dzisiejszego uroczystego posiedzenia Rady Warszawy wręczono medale honorowego obywatela przyznane w 2021 i 2020 r. Medal przyznano m.in. śp. Jolancie Brzeskiej, w której imieniu odebrało go córka liderki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Jolanta Brzeska walczyła z reprywatyzacją i nielegalnymi procederami, do których przez lata dochodziło w rządzonej przez Platformę Obywatelską Warszawie. Spalone ciało liderki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów odnaleziono w marcu 2011 roku. Sprawców morderstwa jednak nie wykryto i w 2013 roku umorzono śledztwo. Trzy lata później zostało ono wznowione na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W czasie dzisiejszej uroczystości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że Jolanta Brzeska jest „sumieniem dla nas wszystkich”. Wskazał przy tym, że w Warszawie działy się rzeczy „które nie powinny się dziać i to bardzo ważne, że możemy razem uhonorować jej pamięć”.

Tytuł honorowego obywatela Warszawy otrzymał też były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.

- „Zaszczycające jest dla mnie, że otrzymałem tytuł wraz z Jolantą Brzeską, która dała największą daninę, daninę kosmiczną, daninę życia. Kiedy myślę o tym, to mam tylko nadzieję, że kiedy ją palili, to już nie żyła, że nie zrobili tego odwrotnie. I mam nadzieję, że policja w końcu ustali, prokuratura ustali, kto dopuścił się tej niesłychanej zbrodni”

- mówił.

Włodarz stolicy wręczył dziś również medale honorowym obywatelem przyznane w 2020 roku. W ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie można było przygotować uroczystości. Tytuł honorowego obywatela Warszawy otrzymali: pisarka i laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk, prof. Władysław Findeisen z Politechniki Warszawskiej, chirurg prof. Wojciech Noszczyk, historyk sztuki prof. Andrzej Rottermund oraz historyk prof. Wiesław Wysocki.

Przyznano też Nagrody m.st. Warszawy 2020 i 2021, które otrzymali m.in. medycy walczący z pandemią koronawirusa w warszawskich szpitalach.

kak/PAP

Komentarze (5):

MACIEJ2021.08.1 10:33
BRAWO !!!!!!!!! BRAWO !!!!!!!!!!! BRAWO !!!!!!!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!!!!!!!
Filip2021.07.31 19:32
Jolanta Brzeska została wywłaszczona w dniu 26 kwietnia 2006 roku decyzją p. o. Prezydenta Warszawy Mirosława Kochalskiego z PiS-u. Hanna Gronkiewicz - Waltz została Prezydentem Warszawy w dniu 2 grudnia 2006 roku. Media pisowskie za decyzję Mirosława Kochalskiego z PiS-u obwiniają Hannę Gronkiewicz - Waltz.
Filip2021.08.2 7:57
Osoby które wpisały minus, mogą w internecie sprawdzić od kiedy Hanna Gronkiewicz - Waltz pełniła funkcję Prezydenta Warszawy, a również kiedy Jolanta Brzeska został wywłaszczona. Z faktami się nie dyskutuje!!!
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.31 18:07
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.31 16:50
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''